Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony z předchozích zápasů a potvrdit roli mírného papírového favorita proti soupeřům z Lipníku nad Bečvou a Hranic na Moravě.

K prvnímu duelu nastoupili šumperští proti Lipníku. Hned od začátku utkání Asper kontroloval míček a postupně se dostával do lepších a lepších šancí. První třetina ale branku i tak nenabídla, když se na obou stranách brankáři střídali s výbornými zákroky.

Pokud v první části Šumperk dominoval pouze opticky, v druhé to již dokázal vyjádřit i ve skóre a rychle vedl 5:0, kdy se v rámci prvních 3 minut dokázali prosadit Harapát, Mareček, Mannl a dvakrát Sitta. Lipník sice ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách dokázal snížit na 2:5, ale více se mu v prostřední třetině nepodařilo.

V poslední části se domácím dařilo kontrolovat tempo hry, nenechat se vyprovokovat tvrdou hrou, a nepouštět soupeře do větších šancí, a po dalších 3 brankách Asperu a 2 korekcích Lipníku si Šumperk v poklidu došel pro další vítězství poměrem 8:4.

V druhém utkání nastoupil Šumperk proti Hranicím, a průběh první třetiny byl velmi podobný prvnímu utkání domácích. Brankáři působili v brance jistým dojmem, a ani tato první třetina branku nepřinesla.

Ani v druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Hráči Asperu si postupnou rozehrávkou vytvářeli velké množství šancí, avšak branku se z nich vytěžit dlouho nedařilo. Až v poslední minutě druhé části se ujala nenápadná střela Ondry Konáška a rázem byl Šumperk ve vedení. I nadále se ale příliš nedařilo domácím hráčům proměňovat i ty nejvyloženější pozice, a tak i přechod a začátek poslední třetiny nabídnul drama.

V posledním dějství se Hranice vysunutým napadáním snažily s výsledkem ještě něco udělat, avšak pozorná obrana domácích, jistý Franta Juráň v brance, a pojišťující gól Honzy Mannla po krásné individuální akci zajistil Asperu těsné vítězství 2:0, a zisk 6 bodů do tabulky.

Šumperk se tak díky těmto výsledkům posunul na průběžné 4. místo v tabulce soutěže, se snahou atakovat týmy nad ním.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Dnes to byl především poctivý přístup v obraně, který nám pomohl držet pevně otěže zápasů i v momentech, kdy se nám příliš střelecky nedařilo. Náš herní projev se postupně zlepšuje, nicméně pořád máme hodně prostoru pro růst. Nejvíce je potřeba zapracovat na klidu a rozvaze při řešení brankových situací, tam jsme často příliš netrpěliví a zbrklí. Poděkování tradičně patří rodičům a fanouškům v hledišti.

 
Aktuální články
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018

První polovina soutěže je téměř pryč, Vánoce za dveřmi, a tak je naším potěšením pozvat všechny členy a jejich rodiče a příbuzné,...

 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami

Šumperk - Dva vysoké výsledky, 13:7 a 11:9, viděli diváci šumperského gymnázia v posledním hracím víkendu roku 2018. Asper nejprve zvládl...

 
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo
 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov
 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 13 36
2. FbC Asper Šumperk 13 33
3. 1. FBK Eagles Orlová 13 29
4. Zlín Lions 13 22
5. FBS Olomouc 13 20
6. SK K2 Prostějov 13 19
7. FbC Frýdek-Místek 13 17
8. FBC Orca Krnov 13 14
9. FBC MSEM Přerov 13 13
10. FBK Jeseník 13 12
11. Florbal Vsetín 13 11
12. FBC ZŠ Uničov 13 8
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.12.2018, 14:00
13. kolo
Šumperk - Vsetín
 
Muži A | Sobota 05.01.2019, 17:00
14. kolo
VS.
Hranice - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS