Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce

30.06.2019 | Petr Matěj

Dobruška - V sobotu 29. června se kategorie starších žáků zúčastnila Open Air Cupu v Dobrušce. tento turnaj se hraje pod otevřeným nebem systémem 3+1. Vzhledem k velkému počtu zájemců jsme nakonec do turnaje přihlásili dva týmy, aby všichni hráči dostali stejný prostor na hřišti. V Dobrušce se tak představily tým I a II.
FbC Asper Šumperk I
První tým byl složen ze zkušených hráčů, kteří od sezóny 2019/2020 budou působit v kategorii dorostenců (Juráň, Kašpar, Svoboda) a které doplnil čtyřlístek nejšikovnějších spoluhráčů. Ambice tohoto týmu tak byly pochopitelně poměrně vysoké, tajným přáním pak byla samozřejmě jedna z medailí.

Bohužel, přechod z velkého hřiště na systém 3+1 byl na první pohled problém, kluci moc nevěděli, jakým způsobem hrát a jak si přebírat hráče soupeřů. Než na to kluci přišli, prohráli jsme jak s Předměřicemi, tak s týmem složeným zejména z hráčů pražského Tatranu. Již po těchto dvou zápasech bylo jasné, že tým I bude hrát pouze play-off B. Třetí duel základní skupiny už kluci zvládli s přehledem, suverénně si pak počínali i v následujícím pavouku a play-off B tak vyhráli. Škoda poměrně těžké skupin, kdy za jiných okolností by kluci mohli bojovat o místa na předních pozicích.

Výsledky FbC Asper Šumperk I

Základní skupina: Šumperk - Předměřice 1:3, Šumperku - IBK Naklid (Tatran) 3:5, Šumperk - Hradečtí Lvi FBC Sion 5:2
Play off B: Šumperk - Broumov 4:2, Šumperk - Hradečtí Lvi FBC Sion 6:1, Šumperk - Dobruška II 3:0

Sestava FbC Asper Šumperk I: Juráň - Černohous, Wind, Jarmar, Svoboda, Flašar, Kašpar, Kubíček T.

Hodnocení trenéra Petra Matěje:

"Věřil jsem, že kluci se dostanou do play-off A, na druhou stranu bylo na první pohled jasné, že naše skupina nebude jednoduchá, což se v kombinaci s naší nezkušeností se systémem 3+1 projevilo hned ve dvou prvních zápasech. Po nich bylo jasné, že první osmička nás mine, což je škoda, protože zápas od zápasu se kluci zlepšovali a jsem rád, že alespoň play-off B dokázali vyhrát."FbC Asper Šumperk IIDruhý tým byl složen z talentovaných mladších žáků a starších kolegů, kteří začínají druhou sezónu v této kategorii. V týmu tak nebyl žádný hráč ročníku 2004.

Nezkušenost a mladí bohužel nestačila na daleko statnější soupeře, na druhou stranu si naše dvojka za svoje výkony alespoň jedno vítězství zasloužila. Řada zápasů ale skončila těsnou prohrou, a tak se kluci musí spokojit alespoň s pocitem, že nezklamali a nabrali cenné zkušenosti. V brance navíc několikrát zazářil fotbalový brankář Vojta Kubíček, který si pomalu zvyká na trošku jiný styl chytání.

Výsledky FbC Asper Šumperk II:

Základní skupina: Šumperk - Skuteč 1:2, Šumperk - Rumcajsové Jičín 1:2, Šumperk - Dobruška III 2:5

Play-off B: Šumperk - Cipísci Jičín 2:3, Šumperk - Dobruška III 3:5, Šumperk - Broumov 1:3

Sestava FbC Asper Šumperk II: Kubíček V. - Hýbner, Chovanec, Jecu, Jílek, Ston, Doubrava, Jelen

Hodnocení trenéra Petra Matěje:

"Mrzí mě, že kluci nedotáhli alespoň jedno utkání na turnaji do vítězného konce, kdy 3 zápasy skončili rozdílem jediné branky. Nedá se ale nic dělat, kluci statečně bojovali, byť bylo vidět, že oproti řadě soupeřům jim chybí síly i potřebné zkušenosti. Určitě ale budou mít za rok příležitost dosáhnout na lepší výsledek, protože turnaj se mi moc líbil, a to jak po sportovní, tak i po organizační stránce a moc rádi se tak tohoto turnaje znovu zúčastníme."


 
Aktuální články
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020

Pro následující sezónu byla členskou schůzí dne 6.5.2019 schválena pravidla pro výběr členských příspěvků. Ty doznaly oproti...

 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace

S koncem školního roku nám začala další etapa letní přípravy, a vy si nyní můžete prohlédnout aktualizovaný rozpis tréninků na...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!
 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS