Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Elévové si zahráli první turnaj OL ligy na domácí palubovce

19.10.2021 | Ondřej Mrázek

V neděli 17.10. se uskutečnil pro náš tým první turnaj kategorie elévů v této sezóně. Do haly šumperského Gymnázia přijeli soupeři FBC Tornáda Lutín, FBS Olomouc 12, FBC Mohelnice a SK K2 Prostějov, aby zde společně s naším týmem sehráli turnaj herním systémem, kdy každý hraje s každým jeden zápas na dvou hřištích souběžně.

Do turnaje náš tým vstoupil v poměrně mladé sestavě. Tým doplnili někteří hráči kategorie přípravky, avšak nutno dodat, že všichni zvládali stíhat starším klukům a holkám, a někdy je i dokonce v v některých dovednostech předčít. 


Do prvního utkání jsme nastoupili proti Tornádům z Lutína u Olomouce. Na začátku zápasu byla na mladých florbalistech vidět malá nervozita a ostýchavost, ale postupem času se začali čím dál více všichni zapojovat do hry. Pro některé naše hráče to byly první oficiální florbalové zápasy, ale většina se rychle osmělila a nikdo se nebál hrát s míčkem. Někteří si vyzkoušeli kličku, jiní si zase moc pěkně dokázali přihrát, a celkově se nám v zápase podařilo dát několik branek po velmi pěkných akcích.

V druhém zápase jsme hráli proti olomouckému FBS. V tomto zápase se opět všichni snažili na maximum a zejména starší kluci se nebáli vyzkoušet si drzou kličku i přes 2 hráče soupeře, nebo vystřelit z větší vzdálenosti. Oba brankáři spolehlivě hlídali naši branku a občas vytáhli krásný zákrok. V tomto zápase už se nám tolik střelecky nedařilo, ale zato jsme se snažili až do konce a nevzdali to.

V našem třetím zápase jsme se utkali s FBC Mohelnicí. Mohelnice přijela na turnaj z důvodu rozsáhlé marodky s menším počtem hráčů, a tak se hrálo pouze na jednom hřišti. Všichni hráči si zahráli, a bojovali statečně o každý míček. Mohelnice hrála také velmi dobře a branky přibývaly na obou stranách. Naši hráči se celý zápas snažili hrát s míčkem aktivně, a jen vinou smůly občas netrefili branku. Stejně jako v předchozím zápase jsme udělali o něco více chyb v obraně, ale z každé jsme se snažili maximálně poučit, abychom ji už nezopakovali.

V posledním čtvrtém zápase jsme hráli s Prostějovem. Všichni se snažili a dávali do zápasu poslední zbytky sil. Opět se nám poměrně hodně dařilo trefovat branku a prosazovali se i ti, kteří třeba předtím takové štěstí neměli. V zápase se některým podařilo nastřílet klidně i 5 nebo 6 branek, a tak jsme mohli tento turnaj zakončit v dobrém rozpoložení.

Komentář trenéra OM: O výsledky tady nejde. Děti se postupně učí nové dovednosti, a pro mě osobně je důležitější to, že se nebojí zkoušet nové věci a občas dělat i nějaké ty chyby. Na turnaji jsme měli spoustu mladých florbalistů, kteří toho ještě tolik neodehráli, ale všichni hráli velmi odvážně a bojovně. Na tréninku se naučíme další a další věci, a budeme se zlepšovat, abychom mohli dávat víc gólů a mít ještě větší radost ze hry. Chci moc poděkovat všem rodičům za podporu v hledišti, kolegům trenérům, rozhodčím a pořadatelům za celý turnaj.

 
Aktuální články
Muži prohrávali 0:4, přesto dokázali Krnov porazit

Šumperk - Tradiční soupeř a tradiční nervózní utkání. Souboj s Krnovem byl na pořadu dne v rámci zakončení první poloviny...

 
Starší žáci B po 3 bodech z Mohelnice vyhráli i v Šumperku

Mohelnice, Šumperk - Starší žáci B za sebou mají další dva turnaje. V Mohelnici v neděli 14. listopadu získali 3 body za vítězství 5:1...

 
Dorostenci na domácím turnaji na body nedosáhli a vrací se do 2. koše

V sobotu 20.11.2021 se v hale šumperského Gymnázia odehrálo další kolo 1. ligy dorostenců - sk. D. Náš tým se na turnaji utkal nejprve s...

 
Muži jako první porazili Uničov na jeho půdě, derby ovládli 8:1
 
Muži porazili první Olomouc, řádili zejména v přesilovkách
 
Muži potřetí v řadě vyhráli, v Čeladné vynulovali Frenštát
 
Muži uspěli proti Domaslavicím, ze Smilovic vezou 3 body
 
Starší žáci doma body neztratili
 
Po domácí prohře s Orlovou muži konečně vyhráli - ve Zlíně zvítězili 11:5
 
Nový tým starších žákyň má první zápasy za sebou
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 27.11.2021, 18:00
11. kolo
6:5
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 04.12.2021, 18:00
12. kolo
VS.
Prostějov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS