Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce

30.06.2019 | Petr Matěj

Dobruška - V sobotu 29. června se kategorie starších žáků zúčastnila Open Air Cupu v Dobrušce. tento turnaj se hraje pod otevřeným nebem systémem 3+1. Vzhledem k velkému počtu zájemců jsme nakonec do turnaje přihlásili dva týmy, aby všichni hráči dostali stejný prostor na hřišti. V Dobrušce se tak představily tým I a II.
FbC Asper Šumperk I
První tým byl složen ze zkušených hráčů, kteří od sezóny 2019/2020 budou působit v kategorii dorostenců (Juráň, Kašpar, Svoboda) a které doplnil čtyřlístek nejšikovnějších spoluhráčů. Ambice tohoto týmu tak byly pochopitelně poměrně vysoké, tajným přáním pak byla samozřejmě jedna z medailí.

Bohužel, přechod z velkého hřiště na systém 3+1 byl na první pohled problém, kluci moc nevěděli, jakým způsobem hrát a jak si přebírat hráče soupeřů. Než na to kluci přišli, prohráli jsme jak s Předměřicemi, tak s týmem složeným zejména z hráčů pražského Tatranu. Již po těchto dvou zápasech bylo jasné, že tým I bude hrát pouze play-off B. Třetí duel základní skupiny už kluci zvládli s přehledem, suverénně si pak počínali i v následujícím pavouku a play-off B tak vyhráli. Škoda poměrně těžké skupin, kdy za jiných okolností by kluci mohli bojovat o místa na předních pozicích.

Výsledky FbC Asper Šumperk I

Základní skupina: Šumperk - Předměřice 1:3, Šumperku - IBK Naklid (Tatran) 3:5, Šumperk - Hradečtí Lvi FBC Sion 5:2
Play off B: Šumperk - Broumov 4:2, Šumperk - Hradečtí Lvi FBC Sion 6:1, Šumperk - Dobruška II 3:0

Sestava FbC Asper Šumperk I: Juráň - Černohous, Wind, Jarmar, Svoboda, Flašar, Kašpar, Kubíček T.

Hodnocení trenéra Petra Matěje:

"Věřil jsem, že kluci se dostanou do play-off A, na druhou stranu bylo na první pohled jasné, že naše skupina nebude jednoduchá, což se v kombinaci s naší nezkušeností se systémem 3+1 projevilo hned ve dvou prvních zápasech. Po nich bylo jasné, že první osmička nás mine, což je škoda, protože zápas od zápasu se kluci zlepšovali a jsem rád, že alespoň play-off B dokázali vyhrát."FbC Asper Šumperk IIDruhý tým byl složen z talentovaných mladších žáků a starších kolegů, kteří začínají druhou sezónu v této kategorii. V týmu tak nebyl žádný hráč ročníku 2004.

Nezkušenost a mladí bohužel nestačila na daleko statnější soupeře, na druhou stranu si naše dvojka za svoje výkony alespoň jedno vítězství zasloužila. Řada zápasů ale skončila těsnou prohrou, a tak se kluci musí spokojit alespoň s pocitem, že nezklamali a nabrali cenné zkušenosti. V brance navíc několikrát zazářil fotbalový brankář Vojta Kubíček, který si pomalu zvyká na trošku jiný styl chytání.

Výsledky FbC Asper Šumperk II:

Základní skupina: Šumperk - Skuteč 1:2, Šumperk - Rumcajsové Jičín 1:2, Šumperk - Dobruška III 2:5

Play-off B: Šumperk - Cipísci Jičín 2:3, Šumperk - Dobruška III 3:5, Šumperk - Broumov 1:3

Sestava FbC Asper Šumperk II: Kubíček V. - Hýbner, Chovanec, Jecu, Jílek, Ston, Doubrava, Jelen

Hodnocení trenéra Petra Matěje:

"Mrzí mě, že kluci nedotáhli alespoň jedno utkání na turnaji do vítězného konce, kdy 3 zápasy skončili rozdílem jediné branky. Nedá se ale nic dělat, kluci statečně bojovali, byť bylo vidět, že oproti řadě soupeřům jim chybí síly i potřebné zkušenosti. Určitě ale budou mít za rok příležitost dosáhnout na lepší výsledek, protože turnaj se mi moc líbil, a to jak po sportovní, tak i po organizační stránce a moc rádi se tak tohoto turnaje znovu zúčastníme."


 
Aktuální články
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up

Šumperk - Šumperský Asper i florbalový tým z Vysokého Mýta již netrpělivě vyhlíží nadcházející víkend, kdy odstartuje 1. kolo...

 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!

Šumperk - Dlouhou dobu to vypadalo, že by mužský "A" tým mohl doma poprvé v sezóně prohrát, protože Přerov si skoro do poloviny utkání...

 
Elévové v Přerově

Přerov - v sobotu 22.2.2020 vyrazili pro změnu na venkovní turnaj do Přerova, kde odehráli 4 zápasy proti FBC Přerov Plameny, FBC ZŠ...

 
Béčko starších žáků doma získalo plný počet bodů
 
Starší žáci doma nebodovali
 
Muži v Prostějově vyhráli 11:6, základní část uzavřou s Přerovem
 
Asper není jen florbal aneb ohlednutí za klubovým plesem
 
Parádní třetí třetina v podání mužů znamená další výhru
 
Po výhře v Olomouci muži slaví vítězství v Divizi E
 
Elévové přivezli z Hranic na Moravě neoficiální druhé místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 22.02.2020, 15:00
22. kolo
9:6
Šumperk - Přerov
 
Muži A | Sobota 29.02.2020, 19:00
1. kolo
VS.
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS