Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

V sobotu 17.11 se na SH Gymnázia Šumperk odehrálo další kolo OL ligy ml. žáků a díky absenci jednoho z hostujících týmů se mohli na domácí palubovce představit i tentokrát oba šumperské celky, a získávat tak další zápasové zkušenosti.

Hned první utkání turnaje nabídlo vzájemný duel našich družstev Blue a Yellow, a podruhé v sezóně se radovali z vítězství „žlutí“, tentokrát poměrem 4:1. Vzhledem k přátelském duchu, ve kterém se zápas odehrával, nechali oba trenéři organizaci družstev na samotných hráčích a ti tak mohli na hru nahlédnout z nového pohledu a sami se rozhodovat o zvolené herní strategii.

V dalších utkáních poté nastoupili oba celky proti týmům z Olomouce, Šternberka a Litovle.

Tým Blue se v druhém klání střetnul se Šternberkem, a rozhodně se jednalo o nervy drásající utkání. Šumperk se v tomto i následujícím duelu musel obejít bez opory Filipa Černohouse, a na produktivitě šumperských to bylo znát. Brankáři na obou stranách drželi čisté konto až do druhé poloviny druhé části, kdy se ze střední vzdálenosti prosadil pěknou střelou Lukáš Jelen a zajistil tak pro svůj tým první vítězství na turnaji nejtěsnějším možným výsledkem, 1:0.

V druhém utkání už bohužel tým Blue nestačil na Olomouc, která byť neměla v průběhu více ze hry dokázala častěji využít nabídnutých příležitostí, a i přes mohutný nápor domácích v závěru zápasu zvítězit 4:2. V posledním duelu si ale hráči spravili chuť a Litovel postupně udolali díky 4 brankám Tobiáše Doubravy, kterému pozice připravoval jako už tradičně Filip Černohous. Konečný stav 4:0.

To družstvo Yellow si vedlo ve svém snažení ještě o něco lépe a proti svým soupeřům se prezentovalo kontrolovanou hrou, kdy postupně tahouni týmu Honzové Jarmar a Zindulka navyšovali vedení ve všech 3 utkáních a díky tomu si celkem jednoduše došli pro 2 výhry proti Šternberku a Litovli.

Proti Olomouci se vítězství rodilo o něco obtížněji, avšak zodpovědným přístupem v obraně a především pěknými individuálními akcemi si dokázali hráči i tomto zápase udržet brankový náskok až do konce a zvítězit 4:1.

Celkově tak skončilo družstvo Blue se dvěma výhrami a dvěma porážkami na 3. místě a družstvo Yellow celý turnaj po 4 vítězstvích zaslouženě vyhrálo.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Turnaj v domácím prostředí nám dal další skvělou možnost získat cenné zápasové zkušenosti a díky účasti obou týmů jsme toho byli schopni využit na maximum. Těší mě především zapojení nově příchozích hráčů Peťi Drozda a Ondry Šimka do soutěžního kolotoče, skvělé výkony talentovaných elévů a také pozitivní nálada, která na naší lavičce panovala po celý turnaj. Na závěr chci poděkovat rodičům, že nás opět přišli podpořit ve velkém počtu na tribuně.

 
Aktuální články
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov

Do konce základní části Divize D v sezóně 19/20 zbývají už pouhé 4 utkání. První 2 z nich odehraje Šumperk na domácí palubovce už...

 
Starší žáci se poměřili s elitou

Mohelnice - V sobotu 9. února odcestovali starší žáci do nedaleké Mohelnice, kde se utkali se dvěma nejlepšími týmy letošního ročníku...

 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019

Uničov - v sobotu 9.2.2019 vyjeli naši elévové na další venkovní turnaj do nedalekého Uničova, kde postupně odehráli zápasy proti...

 
Navazujeme spolupráci se serverem LifeTV!
 
Další turnaj "přípravkářů" se konal v Mohelnici
 
Mladší žáci na Bedně!
 
Šumperk, stejně jako Hranice a Orlová, nezaváhal a bere 3 body
 
Juniorkám se doma s Frýdkem dařilo.
 
Starší žáci v Uničově porazili Hranice a vezou 3 body
 
Šumperské ženy dovezly z Havířova 3 body
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
2:5
Uničov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 16.02.2019, 18:00
19. kolo
VS.
Šumperk - Jeseník
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS