Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci v Lipníku vybojovali 3 body

07.10.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 5.10.2019 se odehrálo další kolo 2. ligy dorostenců, tentokrát v Lipníku nad Bečvou. V prvním utkání dokázal Asper zvítězit nad Mohelnicí 6:5 a v druhém podlehl rezervě Olomouce poměrem 3:4.

První zápas jsme začali velmi slibně a už v 6. minutě hry jsme šli do vedení 2:0 zásluhou 2 Ondrů, Konáška a Sitty. Jenomže uběhly necelé 2 minuty a soupeř srovnal krok po zaváhání našich beků na útočné polovině - 2:2. Vytváříme si spoustu šancí, jenomže do konce první části už branka nepadne, a tak se jde do přestávky za nerozhodnutého stavu.


V druhé třetině máme opět spoustu brankových příležitostí, jenomže proměnit se nám je stále nedaří. Mohelnice čeká na naše chyby a vyráží do nebezpečných protiútoků. V 17. minutě konečně odskakujeme do vedení 3:2 po střele Honzy Kašpara, jenomže soupeř v poslední minutě druhé části opět srovnává - 3:3.

V závěrečné třetině začíná padat více branek. Lepší vstup do této části máme opět my a ujímáme se vedení 4:3, když míček ve skrumáži dorazil za záda Mohelnického brankáře opět Honza Kašpar. Po této brance bohužel přišlo opět polevení v koncentraci a Mohelnice nás trestá dvěma brankami v rozmezí jedné minuty. Následné vyloučení Marečka nám bere další vítr z plachet a dostává nás pod tlak. Tým ale posbírá zbytky sil a v oslabení srovnává Ondra Sitta přesnou střelou na bližší tyč. Oslabení ubráníme a do posledních minut utkání dáváme všechno a věříme v úspěch. Ten týmu zajistil zkompletováním hattricku Ondra Sitta, když v poslední minutě zápasu trefuje přesně levou šibenici po výběhu od mantinelu - 6:5.

Po ne moc dlouhé době na odpočinek nastupujeme do druhého utkání již lehce unavení, ale s chutí se poprat o další body proti Olomouci B. Úvod máme opět slibný, když Šmotkovo nahození protečuje za záda Tom Kubíček - 1:0 pro Asper. Záhy však přichází vyloučení Ondry Sitty a Olomouc proměňuje početní výhodu - 1:1. Po pár minutách přichází další chyba v obraně a Olomouc jde do vedení 2:1, když se jí podařilo dostat odražený míček po několika dorážkách až za záda Franty Juráňě. Své vyloučení do konce třetiny Ondra Sitta odčinil, když se po úniku trefil z delší vzdálenosti přesně pod ruku Olomouckého brankáře a srovnal stav zápasu na 2:2.

V druhé třetině soupeř opět odskakuje do vedení po další proměněné přesilovce, ale my nepřestáváme bojovat a odměnou nám za to je další srovnání Ondry Sitty - 3:3. Do poslední třetiny tak jdeme opět za nerozhodného stavu.

V poslední třetině nám už trochu dohází síly a na hře se podepisuje i absence jednoho hráče a zranění dalšího. I tak dáváme do koncovky poslední zbytky sil a snažíme se překlonit výsledek na naši stranu. To se ale 3. minuty před koncem podařilo Olomouci a ani náš závěrečný nápor už skóre nezměnil, a tak prohráváme po srdnatém boji 3:4.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Naše hra se zápas od zápasu zlepšuje, kluci si zvykají na systém a zároveň mě někteří překvapují svou šikovností. Až si budeme navzájem víc věřit v kombinaci tak můžeme hrát dobrý florbal. Trochu nás trápí zbytečná vyloučení a někdy až přehnané sebevědomí, kdy pak propadáme hluboko na soupeřově polovině, ale to je bez pochyby lepší, než kdybychom se nemohli dostat z vlastního pásma. V rozehrávce děláme pokroky, ale náběhy útočníků jsou pořád dost nekoordinované a často si ztěžujeme hru tím, že ze zdvojení míček neposuneme na volného hráče a ztratíme jej na středu hřiště, což bývá většinou dost nebezpečné. Nicméně nasazení tam je, teď je jen potřeba ho přenést i na tréninky."

Sestava: Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Šmotek, Černohous, Sitta, Mareček, Konášek, Kašpar, Kubíček

 
Aktuální články
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale

Šumperk - Abychom našim hráčům a hráčkám vynahradili výpadek v březnu a dubnu, budeme tyto prádzniny trénovat i v červenci. Rozpis...

 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali

Brno, Šumperk - Po několikaměsíční pauze jsme se zase dočkali florbalu, kdy jsme ne brněnský Open Game vyslali dva týmy - starší žáky a...

 
V pátek 5. června všichni na hale!

Šumperk - Pro všechny kategorie jsme zařadili tento pátek mimořádné tréninky v hale. Jednotlivé kategorie se na hale vystřídají dle...

 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS