Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nový kalendářní rok přinesl juniorkám 3 body

06.01.2020 | Jiří Šváb

5.1. Vsetín – prvním vystoupením letošní rok zahájily juniorky a to nedělním výjezdem do Vsetína.Druhou půli sezony odstartovali slušně. Odrazily se tak od pomyslné nuly nejen brankově, ale i prvními body v soutěži.

S prvním soupeřem, Lions Zlín, naše děvčata držela krok až do desáté minuty, kdy soupeřky poprvé skórovaly při pomalém střídání našich. První třetina ale jinak vypadala herně slušně a nadějně i pro Asper. Bohužel těch pár šancí šlo, ale mimo bránu Zlína.

Ve druhé třetině byla hra dynamická a oba týmy se snažily najít cestu k soupeřově bráně. Zlín využil propadu v naší obraně a ve dvacáté páté minutě skóroval podruhé. Do konce třetiny se mu podařilo zavěsit do brány Asperek ještě dva míčky.

Do třetí části děvčata nastupovala odhodlaně a chtěl zvrátit prozatím nepříznivý stav 4:0 pro Zlín. Tlak na soupeře ale nebyl úspěšný, a naopak Zlín si pojistil vedení a výhru pátým gólem. 5:0

 

Druhé utkání, s domácím Vsetínem však děvčata nevypustila a hned od začátku aktivně zachytávala míčky ve středu hřiště, které pak rychle otáčela na branku soupeřek. Z jedné takové akce zakončila i Pavelková po nahrávce Koukolové a Šumperk vedl 1:0. Radost ale neměla dlouhého trvání. Sólo únik soupeřky a bylo vyrovnáno.  Do konce třetiny však Asperky vykouzlily ještě několik akcí a čas mezi desátou a třináctou minutou patřil jim. Nejprve se trefila Koukolová po asistenci Hegedüšové, minutu na to do odkryté svatyně Vsetína dělovku umístila V. Pavelková z nahrávky Hegedüšové a závěr třetiny pro Asper zajistila Schwabová opět za účasti Hegedüšové. Asper v první části vedl 4:1.

Ve druhé části ale soupeřky zabraly a nejprve snížily po střele z volného úderu na 4:2, využívajíce tak nesoustředění v obraně Asperu. A pak dokonce z obdobné situace ohrozily vedení děvčat za stavu 4:3. Odskok zpět na dvoubrankové vedení na sebe vzala zastupující kapitánka Klára Pavelková a po vypíchnutém míčku sama zakončila na 5:3.

Třetí třetina byla ze strany soupeře s tlakem na naši rozehrávku v podání šikovných hráček, ale Asperky skvěle bránil a blokovaly střely. Ubránily dokonce i oslabení a vytěžily z přesilovky ke konci utkání, kdy vítězství 6:3 pečetila Koukolová střelou k levém růžku branky Vsetína.

Gratulujeme děvčatům k prvním bodům a věříme, že příjdou další. Hned 25.1. v utkání s Třincem nebo Aligators.

 

Komentář trenéra:

„Ráno při odjezdu jsme sice měly lehce namále, když jedna z hráček nedorazila včas, ale vše bylo v pohodě a odčiněno v utkáních. Děvčata mají na to hrát a vyhrávat se všemi týmy v lize snad až na Olomouc, která už měla hrát 1.ligu (úsměv). Dnes to naše děvčata opět ukázala, když udržela na uzdě a potrápila Zlín, byť jsme mnoho šancí neproměnily.

V druhém utkání jsme možná lehce těžily z početní převahy, ale hra byla o to klidnější a opět s mnoha neproměněnými šancemi. Chválím hráčky za stále větší přehled ve hře, sebejistotu na míčku každé z nich, a i když chybují jdou do toho znova. Ano, někdy je to ještě takové hodně nepřehledné, zejména před brankou, ale z toho pak vykouzlíme akci na 3 přihrávky se zakončením. Myslím, že jsme překonali sérii proher a odrazili se ode dna. Gólově rozhodně a bodově vlastně také. Zvláštní uznání  a dík, patří gólmance Klukové, která opravdu předvádí neskutečné zákroky a je výraznou oporou týmu. Děkuji všem děvčatům za výkon, pohodu a soustředěnost na hru. Opravdu rostou!!“

 
Aktuální články
Muži a junioři prošli testováním, většina je již mimo karanténu

Šumperk - Na základě rozhodnutí KHS z pátku 9. října byl celý "A" tým včetně juniorů, kteří se zúčastnili utkání proti Uničovu...

 
Vyjádření klubu k aktuálnímu opatření a k nařízené karanténě mužů a části juniorů

Šumperk - Vzhledem k novým nařízením, která prakticky přerušují sportovní činnost v zemi a k nařízené karanténě pro "A" tým a velkou...

 
"Myslím si, že už jsme všichni nalazeni na stejné vlně"

Dnes prohodíme pár vět s našim Jindřichem, kterému se v kabině neřekne jinak než Jimbo. Jak viděl zápas s Uničovem? Jaká je nálada v...

 
Muži v derby porazili Uničov 7:5
 
Dorostenci doma ani jednou neinkasovali a získali 6 bodů
 
Muži v domácím prostředí přestříleli Zlín
 
Starším žákům se vstup do ligy vyvedl na jedničku
 
Oslabené mužské áčko v Třinci neuspělo
 
Vítězný vstup do Divize, Asper rozhodl v poslední třetině
 
Starší žáci na Moravian Cupu nadchli, skoničli však bez medaile
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Orca Krnov 3 7
2. FBS Olomouc 3 6
3. FBC Intevo Třinec36
4.Florbal Vsetín 3 6
5. Asper Šumperk 3 6
6. SK Domaslavice 3 6
7. Zlín Lions 3 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 3
10. FFBC MSEM Přerov 3 3
11. SK K2 Prostějov 3 3
12. FBC Frenštát p. R. 3 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 03.10.2020, 18:00
4. kolo
7:5
Šumperk - Uničov
 
Muži A | Sobota 07.11.2020, 18:00
8. kolo
VS.
Šumperk - Krnov
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS