Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál

23.08.2019 | Ondřej Mrázek

Ve čtvrtek 22.8.2019 odehrálo družstvo mužů A v rámci přípravy na sezónu 2019/2020 přátelský zápas s družstvem FBC Hranice, které ještě vloni nastupovalo proti šumperským v Divizi D. Nový účastník Národní ligy - Východ přijal pozvánku a tento duel od 18:30 hod tak mohlo sledovat více než 50 diváků v hale. V zápase zvítězily Hranice poměrem 6:3.

Celé utkání bylo až na pár okamžiků vedeno v přátelském duchu, avšak hned od začátku ve vysokém tempu. Oba  trenéři měli k dispozici kompletní 3 formace, a tak se oba týmy často pouštěli do vysokého presinku.


V rámci zapracovávání mládeže do seniorského družstva se za Šumperk v premiérovém utkání v mužské kategorii představili hned 4 mladí hráči a odchovanci klubu - Jan Mannl (2002), Antonín Harapát (2003), Pavel Fleischmann (2003), Karel Mareček (2003). Poslední tři jmenovaní jsou navíc posledním rokem oficiálně v kategorii dorostenců, tudíž ještě rok nemohou nastoupit v oficiálních soutěžích mužů. I tak všichni ukázali, že se v tvrdé konkurenci rozhodně nebojí předvést co umí, a jsou velkým příslibem do budoucna.

V utkání šel první do vedení domácí Asper, když v polovině první třetiny našel Šíma křižnou přihrávkou Zapletala, který se příklepem z delší vzdálenosti trefil přesně k tyči. Hranice bohužel pro domácí rychle srovnaly po nedorozumění v obraně Šumperka, kdy hostující Velech umístil nához z poloviny hřiště přesně za záda Byvana. Hranice se po nenápadných střelách trefily ještě dvakrát a odskočily do vedení 3:1. Na to odpověděl kapitán domácích Trávníček, když po individuální akci trefil přesně horní růžek branky - 3:2.

Ve druhé části Hranice navýšily svoje vedení na 5:2 po několika zaváháních domácích v obranném pásmu. Napadání hostů dělalo Asperu problémy a náročný tréninkový rozvrh byl také znát na pohybu některých hráčů, avšak ti nesložili zbraně. Snížení na 5:3 přinesl Šumperku trefou z velkého brankoviště Matěj. Poté následovala domluvená "vsuvka", kdy si oba týmy mohly vyzkoušet jednu situaci v početní výhodě. Hranice byly úspěšnější protože svou využily a šly do vedení 6:3, a i když Šumperk v závěru utkání ještě dorážel na soupeře a vynutil si i druhou početní výhodu, tak branku z toho domácí hráči nevytěžili.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

Vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se nacházíme, jsem s výkonem relativně spokojen, i když si nemyslím, že by někomu z hráčů utkání nějak ohromně sedlo. Příjemně mě překvapili svými výkony mladí kluci, které trénuji v dorostencích. Po taktické stránce měly Hranice navrch, dost nám znepříjemnily hru jejich napadáním hluboko na naší polovině. Jsem rád, že se i na přátelské utkání přišli podívat diváci v celkem hojném počtu a doufám, že nás budou podporovat i v sezóně.

Sestava FbC Asper Šumperk

Byvan, Malínek, Vařeka, Patsch, Maixner, Zapletal, Jeřábek, Harapát, Trávníček, Mrázek, Venouš, Mannl, Šíma, Matěj, Hruban, Fleischmann, Mareček

 
Aktuální články
Tréninky v pátek 20.9. na gymnáziu zrušeny!

Z důvodů oslav 100 let založení Gymnázia Šumperk jsou všechny tréninky kategorií mladších žáků - muži v pátek 20. září 2019...

 
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou

Uničov - Starší žáci "A", kteří nastupují v Olomoucké lize a kterou po devíti kolech čeká rozdělení do nadstavby, nastoupili v sobotu...

 
Muži úvodní divizní víkend zvládli, porazili Zlín i Orlovou

Šumperk - Nová sezona, nové výzvy. Asper Šumperk vstoupil do nového ročníku divize přesvědčivým vítězstvím nad Zlínem a zvládnutým...

 
Moravian Cupu 2019 se zúčastnily 3 družstva, mladší žáci vezou stříbro
 
Program příměstského tábora odtajněn!
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)
 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020
 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 15.09.2019, 11:00
2. kolo
9:6
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 28.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS