Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj elévů v Jeseníku 24.2.2019

25.02.2019 | Petr Žák

Jeseník - v neděli 24. 2. 2019 se naši elévové zúčastnili venkovního turnaje v Jeseníku, kde postupně odehráli zápasy proti FBK Jeseník, FBS Olomouc Stars, FBC ZŠ Uničov Yellow a SK K2 Prostějov Black.

Na turnaj jsme vyrazili v počtu 16-ti hráčů. Za elévy opět nastoupilo pět hráčů přípravky. Svoji premiéru si v elévech zažila i Ema Smoluchová, která si na hřišti počínala velmi dobře. I nadále jsme se museli obejít bez zraněné gólmanky Terezky Buriánkové a místo ní se do branky opět postavili hráči týmu. První dva odchytal Jakub Lehar, ve třetím do branky nastoupila Lilien Minaříková a do posledního utkání šel do branky Rostislav Žák.

V prvním utkání chtěli naši elévové vrátit Jeseníku porážku z minulého kola a do utkání šli s velkou energií a nadšením. Po první půlce jsme i vedli. V druhé půli byli hráči Jeseníku střelecky aktivnější a naše elévy porazili opět o dvě branky 15:13.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti družstvu FBS Olomouc Stars. Od začátku bylo jasné, že vyhranější hráči Olomouce nedají našim svěřencům nic zadarmo. Znovu jsme se přesvědčili, že psychika dokáže s družstvem udělat hodně. V druhé polovině utkání už jen naši hráči odevzdaně dohrávali zápas a čekali na konec. Konečné skóre po utkání skončilo 28:5 ve prospěch FBS Olomouc Stars.

Do třetího zápasu proti FBC ZŠ Uničov Yellow trenéři zamíchali sestavou a hráče motivovali, tak aby si zápas užili a hlavně ho využili ke zlepšení vlastních dovedností. Sice se toto neprojevilo na skóre, ale hráči zápas nesložili a snažili se pořád hrát a soupeři nedát nic zadarmo. I přesto že jsme prohráli 21:9, tak z výkonu učících se hráčů máme radost.

Ve čtvrtém utkání na nás čekal soupeř z Prostějova. Poslední utkání bylo úplně odlišné od předchozích a bylo znát, že hrajeme proti slabšímu soupeři. Naši elévové si tak mohli vyzkoušet hru více do útoku a neřešit jen bránění. A v opět změněné sestavě nakonec přehráli Prostějov 24:5.

Po druhé za sebou jsme brali 4 místo na turnaji. A je velmi vidět i v porovnání se soupeři jak se mění síla družstev podle toho, jak mají v týmech zkušené hráče. Jeden rok je silnější jeden tým a druhý rok to může být úplně jiné. Je to vidět i v letošní sezóně. Zajímavé je ohlédnutí za předchozími turnaji. Ze zatím 6-ti proběhlých turnajů jsme 3x brali 2. místo a 3x 4. místo. To nám dává motivaci do zbylých turnajů, zabojovat a získat i první místo.

I přes pokleslou herní morálku v druhém utkání musím všechny hráče pochválit za hru, snahu a bojovnost. Opět vyzdvihnu bojovnost a nadšení u hráčů přípravky a budu rád, když jejich elánem načichnou i nejstarší hráči. Věřím, že na dalším turnaji v Senici na Hané 31. 3. 2019 naši elévové zabojují o co nejlepší umístění.

Sestava: Matěj Koutný (G), Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Kryštof Doskočil, Jakub Hermann, Martin Veselý, Rostislav Žák, Vojtěch Kylar, Jakub Lehar, Nina Havlíčková, Ema Smoluchová, Lukáš Vítek, Lilien Minaříková, Erik Honzák, Leopold Nikodem, Daniel Markovský.

 
Aktuální články
Valná hromada ve středu 27. května, o dva dny dříve členská schůze

Šumperk - Vzhledem k rozvolňování lze od 25. května uspořádat akce s účastí do 300 lidí. Z tohoto důvodu hned v tento den pořádáme...

 
Od pondělí 11. května opět trénujeme!

Šumperk - Od pondělí 11. května opět trénujeme! Každá kategorie bude mít dva tréninky týdně. Tyto tréninky budou probíhat na venkovním...

 
Na Asper Camp 2020 zbývá 14 míst. Přihlaste se ještě dnes!

Šumperk - Asper Camp 2020 se pomalu, ale jistě, blíží. Stejně jako v loňském roce, i letos naši mladí florbalisté budou mít možnost...

 
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!
 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje
 
Vyjádření předsedy našeho klubu
 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS