Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci v 1. lize dvakrát prohráli, nyní je čeká vyšší výkonnostní koš

29.09.2021 | Ondřej Mrázek

V sobotu 25.9. jsme se vydali s týmem dorostenců k posledním vzájemným zápasům v rámci 3. výkonnostního koše 1. ligy - skupiny D. Ve Zlíne jsme se utkali nejdříve s krajským rivalem ze Šternberka, a poté i s domácím Zlínem Lions.

Úvod prvního utkání proti Šternberku nám moc nevyšel. Nejdříve chybujeme při střídání a dáváme tak soupeři možnost přesilové hry, kterou hráč Šternberka proměňuje přesnou střelou od mantinelu. Následně děláme chybu při rozehrávce, kdy nám soupeř vypichuje míček, a v samostatném úniku dvou hráčů se v koncovce nemýlí - 0:2. 

Po této pasáži se začínáme dostávat více na míček a kontrolovat ho na polovině soupeře. Bohužel nás trápí nepřesná muška, a tak z našich šancí branka nepadá. Postupně hrajeme čím dál odvážněji při napadání rozehrávky soupeře, ale ani to nám nepomáhá při dohánění ztráty tak, jak bychom si představovali. Soupeř hrozí hlavně z rychlých protiútoků, ale naše obrana je poctivější, a tak ve druhé části ani na jedné straně branka nepadne.

V poslední třetině už soupeře naháníme takřka po celém hřišti, a jdeme agresivně za snížením jeho náskoku, ale branka Šternberka se jeví jako zakletá. Hráči Šternberku už moc neriskují a především poctivě brání na vlastní polovině. Toho využíváme k vytvoření tlaku, ale brankáře prostřelujeme až necelé 2 minuty před koncem zápasu. Závěrečný tlak při hře bez brankáře nám dává ještě naději, ale dnes jsme evidentně doma zapomněli ostré náboje, a tak utkání prohráváme 1:2.


Do druhého zápasu se Zlínem vstupujeme o poznání více sebevědomě, a hned v úvodu si vytváříme několik obrovských šancí. Bohužel opět spálíme první dvě a až tu třetí se daří proměnit, když se ze samostatného úniku prosazuje poprvé v 1. lize dorostenců Jan Jarmar. V průběhu první části pak postupně soupeř přidává na aktivitě v napadání, a i když hrajeme pořád dobře, Zlín začíná pomalu přebírat otěže zápasu, když v závěru první třetiny otáčí vývoj utkání dvěma brankami, a rázem vede 2:1.

V druhé části se naše aktivita v napadání začíná vytrácet a toho využívá soupeř k větší dominanci na míčku. Zlín kombinuje dlouho a hluboko na naší polovině, a díky tomu si získává herní převahu, kterou potvrzuje dalšími dvěma brankami. Hráčům Asperu se nedaří vytvořit si souvislejší tlak, a když se objeví nějaká šance, tak ji většinou zazdíváme naším nepřesným zakončením. 

V poslední třetině sbíráme poslední zbytky sil, opět začínáme odvážně napadat, a získáváme tak častěji míček. Hned na začátku tohoto dějství jsme navíc za snahu odměněni, když se přesně trefuje Matěj Šíma - 2:4. V následujících přibližně 10 minutách se ještě snažíme dotáhnout náskok soupeře, ale ten se dobře vypořádává s naším napadáním a rychle přesunuje hru na naší polovinu, kde pak ještě v závěru třetiny další 2 branky přidává, a definitivně tak rozhoduje o vítězství svého týmu.

Komentář trenéra OM: S hrou takový problém nemáme, i když rozhodně je co zlepšovat. Mnohem více nás trápí nedostatek sebedůvěry a přehnaný respekt k soupeři. Musíme si uvědomit, že jsme všichni jen lidi, že každý může mít dobrý nebo špatný den a také, že zápas může ovlivnit klidně pouze pár klíčových momentů. Sebevědomí se získává na tréninku, ale abychom mohli být lepší v zápasech, tak na tréninku potřebujeme vyvinout zápasové nasazení, což tam teď od všech nevidím. 

I přes poslední 2 prohry se nám podařilo postoupit do vyššího 2. výkonnostního koše v rámci skupiny D, kde se nyní střetneme se soupeři: FBC ČPP Ostrava, TJ Znojmo LAUFEN CZ, Panthers Otrokovice a znovu Zlín Lions. Pevně věřím, že pokud se nám podaří ze sebe setřást zbytečně přehnaný respekt k soupeřům, a udržíme koncentraci po celý průběh zápasu, tak můžeme být těžkou překážkou na cestě komukoliv. V každém zápase uděláme nějaké chyby, ale musíme vždy vytrvat v naší snaze donutit soupeře, aby je dělal také.

 
Aktuální články
Elévové si zahráli první turnaj OL ligy na domácí palubovce

V neděli 17.10. se uskutečnil pro náš tým první turnaj kategorie elévů v této sezóně. Do haly šumperského Gymnázia přijeli soupeři...

 
Muži uspěli proti Domaslavicím, ze Smilovic vezou 3 body

Smilovice - Povzbuzeni vítězstvím ve Zlíně, vydali se šumperští florbalisté na půdu Domaslavic, týmu, který v minulém kole...

 
Starší žáci doma body neztratili

Šumperk - Již třetí turnaj v rámci Olomoucké ligy za sebou mají starší žáci Asperu. Ti v sobotu 16. října 2021 na domácí palubovce...

 
Po domácí prohře s Orlovou muži konečně vyhráli - ve Zlíně zvítězili 11:5
 
Nový tým starších žákyň má první zápasy za sebou
 
Starší žáci měli napilno, A i B tým neprohrál
 
Pohárový duel s Aligátory skandálně rozhodli sudí Killar s Minarčíkem
 
Muži v Třinci vedli, body nakonec ale neberou
 
Mužům se vstup do Divize nedaří, doma podlehli Prostějovu
 
Starší žáci porazili Šternberk, drama s Olomoucí skončilo těsnou prohrou
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 16.10.2021
6. kolo
Domaslavice - Šumperk
 
Muži A | Sobota 06.11.2021
8. kolo
VS.
Frenštát - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS