Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci na svém posledním turnaji v roce 2018 na body nedosáhli

01.01.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 22.12.2018 se družstvo dorostenců vydalo k dalším soutěžním utkáním do Uničova, kde změřilo síly právě s domácím týmem a celkem z Šternberka. Tým se musel tentokrát obejít bez pomoci dvou st. žáků, brankáře Franty Juráně a centra Dana Svobody, kteří se v době turnaje účastnili regionálních výběrů Olomouckého kraje.

První utkání odehrál Asper proti celku Topgal Šternberk Rookies. Zápas začaly oba týmy poměrně aktivně, hra se přelévala rychle ze strany na stranu, avšak mnoho vyložených šancí nenabídnula. Šumperk se snažil kontrolovat hru, jenže příliš jednoduchými ztrátami na středu hřiště dával soupeři míček do vyložených šancí a ten je dokázal v první části využít hned dvakrát. Naopak modro-žlutým se nedařilo v útočné fázi téměř nic a tak jedinou branku zapsal za Šumperk až v závěru třetiny Krňávek.


Statisticky stejný průběh nabídla také druhá třetina, a jelikož se asperu i nadále nedařilo překonat brankáře Šternberka, a mezery v obraně se nepodařilo zacelit tak jak by bylo potřeba, střídaly se naposledy v utkání strany za stavu už 2:4. Za Šumperk se v této třetině prosadil Jan Mannl.

Šumperk se ještě snažil v poslední části zmobilizovat síly a napadáním si vytvořit více šancí pro skórování, avšak soupeř dokázal ustát závěrečný nápor Asperu a po dalších 2 vstřelených a jedné obdržené brance udělil Šumperku porážku 3:6.

Jestli se v prvním utkání Šumperk trápil v zakončení a rozehrávce, tak v druhém utkání proti domácímu Uničovu se trápil snad úplně ve všem. Ačkoliv v první třetině ještě dokázal Asper odolávat střelecké převaze Uničova a místy i kontrolovat hru, inkasoval zde celkem čtyřikrát, a pouze jednou se za Šumperk trefil Jan Mannl, a tak se druhá třetina zahájila za stavu 1:4 pro domácí.

Druhá část nabídla opět 4 vstřelené branky za záda dorostenecké brankářky Báry Buriánkové, která při absenci Franty Juráně týmu vypomohla, a po další korigující brance z hole Mannla se střídaly strany za stavu 2:8.

Na poslední třetinu by jistě všichni šumperští hráči rádi co nejrychleji zapomněli, jelikož v ní inkasovali ještě osmkrát, a po další symbolické trefě Konáška si odvezli z Uničova vysokou porážku 16:3.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"I když jsme na tomto turnaji oba zápasy prohráli, a ani v jednom jsme nepodali dobrý výkon, výsledky jsou pouze jednou stranou mince, která někdy nemusí být ta nejdůležitější. V tomto ohledu vidím jako mnohem užitečnější vzít si ponaučení z toho, že občas některé okolnosti dokáží významně ovlivnit to, jak tým dokáže naplnit svůj potenciál, avšak právě tyto okolnosti nabízejí zároveň nejlepší možnost jak rozvíjet nové dovednosti a jak pracovat na své hře tak, aby ji tyto okolnosti ovlivňovaly co možná nejméně. Koneckonců jenom tak může jakýkoliv sportovec pomýšlet na dlouhou a úspěšnou kariéru v jakémkoliv sportu. Na závěr děkuji všem hráčům za nasazení a bojovnost a věřím, že jim tyto zápasy dali dostatečnou motivaci pro další práci na tréninzích."

 
Aktuální články
Starší žáci na domácím turnaji nebodovali

Šumperk - Po šestibodovém vystoupení v Přerově přišlo na domácím turnaji v sobotu 24. března k rychlému vystřízlivění. Hráčům...

 
Dorostenci přivezli z Hranic 4 body!

V neděli 17.3.2019 se naše družstvo dorostenců vydalo na další soutěžní utkání, tentokrát do Hranic. Tým zde změřil síly s rezervou...

 
Mladší žáci neporaženi!

V sobotu 2. března se tým mladších žáků BLUE vydal do Senice na Hané, kde sehrál další kolo Olomoucké ligy mladších žáků.

 
Přípravce se minulý víkend dařilo
 
Starší žáci poprvé stoprocentní
 
Tréninky o jarních prázdninách jsou až na pátek 15.3. zrušeny!
 
Mužům po prohře s Orlovou sezóna skončila
 
Turnaj elévů v Jeseníku 24.2.2019
 
Starší žáci v Olomouci získali 3 cenné body
 
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS