Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci na svém posledním turnaji v roce 2018 na body nedosáhli

01.01.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 22.12.2018 se družstvo dorostenců vydalo k dalším soutěžním utkáním do Uničova, kde změřilo síly právě s domácím týmem a celkem z Šternberka. Tým se musel tentokrát obejít bez pomoci dvou st. žáků, brankáře Franty Juráně a centra Dana Svobody, kteří se v době turnaje účastnili regionálních výběrů Olomouckého kraje.

První utkání odehrál Asper proti celku Topgal Šternberk Rookies. Zápas začaly oba týmy poměrně aktivně, hra se přelévala rychle ze strany na stranu, avšak mnoho vyložených šancí nenabídnula. Šumperk se snažil kontrolovat hru, jenže příliš jednoduchými ztrátami na středu hřiště dával soupeři míček do vyložených šancí a ten je dokázal v první části využít hned dvakrát. Naopak modro-žlutým se nedařilo v útočné fázi téměř nic a tak jedinou branku zapsal za Šumperk až v závěru třetiny Krňávek.


Statisticky stejný průběh nabídla také druhá třetina, a jelikož se asperu i nadále nedařilo překonat brankáře Šternberka, a mezery v obraně se nepodařilo zacelit tak jak by bylo potřeba, střídaly se naposledy v utkání strany za stavu už 2:4. Za Šumperk se v této třetině prosadil Jan Mannl.

Šumperk se ještě snažil v poslední části zmobilizovat síly a napadáním si vytvořit více šancí pro skórování, avšak soupeř dokázal ustát závěrečný nápor Asperu a po dalších 2 vstřelených a jedné obdržené brance udělil Šumperku porážku 3:6.

Jestli se v prvním utkání Šumperk trápil v zakončení a rozehrávce, tak v druhém utkání proti domácímu Uničovu se trápil snad úplně ve všem. Ačkoliv v první třetině ještě dokázal Asper odolávat střelecké převaze Uničova a místy i kontrolovat hru, inkasoval zde celkem čtyřikrát, a pouze jednou se za Šumperk trefil Jan Mannl, a tak se druhá třetina zahájila za stavu 1:4 pro domácí.

Druhá část nabídla opět 4 vstřelené branky za záda dorostenecké brankářky Báry Buriánkové, která při absenci Franty Juráně týmu vypomohla, a po další korigující brance z hole Mannla se střídaly strany za stavu 2:8.

Na poslední třetinu by jistě všichni šumperští hráči rádi co nejrychleji zapomněli, jelikož v ní inkasovali ještě osmkrát, a po další symbolické trefě Konáška si odvezli z Uničova vysokou porážku 16:3.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"I když jsme na tomto turnaji oba zápasy prohráli, a ani v jednom jsme nepodali dobrý výkon, výsledky jsou pouze jednou stranou mince, která někdy nemusí být ta nejdůležitější. V tomto ohledu vidím jako mnohem užitečnější vzít si ponaučení z toho, že občas některé okolnosti dokáží významně ovlivnit to, jak tým dokáže naplnit svůj potenciál, avšak právě tyto okolnosti nabízejí zároveň nejlepší možnost jak rozvíjet nové dovednosti a jak pracovat na své hře tak, aby ji tyto okolnosti ovlivňovaly co možná nejméně. Koneckonců jenom tak může jakýkoliv sportovec pomýšlet na dlouhou a úspěšnou kariéru v jakémkoliv sportu. Na závěr děkuji všem hráčům za nasazení a bojovnost a věřím, že jim tyto zápasy dali dostatečnou motivaci pro další práci na tréninzích."

 
Aktuální články
Muži zvládli dohrávku v Přerově a jsou znovu druzí

Přerov - Důležitou dohrávku měl na programu v neděli 13. ledna šumperský Asper. ten zajížděl na palubovku desátého Přerova a byť se...

 
Juniorky byly nejblíže ke svým 3 bodům

6.1. Čeladná – Juniorky byly nejblíže ke svým prvním 3 bodům v dohrávce podzimního odloženého utkání s Frýdkem.

 
Dorostenky v novém roce nebodovaly

5.1. Třinec - První vystoupení dorostenek v novém roce nepřineslo ani jeden bod.

 
Muži ani podruhé nevyzráli na Hranice a jsou třetí
 
Startujeme přihlašování na srpnový Příměstský tábor!
 
V novém roce začínáme opět trénovat ve čtvrtek 3.1.2019
 
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018
 
Mladší žáci vybojovali na svých turnajích 1. a 2. místo
 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami
 
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 15 42
2. FbC Asper Šumperk 15 36
3. 1. FBK Eagles Orlová 15 35
4. FBS Olomouc 15 26
5. Zlín Lions 15 23
6. SK K2 Prostějov 15 22
7. FBC Orca Krnov 15 17
8. FbC Frýdek-Místek 15 17
9. FBK Jeseník 15 15
10. FBC Přerov 15 15
11. Florbal Vsetín 15 13
12. FBC ZŠ Uničov 15 9
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 13.01.2019, 17:00
15. kolo
1:3
Přerov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS