Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci obsadili na svých turnajích 1. a 2. místo

01.04.2019 | Ondřej Mrázek

Obě družstva mladších žáků odehrála poslední březnový víkend další turnaje v rámci OL ligy ml. žáků, a naši hráči si vedli velice dobře. Družstvo Yellow vybojovalo na sobotním turnaji v Senici na Hané krásné 1. místo a tým Blue obsadil na domácím turnaji po sympatických výkonech pěkné 2. místo.

Sestava: Fleischmann, Žák, Drozd, Doubrava, Jarmar, Černohous, Konášek, Kotoulek, Vrátný, Kylar, Čikl, Pírek, Korner, Holý, Jecu, Vepřek, Bock, Wind, Jelen, Šimek, Ševčík, Uhrák, Husovský

V sobotu 30.3. se vydalo družstvo Yellow do Senice na Hané, kde se postupně utkalo s týmy FBC TJ Tatran Litovel, Fbc Schwarz Šternberk, FBC Tornáda Lutín a FBC Přerov Panteři.


V prvních dvou utkáních se hráčům Asperu příliš herně nedařilo, ale i tak si dokázali svou bojovností a zarputilostí dojít v obou případech pro vítězství, když přehráli Litovel poměrem 6:3, a Šternberk 3:0. Když poté Asper porazil s přehledem i soupeře z Lutína 10:0, věděl, že o celkové prvenství se utká s týmem Přerova. Zápas nabídl hned několik pěkných útočných akcí z obou stran, avšak nakonec se z vítězství radovali šumperští po výsledku 5:3.

V neděli 31.3 poté čekalo družstvo Blue domácí turnaj, na kterém přivítali soupeře TJ Sokol Náklo, FBS Olomouc Rangers, SK K2 Prostějov a FBC ZŠ Uničov Yellow.

V prvním utkání proti Náklu hráči Asperu od začátku diktovali tempo hry, když drželi míček převážně na svých holích a nepouštěli soupeře do větších šancí. První část ještě skončila vedením pouze 2:0, ale v druhé části už Šumperk přidal také na produktivitě v zakončení a došel si pro hladké vítězství 8:1. Ani druhý zápas proti Olomouci nenabídl žádné drama. Průběh utkán byl velice podobný předchozímu duelu, a Asper tak šel rychle do vedení 2:0. V druhé polovině utkání se již hráči soustředili na zpřesnění kombinace a založení útoku a po několika povedených akcích navýšil Šumperk skóre až na konečných 6:1. V zápase zaznamenal první trefu ve svém prvním utkání v dresu Asperu Kuba Ševčík.

Třetí zápas vyšel Asperu na výbornou, když proti Prostějovu šel opět v první části do vedení 3:0. V utkání se prosadili také netradiční střelci, když se ze samostatného průniku po mantinelu prosadil Lukáš Jelen a z nařízeného trestného střílení Kuba Bock a po něm Tobiáš Doubrava. Utkání nakonec skončilo 10:0 po bezchybném výkonu šumperského brankáře Drozda.

V posledním zápase se utkal Asper s Uničovem o celkové prvenství na turnaji. Začátek vyšel lépe Uničovu, který po rozpačité rozehrávce Šumperka využil dvou zaváhání a šel do vedení 2:0. Hráči Šumperka však do druhé poloviny zápasu přidali na nasazení a podařilo se jim srovnat na 2:2. V koncovce zápasu ale Uničov odskočil znovu na 3:2, když využil odražené přihrávky na střed hřiště střelou ze střední vzdálenosti. Ani trestné střílení, ani závěrečný tlak Šumperka už ke srovnání nevedl, a tak se Asper umístil na konečném 2. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Na obou turnajích jsme se snažili hrát konstruktivně a tvořit hru, a věřím, že se nám to až na pár výjimek dařilo. Moc se mi líbí, jaký pokrok od začátku sezóny udělali někteří mladí hráči, kteří se florbalu začali naplno věnovat teprve letos. Soupeře pravidelně převyšujeme z hlediska dovedností, avšak je potřeba zapracovat na rychlosti a kvalitě rozehrávky a také na řešení rychlých protiútoků. S celkovým nasazením jsem byl také až na pár momentů spokojený. Porážka v posledním utkání na domácím turnaji trochu bolí, avšak skutečné hráče motivují prohry daleko více."


 
Aktuální články
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze

Šumperk - Vzhledem k rozvolňování lze od 25. května uspořádat akce s účastí do 300 lidí. Z tohoto důvodu hned v tento den pořádáme...

 
Od pondělí 11. května opět trénujeme!

Šumperk - Od pondělí 11. května opět trénujeme! Každá kategorie bude mít dva tréninky týdně. Tyto tréninky budou probíhat na venkovním...

 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!

Šumperk - Asper Camp 2020 se pomalu, ale jistě, blíží. Stejně jako v loňském roce, i letos naši mladí florbalisté budou mít možnost...

 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS