Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.

20.02.2019 | Jiří Šváb

10.2. Přerov  - Nejvíce vstřelených branek za sezonu vytoužené body Juniorkám při utkáních v Přerově nepřineslo. Oba soupeři nakonec vytěžily hlavně z početní převahy.

V prvním utkání nastoupily naše hráčky hned ráno v 8:00 poněkud rozespale stejně jako pořádající soupeř z Přerova. První třetina byla herně dosti neučesaná, ale naštěstí se vždy snahou obrany nebo zásahy gólmanky nepodařilo Přerovu skórovat a Asperky přežily i jedno oslabení. Konec třetiny pak vypadal, že se naše hráčky konečně začaly zahřívat a předvedly pěkné akce. Z jedné z nich so nakonec po přihrávce Vašíčkové trefila Krobotová, když si udělal obtočením obránkyně místo a s rozvahou umístila střelu do odkryté půlky brány (1:0).

V druhé části soupeřky srovnaly ve druhé minutě, kdy poněkud volnější střelu tečovala naše obránkyně a míček se tak překutálel pře nohu gólmanky Buriánkové (1:1). Při následné naší přesilovce se Přerovu podařil únik a ujal se na chvíli vedení (1:2). Asperky opět nedokázaly vytěžit z přesilovky pět na tři, byť měla jen 30s. Ve hře před soupeřovou bránou se pak nakonec prosadila opět Krobotová, střelou z první do odkryté brány, když si řekla o přihrávku Dokoupilové (2:2). Dlouhých sedm minut se pak hra držela spíše na půlce soupeřek, i když se několik pokusů o protiútok objevilo. Skvěle pracující obrana Heverové, Pavelkové V. a Vašíčkové, střídající posty, působila soupeřkám problémy a nepustila je příliš k zakončení.

Poslední část byla asi největším vystupňováním boje a to jak herně tak i fyzicky. Soupeřky přitvrdily hru a naše děvčata se nenechala jen tak odstavovat od míčku. Bohužel sudí neviděli nebo nechtěli vidět dva zásahy našich hráček do obličeje při došvihu soupeřek a naopak pískaly sekání na naší straně. Jedna jasná gólová akce kterou obránkyně skočila pádem po přistrčení do zad zůstala bez nájezdu.. Jedno naše oslabení v šesté minutě Přerov využil a potrestal brankou (2:3). V osmé minutě pak přidal po chybě v obraně další branku (2:4). S rozehrávky v rohu se pak z první chtěla trefit Vašíčková, ale míček si nakonec v tlaku před bránou odrazila do vlastní brány obránkyně Přerova. (3:4). Boj neustával ani po zranění kolene Liškové. Oslabená obrana však bohužel nechala projit poslední branku Přerova asi minutu před koncem (3:5). Čekala nás tabulku vedoucí Olomouc..

 

Do tohoto utkání Asperky nastoupily s chutí hrát otevřenější florbal a FBS potrápit. To se nakonec i přes nedostatek sil ukázalo jako dobrá taktika.  V první třetině brankou zahájila Olomouc, ale o 3 minuty naše děvčata srovnala brankou z výhozu Vašíčkové na Dokoupilovou (1:1). Soupeřky v závěru třetiny odskočily o dvě branky na (3:1).

Po doplnění tekutin Asperky vykročily v touze po další brance do druhé části a do dvou minut snížila Vašíčková po nahrávce Pavelkové V. (3:2). Olomouc odpověděla do minuty a opět odskočila na rozdíl dvou branek (4:2). Adrenalin na střídačce Šumperka, ale rostl a Dokoupilová svým sólo únikem dává opět kontaktní branku (4:3). Pár vteřin před koncem třetiny si Olomouc opět bere dvoubrankový rozdíl na svou stranu (5:3). Krásná přetahovaná a pěkný florbal, akce střídala akci, ale síly ubývají.

Nástup do třetí části je již s viditelným energetickým deficitem, ale skóre a představa, že by Asper dokázal remízovat s FBS je velkým hnacím motorem. A tak boj pokračuje. Začíná se projevovat početní výhoda soupeřek. Hned v první minutě skóruje Olomouc (6:3) a do dvou minut se již poněkud méně aktivní soupeř trefuje ještě jednou (7:3). Asperky se ale stále né a né sklonit a duo Dokoupilová a Heverová opět velí k útoku a zakončují (7:4). Soupeřky opět odpověděly  brankou (8:4). Pět minut před koncem opět zvedla prapor s tygrem Pavelková, kdy po přihrávce Vašíčkové trefuje z neuvěřitelného úhlu zařízení a gólmanka Olomouc jen krčí ramena (8:5). Na konečných 9:5 pak Olomouc uzavřela 2 minuty před koncem. Skvělá hra, napětí akce. Nejlepší výkon sezony!

 

„Ač očekávání utkání s Přerovem bylo poněkud jiné a rozhodně jsme soupeře porazit mohli, nepodařilo se. Chyběly obránci a střední útočníci zrovna když se sešly aktivní hráčky. V závěru pak přišlo hrozivě vypadající zranění kolene Liškové, což oslabilo ještě více tým. Soupeř nás přehrál zejména počtem. Pěkný výkon Krobotové, kdy zachovala rozvahu při zakončení.

S Olomoucí jsem ani nečekal, že se hra vyvine v takový dynamický a pěkný florbal, který nám přinesl nejlepší dosavadní výkon s tímto soupeřem. Zejména Vašíčková, Pavelková V. a kapitánka Heverová si v obraně počínaly velice odpovědně a jejich rozehrávky měly hlavu a patu v podobě útočnic Pavelkové K., Krobotové a Dokoupilové. Asi nejlepší florec sezony u tohoto družstva. Škoda, že až teď a v tomto počtu…“, říká trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s...

 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!

O předposledním hracím víkendu se obě družstva, Blue a Yellow, vydala ke svým turnajům do Mohelnice a Olomouce. V netradičním složení se...

 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS