Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci mají za sebou první turnaje sezóny

07.10.2019 | Ondřej Mrázek

Obě družstva mladších žáků, Black a White, mají za sebou první 2 turnaje sezóny a my se k nim nyní vracíme s krátkým zhodnocením. 

Na úvod by se slušelo zmínit, že letos probíhají turnaje novou formou. Vzhledem k tomu, že se v minulých letech nehledělo na výkonnost jednotlivých týmů, učinila se tak jistá změna, která rozdělila týmy do horší a lepší skupiny, za účelem zabránit tomu, aby se nesetkávaly týmy, mezi nimiž končí zápasy 15:0. Každý klub udělal jeden silný tým a jeden z nováčků, teda až na jeden oddíl. FbC Asper Šumperk v souladu s klubovou koncepcí v této věkové kategorii ještě nerozděluje hráče a hráčky podle výkonnosti, a tak i vzhledem k výsledkům z minulé sezóny přihlásil obě družstva do "lepší" skupiny.


V sobotu 28.9 se družstvo White utkalo v Uničově s týmy z Olomouce, Uničova, Přerova a Mohelnice. Až na první duel, kdy se mladé naděje Asperu teprve dostávaly do zápasového tempa, se týmu dařilo hrát velkou porci času s míčkem na svých hokejkách a udávat tempo hry. 

"Ze 4 utkání jsme dokázali ve 3 zvítězit a nebýt ospalého začátku v prvním utkání, tak jsme mohli i v tomto duelu pomýšlet na úspěch. Na začátku sezóny nám ještě tolik míček nedrží na čepeli, ale věřím, že se to bude postupem času zlepšovat. Musím ale všechny pochválit za nasazení a snahu hrát týmově", komentuje první turnaj asistent trenéra Daniel Venouš.

Komentář trenéra Jiřího Trávníčka:

"V neděli 29.9. měl FbC Asper Šumperk Black výhodu domácího prostředí, jelikož se turnaj konal v prostorách našeho Gymnázia. Nemá asi význam popisovat každý zápas, který jsme sehráli. Do Šumperka zavítaly týmy z Uničova, Šternberka, Přerova a Olomouce. Dvakrát jsme odcházeli s výhrou a stejně, tak s prohrou. Z pohledu trenéra by statistiky mohly být lepší, ale už je tomu dlouho, co jsem se odprostil od hodnocení zápasu podle výsledku na tabuli. Hráli jsme vyrovnanou partii s každým soupeřem, šli jsme do každého zápasu s pokorou a šlapali až do konce. Já jsem maximálně spokojený. 
První prověření sil za mě dopadlo skvěle. Víme, kde se musíme zlepšit a pracujeme na tom. Poslední větou bych chtěl vzkázat klukům, že jsou to borci a mají můj respekt za bojovnost.

Jsme si vědomi toho, že nás to bude stát pár prvních míst, ale je pro mě daleko důležitější vědomí, že všichni naši hráči budou hrát kvalitní zápasy se sobě rovnými a nebo lepšími soupeři. Raději budu jezdit na zápasy, kde prohrajeme 2:5, než se vychloubat bezcennými výhrami, které by z nás dělaly mistry světa a neposouvaly by nás dál. Jsem pyšný, jak je to nastavené. Nutí nás to na sobě neustále pracovat."


 
Aktuální články
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale

Šumperk - Abychom našim hráčům a hráčkám vynahradili výpadek v březnu a dubnu, budeme tyto prádzniny trénovat i v červenci. Rozpis...

 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali

Brno, Šumperk - Po několikaměsíční pauze jsme se zase dočkali florbalu, kdy jsme ne brněnský Open Game vyslali dva týmy - starší žáky a...

 
V pátek 5. června všichni na hale!

Šumperk - Pro všechny kategorie jsme zařadili tento pátek mimořádné tréninky v hale. Jednotlivé kategorie se na hale vystřídají dle...

 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS