Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů

08.04.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 6.4.2019 se do nedaleké Mohelnice vydalo družstvo dorostenců, aby zde sehrálo svá poslední utkání v soutěžním ročníku 2018/2019 2. ligy dorostenců proti 2 celkům ze Šternberka, Rookies a Veterans. 

V prvním duelu proti Rookies se Asperu od začátku utkání příliš nedařila kombinace a míčky až velice snadno odevzdával soupeři. Ten šel brzy do vedení, když po chybné rozehrávce Šternberk skóroval ze snadné pozice. Šumperk záhy srovnal, když Ditrich našel po uvolnění po mantinelu na středu volného Mlynáře, který se z těsné blízkosti nemýlil.

To bylo však co se týče branek ze strany Šumperka vše. Šternberk nabídl v druhé části Asperu 2 přesilové hry po tvrdých zákrocích u mantinelu, jenže namísto vytvoření kvalitních střeleckých příležitostí v početní výhodě dovolili šumperští soupeři dvakrát skórovat po ledabylé rozehrávce a rázem musel Asper dohánět ztrátu 2 branek.

Do konce hry se ale bohužel nepodařilo šumperským zpřesnit hru a zamířit přesně a jelikož nepomohl ani fantastický výkon Juráně v brance, skončilo utkání vítězstvím Fbc Šternberk Rookies 3:1.

Proti Veterans se od začátku utkání Šumperku dařilo překonávat pravidelně obranný blok soupeře a vytvářet si více střeleckých příležitostí a soupeře i zamknout na jeho polovině, avšak Šternberk držel krok a po první části svítilo na tabuli skóre 2:2, když se za Šumperk prosadil Harapát a Kašpar.

V druhé části se průběh utkání moc nezměnil, Šumperk se snažil tvořit hru a Šternberk hrozil z občasných protiútoků. V této třetině se dvakrát trefil Mannl a po jedné trefě soupeře šel do poslední třetiny letošní sezóny ve vedení 4:3.

To se mu díky vydařené poslední třetině podařilo ještě navýšit a nakonec překonali šumperští svého soupeře 9:5. Za Šumperk zkompletoval hattrick Mannl, prosadili se také sváteční střelci Krňávek a Dittrich a svou první trefu sezóny si na poslední možnou příležitost schoval Dominik Šmotek, který střelou bez přípravy trefil z poloviny odkryté místo v brance.

Asper si tak přivezl z posledního turnaje 3 body a v konečném hodnocení soutěže se umístil na 6. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Letošní sezóna se nám nepodařila tak, jak jsme plánovali. Družstvo se v průběhu sezóny muselo vypořádat s mnoha absencemi klíčových hráčů, ať už z důvodu hostování, či zranění. Nicméně jsem příjemně překvapený výkony st. žáků, kteří letos dostali větší šanci si za dorostence zahrát, a tu rozhodně využili. Co se týče samotné hry, tak jsme se celou sezónu soustředili na zlepšení rozehry a kombinaci na soupeřově polovině. V tomto ohledu jsme udělali krok vpřed. Nicméně máme pořád obrovské rezervy v některých dovednostech a naše čtení hry a chápání herního děje bylo většinou za očekáváním. Na závěr chci poděkovat všem rodičům za podporu při dopravě na turnaje po celou sezónu, a hráčům za jejich nasazení a vůli zlepšovat se. Na nedostatcích zapracujeme, a příští sezónu budeme lepší."

Sestava: Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Kotek, Šmotek, Mannl, Konášek, Kašpar, Dittrich, Mlynář, Krňávek

 
Aktuální články
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze

Šumperk - Vzhledem k rozvolňování lze od 25. května uspořádat akce s účastí do 300 lidí. Z tohoto důvodu hned v tento den pořádáme...

 
Od pondělí 11. května opět trénujeme!

Šumperk - Od pondělí 11. května opět trénujeme! Každá kategorie bude mít dva tréninky týdně. Tyto tréninky budou probíhat na venkovním...

 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!

Šumperk - Asper Camp 2020 se pomalu, ale jistě, blíží. Stejně jako v loňském roce, i letos naši mladí florbalisté budou mít možnost...

 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS