Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci vybojovali na svých turnajích 1. a 2. místo

17.12.2018 | Ondřej Mrázek

V sobotu 15.12.2018 se vydala obě družstva ml. žáků k dalším soutěžním utkáním, družstvo Yellow do nedaleké Mohelnice, Blue do o něco vzdálenější Senice na Hané. Vzhledem k početným absencím i tentokrát dostali možnost zahrát si na velkém hřišti někteří elévové, a nutno dodat, že své starší spoluhráče zastoupili s ctí.

Tým Blue čekali v Senici postupně soupeři z Droždína, Prostějova, Lutína a Uničova. První utkání začali Asperáci na výbornou, když dokázali od začátku kombinovat převážně na polovině soupeře a vytvářet si velké množství šancí. Ty postupně hráči přetavovali v branky, a nad Droždínem nakonec zvítězili 10:2.

V druhém zápase nás čekal již o něco kvalitnější soupeř z Prostějova. I proti němu však Šumperk dokázal držet míček častěji na hokejkách a vytvářet si možnosti pro skórování. Oproti tomu Prostějov ohrozil branku Asperu pouze zřídka, a po dvou brankách Asperu a jedné Prostějova byl stav utkání dlouho 2:1. I tak se však dlouho nedařilo odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, a když 2 minuty před koncem srovnal Prostějov na 2:2, Asperští už nestihli do konce utkání překonat brankáře soupeře a oba celky se rozešly smírně 2:2.

Ve třetím utkání čekal na šumperské domácí Lutín. Asper opět kontroloval míček a vytvářel si mnoho šancí, obrana domácích však dlouho odolávala. Nicméně postupem času dokázal Šumperk převahu na hřišti potvrdit i ve skóre, a hráči si tak celkem s přehledem dokráčeli pro vítězství 4:1.

V posledním utkání se však musel Šumperk sklonit před herně vyzrálejším Uničovem. Hráči Asperu se snažili ze všech sil, bojovali až do konce, avšak debakl 8:1 zvrátit nedokázali. I toto utkání však dalo hráčům mnoho cenných zkušenosti, možná ty nejcennější vůbec.

Tým Blue tak obsadil po 2 výhrách, remíze, a jedné prohře celkové druhé místo na turnaji.

Tým Yellow naopak dokázal na svém turnaji zvítězit hned třikrát, když porazil druhý tým Uničova, Hranice na Moravě a hostující Mohelnici. Po remíze s Olomoucí navíc týmu stačil dosažený počet bodů na celkové první místo na turnaji. 

Hráči měli ve všech zápasech herně nad svými soupeři navrch a podpořeni opět skvělou produktivitou tradičních střelců a jistými zákroky brankáře Fleischmanna si došli už pro druhé vítězství na turnaji v první polovině sezóny, což se dá rozhodně označit za úctyhodný počin.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Ačkoliv jsme se museli tentokrát vypořádat s mnoha absencemi, tým opět doplnili kluci z elévů za což jsem velmi vděčný, a i přes věkovou nevýhodu v konkurenci rozhodně obstáli a jsou velkým příslibem do budoucna. Musím všechny hráče pochválit za jejich nasazení, bojovnost, ale především za snahu tvořit hru. Obzvláště bych chtěl vyzdvihnout výkony mladičkého Vojty Kylara, který hrál poprvé za ml. žáky, a hned se ukázal několika povedenými brankami a kličkami, a dále pak Kubu Bocka, který ačkoliv hraje v poli, dokázal zastoupit absentující brankáře, a v brance předvedl mnoho pěkných zákroků, kterými držel svůj tým. Na závěr již tradičně děkuji rodičům za dopravu a podporu v hledišti a těším se na další turnaje ve 2019."

 
Aktuální články
Muži zvládli dohrávku v Přerově a jsou znovu druzí

Přerov - Důležitou dohrávku měl na programu v neděli 13. ledna šumperský Asper. ten zajížděl na palubovku desátého Přerova a byť se...

 
Juniorky byly nejblíže ke svým 3 bodům

6.1. Čeladná – Juniorky byly nejblíže ke svým prvním 3 bodům v dohrávce podzimního odloženého utkání s Frýdkem.

 
Dorostenky v novém roce nebodovaly

5.1. Třinec - První vystoupení dorostenek v novém roce nepřineslo ani jeden bod.

 
Muži ani podruhé nevyzráli na Hranice a jsou třetí
 
Startujeme přihlašování na srpnový Příměstský tábor!
 
Dorostenci na svém posledním turnaji v roce 2018 na body nedosáhli
 
V novém roce začínáme opět trénovat ve čtvrtek 3.1.2019
 
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018
 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami
 
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 15 42
2. FbC Asper Šumperk 15 36
3. 1. FBK Eagles Orlová 15 35
4. FBS Olomouc 15 26
5. Zlín Lions 15 23
6. SK K2 Prostějov 15 22
7. FBC Orca Krnov 15 17
8. FbC Frýdek-Místek 15 17
9. FBK Jeseník 15 15
10. FBC Přerov 15 15
11. Florbal Vsetín 15 13
12. FBC ZŠ Uničov 15 9
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 13.01.2019, 17:00
15. kolo
1:3
Přerov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS