Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci vítězní v obou soutěžích!

10.01.2022 | Ondřej Mrázek

O víkendu 8.-9.1.2022 nastoupilo naše družstvo dorostenců k celkem čtyřem utkáním, kdy náš A-tým nejdříve v sobotu změřil síly ve Zlíně na turnaji 1. ligy dorostenců s týmy FBS Olomouc a Florbal Vsetín. V neděli se pak náš B-tým utkal na domácím turnaji v hale na Gymnáziu v nádstavbové části 2. ligy dorostenců s týmy FBC Mohelnice a FBC Přerov.

V prvním sobotním utkání 1. ligy proti Olomouci jsme nastoupili do zápasu s jediným cílem, a to zvítězit. První třetina byla z obou stran hodně opatrná, oba týmy hledaly skulinky v soupeřově obraně, a když už se podařilo nějaké najít, tak brankáři byli většinou pozorní. Od druhé třetiny jsme začali přebírat iniciativu v držení míčku a postupně jsme získávali i více území soupeře. Díky dobré spolupráci 2. útoku jsme se dostali do vedení 2:0, když obě povedené akce zakončil Matyáš Valenta. Stejný hráč odpověděl svým třetím gólem na snížení soupěře v následné přesilovce, a opět tak pomohl svému týmu odskočit na rozdíl 2 branek - 3:1. Olomouc v této fázi utkání zvýšila aktivitu a hra se celkově dost přitvrdila. Naše obrana ale fungovala v tomto zápase velmi dobře, a byť soupeř ještě jednou snížil, tak ve třetí části se nám podařilo ještě přidat 3 branky, čímž jsme definitivně rozhodnuli o výsledku utkání - 6:2.

Druhý zápas kategorie dorostenců, který se konal ve Zlíně, přinesl zajímavou podívanou. Šumperský celek se utkal se Vsetínem. Hned z úvodu utkání byl Asper aktivnějším týmem na hřišti, kdy se jim podařilo po pár minutách hry odskočit na pohodlný tříbrankový rozdíl. První třetina končila příjemným skore 7:2. Druhá třetina začala o poznání hůře. Herně se Asper začal velmi trápit a taky celkově chybělo hře nasazení. Tým ze Vsetína stáhl před koncem druhé třetiny manko na průběžných 6:7 O pauze mezi třetinami musel přijít velmi důrazný proslov trenéra Maixnera, kdy byly svěřencům zdůrazněny aspekty hry a klíče k vítězstvíTřetí třetinu kluci předvedli své maximum a také díky výše zmíněnému "fénu" zvítězili celkovým skóre 14:7.

V neděli jsme začali první zápas nádstavby 2. ligy proti Mohelnici. Utkání bylo od začátku dost vyrovnané, a ani jeden tým neměl o moc víc ze hry. Dlouho se hrálo za nerozhodného stavu, než se trefil ze střední vzdálenosti Tobiáš Doubrava - 1:0. Postupem času jsme si získávali stále větší územní převahu a vytvářeli si hodně šancí k zakončení, ale to se nám příliš nedařilo. Na konci druhé třetiny jsme pak inkasovali vlastní branku po smolné teči Theodora Winda, čímž bylo skóre vyrovnáno - 1:1. Hned ze startu třetí třetiny inkasujeme znovu, a čas začíná docházet. Naštěstí jsme v této fázi zápasu dokázali ještě přidat v nasazení a i když jsme opět netrefili několik vyložených šancí, tak se nám podařilo 2 z nich proměnit díky přesným zásahům Matěje Pírka, a tím zvrátit vývoj utkání minutu před koncem ve svůj prospěch. V závěru už jsme dokázali všechny pokusy soupeře ubránit, a dojít si tak pro vítězství 3:2.

Ve druhém zápase nás čekal papírově těžší soupeř z Přerova. Přerov v této sezóně ještě neprohrál, a tak měli naši hráči o motivaci navíc, a tu ukázali hned ze startu zápasu, kdy si v prvním střídání vytvořili mnoho šancí. I když se žádná neujala, z vytvořeného tlaku jsme vybojovali trestné střílení, které proměnil s přehledem Jan Jarmar, a pomohl svému týmu k vedení 1:0. I když jsme do konce první části o toto vedení přišli po zakončení soupeře z velkého brankoviště, tak se naše hra minutu po minutě zlepšovala. Zejména první lajna dokázala několikrát zamknout soupeře na jeho polovině, a trpělivě si připravovat pozici na zakončení. To však dnes z naší strany nebylo nikterak slavné, a proto svítil dlouho na tabuli stav 1:1. Naštěstí jsme se dokázali prosadit na začátku třetí třetiny, kdy nakonec vítěznou branku vstřelil stejně jako v prvním zápase Matěj Pírek. I když Přerov ještě několikrát zahrozil, všechny jeho pokusy zlikvidovala buď naše obrana, nebo v brance pozorný Ondra Žák, který v obou zápasech několikrát podržel tým krásnými zákroky. Utkání tedy skončilo vítězstvím Šumperka poměrem 2:1.

Vyjádření trenéra OM
: Tento víkend se nám výsledkově podařil na výbornou. S herním projevem jsme byli až na pár výkyvů spokojeni, ale moc dobře víme, že v zakončení můžeme být daleko lepší. Naše rozehrávka byla solidní, a začínáme si víc věřit na polovině soupeře. Snad nám tyto výhry dodají sebevědomí a motivaci k tomu se dál zlepšovat. 

 
Aktuální články
Pozvánka na valnou hromadu klubu

Šumperk - Každoroční valná hromada se uskuteční v pondělí 16. května 2022 ve velkém sálu Městské knihovny Šumperk.

 
ASPER JE RODINA

Šumperk - Den po postupu nám do e-mailu přišla od našeho kamaráda a dlouholetého spoluhráče Honzy Štúra. To, co nám poslal, nám doslova...

 
Prokletí prolomeno, Asper postoupil do Národní ligy!

Brno - Finálová série play-up dospěla do rozhodujícího zápasu. V Brně se odehrála velká bitva, která měla rozhodnout o...

 
O postupujícím do Národní ligy rozhodne poslední zápas
 
Starší žáci "A" zakončili sezónu vítězně
 
Druhý zápas pro Brno, série se za stavu 1:1 stěhuje do Šumperka
 
Muži zvítězili v Brně 9:8 po prodloužení
 
Muži v Písku ukončili sérii, ve 2. kole čekají Hornets Brno
 
Starší žáci pokračují na vítězné vlně - formu Asperu odnesl Přerov a Mohelnice
 
Muži do play-up vstoupili vítězně a po dvou zápasech vedou 2:0
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 27.03.2022
2. kolo
6:7
Šumperk - Hornets Brno
 
Muži A | Neděle 03.04.2022
2. kolo
3:6
Hornets Brno - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS