Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka se mohla na prvním turnaji v sezóně radovat ze 3. místa

23.10.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 12. října 2019 se odehrál první turnaj přípravky v této sezóně hned na domácí půdě v hale Gymnázia ŠPK, kde jsme mohli přivítat týmy z Mohelnice, Uničova a dva celky Prostějova. Pro většinu malých asperáčků to byly vůbec první oficiální ligové utkání v životě a s touto výzvou si poradili na výbornou.

Do prvního utkání turnaje nastoupil Asper proti Mohelnici, která disponovala staršími a zkušenějšími hráči. Než se šumperská přípravka stihla rozkoukat, obdržela hned 4 góly v první polovině zápasu. Od druhé poloviny se přípravka snažila více bránit, a tudíž obdržela jen góly dva. Bohužel Šumperku se i přes velkou snahu nepodařilo za celý zápas dát Mohelnici ani jeden gól, celkový výsledek tedy skončil 0:7.

V dalším zápase šumperská přípravka nastoupila proti SK K2 Prostějov Black. Zápas byl velmi vyrovnaný, nejvíce zde vynikal zkušený přípravkář Daniel Markovský a velmi šikovná "začátečnice" Eliška Vondráková, za podpory ostatních hráčů stihli nastřílet 6 branek, bohužel přes některé chyby v obraně se povedlo Prostějovu domácí tým čtyřmi góly potrestat. V tomto zápase přípravka poprvé zažila (ochutnala) pocit vítězství (6:4).

Po dvou zápasech pauzy nastoupil Asper proti dalšímu prostějovskému týmu - SK K2 Prostějov Blue. V první minutě Prostějov v obraně zaspal, a dostal tak hned od Šumperka 2 rychlé góly. Domácí jasně určovali tempo hry, většina si v tomto zápase vystřelila na gólmana, a celkově do brány Prostějova padlo osm gólů. Další šumperské vítězství skončilo stavem 8:3.

Z předchozích let víme, že uničovská přípravka je velmi zkušený soupeř. Šumperk se sice nebál, ale nestihl už ze začátku zabránit promyšleným uničovským nahrávkám, které většinou skončili gólem. Domácí tedy podlehli Uničovu skórem 1:10.

Komentář trenérky Martiny Maixnerové:

"Po sečtení všech bodů se Šumperk umístil na krásném bronzovém místě. Myslím, že na první turnaj v této sezóně je to slušný výkon, neboť 75% šumperské přípravky tvořili nováčci. V této kategorii nám samozřejmě vůbec nejde o výsledky, ale o to, aby to děti bavilo, a to bylo vidět. Touto cestou bych chtěla všechny naše nejmenší svěřence pochválit za nasazení a bojovnost, jen tak dále" 
J

Sestava: Jiří Bílek, Tomáš Běhal, Sebastian Kováříček, Daniel Markovský, Matyáš Nikodem, Deniz Siriner, Eliška Vondráková, Vojtěch Zika, Vojtěch Šlégr


 
Aktuální články
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up

Šumperk - Šumperský Asper i florbalový tým z Vysokého Mýta již netrpělivě vyhlíží nadcházející víkend, kdy odstartuje 1. kolo...

 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!

Šumperk - Dlouhou dobu to vypadalo, že by mužský "A" tým mohl doma poprvé v sezóně prohrát, protože Přerov si skoro do poloviny utkání...

 
Elévové v Přerově

Přerov - v sobotu 22.2.2020 vyrazili pro změnu na venkovní turnaj do Přerova, kde odehráli 4 zápasy proti FBC Přerov Plameny, FBC ZŠ...

 
Béčko starších žáků doma získalo plný počet bodů
 
Starší žáci doma nebodovali
 
Muži v Prostějově vyhráli 11:6, základní část uzavřou s Přerovem
 
Asper není jen florbal aneb ohlednutí za klubovým plesem
 
Parádní třetí třetina v podání mužů znamená další výhru
 
Po výhře v Olomouci muži slaví vítězství v Divizi E
 
Elévové přivezli z Hranic na Moravě neoficiální druhé místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 22.02.2020, 15:00
22. kolo
9:6
Šumperk - Přerov
 
Muži A | Sobota 29.02.2020, 19:00
1. kolo
VS.
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS