Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka zakončila sezónu 3. místem

01.05.2019 | Ondřej Mrázek

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s dvěma celky Přerova, s domácím Uničovem a také Lipníkem. Turnaj se hrál tentokrát na dvou hřištích po vzoru soutěže elévů, a tak si všichni mohli užít spoustu času na hřišti.

Hned úvodní dva zápasy byli v úplné režii Asperu. V prvním utkání se šumperským nadějím postavilo družstvo Přerov Žraloci, a od začátku utkání se hrálo v podstatě jen na jednu branku na obou hřištích. Asperáčci si zkoušeli různé kličky a překvapovali i pěknými kombinacemi, kdy mnohokrát naprosto převezli obranu soupeře a s lehkostí stříleli jednu branku za druhou. Zápas nakonec skončil v součtu vítězstvím 18:1 pro Šumperk.


V druhém zápase proti Lipníku pokračovali šumperští v tvoření hry, a to jim přinášelo často ovoce. Branky stříleli téměř všichni, a hra občas připomínala "kočku s myší", kdy si Asper opět dokráčel pro vítězství 23:5. Tento zápas se obzvláště vydařil Honzovi Žižkovi a Tomáši Běhalovi a v brance byli téměř bezchybní Matěj Koutný a Marek Zika.

Ve třetím utkání na nás čekal silný Uničov. Ze začátku jsme měli přehnaný respekt ze soupeře a ten šel rychle do vedení. Nicméně postupným získáváním sebevědomí jsme brzo srovnali krok. V zápase si hráči soupeře často nevěděli rady s šikovnými tahouny Emčou Smoluchovou a Lukášem Vítkem, kteří byli v soubojích jeden na jednoho velmi silní, a s podporou pěkných střel z dálky rychlíka Dana Markovského, mohli Asperáčci dlouho pomýšlet na vítězství. Z toho se nakonec po vyrovnaném utkání bohužel radoval Uničov, a to těsným vítězstvím 17:16. 

V posledním utkání jsme posbírali poslední síly a soupeřem nám byl silnější ze dvou družstev Přerova, Tučňáci. Hra byla i tentokrát poměrně vyrovnaná, avšak na výkonu šumperských už se podepisovala únava z předchozích utkání v rychlém sledu, a tak se po srdnatém boji musel opět sklonit před soupeřem po výsledku 10:13.

Na turnaji jsme tak získali celkové 3. místo. Nejlepší hráčkou Šumperka byla vyhlášena Emča Smoluchová.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Tato kategorie mi dělá čím dál tím větší radost, a to především proto, jak se všichni rychle zlepšují. Za ten rok někteří udělali takový pokrok, ve který jsem ani ve snu nedoufal, a já si jen přeji, aby jim jejich obrovské nadšení pro hru vydrželo. Chci moc poděkovat všem rodičům, kteří celou sezónu jezdili s dětmi na turnaje a podporovali je jak na hřišti tak mimo něj."

Soupiska: Koutný (G), M. Zika (G), V. Zika, Smoluchová, Markovský, Vítek, Nikodem, Běhal, Markovský, Žižka, Honzák 

 
Aktuální články
Tréninky v pátek 20.9. na gymnáziu zrušeny!

Z důvodů oslav 100 let založení Gymnázia Šumperk jsou všechny tréninky kategorií mladších žáků - muži v pátek 20. září 2019...

 
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou

Uničov - Starší žáci "A", kteří nastupují v Olomoucké lize a kterou po devíti kolech čeká rozdělení do nadstavby, nastoupili v sobotu...

 
Muži úvodní divizní víkend zvládli, porazili Zlín i Orlovou

Šumperk - Nová sezona, nové výzvy. Asper Šumperk vstoupil do nového ročníku divize přesvědčivým vítězstvím nad Zlínem a zvládnutým...

 
Moravian Cupu 2019 se zúčastnily 3 družstva, mladší žáci vezou stříbro
 
V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál
 
Program příměstského tábora odtajněn!
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)
 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020
 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 15.09.2019, 11:00
2. kolo
9:6
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 28.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS