Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo

08.04.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 7.4.2019 vyrazilo družstvo ml. žáků Yellow k předposlednímu turnaji sezóny do Velké Bystřice, kde se postupně utkalo s Lutínem, Droždínem, Mohelnicí a Uničovem. Turnaj byl pro hráče specifický, jelikož se hrálo na nejmenším možném rozměru hřiště a tak si všichni mohli vyzkoušet zase trochu jiný styl hry, ve kterém vyniknou zase jiné dovednosti.

V prvním zápase se Asper ještě rozehrával, když se mu proti Tornádům z Lutína dlouho nedařilo procpat míček za záda brankáře. Šumperk víceméně kontroloval míček a Lutín nepouštěl do větších šancí, jenže se mu nedařilo najít v rozhodující chvíli volného spoluhráče na slabé straně, a tak se na branky čekalo až do druhé poloviny. V té už se trefil dvakrát Tobiáš Doubrava, a Asper nakonec tento hubený náskok ubránil a zvítězil 2:0.

To v druhém utkání už se Šumperk střelecky prosadil daleko častěji, a v podobném průběhu, jako v předešlém utkání, si došel pro pohodlnou výhru 10:0. V utkání se několikrát trefil pěkně z dálky Theo Wind.

Třetí zápas proti Mohelnici byl o něco vyrovnanější, i když obraz hry tomu moc neodpovídal. Mohelnice hrozila pouze občas a byl to především Šumperk, kdo byl aktivnější v zakončení a vytvořil si více šancí. Nicméně po první části svítilo na tabuli skóre 1:1. Po ještě koncentrovanějším a bojovnějším výkonu v druhé polovině ale Asper dokázal odskočit až na 4:1 a své vedení následně i udržel a tak se šumperští mohli radovat ze třetí výhry na turnaji. Utkání rozhodl hattrickem Honza Jarmar.

V posledním utkáni si to Asper rozdal o první místo na turnaji s Uničovem. Šumperk se snažil od začátku hrát aktivně, avšak hrubými chybami v obraně nabídl Uničovu několik 100% šancí a ten je nekompromisně využil. A když se několik dalších šancí Asperu neujalo, po první polovině bylo skóre 0:5 ve prospěch soupeře. V druhé polovině ale Šumperk zabral a snížil na 2:5, když se trefili Jarmar a Klučka. Jenomže šumperské trápení v útoku i tak pokračovalo a poté co soupeř přidal ještě 2 branky bylo utkání rozhodnuto.

Asper se tak umístil v konečném pořadí turnaje na 2. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:


"Jak již bylo zmíněno, turnaj byl velmi specifický rozměrem hřiště i povrchem, na který hráči nejsou moc zvyklí. I tak jsem byl však velmi příjemně překvapen, jak se hráči dokázali přizpůsobit a hledali přihrávkami spoluhráče ve volných prostorech, kterých bylo tentokrát opravdu málo. Těžko se mi vyčítá mizerné zakončení, na tomto povrchu sám pořádně nevystřelím. Každopádně si myslím, že v budoucnu můžeme hrát s daleko větším sebevědomím. Občas máme ze soupeře až příliš velký respekt, přitom naprosto neoprávněně."

Sestava: Žák (G), Klučka, Wind, Jelen, Kotoulek, Jarmar, Husovský, Doubrava, Kylar, Uhrák, Jecu

 
Aktuální články
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up

Šumperk - Šumperský Asper i florbalový tým z Vysokého Mýta již netrpělivě vyhlíží nadcházející víkend, kdy odstartuje 1. kolo...

 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!

Šumperk - Dlouhou dobu to vypadalo, že by mužský "A" tým mohl doma poprvé v sezóně prohrát, protože Přerov si skoro do poloviny utkání...

 
Elévové v Přerově

Přerov - v sobotu 22.2.2020 vyrazili pro změnu na venkovní turnaj do Přerova, kde odehráli 4 zápasy proti FBC Přerov Plameny, FBC ZŠ...

 
Béčko starších žáků doma získalo plný počet bodů
 
Starší žáci doma nebodovali
 
Muži v Prostějově vyhráli 11:6, základní část uzavřou s Přerovem
 
Asper není jen florbal aneb ohlednutí za klubovým plesem
 
Parádní třetí třetina v podání mužů znamená další výhru
 
Po výhře v Olomouci muži slaví vítězství v Divizi E
 
Elévové přivezli z Hranic na Moravě neoficiální druhé místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 22.02.2020, 15:00
22. kolo
9:6
Šumperk - Přerov
 
Muži A | Sobota 29.02.2020, 19:00
1. kolo
VS.
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS