Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vítězný turnaj elévů v Senici na Hané

01.04.2019 | Petr Žák

Senice na Hané - v neděli 31. 3. 2019 vyrazili naši elévové na další venkovní turnaj do Senice na Hané, kde postupně odehráli zápasy proti SK K2 Prostějov Black, FBC Tornáda Lutín, FBC TJ Tatran Litovel a FBC Traweko Lipník.

Tohoto turnaje se zúčastnilo nejmíň hráčů v celé dosavadní sezóně. S 11-ti elévy a dvěma hráči přípravky jsme vyrazili do Senice poprat se o co nejlepší umístění. Navíc s námi nejel ani jeden brankář. Této role se opět zhostili hráči. Na jednom hřišti všechny 4 zápasy ve skvělé formě odchytal Marek Zika (přípravka) Na druhém hřišti první tři odchytal Kuba Lehar a na poslední zápas ho v brance vystřídal Rosťa Žák.

Našim prvním soupeřem bylo družstvo SK K2 Prostějov Black. To jsme na minulém turnaji hladce přehráli a ani v Senici s tímto družstvem neměli naši hráči problém. Soupeř nevyvíjel moc velký tlak na naše hráče a tak si i naši méně vyhrátí hráči mohli dovolit víc času na míčku a vyzkoušet si kličky, přihrávky a střely. Zápas nakonec skončil vysokým brankovým rozdílem v náš prospěch 32:5

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti pořádajícímu týmu FBC Tornáda Lutín. V tomto utkání hráči neměli na jedné půlce velký problém se soupeřem, ale na druhém hřišti museli naši svěřenci více zabrat a bojovat o výsledek. Opět díky velké snaze a zlepšení hry v obraně jsme utkání dotáhli do vítězného konce a zvítězili jsme 23:10.

Ve třetím utkání nás čekal FBC TJ Tatran Litovel. Opět to byl soupeř, který našim elévům nechával velký prostor na hřišti. Vzhledem k vývoji utkáni trenéři využili situace a hráče nabádali k tomu, aby si na hřišti zkoušeli různé kombinace a přihrávky. I tak konečné skóre bylo 20:9 v náš prospěch.

Do posledního utkání proti FBC Traweko Lipník vletěli naši elévové s představou snadného vítězství. Z této představy, ale museli velmi rychle vystřízlivět a začít opravdu bojovat. Soupeř byl aktivní v napadání a nebezpečný v útoku. Navíc prohra by nás stála první místo. Nakonec tento poslední zápas byl dramatický až do samotného konce. Poslední minutu jsme v součtu branek vedli o jeden gól. Soupeř na jednom hřišti vyrovnal skóre na 11:11. Naštěstí pro nás už víc branek nestihl Lipník dál a tato remíza nám zajistila celkové vítězství na turnaji a také letos vůbec první vyhraný turnaj.

Opět chci všechny hráče pochválit za hru, snahu a bojovnost. Hlavně však za jejich úplně jiný přístup v chování a pozitivní náladě během celého turnaje. A dále pak rodičům, kteří pomohli dopravit děti na turnaj a jejich podporu v hledišti.

Sestava: Klučka Rostislav, Adam Jan Pírek, Kryštof Doskočil, Jakub Hermann, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Jakub Lehar, Nina Havlíčková, Eliška Kolářová, Marek Zika, Erik Honzák.

 
Aktuální články
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze

Šumperk - Vzhledem k rozvolňování lze od 25. května uspořádat akce s účastí do 300 lidí. Z tohoto důvodu hned v tento den pořádáme...

 
Od pondělí 11. května opět trénujeme!

Šumperk - Od pondělí 11. května opět trénujeme! Každá kategorie bude mít dva tréninky týdně. Tyto tréninky budou probíhat na venkovním...

 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!

Šumperk - Asper Camp 2020 se pomalu, ale jistě, blíží. Stejně jako v loňském roce, i letos naši mladí florbalisté budou mít možnost...

 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS