Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti

18.02.2019 | Ondřej Mrázek

V sobotu 16.2.2019 se v hale šumperského gymnázia odehrál další ze série turnajů OL ligy ml. žáků, na kterém se kromě dvou domácích týmů představili také soupeři ze Šternberka, Uničova a Přerova. Hráči Asperu byli tentokrát rozřazeni do týmů dle ročníku narození, a tak si mohli kluci vyzkoušet hru zase s novými spoluhráči.

Hned v prvním duelu turnaje proti sobě nastoupila obě šumperská družstva a po vyrovnaném průběhu utkání se nakonec radovalo s výhry 3:1 družstvo Blue. To čekal v dalším utkání soupeř z Přerova a hned od prvního hvizdu bylo jasné, že se zápas odehraje ve vyšším tempu. Přerov se po zaváhání v obraně dostal do dvoubrankového vedení, avšak Asper nechtěl darovat kůži lacino a zejména první formace si vytvářela mnoho brankových příležitostí. Přerov si ale bohužel vedení dokázal pohlídat a ani snížení ze strany Šumperka nepřineslo více, než prohru 2:4.


Ve svém třetím zápase si už "blůčkaři" připsali další vítězství, když po skvělém výkonu přetlačili silný Šternberk, a za podpory výborných zákroků Peťi Drozda v brance si dokráčeli pro vítězství 3:0. Poslední duel se však opět Šumperku příliš nepovedl a i když si proti Uničovu dokázal vytvořit několik šancí, většinou jej zradila produktivita v zakončení. Naopak soupeř dokázal hned několikrát zachovat chladnou hlavu a nekompromisně vykombinovat šumperskou obranu, a po 2 neproměněných nájezdech museli domácí překousnout porážku 1:6.

To mladší družstvo Yellow, složené převážně z hráčů ročníků 2007 a 2008, mělo na turnaji o něco těžší pozici. V těžké konkurenci se ale výzvy nezaleklo, a proti soupeřům předvádělo sympatické výkony. V druhém utkání na turnaji proti Šternberku mohli hráči dlouho pomýšlet na úspěch, ale soupeř dokázal v závěru utkání odskočit na rozdíl 3 branek a to rozhodlo o jeho vítězství 7:4. 

Ani v dalším utkání se bohužel týmu Yellow nepodařilo zvítězit, jelikož narazil na suverénní Uničov, a i přes nadějný průběh první poloviny, po které svítil na tabuli stav 2:4, se nepodařilo hráčům Asperu napadáním vytvořit nebo proměnit dostatek šancí na zvrat v utkání, a tak nakonec svému soupeři podlehli 2:6.V posledním utkání si však "asperáci" střelecky spravili chuť a ve velmi vyrovnaném utkání s kvalitním Přerovem nakonec vybojovali bod za remízu 5:5.

Komentář trenéra Ondřeje Mrázka:

"Na dalším domácím turnaji se nám podařilo nasadit hned 2 družstva, za což jsem velmi rád. Těší mě také, že přijeli velmi kvalitní soupeři, a kluci si tak mohli zahrát 4 těžké zápasy. Byl jsem převážně spokojený s předvedenou hrou a naším nasazením, ale výsledkově je turnaj pro mě trochu zklamáním. Je potřeba zapracovat na hodně věcech, ale řekl bych, že dovednostně jsme udělali za poslední dobu významný krok vpřed. Kde vidím největší rezervy, tak to je jednoznačně trpělivost a klid při rozhodování ve finální fázi." 

 
Aktuální články
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s...

 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!

O předposledním hracím víkendu se obě družstva, Blue a Yellow, vydala ke svým turnajům do Mohelnice a Olomouce. V netradičním složení se...

 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS