Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorkám se doma s Frýdkem dařilo.

29.01.2019 | Jiří Šváb

Šumperk 27.1. – v dalším kole 2. ligy juniorek na domácí palubovce se neměla naše děvčata za co stydět. Po nevydařené dohrávce podzimního kola v Čeladné, kde Frýdek Místek těsně vyhrál 3:2, zavítal v neděli do Šumperka. Dostal naloženo.

Nejprve se ale sestava Asperek musela popasovat s favoritem soutěže z Třince. Ten má stále ambice bojovat o první místo v ligové tabulce. Naše mladé „šavlozubé tygřice“ mu to ale hodně znepříjemnily. Asperky snad po druhé v sezoně nastoupily do utkání ve dvou pětkách s novými posilami Dokoupilovou a Pavelkovou V. které, jak se ukázalo jsou pro družstvo tím správným oživením po té, co se již tolikrát marně snažilo získat první body.

V první části, kdy soupeřky oťukávaly naši obranu, se i naše hráčky snažily okamžitě zakládat protiútoky a hrozit gólmance Třince. Hra se ale odehrávala spíše blíž naší brance a gólmanka Buriánková likvidovala několik střel a dorážek. V šesté minutě se Třinecké hráčce podařilo skórovat poprvé a to ne moc razantní střelou, která proklouzla pod nohou Buriánkové (1:0). Třinec to rozhodně neměl jednoduché, protože Asperky nehrály žádnou pasivní hru a zejména jednoduché kombinace a sehrávky na nabíhající hráčky působily Třineckým problémy v obraně. Přihrávky však nebyly trefeny nebo končily nad branou.

Druhou část zahájil Třinec rychlou akcí přes nekoncentrovanou obranu a skóroval po druhé hned v první minutě (2:0) po zahájení. Za šest minut aktivní hry na obou stranách se Třinci podařil skórovat ještě jednou a vybudoval si tak náskok. Šumperk ale nechtěl dopustit žádný další brankový kolotoč soupeřek a tak pokračoval v tlaku a odpovědněji bránil. Odměnou byla branka Dokoupilové, která po výhozu Buriánkové překonala nejen obránkyni ale i gólmanku Třince (2:1). Byla to vzpruha asi 5 minut před koncem třetiny a povzbuzení do té třetí.

Tato část přinesla ještě aktivnější florbal Asperek ve snaze dohnat soupeřky a rozhodně jim nadělit ještě další branky. Opět proběhlo několik pěkných sehrávek až před bránu Třineckých, ale koncovka byla bez efektu. Na hře Třince byla vidět lehká únava a i tempo z jejich strany poněkud zvolnilo. Ne tak Šumperk. Až do konce stupňovala naše děvčata tlak na soupeřky, až z toho bylo i pár nebezpečných přečíslení, která ale naše obrana stačila dohnat nebo je likvidovala velice jistě gólmanka Buriánková. Další branky však už nepadly. Výsledek utkání je rozhodně slušný a je jen škoda těch šancí, které neskončily v sítí soupeřek, protože by Třinec rozhodně odjížděl s větším nákupem branek.

 

Povzbuzeny průběhem a hnány touhou po odplatě, nastoupily Asperky k utkání s Frýdkem. Zkušenost z minulého boje byla taková, že soupeř bude hrát nepříjemně kontaktní florbal. Proto se děvčata obrnila trpělivostí a snažila se soubojům uniknout nejlépe i s míčkem.

Boj se strhnul hned od první třetiny a v něm měla jak herně tak psychicky navrch naše děvčata. První branku Šumperka vsítila Vašíčková z přihrávky Hegedüšové ve druhé minutě utkání a Asper se tak ujal vedení (1:0). Za úžasné podpory fanoušků se Asper odvážně vytahuje na polovinu soupeře a z jedné takové akce se po nahrávce Dokoupilové trefuje obránkyně Heverová. Emoce a chuť ke hře šly nahoru a nese to sebou pokusy soupeřek náš tým trochu schladit několika akcemi, které ale likviduje gólmanka Buriánková nebo obránci svými bloky.

Ve druhé části se Frýdek snaží více těžit z naší otevřené hry a proniká do obrany, odkud se mu dvakrát krátce po sobě v sedmé minutě daří srovnat na (2:2). Asperky ale svůj tlak nevzdávají. A do konce třetiny si vypracovávají několik šancí a hra se přelila spíše na stranu soupeře, kde drží naše hráčky míček a snaží se o vedoucí gól. Vašíčková se několikrát proháčkovala obranou, ale k zakončení do sítě už nedošlo. Následuje propad Asperu, ale Buriánková opět likviduje. Nakonec se daří pěkná souhra Pavelkové V. a Dokoupilové, jenž krásně zametá do brány Frýdku. Asper se opět ujímá vedení (3:2). Závěr třetiny je poznamenán jedním vyloučením na straně Frýdku a po ostrých námitkách trenéra je vykázán do konce utkání s dalším dvou-minutovým trestem pro jeho tým. Výhoda, které se Asper může chopit v přesilovce 5 na 3, se kterou měl a má bohužel problémy.

Nevyužitou přesilovku na konci druhé a začátku třetí části si děvčata Asperu vynahrazují brankou hned ve třetí minutě. Pavelková V. sehrává na Vašíčkovou a ta trefuje odkryté místo branky Frýdku (4:2). Šumperské hráčky se po té hodně usídlily na útočné polovině, akce střídá akci a soupeřky už útočí jen z jedinou pronikající hráčkou. Marně. Asperky si vítězství už vzít nenechají. Padají rozhodující branky, kdy Vašíčková kompletuje hattrick utkání po přihrávce Heverové a pak sama přihrává z rohu na zcela volnou a jistou Pavelkovou K.. Dokonáno! Děvčata Asperu nedala soupeřkám další šance a vítězstvím (6:2) berou své herní 3 body. Radost a gratulace.

 

Komentář trenéra Jiří Švába:

„Dnešní den je pro tým opravdu úspěšný. S Třincem jako favoritem slušný výkon a mohlo být i výrazně lépe, snad i další 3 body, trefit to co se tam minimálně 5x vyklubalo.

 S Frýdkem to byla taková otázka cti po tom výkonu v Čeladné. Chtěli a vydrželi jsme bojovat až do konce a holky hrály florbal s chutí.  Soupeř navíc dokončil bez trenéra, což mimo jiné přispělo k našemu vítězství. Jsem rád, že naše dorostenky podpořily juniorky a ukázaly tak svůj hráčský přístup v rámci ženské sekce. Velice spokojen jsem s nováčky týmu, které mu přinesly chybějící aktivitu v útoku. Rovněž gólmanka Buriánková jde nahoru, pokud vydrží a bude chtít, má dobře našlápnuto se někam dostat. Na druhou stranu ale opět nevyužitá přesilovka a ještě stále velké rezervy v pohybu a jistých přihrávkách. To je to, na co se zaměříme více. Děkuji divákům a organizátorům domácího kola za atmosféru a klidný průběh.“

 
Aktuální články
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov

Do konce základní části Divize D v sezóně 19/20 zbývají už pouhé 4 utkání. První 2 z nich odehraje Šumperk na domácí palubovce už...

 
Starší žáci se poměřili s elitou

Mohelnice - V sobotu 9. února odcestovali starší žáci do nedaleké Mohelnice, kde se utkali se dvěma nejlepšími týmy letošního ročníku...

 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019

Uničov - v sobotu 9.2.2019 vyjeli naši elévové na další venkovní turnaj do nedalekého Uničova, kde postupně odehráli zápasy proti...

 
Navazujeme spolupráci se serverem LifeTV!
 
Další turnaj "přípravkářů" se konal v Mohelnici
 
Mladší žáci na Bedně!
 
Šumperk, stejně jako Hranice a Orlová, nezaváhal a bere 3 body
 
Starší žáci v Uničově porazili Hranice a vezou 3 body
 
Šumperské ženy dovezly z Havířova 3 body
 
Druhý domácí turnaj elévů v sezóně 2018/2019
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
2:5
Uničov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 16.02.2019, 18:00
19. kolo
VS.
Šumperk - Jeseník
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS