Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První turnaj elévů v sezóně 2019/2020

28.09.2019 | Petr Žák

Šumperk - v sobotu 28.9.2019 naši elévové zahájili novou sezónu prvním turnajem a to přímo na domácím hřišti gymnázia. Turnaje se zúčastnily týmy FBC ZŠ Uničov Yellow, FBC TJ TATRAN LITOVEL, FBC Přerov Plameny, SK K2 Prostějova pořádající FbC Asper Šumperk.


Stejně jako minulou sezónu se v této kategorii hrálo na dvě hřiště a výsledky se sčítali. Hned od začátku sezóny jsme do hry zapojili i florbalové nováčky. Svoji premiéru si odbyli: Štěpán Bílek, Vondráková Eliška, Ševčík Tomáš, Markovská Petra, Zívala Tobiáš. Celkem do turnaje nastoupilo 21 dětí včetně tří brankářů.

Prvním soupeřem v nové sezóně byl tým FBC TJ Tatran Litovel. Celý zápas se nesl v pohodové atmosféře a aktivnější Asperáci si se soupeřem celkem hladce poradili a vyhráli zápas 15:4.

Do druhého utkání jsme po krátké pauze nastoupili proti týmu SK K2 Prostějov. V tomto zápase byl střelecky aktivnější soupeř a hůře bránící Šumperk i přes snahu podlehl Prostějovu 8:14

V dalším utkání nás čekaly Přerovské Plameny. Zápasy s Přerovem jsou vždy kvalitní a vyrovnané. To platilo i dnes. Jen s tím rozdílem, že jednom hřišti byla jasná převaha Šumperku a na druhém hřišti naopak Přerova. Po sečtení výsledků z obou hřišť se nakonec oba týmy rozešli se smířlivým skórem 14:14.

Do posledního utkání na turnaji jsme nastoupili proti FBC ZŠ Uničov Yellow. I tomto utkání byly hry na dvou hřištích rozdílné stejně jako s Přerovem. Po konečném součtu z utkání odcházeli hráči Uničova po těsném vítězství 11:10.

V celkovém součtu bodů nám uniklo třetí místo opravdu o malý fous. Bodově jsme na tom byli stejně s Přerovem, na vzájemné zápasy to skončilo remízou, tak nakonec rozhodovalo skóre, kde nás od třetího místa dělili dva góly.

S prvním turnajem jsem jako trenér byl spokojen. Elévové se snažili, chtěli hrát a rvát se o vítězství. Máme před sebou celou sezónu na zlepšování jejich dovedností. Pokud budou zapáleně dál trénovat, tak věřím, že se budou herně dále více zlepšovat. Velmi nás potěšili výkony všech nováčků a i dvou hráčů přípravky Tomáše Běhala a Dana Markovského, kteří se v turnaji neztratili a byli plnohodnotnými hráči týmu.

Sestava: Buriánková Tereza (G), Lehar Jakub (G), Zika Marek (G), Havlíčková Nina, Kolářová Eliška, Veselý Martin, Žák Rostislav, Smoluchová Ema, Pánek Antonín, Uhlíř Jakub, Žižka Jan, Bílek Štěpán, Nikodem Leopold, Vondráková Eliška, Vítek Lukáš, Honzák Erik, Ševčík Tomáš, Markovský Daniel, Běhal Tomáš, Markovská Petra, Zívala Tobiáš.

 
Aktuální články
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale

Šumperk - Abychom našim hráčům a hráčkám vynahradili výpadek v březnu a dubnu, budeme tyto prádzniny trénovat i v červenci. Rozpis...

 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali

Brno, Šumperk - Po několikaměsíční pauze jsme se zase dočkali florbalu, kdy jsme ne brněnský Open Game vyslali dva týmy - starší žáky a...

 
V pátek 5. června všichni na hale!

Šumperk - Pro všechny kategorie jsme zařadili tento pátek mimořádné tréninky v hale. Jednotlivé kategorie se na hale vystřídají dle...

 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS