Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži "B" v úvodním domácím turnaji na body nedosáhli

07.10.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 6.10. v hale šumperského Gymnázia odehrála rezerva mužů svůj první domácí turnaj v sezóně. V prvním utkání se jim do cesty postavilo družstvo FBC Droždín, v druhém se pak muži utkali s Jamajkou Kojetín. Ani v jednom duelu se šumperským tentokrát nepodařilo zvítězit.

V první třetině prvního utkání proti týmu FBC Droždín se domácí dostávali hodně dlouho do tempa a výsledkem bylo rychlé vedení soupeře 2:0 již ve 3. minutě utkání. Poté začali domácí hráči zvyšovat střeleckou aktivitu a dařilo se jim postupně snižovat náskok soupeře.

Hra byla po většinu zápasu vyrovnaná. Asper se snažil držet míček a tvořit hru, jenomže Droždín byl daleko aktivnější v napadání a znepříjemňoval tak rozehrávku Šumperka. Když Kováč svým 3. gólem v utkání vyrovnal na 3:3, šlo se do poslední třetiny za nerozhodného stavu.


V té se přiklonilo štěstí na stranu Droždína a ten si po dalších 2 brankách připsal výhru za 3 body vítězstvím 5:4. Výkon některých hráčů domácích byly v tomto utkání opravdu "zahřívací", jelikož toho předtím neměli moc odtrénováno.

V druhé zápase proti Jamajce Kojetín už se domácí prezentovali lepším, zodpovědnějším výkonem především směrem do obrany, jenomže i tak si neodpouštěli individuální chyby v rozehrávce a ty soupeř uměl trestat. Kojetín je navíc známý důraznou hrou u mantinelů a v brankovišti, a tak bylo na hřišti k vidění mnoho osobních soubojů.

Jednu takovou situaci proměnili hráči Kojetína ke konci první části, když po nedůrazu před brankou dorazili míček až za záda Malínka. Na tuto trefu odpověděl v krátkém čase střelou ze středu hřiště Basler a první část tak skončila nerozhodně 1:1. 

V druhém dějství se obraz hry příliš neměnil. Domácí se snažili prosadit na polovině soupeře, ale ten poctivě bránil a dobrým přistupováním nedával hráčům Asperu mnoho času a prostoru na kvalitní řešení. Těm se tak nedařilo vytvořit si dostatečně slibné šance a po individuální akcí hostů v 19. minutě prohrávali 1:2.

V poslední třetině se ještě šumperští snažili s výsledkem zápasu něco udělat, jenomže střelci si v tomto utkání nejspíš nechali střelný prach v kabině a namísto vyrovnání přišlo navýšení vedení Kojetína, když si Žák po přihrávce před branku srazil míček nešťastně do vlastní sítě.

Závěrečný nápor a drama se nekonalo a tak Kojetín nakonec zvítězil 3:1 a domácí si budou muset na své první body v sezóně ještě počkat. Doufejme, že ne moc dlouho.

 
Aktuální články
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale

Šumperk - Abychom našim hráčům a hráčkám vynahradili výpadek v březnu a dubnu, budeme tyto prádzniny trénovat i v červenci. Rozpis...

 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali

Brno, Šumperk - Po několikaměsíční pauze jsme se zase dočkali florbalu, kdy jsme ne brněnský Open Game vyslali dva týmy - starší žáky a...

 
V pátek 5. června všichni na hale!

Šumperk - Pro všechny kategorie jsme zařadili tento pátek mimořádné tréninky v hale. Jednotlivé kategorie se na hale vystřídají dle...

 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS