Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony z předchozích zápasů a potvrdit roli mírného papírového favorita proti soupeřům z Lipníku nad Bečvou a Hranic na Moravě.

K prvnímu duelu nastoupili šumperští proti Lipníku. Hned od začátku utkání Asper kontroloval míček a postupně se dostával do lepších a lepších šancí. První třetina ale branku i tak nenabídla, když se na obou stranách brankáři střídali s výbornými zákroky.

Pokud v první části Šumperk dominoval pouze opticky, v druhé to již dokázal vyjádřit i ve skóre a rychle vedl 5:0, kdy se v rámci prvních 3 minut dokázali prosadit Harapát, Mareček, Mannl a dvakrát Sitta. Lipník sice ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách dokázal snížit na 2:5, ale více se mu v prostřední třetině nepodařilo.

V poslední části se domácím dařilo kontrolovat tempo hry, nenechat se vyprovokovat tvrdou hrou, a nepouštět soupeře do větších šancí, a po dalších 3 brankách Asperu a 2 korekcích Lipníku si Šumperk v poklidu došel pro další vítězství poměrem 8:4.

V druhém utkání nastoupil Šumperk proti Hranicím, a průběh první třetiny byl velmi podobný prvnímu utkání domácích. Brankáři působili v brance jistým dojmem, a ani tato první třetina branku nepřinesla.

Ani v druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Hráči Asperu si postupnou rozehrávkou vytvářeli velké množství šancí, avšak branku se z nich vytěžit dlouho nedařilo. Až v poslední minutě druhé části se ujala nenápadná střela Ondry Konáška a rázem byl Šumperk ve vedení. I nadále se ale příliš nedařilo domácím hráčům proměňovat i ty nejvyloženější pozice, a tak i přechod a začátek poslední třetiny nabídnul drama.

V posledním dějství se Hranice vysunutým napadáním snažily s výsledkem ještě něco udělat, avšak pozorná obrana domácích, jistý Franta Juráň v brance, a pojišťující gól Honzy Mannla po krásné individuální akci zajistil Asperu těsné vítězství 2:0, a zisk 6 bodů do tabulky.

Šumperk se tak díky těmto výsledkům posunul na průběžné 4. místo v tabulce soutěže, se snahou atakovat týmy nad ním.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Dnes to byl především poctivý přístup v obraně, který nám pomohl držet pevně otěže zápasů i v momentech, kdy se nám příliš střelecky nedařilo. Náš herní projev se postupně zlepšuje, nicméně pořád máme hodně prostoru pro růst. Nejvíce je potřeba zapracovat na klidu a rozvaze při řešení brankových situací, tam jsme často příliš netrpěliví a zbrklí. Poděkování tradičně patří rodičům a fanouškům v hledišti.

 
Aktuální články
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov

Do konce základní části Divize D v sezóně 19/20 zbývají už pouhé 4 utkání. První 2 z nich odehraje Šumperk na domácí palubovce už...

 
Starší žáci se poměřili s elitou

Mohelnice - V sobotu 9. února odcestovali starší žáci do nedaleké Mohelnice, kde se utkali se dvěma nejlepšími týmy letošního ročníku...

 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019

Uničov - v sobotu 9.2.2019 vyjeli naši elévové na další venkovní turnaj do nedalekého Uničova, kde postupně odehráli zápasy proti...

 
Navazujeme spolupráci se serverem LifeTV!
 
Další turnaj "přípravkářů" se konal v Mohelnici
 
Mladší žáci na Bedně!
 
Šumperk, stejně jako Hranice a Orlová, nezaváhal a bere 3 body
 
Juniorkám se doma s Frýdkem dařilo.
 
Starší žáci v Uničově porazili Hranice a vezou 3 body
 
Šumperské ženy dovezly z Havířova 3 body
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
2:5
Uničov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 16.02.2019, 18:00
19. kolo
VS.
Šumperk - Jeseník
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS