Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorkám se doma s Frýdkem dařilo.

29.01.2019 | Jiří Šváb

Šumperk 27.1. – v dalším kole 2. ligy juniorek na domácí palubovce se neměla naše děvčata za co stydět. Po nevydařené dohrávce podzimního kola v Čeladné, kde Frýdek Místek těsně vyhrál 3:2, zavítal v neděli do Šumperka. Dostal naloženo.

Nejprve se ale sestava Asperek musela popasovat s favoritem soutěže z Třince. Ten má stále ambice bojovat o první místo v ligové tabulce. Naše mladé „šavlozubé tygřice“ mu to ale hodně znepříjemnily. Asperky snad po druhé v sezoně nastoupily do utkání ve dvou pětkách s novými posilami Dokoupilovou a Pavelkovou V. které, jak se ukázalo jsou pro družstvo tím správným oživením po té, co se již tolikrát marně snažilo získat první body.

V první části, kdy soupeřky oťukávaly naši obranu, se i naše hráčky snažily okamžitě zakládat protiútoky a hrozit gólmance Třince. Hra se ale odehrávala spíše blíž naší brance a gólmanka Buriánková likvidovala několik střel a dorážek. V šesté minutě se Třinecké hráčce podařilo skórovat poprvé a to ne moc razantní střelou, která proklouzla pod nohou Buriánkové (1:0). Třinec to rozhodně neměl jednoduché, protože Asperky nehrály žádnou pasivní hru a zejména jednoduché kombinace a sehrávky na nabíhající hráčky působily Třineckým problémy v obraně. Přihrávky však nebyly trefeny nebo končily nad branou.

Druhou část zahájil Třinec rychlou akcí přes nekoncentrovanou obranu a skóroval po druhé hned v první minutě (2:0) po zahájení. Za šest minut aktivní hry na obou stranách se Třinci podařil skórovat ještě jednou a vybudoval si tak náskok. Šumperk ale nechtěl dopustit žádný další brankový kolotoč soupeřek a tak pokračoval v tlaku a odpovědněji bránil. Odměnou byla branka Dokoupilové, která po výhozu Buriánkové překonala nejen obránkyni ale i gólmanku Třince (2:1). Byla to vzpruha asi 5 minut před koncem třetiny a povzbuzení do té třetí.

Tato část přinesla ještě aktivnější florbal Asperek ve snaze dohnat soupeřky a rozhodně jim nadělit ještě další branky. Opět proběhlo několik pěkných sehrávek až před bránu Třineckých, ale koncovka byla bez efektu. Na hře Třince byla vidět lehká únava a i tempo z jejich strany poněkud zvolnilo. Ne tak Šumperk. Až do konce stupňovala naše děvčata tlak na soupeřky, až z toho bylo i pár nebezpečných přečíslení, která ale naše obrana stačila dohnat nebo je likvidovala velice jistě gólmanka Buriánková. Další branky však už nepadly. Výsledek utkání je rozhodně slušný a je jen škoda těch šancí, které neskončily v sítí soupeřek, protože by Třinec rozhodně odjížděl s větším nákupem branek.

 

Povzbuzeny průběhem a hnány touhou po odplatě, nastoupily Asperky k utkání s Frýdkem. Zkušenost z minulého boje byla taková, že soupeř bude hrát nepříjemně kontaktní florbal. Proto se děvčata obrnila trpělivostí a snažila se soubojům uniknout nejlépe i s míčkem.

Boj se strhnul hned od první třetiny a v něm měla jak herně tak psychicky navrch naše děvčata. První branku Šumperka vsítila Vašíčková z přihrávky Hegedüšové ve druhé minutě utkání a Asper se tak ujal vedení (1:0). Za úžasné podpory fanoušků se Asper odvážně vytahuje na polovinu soupeře a z jedné takové akce se po nahrávce Dokoupilové trefuje obránkyně Heverová. Emoce a chuť ke hře šly nahoru a nese to sebou pokusy soupeřek náš tým trochu schladit několika akcemi, které ale likviduje gólmanka Buriánková nebo obránci svými bloky.

Ve druhé části se Frýdek snaží více těžit z naší otevřené hry a proniká do obrany, odkud se mu dvakrát krátce po sobě v sedmé minutě daří srovnat na (2:2). Asperky ale svůj tlak nevzdávají. A do konce třetiny si vypracovávají několik šancí a hra se přelila spíše na stranu soupeře, kde drží naše hráčky míček a snaží se o vedoucí gól. Vašíčková se několikrát proháčkovala obranou, ale k zakončení do sítě už nedošlo. Následuje propad Asperu, ale Buriánková opět likviduje. Nakonec se daří pěkná souhra Pavelkové V. a Dokoupilové, jenž krásně zametá do brány Frýdku. Asper se opět ujímá vedení (3:2). Závěr třetiny je poznamenán jedním vyloučením na straně Frýdku a po ostrých námitkách trenéra je vykázán do konce utkání s dalším dvou-minutovým trestem pro jeho tým. Výhoda, které se Asper může chopit v přesilovce 5 na 3, se kterou měl a má bohužel problémy.

Nevyužitou přesilovku na konci druhé a začátku třetí části si děvčata Asperu vynahrazují brankou hned ve třetí minutě. Pavelková V. sehrává na Vašíčkovou a ta trefuje odkryté místo branky Frýdku (4:2). Šumperské hráčky se po té hodně usídlily na útočné polovině, akce střídá akci a soupeřky už útočí jen z jedinou pronikající hráčkou. Marně. Asperky si vítězství už vzít nenechají. Padají rozhodující branky, kdy Vašíčková kompletuje hattrick utkání po přihrávce Heverové a pak sama přihrává z rohu na zcela volnou a jistou Pavelkovou K.. Dokonáno! Děvčata Asperu nedala soupeřkám další šance a vítězstvím (6:2) berou své herní 3 body. Radost a gratulace.

 

Komentář trenéra Jiří Švába:

„Dnešní den je pro tým opravdu úspěšný. S Třincem jako favoritem slušný výkon a mohlo být i výrazně lépe, snad i další 3 body, trefit to co se tam minimálně 5x vyklubalo.

 S Frýdkem to byla taková otázka cti po tom výkonu v Čeladné. Chtěli a vydrželi jsme bojovat až do konce a holky hrály florbal s chutí.  Soupeř navíc dokončil bez trenéra, což mimo jiné přispělo k našemu vítězství. Jsem rád, že naše dorostenky podpořily juniorky a ukázaly tak svůj hráčský přístup v rámci ženské sekce. Velice spokojen jsem s nováčky týmu, které mu přinesly chybějící aktivitu v útoku. Rovněž gólmanka Buriánková jde nahoru, pokud vydrží a bude chtít, má dobře našlápnuto se někam dostat. Na druhou stranu ale opět nevyužitá přesilovka a ještě stále velké rezervy v pohybu a jistých přihrávkách. To je to, na co se zaměříme více. Děkuji divákům a organizátorům domácího kola za atmosféru a klidný průběh.“

 
Aktuální články
Program příměstského tábora odtajněn!

Šumperk - V Šumperku a jeho okolí se v termínu od pondělí 26. srpna do pátku 30. srpna uskuteční příměstský tábor našeho oddílu....

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (2. část)

Šumperk - Přinášíme druhou část rozhovoru s novým předsedou Petrem Matějem, tentokráte zaměřenou na sportovní stránku fungování...

 
Členské příspěvky v soutěžním ročníku 2019/2020

Pro následující sezónu byla členskou schůzí dne 6.5.2019 schválena pravidla pro výběr členských příspěvků. Ty doznaly oproti...

 
Rozpis tréninků na léto 2019 - aktualizace
 
Starší žáci se zúčastnili turnaje v Dobrušce
 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)
 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance
 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!
 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. 1. FBK Eagles Orlová 0 0
2. FBC MSEM Přerov 0 0
3. FBC Orca Krnov00
4. FBC Ossiko Třinec 0 0
5. FBC ZŠ Uničov 0 0
6. FBK Jeseník 0 0
7. FBS Olomouc 0 0
8. FbC Asper Šumperk 0 0
9. FbC Frýdek-Místek 0 0
10. Florbal Vsetín 0 0
11. SK K2 Prostějov 0 0
12. Zlín Lions 0 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS