Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vyjádření předsedy našeho klubu

26.03.2020 | Klubové sdělení

Šumperk - V poslední době se život všem obrátil vzhůru nohama. Všemožná omezení mají pochopitelně velký dopad i na náš klub. Níže si můžete přečíst vyjádření Petra Matěje, předsedy FbC Asper Šumperk, z.s.

Hodnocení sezóny 2019/2020

Všichni víme, že sezóna byla o nějaký měsíc a půl kratší, než standardně bývá a současná situace zasáhla zejména dvě naše kategorie - muže a juniory. Naše áčko dokázalo v pěti krásných duelech postoupit z prvního kola play-up, kde se mělo utkat s Plzní o přímý postup do Národní ligy. Junioři pak s šestibodovým náskokem vedli 3. ligu a čtyři zápasy před koncem základní části jim k jistotě postupu chyběl opravdu kousek. Když odhlédnu od okolností, které nikdo z nás nemohl ovlivnit, nedá se sezóna hodnotit jinak než pozitivně. Maličko více jsem čekal od dorostenců, starší žáci skončili čtvrtí. U mladších kategorií o výsledky nejde, přesto naše mladé naděje pravidelně vozily výborná umístění, potěšením je také širší základna u ženské sekce, ať už se bavíme o juniorkách a ženách, tak spousty šikovných děvčat máme ve věku žákyň.

Aktuální situace

Aktuálně je sezóna 2019/2020 ukončena a žádné další florbalové utkání se v této sezóně již neodehraje a i z tohoto důvodu do konce školního roku (byť jsou aktuálně školy uzavřené) se do sportovních hal nevrátíme. Pokud tomu okolnosti dovolí, rádi bychom v květnu či v červnu odstartovali letní přípravu napříč všemi kategoriemi s tím, že bychom pro mladší kategorie využívali venkovního hřiště na Hlucháku, případně na 5. ZŠ v Šumperku. U juniorů a mužů se osvědčila umělá tráva na Tyršově stadionu.  

Letní turnaje

V tuto chvíli jsou kategorie elévů, mladších žáků a starších žáků přihlášeny na turnaj Open Game do Brna (18. - 21. června 2020). Elévové a starší žáci jsou přihlášeni i na venkovní turnaj do Dobrušky (27. a 28. června 2020). Napříč trenérskou radou případně přihlásíme i další kategorie na jeden či druhý turnaj. V tuto chvíli si nedovolím odhadovat, jestli tyto turnaje vůbec proběhnou, nicméně pokud ano, bylo by fajn, abychom se jich zúčastnili a po dlouhé době zase vzali florbalové hole do ruky.

Asper Camp  

Podobně jako u letních turnajů, stále nemůžeme stoprocentně říci, jestli se Asper Camp na konci srpna (24 - 28. srpna 2020) uskuteční. Vzhledem k termínu ale můžeme předpokládat, že do této doby by se vše mohlo uklidnit natolik, že camp proběhne bez omezení v plném rozsahu. Aktuálně je zaplněnost 40%, v příštích dnech Vás budou kontaktovat Vaši trenéři s možností přihlásit se i v době, kdy tréninky neprobíhají. Stejně jako u letních turnajů platí, že v případě, že by se camp nemohl uskutečnit, zaplacené poplatky v plné výši vrátíme.

Budoucnost klubu

Opět se budu pohybovat v rovině spekulací. V tuto chvíli nevíme, jaký dopad na náš klub celá situace může mít. Nikdo netuší, jak bude naloženo s dotacemi, zejména s tou z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. O mnoho těžší bude také udržet naše sponzory, kteří i v návaznosti na ekonomické dopady mohou šetřit kde se dá. My však neplánujeme naši činnost nikterak omezit a budeme se ze všech sil snažit fungování našeho oddílu minimálně zachovat v takovém rozsahu, jako v právě skončené sezóně.

Klubový informační systém

V těchto dnech začínáme zaplňovat daty klubový informační systém, který nám dodala společnost esports, s.r.o. V blízké době se tak může stát, že Vám na e-mail přijdou přihlašovací údaje k systému, ve kterém budete potvrzovat účast na zápasech, turnajích, sami budete vkládat zdravotní potvrzení a jiné dokumenty a budete v něm mít možnost komunikovat s trenéry i ostatními rodiči v rámci daných kategorií. Pro nás informační systém představuje zefektivnění práce ve vztahu k mapování docházky na tréninky či párování plateb z bankovního účtu.  

Valná hromada

Původní termín valné hromady byl stanoven na 5. května 2020, čili za nějakých 5 týdnů. Vzhledem k situaci je vysoce pravděpodobné, že se termín valné hromady o pár týdnů posune. Včas Vás o potvrzení či změně termínu budeme informovat.

Provoz kanceláře

Pokud máte jakýkoliv dotaz či Vám je něco nejasného, prosím obraťte se na šéftrenéra klubu Ondru Mrázka, a to buď na email ondrej.mrazek@florbalsumperk.cz nebo na telefonním čísle 731 259 504.

Poděkování

Závěrem mi dovolte poděkovat všem hráčům a hráčkám a jejich trenérům a trenérkám za reprezentaci našeho klubu i města Šumperka. Obrovské díky patří i všem rodičům, kteří se obrovskou měrou pravidelně podíleli na dopravě svých ratolestí na zápasy a nezřídka vytvořili na tribunách parádní atmosféru. Opomenout samozřejmě nemohu ani naše sponzory v čele s Městem Šumperk. Seznam našich sponzorů najdete na hlavní stránce našeho webu. Pokud se chystáte využít služeb v některém z oborů, ve kterých se naši sponzoři pohybují, prosím využijte jejich služeb - oni pak díky Vaší podpoře budou moci podpořit nás. Děkuji.

 
Aktuální články
Oslabené mužské áčko v Třinci neuspělo

Třinec - Šumperští florbalisté cestovali v rámci druhého divizního kola na půdu silného Třince. Kromě dlouhé cesty se museli vypořádat...

 
Vítězný vstup do Divize, Asper rozhodl v poslední třetině

Šumperk - Šumperští florbalisté se musí v úvodu nové sezóny obejít bez řady zraněných opor, navíc před zápasem onemocněl Štěpán...

 
Starší žáci na Moravian Cupu nadchli, skoničli však bez medaile

Olomouc - Olomoucký Moravian Cup je pravidelnou součástí přípravy našich družstev před začátkem nové sezóny a nejinak tomu bylo i letos....

 
Kapacita Asper Campu navýšena na 60 dětí!
 
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale
 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali
 
V pátek 5. června všichni na hale!
 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 17:00
2. kolo
Třinec - Šumperk
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 18:00
3. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS