Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!

29.04.2019 | Ondřej Mrázek, Jiří Trávníček

O předposledním hracím víkendu se obě družstva, Blue a Yellow, vydala ke svým turnajům do Mohelnice a Olomouce. V netradičním složení se obě družstva dokázala prezentovat velmi sympatickou hrou, které vedla až k umístění na stupních vítězů, družstvo Yellow bralo zlaté medaile a družstvo Blue bronzové. Jelikož se nezadržitelně blíží konec sezóny, zhodnocení turnajů jsme tentokrát pojali netradičně z pohledu jednotlivých hráčů.

Mladší žáci Yellow odcestovali v neděli do nedaleké Mohelnice, kde na ně byla připravena pořádná porce zápasů s top týmy ligy. Ty nakonec porazili a přivezli krásné 1. místo.

Soupiska Yellow: Ondřej Žák (G), Vít Fleischmann (G), Filip Černohous, Theodor Wind, Matyáš Jecu, Ondřej Šimek, Rostislav Klučka, Jan Jarmar, Lukáš Jelen, Štěpán Husovský, Tobiáš Doubrava, Jakub Ševčík


Družstvo Blue čekali na turnaji v Olomouci soupeři z Litovle, Droždína, Hranic a Olomouce. Tým nedokázal držet krok pouze se silnou Olomoucí a v zápase s Droždínem mu jen těsně uniklo 2. místo.

Soupiska Blue: Petr Drozd (G), David Korner, Matěj Vrátný, Luboš Kotoulek, Jiří Konášek, Matěj Vepřek, Jakub Dajčar, Filip Čikl, Michal Uhrák, Jakub Bock, Jakub Šindler

 Vít Fleischmann, Ondřej Žák

Naše sestava čítala dvanáct lidí, kde počítáme i dva strážce svatyně. Duo Vít Fleischmann a Ondřej Žák odchytali stejnou porci zápasů, ve kterých byly oporami svého týmu. Oba dva za tuhle sezónu zaznamenali veliký progress, který právě na tomto turnaji vyústil k maximálnímu úspěchu, když pokaždé zavřeli bránu, tak že se soupeře často odsoudili k bezmoci. Ondra i Víťa předvedli TOP výkony.

Filip Černohous, Theodor Wind, Matyáš Jecu, Ondřej Šimek

Tohle jsou borci, kteří uzavírají svoji ligovou pouť v kategorii mladších žáků, jelikož je jejich kroky nyní povedou do starších. Nutno uznat, že všichni po sobě zanechávají výraznou stopu. Filip po celou dobu ukazoval, že se jedná o hráče, který je rozený vůdce. Svůj tým vždy v těžkých chvílích podržel a rval se až do posledních vteřin. Theo je hráč, který letos ochutnal pozici obránce, kde se velmi rychle zabydlel, jelikož jeho tvrdá hra v předbrankovém prostoru sklízela ovoce a byla často lékem na urostlejší soupeře. Matyáš je jedním slovem bojovník, který jezdí po hřišti nahoru a dolů. I když je malý svým vzrůstem, tak na hřišti je ho plné hřiště a vždy jde příkladem, jak má vypadat, když se hraje na 100%. Ondra zažil turnaj, kdy ze sebe musel vydat úplné maximum a to také udělal. Chopil se šance, kdy měl na hřišti mnoho prostoru a ukázal, že byl důležitou součástí našeho týmu. Borci Vám všem velké díky za to co jste předváděli. Byla radost Vás trénovat.

Rostislav Klučka, Jan Jarmar

Rosťa obrovský pokrok v letošní sezóně. Na začátku sezóny se objevil na pozici obránce a hodně hlasitě řekl všem, že tohle je jeho místo na hřišti. Rosťa z pozice obránce dominuje přesnou rozehrávkou a naprosto klidnou hlavou v těch nejtěžších momentech zápasu. Honza u nás prožil svoji raketovou sezónu. Dominuje ve všech kategoriích, ve kterých dostane možnost. Jedná se o hráče, který udivuje svoji technikou a týmovostí. I když jde o hráče, který střílí nespočet branek, tak právě on je ten, který i v posledních chvílích hledá volného hráče, kterému může přihrát do odkryté klece. Super sezóna kluci.

Lukáš Jelen, Štěpán Husovský, Tobiáš Doubrava

Lukáš u nás hraje chvíli, ale ukazuje, že tohle je materiál se kterým se dá nádherně pracovat. Respektuje pokyny trenéra, dře a na hřišti děla práci, která není vidět, ale z hlediska obrany má pro nás obrovskou váhu. Štěpán u nás začal hrát před několika měsíci a už nyní je jisté, že se jedná o hráče, který na sobě chce pracovat. Během velmi krátké chvíle se začlenil do týmu a ukázal nám, že je to hráč, který ví, co se dělá s hokejkou.  Tobi v průběhu sezóny hrál lepší a lepší zápasy. Šlo vidět, že florbalové prostředí je mu bližší a bližší a několikrát se střelecky podílel na výhrách svého týmu a včera ukázal, že je to hráč, který umí hrát zodpovědně dozadu. Dobrá práce borci

Lukáš Ševčík

Náš nejmenší hráč, kterého je všude plno. Teprve se jednalo o jeho druhý turnaj v našem sportu, ale tento malý divoch děrovaný míček vsítil za soupeřova záda hned pětkrát. Lukáš je hrozně snaživý a v momentě, kdy na hřišti rozkmitá své nohy, tak je k nezastavení do doby, než se dostane na střídačku. 

Petr Drozd, Matěj Vrátný, Jakub Bock

Peťa s Kubou začali hrát v asperu teprve letos, ale oba ukazují, že mají v sobě skrytý veliký potenciál. Peťa coby brankář několikrát svůj tým podržel v nejtěžších chvílích a Kuba se opakovaně dokázal střelecky prosadit i z větší vzdálenosti. Matěj je hráč, který se hrou baví a je velmi šikovný a nebojácný. Je ochotný zahrát jakoukoliv pozici a jeho nadšení pro hru je inspirující.

David Korner, Luboš Kotoulek

Oba kluci již přechází do starších žáků, nicméně na turnaji i po celou sezónu se prezentovali zkušenou hrou především v obraně a svým klidem v rozehrávce začínali nespočet úspěšných akcí svého týmu. Jejich velkou výhodou je urostlá postava, díky které jim soupeři jen těžko berou míčky.

Michal Uhrák, Filip Čikl

Míša i Fíďa jsou v našem klubu už nějakou dobu trénují a jsou klíčovými hráči v útočné činnosti. Míša je velmi šikovný s míčkem na hokejce a dokáže se uvolnit klidně i přes tři protihráče. Filip je zase neskutečně rychlým hráčem, který rád využívá své rychlosti k deptání napadajících protihráčů. Oba na turnaji ukázali, že mohou být lídry týmu jak v kabině, tak na hřišti.

Jakub Šindler, Matěj Vepřek, Jiří Konášek

Tito borci možná neovládají míček tak dobře jako někteří jejich spoluhráči, avšak jejich cit pro hru a čtení herních situací jim často pomáhá, aby byli vždy na správném místě ve správnou dobu. Díky jejich nesobeckosti často zásobují spoluhráče přihrávkami do střeleckých pozic a jsou důležitou součástí naší kombinační hry.

Jakub Dajčar

Kuba bude ml. žákem teprve příští sezónu, ale už teď ukazuje, že bude ofenzivním lídrem družstva. Jeho šikovnost s hokejkou a jeho schopnost hledat spoluhráče ve finální fázi z něj dělá nesmírně platného hráče.


 
Aktuální články
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze

Šumperk - Vzhledem k rozvolňování lze od 25. května uspořádat akce s účastí do 300 lidí. Z tohoto důvodu hned v tento den pořádáme...

 
Od pondělí 11. května opět trénujeme!

Šumperk - Od pondělí 11. května opět trénujeme! Každá kategorie bude mít dva tréninky týdně. Tyto tréninky budou probíhat na venkovním...

 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!

Šumperk - Asper Camp 2020 se pomalu, ale jistě, blíží. Stejně jako v loňském roce, i letos naši mladí florbalisté budou mít možnost...

 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS