Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo

08.04.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 7.4.2019 vyrazilo družstvo ml. žáků Yellow k předposlednímu turnaji sezóny do Velké Bystřice, kde se postupně utkalo s Lutínem, Droždínem, Mohelnicí a Uničovem. Turnaj byl pro hráče specifický, jelikož se hrálo na nejmenším možném rozměru hřiště a tak si všichni mohli vyzkoušet zase trochu jiný styl hry, ve kterém vyniknou zase jiné dovednosti.

V prvním zápase se Asper ještě rozehrával, když se mu proti Tornádům z Lutína dlouho nedařilo procpat míček za záda brankáře. Šumperk víceméně kontroloval míček a Lutín nepouštěl do větších šancí, jenže se mu nedařilo najít v rozhodující chvíli volného spoluhráče na slabé straně, a tak se na branky čekalo až do druhé poloviny. V té už se trefil dvakrát Tobiáš Doubrava, a Asper nakonec tento hubený náskok ubránil a zvítězil 2:0.

To v druhém utkání už se Šumperk střelecky prosadil daleko častěji, a v podobném průběhu, jako v předešlém utkání, si došel pro pohodlnou výhru 10:0. V utkání se několikrát trefil pěkně z dálky Theo Wind.

Třetí zápas proti Mohelnici byl o něco vyrovnanější, i když obraz hry tomu moc neodpovídal. Mohelnice hrozila pouze občas a byl to především Šumperk, kdo byl aktivnější v zakončení a vytvořil si více šancí. Nicméně po první části svítilo na tabuli skóre 1:1. Po ještě koncentrovanějším a bojovnějším výkonu v druhé polovině ale Asper dokázal odskočit až na 4:1 a své vedení následně i udržel a tak se šumperští mohli radovat ze třetí výhry na turnaji. Utkání rozhodl hattrickem Honza Jarmar.

V posledním utkáni si to Asper rozdal o první místo na turnaji s Uničovem. Šumperk se snažil od začátku hrát aktivně, avšak hrubými chybami v obraně nabídl Uničovu několik 100% šancí a ten je nekompromisně využil. A když se několik dalších šancí Asperu neujalo, po první polovině bylo skóre 0:5 ve prospěch soupeře. V druhé polovině ale Šumperk zabral a snížil na 2:5, když se trefili Jarmar a Klučka. Jenomže šumperské trápení v útoku i tak pokračovalo a poté co soupeř přidal ještě 2 branky bylo utkání rozhodnuto.

Asper se tak umístil v konečném pořadí turnaje na 2. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:


"Jak již bylo zmíněno, turnaj byl velmi specifický rozměrem hřiště i povrchem, na který hráči nejsou moc zvyklí. I tak jsem byl však velmi příjemně překvapen, jak se hráči dokázali přizpůsobit a hledali přihrávkami spoluhráče ve volných prostorech, kterých bylo tentokrát opravdu málo. Těžko se mi vyčítá mizerné zakončení, na tomto povrchu sám pořádně nevystřelím. Každopádně si myslím, že v budoucnu můžeme hrát s daleko větším sebevědomím. Občas máme ze soupeře až příliš velký respekt, přitom naprosto neoprávněně."

Sestava: Žák (G), Klučka, Wind, Jelen, Kotoulek, Jarmar, Husovský, Doubrava, Kylar, Uhrák, Jecu

 
Aktuální články
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS