Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti

18.02.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 16.2.2019 se v hale šumperského gymnázia odehrál další ze série turnajů OL ligy ml. žáků, na kterém se kromě dvou domácích týmů představili také soupeři ze Šternberka, Uničova a Přerova. Hráči Asperu byli tentokrát rozřazeni do týmů dle ročníku narození, a tak si mohli kluci vyzkoušet hru zase s novými spoluhráči.

Hned v prvním duelu turnaje proti sobě nastoupila obě šumperská družstva a po vyrovnaném průběhu utkání se nakonec radovalo s výhry 3:1 družstvo Blue. To čekal v dalším utkání soupeř z Přerova a hned od prvního hvizdu bylo jasné, že se zápas odehraje ve vyšším tempu. Přerov se po zaváhání v obraně dostal do dvoubrankového vedení, avšak Asper nechtěl darovat kůži lacino a zejména první formace si vytvářela mnoho brankových příležitostí. Přerov si ale bohužel vedení dokázal pohlídat a ani snížení ze strany Šumperka nepřineslo více, než prohru 2:4.


Ve svém třetím zápase si už "blůčkaři" připsali další vítězství, když po skvělém výkonu přetlačili silný Šternberk, a za podpory výborných zákroků Peťi Drozda v brance si dokráčeli pro vítězství 3:0. Poslední duel se však opět Šumperku příliš nepovedl a i když si proti Uničovu dokázal vytvořit několik šancí, většinou jej zradila produktivita v zakončení. Naopak soupeř dokázal hned několikrát zachovat chladnou hlavu a nekompromisně vykombinovat šumperskou obranu, a po 2 neproměněných nájezdech museli domácí překousnout porážku 1:6.

To mladší družstvo Yellow, složené převážně z hráčů ročníků 2007 a 2008, mělo na turnaji o něco těžší pozici. V těžké konkurenci se ale výzvy nezaleklo, a proti soupeřům předvádělo sympatické výkony. V druhém utkání na turnaji proti Šternberku mohli hráči dlouho pomýšlet na úspěch, ale soupeř dokázal v závěru utkání odskočit na rozdíl 3 branek a to rozhodlo o jeho vítězství 7:4. 

Ani v dalším utkání se bohužel týmu Yellow nepodařilo zvítězit, jelikož narazil na suverénní Uničov, a i přes nadějný průběh první poloviny, po které svítil na tabuli stav 2:4, se nepodařilo hráčům Asperu napadáním vytvořit nebo proměnit dostatek šancí na zvrat v utkání, a tak nakonec svému soupeři podlehli 2:6.V posledním utkání si však "asperáci" střelecky spravili chuť a ve velmi vyrovnaném utkání s kvalitním Přerovem nakonec vybojovali bod za remízu 5:5.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Na dalším domácím turnaji se nám podařilo nasadit hned 2 družstva, za což jsem velmi rád. Těší mě také, že přijeli velmi kvalitní soupeři, a kluci si tak mohli zahrát 4 těžké zápasy. Byl jsem převážně spokojený s předvedenou hrou a naším nasazením, ale výsledkově je turnaj pro mě trochu zklamáním. Je potřeba zapracovat na hodně věcech, ale řekl bych, že dovednostně jsme udělali za poslední dobu významný krok vpřed. Kde vidím největší rezervy, tak to je jednoznačně trpělivost a klid při rozhodování ve finální fázi." 

 
Aktuální články
Od středy 8. dubna trénujeme třikrát týdně!

Šumperk - Byť pořád platí výrazná omezení v pohybu, sezóna 2019/2020 byla ukončena a sportovní haly jsou uzavřené, i tak pro Vás máme...

 
Návrat do března - starší žáci B stihli odehrát dva turnaje

Olomouc, Litovel - Ještě před ukončením sezóny stihli starší žáci B odehrát hned čtyři ligová utkání ve dvou dnech. Nejprve v sobotu...

 
Vyjádření předsedy našeho klubu

Šumperk - V poslední době se život všem obrátil vzhůru nohama. Všemožná omezení mají pochopitelně velký dopad i na náš klub. Níže...

 
Muži postoupili, následně výkonný výbor Českého florbalu ukončil sezónu
 
Tréninky od středy 11. března zrušeny, žádné zápasy se nehrají
 
Pátý zápas bez diváků, avšak živě na YouTube
 
Série s Vysokým Mýtem se za stavu 2:2 rozhodne již ve středu v Šumperku
 
Série 1. kola play-up je 1:1, v sobotu a v neděli hrají muži venku
 
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up
 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 18:00
1. kolo
6:7
Vysoké Mýto - Šumperk
 
Muži A | Středa 11.03.2020, 20:30
1. kolo
6:2
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS