Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.

20.02.2019 | Jiří Šváb

10.2. Přerov  - Nejvíce vstřelených branek za sezonu vytoužené body Juniorkám při utkáních v Přerově nepřineslo. Oba soupeři nakonec vytěžily hlavně z početní převahy.

V prvním utkání nastoupily naše hráčky hned ráno v 8:00 poněkud rozespale stejně jako pořádající soupeř z Přerova. První třetina byla herně dosti neučesaná, ale naštěstí se vždy snahou obrany nebo zásahy gólmanky nepodařilo Přerovu skórovat a Asperky přežily i jedno oslabení. Konec třetiny pak vypadal, že se naše hráčky konečně začaly zahřívat a předvedly pěkné akce. Z jedné z nich so nakonec po přihrávce Vašíčkové trefila Krobotová, když si udělal obtočením obránkyně místo a s rozvahou umístila střelu do odkryté půlky brány (1:0).

V druhé části soupeřky srovnaly ve druhé minutě, kdy poněkud volnější střelu tečovala naše obránkyně a míček se tak překutálel pře nohu gólmanky Buriánkové (1:1). Při následné naší přesilovce se Přerovu podařil únik a ujal se na chvíli vedení (1:2). Asperky opět nedokázaly vytěžit z přesilovky pět na tři, byť měla jen 30s. Ve hře před soupeřovou bránou se pak nakonec prosadila opět Krobotová, střelou z první do odkryté brány, když si řekla o přihrávku Dokoupilové (2:2). Dlouhých sedm minut se pak hra držela spíše na půlce soupeřek, i když se několik pokusů o protiútok objevilo. Skvěle pracující obrana Heverové, Pavelkové V. a Vašíčkové, střídající posty, působila soupeřkám problémy a nepustila je příliš k zakončení.

Poslední část byla asi největším vystupňováním boje a to jak herně tak i fyzicky. Soupeřky přitvrdily hru a naše děvčata se nenechala jen tak odstavovat od míčku. Bohužel sudí neviděli nebo nechtěli vidět dva zásahy našich hráček do obličeje při došvihu soupeřek a naopak pískaly sekání na naší straně. Jedna jasná gólová akce kterou obránkyně skočila pádem po přistrčení do zad zůstala bez nájezdu.. Jedno naše oslabení v šesté minutě Přerov využil a potrestal brankou (2:3). V osmé minutě pak přidal po chybě v obraně další branku (2:4). S rozehrávky v rohu se pak z první chtěla trefit Vašíčková, ale míček si nakonec v tlaku před bránou odrazila do vlastní brány obránkyně Přerova. (3:4). Boj neustával ani po zranění kolene Liškové. Oslabená obrana však bohužel nechala projit poslední branku Přerova asi minutu před koncem (3:5). Čekala nás tabulku vedoucí Olomouc..

 

Do tohoto utkání Asperky nastoupily s chutí hrát otevřenější florbal a FBS potrápit. To se nakonec i přes nedostatek sil ukázalo jako dobrá taktika.  V první třetině brankou zahájila Olomouc, ale o 3 minuty naše děvčata srovnala brankou z výhozu Vašíčkové na Dokoupilovou (1:1). Soupeřky v závěru třetiny odskočily o dvě branky na (3:1).

Po doplnění tekutin Asperky vykročily v touze po další brance do druhé části a do dvou minut snížila Vašíčková po nahrávce Pavelkové V. (3:2). Olomouc odpověděla do minuty a opět odskočila na rozdíl dvou branek (4:2). Adrenalin na střídačce Šumperka, ale rostl a Dokoupilová svým sólo únikem dává opět kontaktní branku (4:3). Pár vteřin před koncem třetiny si Olomouc opět bere dvoubrankový rozdíl na svou stranu (5:3). Krásná přetahovaná a pěkný florbal, akce střídala akci, ale síly ubývají.

Nástup do třetí části je již s viditelným energetickým deficitem, ale skóre a představa, že by Asper dokázal remízovat s FBS je velkým hnacím motorem. A tak boj pokračuje. Začíná se projevovat početní výhoda soupeřek. Hned v první minutě skóruje Olomouc (6:3) a do dvou minut se již poněkud méně aktivní soupeř trefuje ještě jednou (7:3). Asperky se ale stále né a né sklonit a duo Dokoupilová a Heverová opět velí k útoku a zakončují (7:4). Soupeřky opět odpověděly  brankou (8:4). Pět minut před koncem opět zvedla prapor s tygrem Pavelková, kdy po přihrávce Vašíčkové trefuje z neuvěřitelného úhlu zařízení a gólmanka Olomouc jen krčí ramena (8:5). Na konečných 9:5 pak Olomouc uzavřela 2 minuty před koncem. Skvělá hra, napětí akce. Nejlepší výkon sezony!

 

„Ač očekávání utkání s Přerovem bylo poněkud jiné a rozhodně jsme soupeře porazit mohli, nepodařilo se. Chyběly obránci a střední útočníci zrovna když se sešly aktivní hráčky. V závěru pak přišlo hrozivě vypadající zranění kolene Liškové, což oslabilo ještě více tým. Soupeř nás přehrál zejména počtem. Pěkný výkon Krobotové, kdy zachovala rozvahu při zakončení.

S Olomoucí jsem ani nečekal, že se hra vyvine v takový dynamický a pěkný florbal, který nám přinesl nejlepší dosavadní výkon s tímto soupeřem. Zejména Vašíčková, Pavelková V. a kapitánka Heverová si v obraně počínaly velice odpovědně a jejich rozehrávky měly hlavu a patu v podobě útočnic Pavelkové K., Krobotové a Dokoupilové. Asi nejlepší florec sezony u tohoto družstva. Škoda, že až teď a v tomto počtu…“, říká trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!

Šumperk - Byť pořád platí výrazná omezení v pohybu, sezóna 2019/2020 byla ukončena a sportovní haly jsou uzavřené, i tak pro Vás máme...

 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje

Olomouc, Litovel - Ještě před ukončením sezóny stihli starší žáci B odehrát hned čtyři ligová utkání ve dvou dnech. Nejprve v sobotu...

 
Vyjádření předsedy našeho klubu

Šumperk - V poslední době se život všem obrátil vzhůru nohama. Všemožná omezení mají pochopitelně velký dopad i na náš klub. Níže...

 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Série 1. kola play-up je 1:1, v sobotu a v neděli hrají muži venku
 
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up
 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS