Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj elévů v Jeseníku 24.2.2019

25.02.2019 | Petr Žák

Jeseník - v neděli 24. 2. 2019 se naši elévové zúčastnili venkovního turnaje v Jeseníku, kde postupně odehráli zápasy proti FBK Jeseník, FBS Olomouc Stars, FBC ZŠ Uničov Yellow a SK K2 Prostějov Black.

Na turnaj jsme vyrazili v počtu 16-ti hráčů. Za elévy opět nastoupilo pět hráčů přípravky. Svoji premiéru si v elévech zažila i Ema Smoluchová, která si na hřišti počínala velmi dobře. I nadále jsme se museli obejít bez zraněné gólmanky Terezky Buriánkové a místo ní se do branky opět postavili hráči týmu. První dva odchytal Jakub Lehar, ve třetím do branky nastoupila Lilien Minaříková a do posledního utkání šel do branky Rostislav Žák.

V prvním utkání chtěli naši elévové vrátit Jeseníku porážku z minulého kola a do utkání šli s velkou energií a nadšením. Po první půlce jsme i vedli. V druhé půli byli hráči Jeseníku střelecky aktivnější a naše elévy porazili opět o dvě branky 15:13.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti družstvu FBS Olomouc Stars. Od začátku bylo jasné, že vyhranější hráči Olomouce nedají našim svěřencům nic zadarmo. Znovu jsme se přesvědčili, že psychika dokáže s družstvem udělat hodně. V druhé polovině utkání už jen naši hráči odevzdaně dohrávali zápas a čekali na konec. Konečné skóre po utkání skončilo 28:5 ve prospěch FBS Olomouc Stars.

Do třetího zápasu proti FBC ZŠ Uničov Yellow trenéři zamíchali sestavou a hráče motivovali, tak aby si zápas užili a hlavně ho využili ke zlepšení vlastních dovedností. Sice se toto neprojevilo na skóre, ale hráči zápas nesložili a snažili se pořád hrát a soupeři nedát nic zadarmo. I přesto že jsme prohráli 21:9, tak z výkonu učících se hráčů máme radost.

Ve čtvrtém utkání na nás čekal soupeř z Prostějova. Poslední utkání bylo úplně odlišné od předchozích a bylo znát, že hrajeme proti slabšímu soupeři. Naši elévové si tak mohli vyzkoušet hru více do útoku a neřešit jen bránění. A v opět změněné sestavě nakonec přehráli Prostějov 24:5.

Po druhé za sebou jsme brali 4 místo na turnaji. A je velmi vidět i v porovnání se soupeři jak se mění síla družstev podle toho, jak mají v týmech zkušené hráče. Jeden rok je silnější jeden tým a druhý rok to může být úplně jiné. Je to vidět i v letošní sezóně. Zajímavé je ohlédnutí za předchozími turnaji. Ze zatím 6-ti proběhlých turnajů jsme 3x brali 2. místo a 3x 4. místo. To nám dává motivaci do zbylých turnajů, zabojovat a získat i první místo.

I přes pokleslou herní morálku v druhém utkání musím všechny hráče pochválit za hru, snahu a bojovnost. Opět vyzdvihnu bojovnost a nadšení u hráčů přípravky a budu rád, když jejich elánem načichnou i nejstarší hráči. Věřím, že na dalším turnaji v Senici na Hané 31. 3. 2019 naši elévové zabojují o co nejlepší umístění.

Sestava: Matěj Koutný (G), Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Kryštof Doskočil, Jakub Hermann, Martin Veselý, Rostislav Žák, Vojtěch Kylar, Jakub Lehar, Nina Havlíčková, Ema Smoluchová, Lukáš Vítek, Lilien Minaříková, Erik Honzák, Leopold Nikodem, Daniel Markovský.

 
Aktuální články
Program příměstského tábora odtajněn!

Šumperk - V Šumperku a jeho okolí se v termínu od pondělí 26. srpna do pátku 30. srpna uskuteční příměstský tábor našeho oddílu....

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)

Šumperk - Přinášíme druhou část rozhovoru s novým předsedou Petrem Matějem, tentokráte zaměřenou na sportovní stránku fungování...

 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020

Pro následující sezónu byla členskou schůzí dne 6.5.2019 schválena pravidla pro výběr členských příspěvků. Ty doznaly oproti...

 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!
 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS