Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vítězný turnaj elévů v Senici na Hané

01.04.2019 | Petr Žák

Senice na Hané - v neděli 31. 3. 2019 vyrazili naši elévové na další venkovní turnaj do Senice na Hané, kde postupně odehráli zápasy proti SK K2 Prostějov Black, FBC Tornáda Lutín, FBC TJ Tatran Litovel a FBC Traweko Lipník.

Tohoto turnaje se zúčastnilo nejmíň hráčů v celé dosavadní sezóně. S 11-ti elévy a dvěma hráči přípravky jsme vyrazili do Senice poprat se o co nejlepší umístění. Navíc s námi nejel ani jeden brankář. Této role se opět zhostili hráči. Na jednom hřišti všechny 4 zápasy ve skvělé formě odchytal Marek Zika (přípravka) Na druhém hřišti první tři odchytal Kuba Lehar a na poslední zápas ho v brance vystřídal Rosťa Žák.

Našim prvním soupeřem bylo družstvo SK K2 Prostějov Black. To jsme na minulém turnaji hladce přehráli a ani v Senici s tímto družstvem neměli naši hráči problém. Soupeř nevyvíjel moc velký tlak na naše hráče a tak si i naši méně vyhrátí hráči mohli dovolit víc času na míčku a vyzkoušet si kličky, přihrávky a střely. Zápas nakonec skončil vysokým brankovým rozdílem v náš prospěch 32:5

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti pořádajícímu týmu FBC Tornáda Lutín. V tomto utkání hráči neměli na jedné půlce velký problém se soupeřem, ale na druhém hřišti museli naši svěřenci více zabrat a bojovat o výsledek. Opět díky velké snaze a zlepšení hry v obraně jsme utkání dotáhli do vítězného konce a zvítězili jsme 23:10.

Ve třetím utkání nás čekal FBC TJ Tatran Litovel. Opět to byl soupeř, který našim elévům nechával velký prostor na hřišti. Vzhledem k vývoji utkáni trenéři využili situace a hráče nabádali k tomu, aby si na hřišti zkoušeli různé kombinace a přihrávky. I tak konečné skóre bylo 20:9 v náš prospěch.

Do posledního utkání proti FBC Traweko Lipník vletěli naši elévové s představou snadného vítězství. Z této představy, ale museli velmi rychle vystřízlivět a začít opravdu bojovat. Soupeř byl aktivní v napadání a nebezpečný v útoku. Navíc prohra by nás stála první místo. Nakonec tento poslední zápas byl dramatický až do samotného konce. Poslední minutu jsme v součtu branek vedli o jeden gól. Soupeř na jednom hřišti vyrovnal skóre na 11:11. Naštěstí pro nás už víc branek nestihl Lipník dál a tato remíza nám zajistila celkové vítězství na turnaji a také letos vůbec první vyhraný turnaj.

Opět chci všechny hráče pochválit za hru, snahu a bojovnost. Hlavně však za jejich úplně jiný přístup v chování a pozitivní náladě během celého turnaje. A dále pak rodičům, kteří pomohli dopravit děti na turnaj a jejich podporu v hledišti.

Sestava: Klučka Rostislav, Adam Jan Pírek, Kryštof Doskočil, Jakub Hermann, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Jakub Lehar, Nina Havlíčková, Eliška Kolářová, Marek Zika, Erik Honzák.

 
Aktuální články
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS