Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

V sobotu 17.11 se na SH Gymnázia Šumperk odehrálo další kolo OL ligy ml. žáků a díky absenci jednoho z hostujících týmů se mohli na domácí palubovce představit i tentokrát oba šumperské celky, a získávat tak další zápasové zkušenosti.

Hned první utkání turnaje nabídlo vzájemný duel našich družstev Blue a Yellow, a podruhé v sezóně se radovali z vítězství „žlutí“, tentokrát poměrem 4:1. Vzhledem k přátelském duchu, ve kterém se zápas odehrával, nechali oba trenéři organizaci družstev na samotných hráčích a ti tak mohli na hru nahlédnout z nového pohledu a sami se rozhodovat o zvolené herní strategii.

V dalších utkáních poté nastoupili oba celky proti týmům z Olomouce, Šternberka a Litovle.

Tým Blue se v druhém klání střetnul se Šternberkem, a rozhodně se jednalo o nervy drásající utkání. Šumperk se v tomto i následujícím duelu musel obejít bez opory Filipa Černohouse, a na produktivitě šumperských to bylo znát. Brankáři na obou stranách drželi čisté konto až do druhé poloviny druhé části, kdy se ze střední vzdálenosti prosadil pěknou střelou Lukáš Jelen a zajistil tak pro svůj tým první vítězství na turnaji nejtěsnějším možným výsledkem, 1:0.

V druhém utkání už bohužel tým Blue nestačil na Olomouc, která byť neměla v průběhu více ze hry dokázala častěji využít nabídnutých příležitostí, a i přes mohutný nápor domácích v závěru zápasu zvítězit 4:2. V posledním duelu si ale hráči spravili chuť a Litovel postupně udolali díky 4 brankám Tobiáše Doubravy, kterému pozice připravoval jako už tradičně Filip Černohous. Konečný stav 4:0.

To družstvo Yellow si vedlo ve svém snažení ještě o něco lépe a proti svým soupeřům se prezentovalo kontrolovanou hrou, kdy postupně tahouni týmu Honzové Jarmar a Zindulka navyšovali vedení ve všech 3 utkáních a díky tomu si celkem jednoduše došli pro 2 výhry proti Šternberku a Litovli.

Proti Olomouci se vítězství rodilo o něco obtížněji, avšak zodpovědným přístupem v obraně a především pěknými individuálními akcemi si dokázali hráči i tomto zápase udržet brankový náskok až do konce a zvítězit 4:1.

Celkově tak skončilo družstvo Blue se dvěma výhrami a dvěma porážkami na 3. místě a družstvo Yellow celý turnaj po 4 vítězstvích zaslouženě vyhrálo.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Turnaj v domácím prostředí nám dal další skvělou možnost získat cenné zápasové zkušenosti a díky účasti obou týmů jsme toho byli schopni využit na maximum. Těší mě především zapojení nově příchozích hráčů Peťi Drozda a Ondry Šimka do soutěžního kolotoče, skvělé výkony talentovaných elévů a také pozitivní nálada, která na naší lavičce panovala po celý turnaj. Na závěr chci poděkovat rodičům, že nás opět přišli podpořit ve velkém počtu na tribuně.

 
Aktuální články
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018

První polovina soutěže je téměř pryč, Vánoce za dveřmi, a tak je naším potěšením pozvat všechny členy a jejich rodiče a příbuzné,...

 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami

Šumperk - Dva vysoké výsledky, 13:7 a 11:9, viděli diváci šumperského gymnázia v posledním hracím víkendu roku 2018. Asper nejprve zvládl...

 
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo
 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov
 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 13 36
2. FbC Asper Šumperk 13 33
3. 1. FBK Eagles Orlová 13 29
4. Zlín Lions 13 22
5. FBS Olomouc 13 20
6. SK K2 Prostějov 13 19
7. FbC Frýdek-Místek 13 17
8. FBC Orca Krnov 13 14
9. FBC MSEM Přerov 13 13
10. FBK Jeseník 13 12
11. Florbal Vsetín 13 11
12. FBC ZŠ Uničov 13 8
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.12.2018, 14:00
13. kolo
Šumperk - Vsetín
 
Muži A | Sobota 05.01.2019, 17:00
14. kolo
VS.
Hranice - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS