Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka zakončila sezónu 3. místem

01.05.2019 | Ondřej Mrázek

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s dvěma celky Přerova, s domácím Uničovem a také Lipníkem. Turnaj se hrál tentokrát na dvou hřištích po vzoru soutěže elévů, a tak si všichni mohli užít spoustu času na hřišti.

Hned úvodní dva zápasy byli v úplné režii Asperu. V prvním utkání se šumperským nadějím postavilo družstvo Přerov Žraloci, a od začátku utkání se hrálo v podstatě jen na jednu branku na obou hřištích. Asperáčci si zkoušeli různé kličky a překvapovali i pěknými kombinacemi, kdy mnohokrát naprosto převezli obranu soupeře a s lehkostí stříleli jednu branku za druhou. Zápas nakonec skončil v součtu vítězstvím 18:1 pro Šumperk.


V druhém zápase proti Lipníku pokračovali šumperští v tvoření hry, a to jim přinášelo často ovoce. Branky stříleli téměř všichni, a hra občas připomínala "kočku s myší", kdy si Asper opět dokráčel pro vítězství 23:5. Tento zápas se obzvláště vydařil Honzovi Žižkovi a Tomáši Běhalovi a v brance byli téměř bezchybní Matěj Koutný a Marek Zika.

Ve třetím utkání na nás čekal silný Uničov. Ze začátku jsme měli přehnaný respekt ze soupeře a ten šel rychle do vedení. Nicméně postupným získáváním sebevědomí jsme brzo srovnali krok. V zápase si hráči soupeře často nevěděli rady s šikovnými tahouny Emčou Smoluchovou a Lukášem Vítkem, kteří byli v soubojích jeden na jednoho velmi silní, a s podporou pěkných střel z dálky rychlíka Dana Markovského, mohli Asperáčci dlouho pomýšlet na vítězství. Z toho se nakonec po vyrovnaném utkání bohužel radoval Uničov, a to těsným vítězstvím 17:16. 

V posledním utkání jsme posbírali poslední síly a soupeřem nám byl silnější ze dvou družstev Přerova, Tučňáci. Hra byla i tentokrát poměrně vyrovnaná, avšak na výkonu šumperských už se podepisovala únava z předchozích utkání v rychlém sledu, a tak se po srdnatém boji musel opět sklonit před soupeřem po výsledku 10:13.

Na turnaji jsme tak získali celkové 3. místo. Nejlepší hráčkou Šumperka byla vyhlášena Emča Smoluchová.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Tato kategorie mi dělá čím dál tím větší radost, a to především proto, jak se všichni rychle zlepšují. Za ten rok někteří udělali takový pokrok, ve který jsem ani ve snu nedoufal, a já si jen přeji, aby jim jejich obrovské nadšení pro hru vydrželo. Chci moc poděkovat všem rodičům, kteří celou sezónu jezdili s dětmi na turnaje a podporovali je jak na hřišti tak mimo něj."

Soupiska: Koutný (G), M. Zika (G), V. Zika, Smoluchová, Markovský, Vítek, Nikodem, Běhal, Markovský, Žižka, Honzák 

 
Aktuální články
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020

Pro následující sezónu byla členskou schůzí dne 6.5.2019 schválena pravidla pro výběr členských příspěvků. Ty doznaly oproti...

 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace

S koncem školního roku nám začala další etapa letní přípravy, a vy si nyní můžete prohlédnout aktualizovaný rozpis tréninků na...

 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce

Dobruška - V sobotu 29. června se kategorie starších žáků zúčastnila Open Air Cupu v Dobrušce. tento turnaj se hraje pod otevřeným nebem...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!
 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS