Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy si dovezly první bod

11.12.2019 | Jiří Šváb

Hranice 7.12. – ženy si dovezly první bod, když v předvánočním duelu remizovaly s Frýdkem.
Na domácí Hranice však nestačily.

Mrazivé ráno a nekompletní sestava neubraly našim ženám nic na touze získat své první body a prolomit tak šnůru neúspěchů letošní soutěže 2.ligy žen.

V Hranicích na ně čekaly domácí, silné soupeřky, hrající o návrat do 1.ligy a podle toho také vypadal jejich nástup do hry. Hned od začátku nám soupeřky nedávaly moc prostoru a neustále tlačily do sevřené obrany Asperek, napadaly rozehrávky a vynutily si tak přesilovku, ve které na závěr poprvé skórovaly. (1:0). Do konce třetiny pak provětraly naši branu ještě jednou. (2:0).

Druhá třetina byla od Asperek více důslednější v obraně a získané míčky se naše hráčky snažily rychlými, ale nepřesnými protiútoky dopravit za záda gólmanky Hranic. Bohužel neúspěšně, a naopak jedna povedená střela soupeřky ukončila druhou část rozdílem již tři branek. (3:0).

Ve třetí části Hranice odskočily znovu o tři branky na konečnýh 6:0. Naše děvčata se snažila, ale střely byly buď nepřesné nebo je obrana likvidovala hned v zárodku. Ani dvě oslabení soupeřek nebyly využity, když si Hranice dokázaly podržet míček na svých čepelích.

 

 

Ve druhém vystoupení Asperek proti Frýdku jsme se ale cítily podstatně lépe. Soupeř kvůli zraněním odvolal dvě hráčky, a tak početně i herně na tom byly oba týmy stejně.

V první části nás sice Frýdek zaskočil relativně rychlým brankovým odskokem na 0:3 v pěti minutách, ale ještě před koncem Asperky chytily nit, když se prosadila Švábová V. za asistence Iskerkové (1:3).

Druhá část pak byla více v režii našich hráček, když poněkud uklidnily hru a pěknými kombinacemi nejprve snížila obránkyně Chamlarová za asistence Švábové V. a pak si skvělou souhrou vypracovala gólovou šanci dvojice Zouharová, Pernicová (A). Stav utkaní tak napovídal další boj o body (3:3). Soupeřky již převážně spoléhající na dvě hráčky v útoku, jich využily a ujmuli se opět vedení (3:4). Šumperský Asper si ale narůstajícím tlakem vynutil přesilovku a v ní také opět dorovnal na (4:4). Střílela Filipiová, asistence Iskerková.

Do posledních 12 minut Asperky vstoupily se všemi silami co měly s jasným cílem. Ubránit a případně skórovat. Soupeřkám se nedařilo už na rozehrávce, a tak se naše hráčky více pohybovaly na jeho obrané polovině a tlačily se do branky. Tlak se vyplatil a Šumperk se ujmul vedení po střele Švábové V. za asistence Filipiové (5:4). Soupeřky ale vytáhly k poslednímu útoku, srovnaly 5. minut před koncem na (5:5). Hra se pak poněkud uklidnila a oba týmy spíše z obrany hledaly cestu k akci, která by rozhodla. Nestalo se. Naše děvčata tak přivezla první bod z remízy (5:5).

 

Asistent trenéra Jiří Šváb hodnotil výkon slovy:“ První utkání jsme dost akcí ubránili, ale nedařilo se nám kombinovat a trefovat branku soupeře z protiútoků. Škoda šance byly. Druhé utkání bylo více klidnější a děvčata se více četla v akcích na hřišti. Soupeřkám jsme dokázali odebírat míčky už na rozehrávce a vytvořit si pěkné šance. Na druhou stranu nám pronikaly dvě hráčky dost lacino obranou prakticky až ke střele. Přesto je vidět posun hráček. Velkou oporou byla gólmanka, která likvidovala spoustu jedovatých a rychlých střel. Hodně dobrý výkon celého týmu, děvčatům děkuji za podívanou a pohodu ve hře“.

Sestava: Žáková(G), Filipiová, Bártlová, Iskerková, Chamlarová, Pernicová, Švábová M., Švábová V., Zouharová

 
Aktuální články
Přerov 18.1. - Šumperský ženský florbal není rozhodně žádný kroužek!

To svými úspěchy potvrdily v závěru první půlky sezony a začátku druhé, nejen juniorky 5.1. ve Vsetíně, ale rovněž ženy hrající...

 
Lístky na klubový ples 25. ledna mizí, rezervuj si ten svůj včas!

Těšíte se na ples? My ANO! Už za pár dní dáme na jeden večer zapomenout na florbal a pořádně se pobavíme. O lístky je velký zájem...

 
Nový kalendářní rok přinesl juniorkám 3 body

5.1. Vsetín – prvním vystoupením letošní rok zahájily juniorky a to nedělním výjezdem do Vsetína.Druhou půli sezony odstartovali...

 
Starší žáci "A" šokovali Olomouc, naopak Šternberk nám uštědřil pořádnou lekci
 
Parádní podívaná, muži otočili vánoční zápas s Krnovem
 
Starší žáci B v Uničově neprohráli
 
Muži zvládli šlágr kola v Třinci, v sobotu hrají doma s Krnovem
 
Dorostenci doma přehráli Uničov i Prostějov
 
OTEVŘENÝ TRÉNINK ČTVRTEK - ČTĚTE
 
Muži v Orlové poprvé padli, s Uničovem doma ale nezaváhali
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 19.01.2020, 14:00
18. kolo
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Sobota 01.02.2020
19. kolo
VS.
Olomouc - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS