Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci obsadili na svých turnajích 1. a 2. místo

01.04.2019 | Ondřej Mrázek

Obě družstva mladších žáků odehrála poslední březnový víkend další turnaje v rámci OL ligy ml. žáků, a naši hráči si vedli velice dobře. Družstvo Yellow vybojovalo na sobotním turnaji v Senici na Hané krásné 1. místo a tým Blue obsadil na domácím turnaji po sympatických výkonech pěkné 2. místo.

Sestava: Fleischmann, Žák, Drozd, Doubrava, Jarmar, Černohous, Konášek, Kotoulek, Vrátný, Kylar, Čikl, Pírek, Korner, Holý, Jecu, Vepřek, Bock, Wind, Jelen, Šimek, Ševčík, Uhrák, Husovský

V sobotu 30.3. se vydalo družstvo Yellow do Senice na Hané, kde se postupně utkalo s týmy FBC TJ Tatran Litovel, Fbc Schwarz Šternberk, FBC Tornáda Lutín a FBC Přerov Panteři.


V prvních dvou utkáních se hráčům Asperu příliš herně nedařilo, ale i tak si dokázali svou bojovností a zarputilostí dojít v obou případech pro vítězství, když přehráli Litovel poměrem 6:3, a Šternberk 3:0. Když poté Asper porazil s přehledem i soupeře z Lutína 10:0, věděl, že o celkové prvenství se utká s týmem Přerova. Zápas nabídl hned několik pěkných útočných akcí z obou stran, avšak nakonec se z vítězství radovali šumperští po výsledku 5:3.

V neděli 31.3 poté čekalo družstvo Blue domácí turnaj, na kterém přivítali soupeře TJ Sokol Náklo, FBS Olomouc Rangers, SK K2 Prostějov a FBC ZŠ Uničov Yellow.

V prvním utkání proti Náklu hráči Asperu od začátku diktovali tempo hry, když drželi míček převážně na svých holích a nepouštěli soupeře do větších šancí. První část ještě skončila vedením pouze 2:0, ale v druhé části už Šumperk přidal také na produktivitě v zakončení a došel si pro hladké vítězství 8:1. Ani druhý zápas proti Olomouci nenabídl žádné drama. Průběh utkán byl velice podobný předchozímu duelu, a Asper tak šel rychle do vedení 2:0. V druhé polovině utkání se již hráči soustředili na zpřesnění kombinace a založení útoku a po několika povedených akcích navýšil Šumperk skóre až na konečných 6:1. V zápase zaznamenal první trefu ve svém prvním utkání v dresu Asperu Kuba Ševčík.

Třetí zápas vyšel Asperu na výbornou, když proti Prostějovu šel opět v první části do vedení 3:0. V utkání se prosadili také netradiční střelci, když se ze samostatného průniku po mantinelu prosadil Lukáš Jelen a z nařízeného trestného střílení Kuba Bock a po něm Tobiáš Doubrava. Utkání nakonec skončilo 10:0 po bezchybném výkonu šumperského brankáře Drozda.

V posledním zápase se utkal Asper s Uničovem o celkové prvenství na turnaji. Začátek vyšel lépe Uničovu, který po rozpačité rozehrávce Šumperka využil dvou zaváhání a šel do vedení 2:0. Hráči Šumperka však do druhé poloviny zápasu přidali na nasazení a podařilo se jim srovnat na 2:2. V koncovce zápasu ale Uničov odskočil znovu na 3:2, když využil odražené přihrávky na střed hřiště střelou ze střední vzdálenosti. Ani trestné střílení, ani závěrečný tlak Šumperka už ke srovnání nevedl, a tak se Asper umístil na konečném 2. místě.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Na obou turnajích jsme se snažili hrát konstruktivně a tvořit hru, a věřím, že se nám to až na pár výjimek dařilo. Moc se mi líbí, jaký pokrok od začátku sezóny udělali někteří mladí hráči, kteří se florbalu začali naplno věnovat teprve letos. Soupeře pravidelně převyšujeme z hlediska dovedností, avšak je potřeba zapracovat na rychlosti a kvalitě rozehrávky a také na řešení rychlých protiútoků. S celkovým nasazením jsem byl také až na pár momentů spokojený. Porážka v posledním utkání na domácím turnaji trochu bolí, avšak skutečné hráče motivují prohry daleko více."


 
Aktuální články
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS