Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka zakončila sezónu 3. místem

01.05.2019 | Ondřej Mrázek

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s dvěma celky Přerova, s domácím Uničovem a také Lipníkem. Turnaj se hrál tentokrát na dvou hřištích po vzoru soutěže elévů, a tak si všichni mohli užít spoustu času na hřišti.

Hned úvodní dva zápasy byli v úplné režii Asperu. V prvním utkání se šumperským nadějím postavilo družstvo Přerov Žraloci, a od začátku utkání se hrálo v podstatě jen na jednu branku na obou hřištích. Asperáčci si zkoušeli různé kličky a překvapovali i pěknými kombinacemi, kdy mnohokrát naprosto převezli obranu soupeře a s lehkostí stříleli jednu branku za druhou. Zápas nakonec skončil v součtu vítězstvím 18:1 pro Šumperk.


V druhém zápase proti Lipníku pokračovali šumperští v tvoření hry, a to jim přinášelo často ovoce. Branky stříleli téměř všichni, a hra občas připomínala "kočku s myší", kdy si Asper opět dokráčel pro vítězství 23:5. Tento zápas se obzvláště vydařil Honzovi Žižkovi a Tomáši Běhalovi a v brance byli téměř bezchybní Matěj Koutný a Marek Zika.

Ve třetím utkání na nás čekal silný Uničov. Ze začátku jsme měli přehnaný respekt ze soupeře a ten šel rychle do vedení. Nicméně postupným získáváním sebevědomí jsme brzo srovnali krok. V zápase si hráči soupeře často nevěděli rady s šikovnými tahouny Emčou Smoluchovou a Lukášem Vítkem, kteří byli v soubojích jeden na jednoho velmi silní, a s podporou pěkných střel z dálky rychlíka Dana Markovského, mohli Asperáčci dlouho pomýšlet na vítězství. Z toho se nakonec po vyrovnaném utkání bohužel radoval Uničov, a to těsným vítězstvím 17:16. 

V posledním utkání jsme posbírali poslední síly a soupeřem nám byl silnější ze dvou družstev Přerova, Tučňáci. Hra byla i tentokrát poměrně vyrovnaná, avšak na výkonu šumperských už se podepisovala únava z předchozích utkání v rychlém sledu, a tak se po srdnatém boji musel opět sklonit před soupeřem po výsledku 10:13.

Na turnaji jsme tak získali celkové 3. místo. Nejlepší hráčkou Šumperka byla vyhlášena Emča Smoluchová.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Tato kategorie mi dělá čím dál tím větší radost, a to především proto, jak se všichni rychle zlepšují. Za ten rok někteří udělali takový pokrok, ve který jsem ani ve snu nedoufal, a já si jen přeji, aby jim jejich obrovské nadšení pro hru vydrželo. Chci moc poděkovat všem rodičům, kteří celou sezónu jezdili s dětmi na turnaje a podporovali je jak na hřišti tak mimo něj."

Soupiska: Koutný (G), M. Zika (G), V. Zika, Smoluchová, Markovský, Vítek, Nikodem, Běhal, Markovský, Žižka, Honzák 

 
Aktuální články
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze

Šumperk - Vzhledem k rozvolňování lze od 25. května uspořádat akce s účastí do 300 lidí. Z tohoto důvodu hned v tento den pořádáme...

 
Od pondělí 11. května opět trénujeme!

Šumperk - Od pondělí 11. května opět trénujeme! Každá kategorie bude mít dva tréninky týdně. Tyto tréninky budou probíhat na venkovním...

 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!

Šumperk - Asper Camp 2020 se pomalu, ale jistě, blíží. Stejně jako v loňském roce, i letos naši mladí florbalisté budou mít možnost...

 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS