Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci Blue vezou z Uničova 3. místo

23.10.2018 | Ondřej Mrázek

Mladší žáci Blue vyrazili v sobotu ráno do Uničova, kde změřili síly s domácím Uničovem, Lipníkem, Droždínem a Hranicemi. Premiérové utkání si v této kategorii v tomto ročníku vyzkoušeli Kuba Dajčar, Matěj Vrátný a Dan Beneš, a všichni se šancí popasovali na výbornou.

Do prvního utkání vstoupil Asper poněkud ospale a rychle inkasoval 2 branky. Po aklimatizaci se však hra vyrovnala a braky přidali také šumperští především zásluhou dominantní hry na míčku v podání první formace. Za stavu 2:2 sahaly oba celky po vítězném gólu, ale oba brankáři už za svá záda nic nepustili, a tak skončilo první utkáni nerozhodně 2:2.

V druhém zápase se nám postavil v zelených dresech hrající Lipník, a utkání hned od začátku nabralo vysoké tempo. Asper se ujal vedení, a i když Lipník dotahoval, šumperští po většinu zápasu drželi vedení 2 branek a kontrolovali hru. Bohužel v závěru se Lipníku podařilo neuvěřitelným způsobem otočit 3 slepenými brankami skóre, a se štěstím zvítězit 6:5.

Třetí zápas, to byla kanonáda Šumperských, kteří si smlsli na zatažené obraně mladého celku z Droždína, a postupně jim nasázeli 12 branek. A jelikož dobře chytající Ondra Žák nepustil za svá záda žádnou střelu, připsal Šumperk vysokou výhru 12:0.

Poslední utkáni s Hranicemi na Moravě přineslo nejspíš nejzajímavější průběh z pohledu Šumperka. Asper odskočil během první části do vedení 2:1, avšak v 6. minutě se vinou špatného došlápnutí zranil náš tvůrce hry, Filda Černohous, a do zbytku utkání už nenastoupil. Hráči však vědomi si citelného oslabení dokázali zmobilizovat poslední síly a vybojovat druhé vítězství na turnaji, tentokrát 3:2, a celkové 3. místo.

I když si pochvalu za nasazení a bojovnost zaslouží všichni bez výjimky, za vyzdvižení stojí především první branky elévů Rosťi Klučky a Kuby Dajčara, a také hattrick Kuby Bocka. Obdivuhodný počin si připisuje Filda Černohous, který i přes zmíněné zranění v posledním zápase v každém ze 4 utkání připsal 2 asistence, a příkladně tak vedl svůj tým za vítězstvím. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat rodičům za dopravu na turnaj a za podporu v hledišti.

Sestava: Ondřej Žák, David Holý, Daniel Beneš, Jakub Bock, Jakub Laštuvička, Matěj Vrátný, Tobiáš Doubrava, Filip Černohous, Matyáš Jecu, Filip Čikl, Rostislav Klučka, Jakub Dajčar, Lukáš Jelen


 
Aktuální články
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D

Orlová - Těžký soupeř čekal na šumperské florbalisty v rámci dalšího divizního kola. V případě vítězství nad domácí Orlovou...

 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony...

 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů

V sobotu 17.11 se na SH Gymnázia Šumperk odehrálo další kolo OL ligy ml. žáků a díky absenci jednoho z hostujících týmů se...

 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Derby jasně pro Šumperk, ve sbírce vybráno přes 2000,- Kč
 
Muži A se zapojili do akce "Movember"
 
Dorostenci si s chutí zastříleli a vezou z Mohelnice 6 bodů
 
Turnaj elévů v Přerově
 
Starším žákům pšenka v Přerově nekvetla
 
Tabulka
#TýmZB
1.FbC Asper Šumperk1026
2.FBC Hranice924
3.1. FBK Eagles Orlová1123
4.Zlín Lions919
5.FBS Olomouc916
6.SK K2 Prostějov915
7.FBK Jeseník912
8.Florbal Vsetín911
9.FbC Frýdek-Místek97
10.FBC ORCA Krnov96
11.FBC ZŠ Uničov105
12.FBC MSEM Přerov94
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 18.11.2018, 11:00
10. kolo
3:8
Orlová - Šumperk
 
Muži A | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
VS.
Frýdek-Místek - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS