Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů

08.04.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 6.4.2019 se do nedaleké Mohelnice vydalo družstvo dorostenců, aby zde sehrálo svá poslední utkání v soutěžním ročníku 2018/2019 2. ligy dorostenců proti 2 celkům ze Šternberka, Rookies a Veterans. 

V prvním duelu proti Rookies se Asperu od začátku utkání příliš nedařila kombinace a míčky až velice snadno odevzdával soupeři. Ten šel brzy do vedení, když po chybné rozehrávce Šternberk skóroval ze snadné pozice. Šumperk záhy srovnal, když Ditrich našel po uvolnění po mantinelu na středu volného Mlynáře, který se z těsné blízkosti nemýlil.

To bylo však co se týče branek ze strany Šumperka vše. Šternberk nabídl v druhé části Asperu 2 přesilové hry po tvrdých zákrocích u mantinelu, jenže namísto vytvoření kvalitních střeleckých příležitostí v početní výhodě dovolili šumperští soupeři dvakrát skórovat po ledabylé rozehrávce a rázem musel Asper dohánět ztrátu 2 branek.

Do konce hry se ale bohužel nepodařilo šumperským zpřesnit hru a zamířit přesně a jelikož nepomohl ani fantastický výkon Juráně v brance, skončilo utkání vítězstvím Fbc Šternberk Rookies 3:1.

Proti Veterans se od začátku utkání Šumperku dařilo překonávat pravidelně obranný blok soupeře a vytvářet si více střeleckých příležitostí a soupeře i zamknout na jeho polovině, avšak Šternberk držel krok a po první části svítilo na tabuli skóre 2:2, když se za Šumperk prosadil Harapát a Kašpar.

V druhé části se průběh utkání moc nezměnil, Šumperk se snažil tvořit hru a Šternberk hrozil z občasných protiútoků. V této třetině se dvakrát trefil Mannl a po jedné trefě soupeře šel do poslední třetiny letošní sezóny ve vedení 4:3.

To se mu díky vydařené poslední třetině podařilo ještě navýšit a nakonec překonali šumperští svého soupeře 9:5. Za Šumperk zkompletoval hattrick Mannl, prosadili se také sváteční střelci Krňávek a Dittrich a svou první trefu sezóny si na poslední možnou příležitost schoval Dominik Šmotek, který střelou bez přípravy trefil z poloviny odkryté místo v brance.

Asper si tak přivezl z posledního turnaje 3 body a v konečném hodnocení soutěže se umístil na 6. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Letošní sezóna se nám nepodařila tak, jak jsme plánovali. Družstvo se v průběhu sezóny muselo vypořádat s mnoha absencemi klíčových hráčů, ať už z důvodu hostování, či zranění. Nicméně jsem příjemně překvapený výkony st. žáků, kteří letos dostali větší šanci si za dorostence zahrát, a tu rozhodně využili. Co se týče samotné hry, tak jsme se celou sezónu soustředili na zlepšení rozehry a kombinaci na soupeřově polovině. V tomto ohledu jsme udělali krok vpřed. Nicméně máme pořád obrovské rezervy v některých dovednostech a naše čtení hry a chápání herního děje bylo většinou za očekáváním. Na závěr chci poděkovat všem rodičům za podporu při dopravě na turnaje po celou sezónu, a hráčům za jejich nasazení a vůli zlepšovat se. Na nedostatcích zapracujeme, a příští sezónu budeme lepší."

Sestava: Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Kotek, Šmotek, Mannl, Konášek, Kašpar, Dittrich, Mlynář, Krňávek

 
Aktuální články
Tréninky v pátek 20.9. na gymnáziu zrušeny!

Z důvodů oslav 100 let založení Gymnázia Šumperk jsou všechny tréninky kategorií mladších žáků - muži v pátek 20. září 2019...

 
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou

Uničov - Starší žáci "A", kteří nastupují v Olomoucké lize a kterou po devíti kolech čeká rozdělení do nadstavby, nastoupili v sobotu...

 
Muži úvodní divizní víkend zvládli, porazili Zlín i Orlovou

Šumperk - Nová sezona, nové výzvy. Asper Šumperk vstoupil do nového ročníku divize přesvědčivým vítězstvím nad Zlínem a zvládnutým...

 
Moravian Cupu 2019 se zúčastnily 3 družstva, mladší žáci vezou stříbro
 
V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál
 
Program příměstského tábora odtajněn!
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)
 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020
 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 15.09.2019, 11:00
2. kolo
9:6
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 28.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS