Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

19.11.2018 | Ondřej Mrázek

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony z předchozích zápasů a potvrdit roli mírného papírového favorita proti soupeřům z Lipníku nad Bečvou a Hranic na Moravě.

K prvnímu duelu nastoupili šumperští proti Lipníku. Hned od začátku utkání Asper kontroloval míček a postupně se dostával do lepších a lepších šancí. První třetina ale branku i tak nenabídla, když se na obou stranách brankáři střídali s výbornými zákroky.

Pokud v první části Šumperk dominoval pouze opticky, v druhé to již dokázal vyjádřit i ve skóre a rychle vedl 5:0, kdy se v rámci prvních 3 minut dokázali prosadit Harapát, Mareček, Mannl a dvakrát Sitta. Lipník sice ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách dokázal snížit na 2:5, ale více se mu v prostřední třetině nepodařilo.

V poslední části se domácím dařilo kontrolovat tempo hry, nenechat se vyprovokovat tvrdou hrou, a nepouštět soupeře do větších šancí, a po dalších 3 brankách Asperu a 2 korekcích Lipníku si Šumperk v poklidu došel pro další vítězství poměrem 8:4.

V druhém utkání nastoupil Šumperk proti Hranicím, a průběh první třetiny byl velmi podobný prvnímu utkání domácích. Brankáři působili v brance jistým dojmem, a ani tato první třetina branku nepřinesla.

Ani v druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Hráči Asperu si postupnou rozehrávkou vytvářeli velké množství šancí, avšak branku se z nich vytěžit dlouho nedařilo. Až v poslední minutě druhé části se ujala nenápadná střela Ondry Konáška a rázem byl Šumperk ve vedení. I nadále se ale příliš nedařilo domácím hráčům proměňovat i ty nejvyloženější pozice, a tak i přechod a začátek poslední třetiny nabídnul drama.

V posledním dějství se Hranice vysunutým napadáním snažily s výsledkem ještě něco udělat, avšak pozorná obrana domácích, jistý Franta Juráň v brance, a pojišťující gól Honzy Mannla po krásné individuální akci zajistil Asperu těsné vítězství 2:0, a zisk 6 bodů do tabulky.

Šumperk se tak díky těmto výsledkům posunul na průběžné 4. místo v tabulce soutěže, se snahou atakovat týmy nad ním.

Komentář trenéra Ondřej Mrázka:

Dnes to byl především poctivý přístup v obraně, který nám pomohl držet pevně otěže zápasů i v momentech, kdy se nám příliš střelecky nedařilo. Náš herní projev se postupně zlepšuje, nicméně pořád máme hodně prostoru pro růst. Nejvíce je potřeba zapracovat na klidu a rozvaze při řešení brankových situací, tam jsme často příliš netrpěliví a zbrklí. Poděkování tradičně patří rodičům a fanouškům v hledišti.

 
Aktuální články
Valná hromada se uskuteční v pondělí 6.5.2019

Další, v pořadí již 19. valná hromada spolku FbC Asper Šumperk, se uskuteční v tomto roce v pondělí 6. května od 17:00, tedy po...

 
Volná místa na turnaj ve Švédsku

Hráči Asperu mají poslední možnost přihlásit se na zahraniční turnaj ve švédském Falunu a hrát v dresu turnajového týmu Czech Kings...

 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!

Všechny tréninkové jednotky jsou v období od čtvrtka 18.4. do pondělí 22.4. zrušeny. Tímto přejeme všem členům příjemné prožití...

 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Vítězný turnaj elévů v Senici na Hané
 
Přípravkáři na domácím turnaji vyhráli zlaté medaile!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS