Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál

23.08.2019 | Ondřej Mrázek

Ve čtvrtek 22.8.2019 odehrálo družstvo mužů A v rámci přípravy na sezónu 2019/2020 přátelský zápas s družstvem FBC Hranice, které ještě vloni nastupovalo proti šumperským v Divizi D. Nový účastník Národní ligy - Východ přijal pozvánku a tento duel od 18:30 hod tak mohlo sledovat více než 50 diváků v hale. V zápase zvítězily Hranice poměrem 6:3.

Celé utkání bylo až na pár okamžiků vedeno v přátelském duchu, avšak hned od začátku ve vysokém tempu. Oba  trenéři měli k dispozici kompletní 3 formace, a tak se oba týmy často pouštěli do vysokého presinku.


V rámci zapracovávání mládeže do seniorského družstva se za Šumperk v premiérovém utkání v mužské kategorii představili hned 4 mladí hráči a odchovanci klubu - Jan Mannl (2002), Antonín Harapát (2003), Pavel Fleischmann (2003), Karel Mareček (2003). Poslední tři jmenovaní jsou navíc posledním rokem oficiálně v kategorii dorostenců, tudíž ještě rok nemohou nastoupit v oficiálních soutěžích mužů. I tak všichni ukázali, že se v tvrdé konkurenci rozhodně nebojí předvést co umí, a jsou velkým příslibem do budoucna.

V utkání šel první do vedení domácí Asper, když v polovině první třetiny našel Šíma křižnou přihrávkou Zapletala, který se příklepem z delší vzdálenosti trefil přesně k tyči. Hranice bohužel pro domácí rychle srovnaly po nedorozumění v obraně Šumperka, kdy hostující Velech umístil nához z poloviny hřiště přesně za záda Byvana. Hranice se po nenápadných střelách trefily ještě dvakrát a odskočily do vedení 3:1. Na to odpověděl kapitán domácích Trávníček, když po individuální akci trefil přesně horní růžek branky - 3:2.

Ve druhé části Hranice navýšily svoje vedení na 5:2 po několika zaváháních domácích v obranném pásmu. Napadání hostů dělalo Asperu problémy a náročný tréninkový rozvrh byl také znát na pohybu některých hráčů, avšak ti nesložili zbraně. Snížení na 5:3 přinesl Šumperku trefou z velkého brankoviště Matěj. Poté následovala domluvená "vsuvka", kdy si oba týmy mohly vyzkoušet jednu situaci v početní výhodě. Hranice byly úspěšnější protože svou využily a šly do vedení 6:3, a i když Šumperk v závěru utkání ještě dorážel na soupeře a vynutil si i druhou početní výhodu, tak branku z toho domácí hráči nevytěžili.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

Vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se nacházíme, jsem s výkonem relativně spokojen, i když si nemyslím, že by někomu z hráčů utkání nějak ohromně sedlo. Příjemně mě překvapili svými výkony mladí kluci, které trénuji v dorostencích. Po taktické stránce měly Hranice navrch, dost nám znepříjemnily hru jejich napadáním hluboko na naší polovině. Jsem rád, že se i na přátelské utkání přišli podívat diváci v celkem hojném počtu a doufám, že nás budou podporovat i v sezóně.

Sestava FbC Asper Šumperk

Byvan, Malínek, Vařeka, Patsch, Maixner, Zapletal, Jeřábek, Harapát, Trávníček, Mrázek, Venouš, Mannl, Šíma, Matěj, Hruban, Fleischmann, Mareček

 
Aktuální články
Elévové hráli o víkendu v Litovli

Litovel - v sobotu 9. 11. 2019 jsme s našimi elévy vyrazili na další turnaj do Litovle. Turnaje se zúčastnily další týmy FBC Mohelnice...

 
Muži ovládli šlágr kola a Olomouc porazili 12:5

Šumperk - Jediný z týmů v popředí tabulky, se kterým se šumperští florbalisté ještě neutkali, byla Olomouc. Tým, jenž ztratil...

 
Starší žáci zazářili, Hranicím nedali šanci

Lipník nad Bečvou - V neděli 3. listopadu brzy ráno se starší žáci vydali do Lipníku nad Bečvou, kde se v rámci Olomoucké ligy utkali s...

 
Áčko zvládlo další duel, v Čeladné zvítězilo nad Frýdkem-Místkem 11:3
 
V Olomouci přípravka pěkně divočila
 
Obrovské drama v Krnově pro Asper, Šumperk vyhrál 7:6
 
Elévové vyrazili na turnaj do Uničova
 
Tréninky přes podzimní prázdniny
 
Přípravka se mohla na prvním turnaji v sezóně radovat ze 3. místa
 
Starší žáci "B" doma na body nedosáhli
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 7 21
2. FBC Ossiko Třinec 8 18
3. FBS Olomouc616
4. FBC Orca Krnov 7 15
5. SK K2 Prostějov 7 15
6. Florbal Vsetín 6 9
7. 1. FBK Eagles Orlová 7 9
8. FBC ZŠ Uničov 7 8
9. FBC MSEM Přerov 7 6
10. Zlín Lions 7 6
11. FBK Jeseník 6 0
12. FbC Frýdek-Místek 7 0
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 09.11.2019, 11:00
8. kolo
Šumperk - Olomouc
 
Muži A | Sobota 16.11.2019, 15:00
10. kolo
VS.
Šumperk - Prostějov
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS