Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První turnaj elévů v sezóně 2019/2020

28.09.2019 | Petr Žák

Šumperk - v sobotu 28.9.2019 naši elévové zahájili novou sezónu prvním turnajem a to přímo na domácím hřišti gymnázia. Turnaje se zúčastnily týmy FBC ZŠ Uničov Yellow, FBC TJ TATRAN LITOVEL, FBC Přerov Plameny, SK K2 Prostějova pořádající FbC Asper Šumperk.


Stejně jako minulou sezónu se v této kategorii hrálo na dvě hřiště a výsledky se sčítali. Hned od začátku sezóny jsme do hry zapojili i florbalové nováčky. Svoji premiéru si odbyli: Štěpán Bílek, Vondráková Eliška, Ševčík Tomáš, Markovská Petra, Zívala Tobiáš. Celkem do turnaje nastoupilo 21 dětí včetně tří brankářů.

Prvním soupeřem v nové sezóně byl tým FBC TJ Tatran Litovel. Celý zápas se nesl v pohodové atmosféře a aktivnější Asperáci si se soupeřem celkem hladce poradili a vyhráli zápas 15:4.

Do druhého utkání jsme po krátké pauze nastoupili proti týmu SK K2 Prostějov. V tomto zápase byl střelecky aktivnější soupeř a hůře bránící Šumperk i přes snahu podlehl Prostějovu 8:14

V dalším utkání nás čekaly Přerovské Plameny. Zápasy s Přerovem jsou vždy kvalitní a vyrovnané. To platilo i dnes. Jen s tím rozdílem, že jednom hřišti byla jasná převaha Šumperku a na druhém hřišti naopak Přerova. Po sečtení výsledků z obou hřišť se nakonec oba týmy rozešli se smířlivým skórem 14:14.

Do posledního utkání na turnaji jsme nastoupili proti FBC ZŠ Uničov Yellow. I tomto utkání byly hry na dvou hřištích rozdílné stejně jako s Přerovem. Po konečném součtu z utkání odcházeli hráči Uničova po těsném vítězství 11:10.

V celkovém součtu bodů nám uniklo třetí místo opravdu o malý fous. Bodově jsme na tom byli stejně s Přerovem, na vzájemné zápasy to skončilo remízou, tak nakonec rozhodovalo skóre, kde nás od třetího místa dělili dva góly.

S prvním turnajem jsem jako trenér byl spokojen. Elévové se snažili, chtěli hrát a rvát se o vítězství. Máme před sebou celou sezónu na zlepšování jejich dovedností. Pokud budou zapáleně dál trénovat, tak věřím, že se budou herně dále více zlepšovat. Velmi nás potěšili výkony všech nováčků a i dvou hráčů přípravky Tomáše Běhala a Dana Markovského, kteří se v turnaji neztratili a byli plnohodnotnými hráči týmu.

Sestava: Buriánková Tereza (G), Lehar Jakub (G), Zika Marek (G), Havlíčková Nina, Kolářová Eliška, Veselý Martin, Žák Rostislav, Smoluchová Ema, Pánek Antonín, Uhlíř Jakub, Žižka Jan, Bílek Štěpán, Nikodem Leopold, Vondráková Eliška, Vítek Lukáš, Honzák Erik, Ševčík Tomáš, Markovský Daniel, Běhal Tomáš, Markovská Petra, Zívala Tobiáš.

 
Aktuální články
Starší žáci "B" doma na body nedosáhli

Šumperk - Oba týmy starších žáků již za sebou mají dva ligové turnaje. Ten domácí absolvovali naše béčko v neděli, kdy jsme na...

 
V derby s Jeseníkem se čepovala Holba Classic, Asper vyhrál 10:1

Šumperk - Páté divizní kolo zaválo do Šumperka tradičního soupeře z Jeseníku. Tým, který nedá nic zadarmo, se letos ovšem trápí....

 
Zápas proti výbornému Třinci muži zvládli a zvítězili 7:2

Šumperk - Velmi těžkého soupeře přinesl los 4. kola divizní soutěže do Šumperka. Třinec je v soutěži sice nováčkem, ale i z let...

 
Honza Jarmar řádil a starší žáci mají 6 bodů
 
Muži "B" v úvodním domácím turnaji na body nedosáhli
 
Mladší žáci mají za sebou první turnaje sezóny
 
Dorostenci v Lipníku vybojovali 3 body
 
Těžký zápas muži zvládli, v Uničově zvítězili 7:4
 
Dorostenci získali doma 3 body
 
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBS Olomouc 6 16
2. FbC Asper Šumperk 5 15
3. FBC Ossiko Třinec715
4. FBC Orca Krnovc 5 12
5. SK K2 Prostějov 6 12
6. 1. FBK Eagles Orlová 7 9
7. FBC ZŠ Uničov 6 8
8. Florbal Vsetín 5 6
9. FBC MSEM Přerov 6 6
10. Zlín Lions 6 6
11. FBK Jeseník 5 0
12. FbC Frýdek-Místek 6 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.10.2019, 15:00
6. kolo
Šumperk - Jeseník
 
Muži A | Neděle 27.10.2019, 16:00
5. kolo
VS.
Krnov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS