Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci přivezli z Hranic 4 body!

18.03.2019 | Ondřej Mrázek

V neděli 17.3.2019 se naše družstvo dorostenců vydalo na další soutěžní utkání, tentokrát do Hranic. Tým zde změřil síly s rezervou Olomouce a domácími Hranicemi a podařilo se mu vybojovat další 4 body do konečného hodnocení soutěže po výhře nad Olomoucí B a remíze s Hranicemi.

V prvním zápase nasoupil Asper proti Olomouci B. Od začátku hry diktovali tempo hráči Šumperka a soupeř hrozil pouze z brejkových situací. Nicméně jedna taková akce se ujala a FBS bylo náhle ve vedení 1:0. Asper si však trpělivou hrou dál vytvářel mnoho šancí a do konce třetiny se mu podařilo také 2 proměnit zásluhou Sitty a Kotka. 

Ve druhé třetině se již naplno projevil dovednostní rozdíl a Šumperku se podařilo odskočit do vedení 5:1, když se dvakrát střelou z dálky prosadil Mannl a jednou Svoboda. Od tohoto momentu Asper kotroloval utkání, a když v poslední části přidal další 2 přesné trefy Mannl, bylo utkání rozhodnuto. Konečný výsledek - 7:1.


Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. V něm nastoupili šumperští proti bojovným Hranicím. Soupeř se v druhé části dostal do vedení po zaváhání při rozehrávce Asperu. Důsledným napadáním Hranice často znepříjemňovali snahu Šumperka o konstruktivní založení útoku, avšak po opadnutí úvodního tlaku se dostal na pomyslného koně opět Asper. V druhé třetině srovnával z přesilové hry Mannl, a pokračovalo se tak za nerozhodného stavu.

Utkání pokračovalo ve vysokém tempu a tvrdá hra na mantinelech byla často rozhodčími trestána dvouminutovými tresty. Do vedení po šťastné střele šly opět Hranice, avšak hned na začátku třetího dějství kontroval Asper ze standartní situace díky přesné trefě Mannla - 2:2. Za pár minut ale opět mířili přesně domácí a Šumperk musel dotahovat. To se mu však podařilo poměrně jednoduše a za 2 minuty bylo opět srovnáno po další střele Mannla ze standartní situace, čímž zkompletoval hattrick.

Do konce utkání už se ani jednomu družstvu nepodařilo vstřelit branku, a tak se museli soupeři rozejít smírně - 3:3.

Komentář trenéra domácích Ondřeje Mrázka:

"Jsem spokojený s tím, jakým směrem se naše hra vyvíjí. Začínáme být více dominantní na míčku a klidní v zakládání postupného útoku, nicméně pořád si hru občas zbytečně sami komplikujeme a snadno se necháváme dostat pod tlak napadáním soupeře. Jakmile zapracujeme do útočné fáze více trpělivosti, budeme se spoluhráčům více ukazovat, a budeme hledat finální přihrávku navíc, bude to dobré."

Sestava:

Juráň (G), Harapát, Fleischmann, Kotek, Šmotek, Mannl, Sitta, Mareček, Dittrich, Krňávek, Mlynář, Svoboda

 
Aktuální články
Prázdniny neznáme! Od července pravidelně také v hale

Šumperk - Abychom našim hráčům a hráčkám vynahradili výpadek v březnu a dubnu, budeme tyto prádzniny trénovat i v červenci. Rozpis...

 
Open Game v Brně je minulostí a starší žáci na něm rozhodně nezklamali

Brno, Šumperk - Po několikaměsíční pauze jsme se zase dočkali florbalu, kdy jsme ne brněnský Open Game vyslali dva týmy - starší žáky a...

 
V pátek 5. června všichni na hale!

Šumperk - Pro všechny kategorie jsme zařadili tento pátek mimořádné tréninky v hale. Jednotlivé kategorie se na hale vystřídají dle...

 
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze
 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!
 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS