Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů

08.04.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 6.4.2019 se do nedaleké Mohelnice vydalo družstvo dorostenců, aby zde sehrálo svá poslední utkání v soutěžním ročníku 2018/2019 2. ligy dorostenců proti 2 celkům ze Šternberka, Rookies a Veterans. 

V prvním duelu proti Rookies se Asperu od začátku utkání příliš nedařila kombinace a míčky až velice snadno odevzdával soupeři. Ten šel brzy do vedení, když po chybné rozehrávce Šternberk skóroval ze snadné pozice. Šumperk záhy srovnal, když Ditrich našel po uvolnění po mantinelu na středu volného Mlynáře, který se z těsné blízkosti nemýlil.

To bylo však co se týče branek ze strany Šumperka vše. Šternberk nabídl v druhé části Asperu 2 přesilové hry po tvrdých zákrocích u mantinelu, jenže namísto vytvoření kvalitních střeleckých příležitostí v početní výhodě dovolili šumperští soupeři dvakrát skórovat po ledabylé rozehrávce a rázem musel Asper dohánět ztrátu 2 branek.

Do konce hry se ale bohužel nepodařilo šumperským zpřesnit hru a zamířit přesně a jelikož nepomohl ani fantastický výkon Juráně v brance, skončilo utkání vítězstvím Fbc Šternberk Rookies 3:1.

Proti Veterans se od začátku utkání Šumperku dařilo překonávat pravidelně obranný blok soupeře a vytvářet si více střeleckých příležitostí a soupeře i zamknout na jeho polovině, avšak Šternberk držel krok a po první části svítilo na tabuli skóre 2:2, když se za Šumperk prosadil Harapát a Kašpar.

V druhé části se průběh utkání moc nezměnil, Šumperk se snažil tvořit hru a Šternberk hrozil z občasných protiútoků. V této třetině se dvakrát trefil Mannl a po jedné trefě soupeře šel do poslední třetiny letošní sezóny ve vedení 4:3.

To se mu díky vydařené poslední třetině podařilo ještě navýšit a nakonec překonali šumperští svého soupeře 9:5. Za Šumperk zkompletoval hattrick Mannl, prosadili se také sváteční střelci Krňávek a Dittrich a svou první trefu sezóny si na poslední možnou příležitost schoval Dominik Šmotek, který střelou bez přípravy trefil z poloviny odkryté místo v brance.

Asper si tak přivezl z posledního turnaje 3 body a v konečném hodnocení soutěže se umístil na 6. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Letošní sezóna se nám nepodařila tak, jak jsme plánovali. Družstvo se v průběhu sezóny muselo vypořádat s mnoha absencemi klíčových hráčů, ať už z důvodu hostování, či zranění. Nicméně jsem příjemně překvapený výkony st. žáků, kteří letos dostali větší šanci si za dorostence zahrát, a tu rozhodně využili. Co se týče samotné hry, tak jsme se celou sezónu soustředili na zlepšení rozehry a kombinaci na soupeřově polovině. V tomto ohledu jsme udělali krok vpřed. Nicméně máme pořád obrovské rezervy v některých dovednostech a naše čtení hry a chápání herního děje bylo většinou za očekáváním. Na závěr chci poděkovat všem rodičům za podporu při dopravě na turnaje po celou sezónu, a hráčům za jejich nasazení a vůli zlepšovat se. Na nedostatcích zapracujeme, a příští sezónu budeme lepší."

Sestava: Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Kotek, Šmotek, Mannl, Konášek, Kašpar, Dittrich, Mlynář, Krňávek

 
Aktuální články
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS