Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál

23.08.2019 | Ondřej Mrázek

Ve čtvrtek 22.8.2019 odehrálo družstvo mužů A v rámci přípravy na sezónu 2019/2020 přátelský zápas s družstvem FBC Hranice, které ještě vloni nastupovalo proti šumperským v Divizi D. Nový účastník Národní ligy - Východ přijal pozvánku a tento duel od 18:30 hod tak mohlo sledovat více než 50 diváků v hale. V zápase zvítězily Hranice poměrem 6:3.

Celé utkání bylo až na pár okamžiků vedeno v přátelském duchu, avšak hned od začátku ve vysokém tempu. Oba  trenéři měli k dispozici kompletní 3 formace, a tak se oba týmy často pouštěli do vysokého presinku.


V rámci zapracovávání mládeže do seniorského družstva se za Šumperk v premiérovém utkání v mužské kategorii představili hned 4 mladí hráči a odchovanci klubu - Jan Mannl (2002), Antonín Harapát (2003), Pavel Fleischmann (2003), Karel Mareček (2003). Poslední tři jmenovaní jsou navíc posledním rokem oficiálně v kategorii dorostenců, tudíž ještě rok nemohou nastoupit v oficiálních soutěžích mužů. I tak všichni ukázali, že se v tvrdé konkurenci rozhodně nebojí předvést co umí, a jsou velkým příslibem do budoucna.

V utkání šel první do vedení domácí Asper, když v polovině první třetiny našel Šíma křižnou přihrávkou Zapletala, který se příklepem z delší vzdálenosti trefil přesně k tyči. Hranice bohužel pro domácí rychle srovnaly po nedorozumění v obraně Šumperka, kdy hostující Velech umístil nához z poloviny hřiště přesně za záda Byvana. Hranice se po nenápadných střelách trefily ještě dvakrát a odskočily do vedení 3:1. Na to odpověděl kapitán domácích Trávníček, když po individuální akci trefil přesně horní růžek branky - 3:2.

Ve druhé části Hranice navýšily svoje vedení na 5:2 po několika zaváháních domácích v obranném pásmu. Napadání hostů dělalo Asperu problémy a náročný tréninkový rozvrh byl také znát na pohybu některých hráčů, avšak ti nesložili zbraně. Snížení na 5:3 přinesl Šumperku trefou z velkého brankoviště Matěj. Poté následovala domluvená "vsuvka", kdy si oba týmy mohly vyzkoušet jednu situaci v početní výhodě. Hranice byly úspěšnější protože svou využily a šly do vedení 6:3, a i když Šumperk v závěru utkání ještě dorážel na soupeře a vynutil si i druhou početní výhodu, tak branku z toho domácí hráči nevytěžili.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

Vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se nacházíme, jsem s výkonem relativně spokojen, i když si nemyslím, že by někomu z hráčů utkání nějak ohromně sedlo. Příjemně mě překvapili svými výkony mladí kluci, které trénuji v dorostencích. Po taktické stránce měly Hranice navrch, dost nám znepříjemnily hru jejich napadáním hluboko na naší polovině. Jsem rád, že se i na přátelské utkání přišli podívat diváci v celkem hojném počtu a doufám, že nás budou podporovat i v sezóně.

Sestava FbC Asper Šumperk

Byvan, Malínek, Vařeka, Patsch, Maixner, Zapletal, Jeřábek, Harapát, Trávníček, Mrázek, Venouš, Mannl, Šíma, Matěj, Hruban, Fleischmann, Mareček

 
Aktuální články
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up

Šumperk - Šumperský Asper i florbalový tým z Vysokého Mýta již netrpělivě vyhlíží nadcházející víkend, kdy odstartuje 1. kolo...

 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!

Šumperk - Dlouhou dobu to vypadalo, že by mužský "A" tým mohl doma poprvé v sezóně prohrát, protože Přerov si skoro do poloviny utkání...

 
Elévové v Přerově

Přerov - v sobotu 22.2.2020 vyrazili pro změnu na venkovní turnaj do Přerova, kde odehráli 4 zápasy proti FBC Přerov Plameny, FBC ZŠ...

 
Béčko starších žáků doma získalo plný počet bodů
 
Starší žáci doma nebodovali
 
Muži v Prostějově vyhráli 11:6, základní část uzavřou s Přerovem
 
Asper není jen florbal aneb ohlednutí za klubovým plesem
 
Parádní třetí třetina v podání mužů znamená další výhru
 
Po výhře v Olomouci muži slaví vítězství v Divizi E
 
Elévové přivezli z Hranic na Moravě neoficiální druhé místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 22.02.2020, 15:00
22. kolo
9:6
Šumperk - Přerov
 
Muži A | Sobota 29.02.2020, 19:00
1. kolo
VS.
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS