Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenky nestačily na soupeře ve třech utkáních v Ostravě.

20.02.2019 | Jiří Šváb

16.2. Ostrava – V sobotních dvou utkáních a jedné dohrávce dorostenkám chyběla kapitánka Vašíčková a zraněná obránkyně Lišková. Ani nové dresy nepomohly proti počtu soupeřek.

V prvním utkání s Přerovem, na který si Asperky brousily zuby, naše děvčata nezachytila úvodní nápor soupeřek v první třetině a inkasovala hned tři branky. Zbytek zápasu se družstvo trápilo a pomaličku se rozjíždělo, když se v druhé části trefila Krobotová a snížila na (3:1). Soupeř ale přidal ještě dvě branky (5:1) a Asperky, ač zahrály pěkně přesilovku, ji nevyužily. Ve třetí části soupeřky polevily a naše hráčky už lépe rozehrané odehrály vyrovnaně po dvou brankách. Po další nevyužité přesilovce následovalo trestné střílení, které proměnila kapitánka Horčičková a pak se z kombinace mladších hráček Hlavinkové a Doubravové vyklubala branka druhá na konečných (7:3) pro Přerov.

Utkání s Olomoucí, která nastoupila v plném počtu, bylo jasnou dominancí soupeřek a Asperky se snažily hrát hodně zataženě s možnými protiútoky. Přesto soupeř postupně nacházel cestičky k naší bráně a v první části se trefila 4x ve druhé 3x a třetí opět 4x. Ve druhé částí se jeden výběh našich hráček podařil a Hlavinková s přihrávky mezi obránkyněmi v klidu prostřeluje gólmanku Olomouce. Utkání vyčerpalo dosti sil a skončilo výhrou soupeřek (11:1)

Na dohrávané utkání s Vítkovicemi už opravdu sily nezbyly a tak celá hra se nesla v duchu betonové obrany, kterou hráčky v celku umí a nese své ovoce. Vítky již také unaveny ale přeci jen předváděly více pohybu. Přesto se velký střelecký kolotoč nekonal a několikrát se dostaly ke střele i naše hráčky. První část skončila optimisticky (2:0) pro soupeře když jednu branku dával v našem oslabení. Druhá část ještě také ukazovala na účinnost zonové obrany s vypětím všech sil a naše branka byla pokořena jen jednou! Ve třetí části ale Asperky už nedokázaly pohybem důsledně bránit a soupeř se rozstřílel. Utkání skončilo porážkou (8:0).

„Opět jsme doplatily na hráčský kádr, když kapitánka Vašíčková nenastoupila a nováčci ještě nemohli vypomoci. Chybí nám hráčky v obraně, ze které pak není možné založit útok bez rizika propadnutí. Mladší hráčky si ještě stále tvoří herní a taktické návyky, a byť se tým snažil a zónu dokáže hrát dvě třetiny, v té třetí, pak dojdou v tomto počtu hráček síly. Apeluji na hráčky obou kategorii, že bojovat o body se dá pouze ve dvou či třech pětkách. Přesto všem, které tam nechaly hodně sil děkuji, že tento náročný den ustály s grácii!!. Poprvé také mohu pochválit přesilovku, kde míček putoval mezi všemi hráčkami a končil pokusem o střelu. Gólmanka Vašíčková má můj obdiv a uznání, neboť to co pochytala, zejména s Olomoucí a Vítkama, z ní dělá opravdovou oporu týmu. Díky Domčo!“, trenér Jiří Šváb

Sestava: Vašíčková D, Horčičková K., Krobotová K.,Jílková V., Hegedüšová V., Koukolová E., Doubravová S., Hlavinková Z.

 
Aktuální články
Starší žáci na domácím turnaji nebodovali

Šumperk - Po šestibodovém vystoupení v Přerově přišlo na domácím turnaji v sobotu 24. března k rychlému vystřízlivění. Hráčům...

 
Dorostenci přivezli z Hranic 4 body!

V neděli 17.3.2019 se naše družstvo dorostenců vydalo na další soutěžní utkání, tentokrát do Hranic. Tým zde změřil síly s rezervou...

 
Mladší žáci neporaženi!

V sobotu 2. března se tým mladších žáků BLUE vydal do Senice na Hané, kde sehrál další kolo Olomoucké ligy mladších žáků.

 
Přípravce se minulý víkend dařilo
 
Starší žáci poprvé stoprocentní
 
Tréninky o jarních prázdninách jsou až na pátek 15.3. zrušeny!
 
Mužům po prohře s Orlovou sezóna skončila
 
Turnaj elévů v Jeseníku 24.2.2019
 
Starší žáci v Olomouci získali 3 cenné body
 
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS