Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

V sobotu 17.11 se na SH Gymnázia Šumperk odehrálo další kolo OL ligy ml. žáků a díky absenci jednoho z hostujících týmů se mohli na domácí palubovce představit i tentokrát oba šumperské celky, a získávat tak další zápasové zkušenosti.

Hned první utkání turnaje nabídlo vzájemný duel našich družstev Blue a Yellow, a podruhé v sezóně se radovali z vítězství „žlutí“, tentokrát poměrem 4:1. Vzhledem k přátelském duchu, ve kterém se zápas odehrával, nechali oba trenéři organizaci družstev na samotných hráčích a ti tak mohli na hru nahlédnout z nového pohledu a sami se rozhodovat o zvolené herní strategii.

V dalších utkáních poté nastoupili oba celky proti týmům z Olomouce, Šternberka a Litovle.

Tým Blue se v druhém klání střetnul se Šternberkem, a rozhodně se jednalo o nervy drásající utkání. Šumperk se v tomto i následujícím duelu musel obejít bez opory Filipa Černohouse, a na produktivitě šumperských to bylo znát. Brankáři na obou stranách drželi čisté konto až do druhé poloviny druhé části, kdy se ze střední vzdálenosti prosadil pěknou střelou Lukáš Jelen a zajistil tak pro svůj tým první vítězství na turnaji nejtěsnějším možným výsledkem, 1:0.

V druhém utkání už bohužel tým Blue nestačil na Olomouc, která byť neměla v průběhu více ze hry dokázala častěji využít nabídnutých příležitostí, a i přes mohutný nápor domácích v závěru zápasu zvítězit 4:2. V posledním duelu si ale hráči spravili chuť a Litovel postupně udolali díky 4 brankám Tobiáše Doubravy, kterému pozice připravoval jako už tradičně Filip Černohous. Konečný stav 4:0.

To družstvo Yellow si vedlo ve svém snažení ještě o něco lépe a proti svým soupeřům se prezentovalo kontrolovanou hrou, kdy postupně tahouni týmu Honzové Jarmar a Zindulka navyšovali vedení ve všech 3 utkáních a díky tomu si celkem jednoduše došli pro 2 výhry proti Šternberku a Litovli.

Proti Olomouci se vítězství rodilo o něco obtížněji, avšak zodpovědným přístupem v obraně a především pěknými individuálními akcemi si dokázali hráči i tomto zápase udržet brankový náskok až do konce a zvítězit 4:1.

Celkově tak skončilo družstvo Blue se dvěma výhrami a dvěma porážkami na 3. místě a družstvo Yellow celý turnaj po 4 vítězstvích zaslouženě vyhrálo.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Turnaj v domácím prostředí nám dal další skvělou možnost získat cenné zápasové zkušenosti a díky účasti obou týmů jsme toho byli schopni využit na maximum. Těší mě především zapojení nově příchozích hráčů Peťi Drozda a Ondry Šimka do soutěžního kolotoče, skvělé výkony talentovaných elévů a také pozitivní nálada, která na naší lavičce panovala po celý turnaj. Na závěr chci poděkovat rodičům, že nás opět přišli podpořit ve velkém počtu na tribuně.

 
Aktuální články
Valná hromada se uskuteční v pondělí 6.5.2019

Další, v pořadí již 19. valná hromada spolku FbC Asper Šumperk, se uskuteční v tomto roce v pondělí 6. května od 17:00, tedy po...

 
Volná místa na turnaj ve Švédsku

Hráči Asperu mají poslední možnost přihlásit se na zahraniční turnaj ve švédském Falunu a hrát v dresu turnajového týmu Czech Kings...

 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!

Všechny tréninkové jednotky jsou v období od čtvrtka 18.4. do pondělí 22.4. zrušeny. Tímto přejeme všem členům příjemné prožití...

 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Vítězný turnaj elévů v Senici na Hané
 
Přípravkáři na domácím turnaji vyhráli zlaté medaile!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS