Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka se mohla na prvním turnaji v sezóně radovat ze 3. místa

23.10.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 12. října 2019 se odehrál první turnaj přípravky v této sezóně hned na domácí půdě v hale Gymnázia ŠPK, kde jsme mohli přivítat týmy z Mohelnice, Uničova a dva celky Prostějova. Pro většinu malých asperáčků to byly vůbec první oficiální ligové utkání v životě a s touto výzvou si poradili na výbornou.

Do prvního utkání turnaje nastoupil Asper proti Mohelnici, která disponovala staršími a zkušenějšími hráči. Než se šumperská přípravka stihla rozkoukat, obdržela hned 4 góly v první polovině zápasu. Od druhé poloviny se přípravka snažila více bránit, a tudíž obdržela jen góly dva. Bohužel Šumperku se i přes velkou snahu nepodařilo za celý zápas dát Mohelnici ani jeden gól, celkový výsledek tedy skončil 0:7.

V dalším zápase šumperská přípravka nastoupila proti SK K2 Prostějov Black. Zápas byl velmi vyrovnaný, nejvíce zde vynikal zkušený přípravkář Daniel Markovský a velmi šikovná "začátečnice" Eliška Vondráková, za podpory ostatních hráčů stihli nastřílet 6 branek, bohužel přes některé chyby v obraně se povedlo Prostějovu domácí tým čtyřmi góly potrestat. V tomto zápase přípravka poprvé zažila (ochutnala) pocit vítězství (6:4).

Po dvou zápasech pauzy nastoupil Asper proti dalšímu prostějovskému týmu - SK K2 Prostějov Blue. V první minutě Prostějov v obraně zaspal, a dostal tak hned od Šumperka 2 rychlé góly. Domácí jasně určovali tempo hry, většina si v tomto zápase vystřelila na gólmana, a celkově do brány Prostějova padlo osm gólů. Další šumperské vítězství skončilo stavem 8:3.

Z předchozích let víme, že uničovská přípravka je velmi zkušený soupeř. Šumperk se sice nebál, ale nestihl už ze začátku zabránit promyšleným uničovským nahrávkám, které většinou skončili gólem. Domácí tedy podlehli Uničovu skórem 1:10.

Komentář trenérky Martiny Maixnerové:

"Po sečtení všech bodů se Šumperk umístil na krásném bronzovém místě. Myslím, že na první turnaj v této sezóně je to slušný výkon, neboť 75% šumperské přípravky tvořili nováčci. V této kategorii nám samozřejmě vůbec nejde o výsledky, ale o to, aby to děti bavilo, a to bylo vidět. Touto cestou bych chtěla všechny naše nejmenší svěřence pochválit za nasazení a bojovnost, jen tak dále" 
J

Sestava: Jiří Bílek, Tomáš Běhal, Sebastian Kováříček, Daniel Markovský, Matyáš Nikodem, Deniz Siriner, Eliška Vondráková, Vojtěch Zika, Vojtěch Šlégr


 
Aktuální články
Muži v Orlové poprvé padli, s Uničovem doma ale nezaváhali

Šumperk - Na přelomu listopadu a prosince šumperští muži odstartovali druhou polovinu základní části. V sobotu 30. listopadu v poklidu...

 
Starší žáci "A" se probojovali do TOP 5 Olomoucké ligy

Budišov nad Budišovkou - Paradoxně na území Moravskoslzeského kraje se odehrál v neděli 1. prosince 2019 další turnaj Olomoucké ligy...

 
Silvestrovský turnaj Asper letos 30. prosince!

Vážení členové a přátelé našeho florbalového oddílu, zveme Vás na Silvestrovský turnaj, který se uskuteční ve Sportovní hale...

 
Ceh dělal co mohl, jedenácté výhře mužů ale nezabránil
 
Muži vyzráli i na Prostějov a zůstávají nadále první
 
Starší žáci "A" doma vyválčili bod
 
Spouštíme FANSHOP!
 
Muži otočili vývoj zápasu na Vsetíně a zvítězili 7:4
 
Starší žáci "B" v Olomouci dvakrát zvítězili
 
Elévové hráli o víkendu v Litovli
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 14 39
2. FBC Ossiko Třinec 14 33
3. FBC Orca Krnov1332
4. FBS Olomouc 12 25
5. FBC ZŠ Uničov 14 21
6. SK K2 Prostějov 13 21
7. 1. FBK Eagles Orlová 13 20
8. Florbal Vsetín 12 13
9. Zlín Lions 13 12
10. FBC MSEM Přerov 13 10
11. FBK Jeseník 12 6
12. FbC Frýdek-Místek 13 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.12.2019, 14:00
14. kolo
9:2
Šumperk - Uničov
 
Muži A | Neděle 15.12.2019, 17:00
15. kolo
VS.
Třinec - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS