Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
6. kolo | Neděle 14.10.2018, 14:00 | SH Gymnázium Šumperk

FbC Asper Šumperk - SK K2 Prostějov

10:5

3:3,5:1,2:1

Branky a asistence: 02:22 Trávníček (Šíma), 15:37 Vařeka (Šíma), 16:15 Zapletal (Maixner), 20:36 Venouš, 29:26 Trávníček (Mrázek), 30:08 Venouš (Mrázek), 38:59 Trávníček, 42:56 Mrázek, 52:03 Kamler (Zapletal) - 12:02 Vašut (Čmela), 15:26 Maťcha, 19:57 Smička, 32:22 Krnáč (Vlček), 52:45 Vlček (Krnáč). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:36. Diváci: 36. Rozhodčí: Axmann, Šiška.

FbC Asper Šumperk: Byvan (Malínek) - Šíma, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Hanák, Jeřábek, Patsch, Maixner, Matěj, Dohnal, Vařeka, Venouš, Maus, Cikryt

SK K2 Prostějov: Krátký (od 31. minuty Weidinger) - Vašut, Maťcha, Kratochvíl, Trnečka, Novák, Smička, Mikulka, Krnáč, Fojt, Vlček, Král, Ošťádal, Hloch, Judas, Čmela, Bezouška

Komentář

Možná ještě o něco nebezpečnější soupeř čekal na Asper v neděli. Prostějov s řadou posil z jiných regionálních týmů vstoupil coby nováček do divize velmi dobře, a tak se očekávalo kvalitní utkání.

První třetina byla velmi nervózní z obou stran. Oba týmy si zvykaly na metr rozhodčích a výsledkem byla spousta nejistoty a chyb. Stav 3:3 byl poměrně spravedlivý.

Po pauze však Šumperk stejně jako v sobotu jasně ovládl druhou třetinu. Venouš, Trávníček, Vařeka a znovu Venouš s Trávníčkem dali zápasu jasný ráz. Prostějov se zmohl jen na 1 korekci stavu, a tak měl Asper pořádně nahráno.

Třetí dvacetiminutovka se už spíše jen dohrávala. Tlak Hanáků se nekonal, Šumperk pozorně bránil a dobře chytající Byvan pustil za svá záda už jen jediný míček. Naopak Mrázek a Kamler se postarali o to, že Prostějov odjížděl ze severu s desítkou.

Šumperk se tak drží v popředí vyrovnaného čela divizní soutěže. Jak to bude dál však hodně napoví hned další zápasy v Jeseníku a v Krnově.

Ohlasy

Ondřej Mrázek, hrající trenér Šumperka: "Děkuji soupeři i rozhodčím za zápas, na můj vkus dost kouskovaný, ale alespoň se trochu přitvrdilo. Rozhodčím i soupeři přeji příjemnou cestu domů."

Martin Fráňa, trenér Prostějova: "Gratuluji soupeři ke 3 bodům, potrestal nás v individuálních chybách v obraně a efektivnějším proměňováním šancí."