Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo

08.04.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 7.4.2019 vyrazilo družstvo ml. žáků Yellow k předposlednímu turnaji sezóny do Velké Bystřice, kde se postupně utkalo s Lutínem, Droždínem, Mohelnicí a Uničovem. Turnaj byl pro hráče specifický, jelikož se hrálo na nejmenším možném rozměru hřiště a tak si všichni mohli vyzkoušet zase trochu jiný styl hry, ve kterém vyniknou zase jiné dovednosti.

V prvním zápase se Asper ještě rozehrával, když se mu proti Tornádům z Lutína dlouho nedařilo procpat míček za záda brankáře. Šumperk víceméně kontroloval míček a Lutín nepouštěl do větších šancí, jenže se mu nedařilo najít v rozhodující chvíli volného spoluhráče na slabé straně, a tak se na branky čekalo až do druhé poloviny. V té už se trefil dvakrát Tobiáš Doubrava, a Asper nakonec tento hubený náskok ubránil a zvítězil 2:0.

To v druhém utkání už se Šumperk střelecky prosadil daleko častěji, a v podobném průběhu, jako v předešlém utkání, si došel pro pohodlnou výhru 10:0. V utkání se několikrát trefil pěkně z dálky Theo Wind.

Třetí zápas proti Mohelnici byl o něco vyrovnanější, i když obraz hry tomu moc neodpovídal. Mohelnice hrozila pouze občas a byl to především Šumperk, kdo byl aktivnější v zakončení a vytvořil si více šancí. Nicméně po první části svítilo na tabuli skóre 1:1. Po ještě koncentrovanějším a bojovnějším výkonu v druhé polovině ale Asper dokázal odskočit až na 4:1 a své vedení následně i udržel a tak se šumperští mohli radovat ze třetí výhry na turnaji. Utkání rozhodl hattrickem Honza Jarmar.

V posledním utkáni si to Asper rozdal o první místo na turnaji s Uničovem. Šumperk se snažil od začátku hrát aktivně, avšak hrubými chybami v obraně nabídl Uničovu několik 100% šancí a ten je nekompromisně využil. A když se několik dalších šancí Asperu neujalo, po první polovině bylo skóre 0:5 ve prospěch soupeře. V druhé polovině ale Šumperk zabral a snížil na 2:5, když se trefili Jarmar a Klučka. Jenomže šumperské trápení v útoku i tak pokračovalo a poté co soupeř přidal ještě 2 branky bylo utkání rozhodnuto.

Asper se tak umístil v konečném pořadí turnaje na 2. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:


"Jak již bylo zmíněno, turnaj byl velmi specifický rozměrem hřiště i povrchem, na který hráči nejsou moc zvyklí. I tak jsem byl však velmi příjemně překvapen, jak se hráči dokázali přizpůsobit a hledali přihrávkami spoluhráče ve volných prostorech, kterých bylo tentokrát opravdu málo. Těžko se mi vyčítá mizerné zakončení, na tomto povrchu sám pořádně nevystřelím. Každopádně si myslím, že v budoucnu můžeme hrát s daleko větším sebevědomím. Občas máme ze soupeře až příliš velký respekt, přitom naprosto neoprávněně."

Sestava: Žák (G), Klučka, Wind, Jelen, Kotoulek, Jarmar, Husovský, Doubrava, Kylar, Uhrák, Jecu

 
Aktuální články
Tréninky v pátek 20.9. na gymnáziu zrušeny!

Z důvodů oslav 100 let založení Gymnázia Šumperk jsou všechny tréninky kategorií mladších žáků - muži v pátek 20. září 2019...

 
Starší žáci "A" zahájili sezónu jednou výhrou

Uničov - Starší žáci "A", kteří nastupují v Olomoucké lize a kterou po devíti kolech čeká rozdělení do nadstavby, nastoupili v sobotu...

 
Muži úvodní divizní víkend zvládli, porazili Zlín i Orlovou

Šumperk - Nová sezona, nové výzvy. Asper Šumperk vstoupil do nového ročníku divize přesvědčivým vítězstvím nad Zlínem a zvládnutým...

 
Moravian Cupu 2019 se zúčastnily 3 družstva, mladší žáci vezou stříbro
 
V omlazené sestavě Šumperk na Hranice v přátelském utkání nevyzrál
 
Program příměstského tábora odtajněn!
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)
 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020
 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 15.09.2019, 11:00
2. kolo
9:6
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 28.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS