Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci mají za sebou první turnaje sezóny

07.10.2019 | Ondřej Mrázek

Obě družstva mladších žáků, Black a White, mají za sebou první 2 turnaje sezóny a my se k nim nyní vracíme s krátkým zhodnocením. 

Na úvod by se slušelo zmínit, že letos probíhají turnaje novou formou. Vzhledem k tomu, že se v minulých letech nehledělo na výkonnost jednotlivých týmů, učinila se tak jistá změna, která rozdělila týmy do horší a lepší skupiny, za účelem zabránit tomu, aby se nesetkávaly týmy, mezi nimiž končí zápasy 15:0. Každý klub udělal jeden silný tým a jeden z nováčků, teda až na jeden oddíl. FbC Asper Šumperk v souladu s klubovou koncepcí v této věkové kategorii ještě nerozděluje hráče a hráčky podle výkonnosti, a tak i vzhledem k výsledkům z minulé sezóny přihlásil obě družstva do "lepší" skupiny.


V sobotu 28.9 se družstvo White utkalo v Uničově s týmy z Olomouce, Uničova, Přerova a Mohelnice. Až na první duel, kdy se mladé naděje Asperu teprve dostávaly do zápasového tempa, se týmu dařilo hrát velkou porci času s míčkem na svých hokejkách a udávat tempo hry. 

"Ze 4 utkání jsme dokázali ve 3 zvítězit a nebýt ospalého začátku v prvním utkání, tak jsme mohli i v tomto duelu pomýšlet na úspěch. Na začátku sezóny nám ještě tolik míček nedrží na čepeli, ale věřím, že se to bude postupem času zlepšovat. Musím ale všechny pochválit za nasazení a snahu hrát týmově", komentuje první turnaj asistent trenéra Daniel Venouš.

Komentář trenéra Jiřího Trávníčka:

"V neděli 29.9. měl FbC Asper Šumperk Black výhodu domácího prostředí, jelikož se turnaj konal v prostorách našeho Gymnázia. Nemá asi význam popisovat každý zápas, který jsme sehráli. Do Šumperka zavítaly týmy z Uničova, Šternberka, Přerova a Olomouce. Dvakrát jsme odcházeli s výhrou a stejně, tak s prohrou. Z pohledu trenéra by statistiky mohly být lepší, ale už je tomu dlouho, co jsem se odprostil od hodnocení zápasu podle výsledku na tabuli. Hráli jsme vyrovnanou partii s každým soupeřem, šli jsme do každého zápasu s pokorou a šlapali až do konce. Já jsem maximálně spokojený. 
První prověření sil za mě dopadlo skvěle. Víme, kde se musíme zlepšit a pracujeme na tom. Poslední větou bych chtěl vzkázat klukům, že jsou to borci a mají můj respekt za bojovnost.

Jsme si vědomi toho, že nás to bude stát pár prvních míst, ale je pro mě daleko důležitější vědomí, že všichni naši hráči budou hrát kvalitní zápasy se sobě rovnými a nebo lepšími soupeři. Raději budu jezdit na zápasy, kde prohrajeme 2:5, než se vychloubat bezcennými výhrami, které by z nás dělaly mistry světa a neposouvaly by nás dál. Jsem pyšný, jak je to nastavené. Nutí nás to na sobě neustále pracovat."


 
Aktuální články
Starší žáci "B" doma na body nedosáhli

Šumperk - Oba týmy starších žáků již za sebou mají dva ligové turnaje. Ten domácí absolvovali naše béčko v neděli, kdy jsme na...

 
V derby s Jeseníkem se čepovala Holba Classic, Asper vyhrál 10:1

Šumperk - Páté divizní kolo zaválo do Šumperka tradičního soupeře z Jeseníku. Tým, který nedá nic zadarmo, se letos ovšem trápí....

 
Zápas proti výbornému Třinci muži zvládli a zvítězili 7:2

Šumperk - Velmi těžkého soupeře přinesl los 4. kola divizní soutěže do Šumperka. Třinec je v soutěži sice nováčkem, ale i z let...

 
Honza Jarmar řádil a starší žáci mají 6 bodů
 
Muži "B" v úvodním domácím turnaji na body nedosáhli
 
Dorostenci v Lipníku vybojovali 3 body
 
Těžký zápas muži zvládli, v Uničově zvítězili 7:4
 
První turnaj elévů v sezóně 2019/2020
 
Dorostenci získali doma 3 body
 
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBS Olomouc 6 16
2. FbC Asper Šumperk 5 15
3. FBC Ossiko Třinec715
4. FBC Orca Krnovc 5 12
5. SK K2 Prostějov 6 12
6. 1. FBK Eagles Orlová 7 9
7. FBC ZŠ Uničov 6 8
8. Florbal Vsetín 5 6
9. FBC MSEM Přerov 6 6
10. Zlín Lions 6 6
11. FBK Jeseník 5 0
12. FbC Frýdek-Místek 6 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.10.2019, 15:00
6. kolo
Šumperk - Jeseník
 
Muži A | Neděle 27.10.2019, 16:00
5. kolo
VS.
Krnov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS