Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Opravdu týmové vystoupení dorostenek jim přineslo další 3 body.

24.10.2018 | Jiří Šváb

OSTRAVA ČPP - Dorostenky předvedly, že umí hrát týmově a zejména pokud ztratí brankářskou oporu a musí se spolehnout na spoluhráčku, která v bráně nikdy nebyla.

Nedělní ráno bylo hodně ospalé a plné divné atmosféry. Odjezd do Ostravy v 6:15 asi nikomu na pohodě nepřidá. Přesto ale dorostenky vyrazily ve svém současném plném stavu a s chutí se poprat o 3 body, které nabízelo utkání s Přerovem. Včasný příjezd na místo a dostatek času před prvním utkáním dovolil celému týmu dostatečné probuzení a warm-up.

Do utkání s FBC Přerov vstoupily Asperky dynamicky a hra se poměrně dlouho držela na půlce hřiště, kde ale naše děvčata dokázal slušně odebírat míčky soupeřkám a okamžitě otáčet do protiútoku. Soupeřky část ubránily, ale za cenu několika faulů. Z potrestání jednoho takového faulu padla i první branka, když Koukolová z volného úderu jen těsně minula rožek brány a od břevna odražený míček pohotově dorazila Horčičková. Šumperk vedl ve 3 minutě 1:0. Časomíra však měla výrazné problémy a tak na tabuli svítil výsledek 1:1 a po urgenci dokonce 1:2 –). Online zápis první části tak neodpovídá skutečnému průběhu. Naše hráčky ale výsledek nesledovaly a hnaly se za další brankou. Při jedné soupeřově akci náš tým postihla katastrofa v podobě zranění gólmanky Dominiky Vašíčkové. Po nutném ošetření a dohodě v týmu nastoupila ke svému vůbec prvnímu gólmanskému vystoupení Simona Doubravová. Čas na nějaké gólmanské školení nebyl. Instrukce pro zbytek týmu však zněly jasně: nedovolit soupeřkám ohrozit Simču v brance a hra za Domču. Od této chvíle fungoval tým jako mašina a obránkyně Koukolová a Lišková pobíraly střely soupeřek a bezpečně odebíraly míčky na hraně velkého brankoviště i v rozích. Spoluprací středních útočnic Hegedüšové a Jílkové s aktivními křídly Krobotové, Vašíčkové a Horčičkové se Přerov hodně otřásal v obraně. Několik míčků jen těsně minulo jejich branku. Třetina skončila 0:1 pro Šumperk.

Doubravová v bráně opravdu kouzlila a několik střel vyrazila a chytla jak v první tak i v druhé části. Aktivita na obou stranách ve druhé třetině byla vysoká. Přerov se snažil srovnat a Šumperk naopak navýšit brankový rozdíl. Podařilo se to Horčičkové důrazem v brankovišti po přihrávce Vašíčkové (0:2).  Přerov srovnal až ke konci 2. části, kdy míček z volného úderu prošel těšně kolem tyčky naší branky (1:2).

Třetí třetina byla ve znamení tlaku Přerova do naší branky. Z jednoho takového útoku však vytěžila odebráním míčku Vašíčková a sama zakončila na (1:3). Soupeřky zpřesnily hru a několika akcemi pokračovaly v ohrožování gólmanky Doubravové, která si opět skvěle poradila a míčky vyrazila nebo chytla. Už jen jediná střela prošla za její záda a Přerov snížil na 2:3. Asperky ale své tři body nepustily a i v oslabení 2 minuty před koncem, ubránily své zasloužené 3 body. Hvězdou utkání se stala Simča Doubravová jejím přístupem k roli gólmana a obětavostí s jakou likvidovala střely soupeřek.    

 Ne že by druhé utkání bylo dorostenkám jedno, ale duel s FBS Olomouc braly spíše jako dobrou zkušenost při hře v obraně. Aktivita děvčat Olomouce byla výrazná. Přesné a rychlé akce je přivedly k náskoku 4 branek v pěti minutách první části. Asperky ale dokázaly, že takové akce umí také a po rychlém výběhu Vašíčkové a sehrávce před bránu na Hegedüšovou, snižují střelou do otevřené branky na 4:1. Ve druhé i třetí třetině se naše děvčata soustředila na důslednější obranu, ale soupeřky i tak nám nadělily dalších sedm branek. K několika protiútokům sice vyrážely Krobotová, Vašíčková, Hegedüšová i Horčičková, ale akce končily bud mimo nebo na gólmance FBS Olomouc. Výsledek není moc hezký, ale cíl, rozdíl branek méně než 10 byl splněn. Neskutečnými zákroky se opět předvedla Simona Doubravová, podporována ze střídačky zraněnou Dominikou Vašíčkovou.  

   „Chtěli jsme 3 body s Přerovem a ty vezeme. Skvělé ale je, jak holky opravdu po zranění Dominiky a nasazení Simony, nebrankáře v bráně, fungovaly jako neskutečný tým!!. Vzájemně se podporovaly, střídaly super a nechaly na palubovce dost sil. Utkání s Olomoucí komentovat nechci. Bylo to vlastně pokračování týmové hry prvního utkání, ale s výrazně silnějším soupeřem. Přesto chválím děvčata za odpovědný přístup jak k utkání, tak za chování v kolektivu. Bez toho to prostě u kolektivních sportů nejde. Děkuji, děvčata.“, trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Tréninky o Velikonocích zrušeny!

Všechny tréninkové jednotky jsou v období od čtvrtka 18.4. do pondělí 22.4. zrušeny. Tímto přejeme všem členům příjemné prožití...

 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli

Mohelnice - Na závěrečný turnaj do Mohelnice starší žáci odjížděli s vědomím, že bez ohledu na výsledky ostatních zápasů skončí s...

 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Valná hromada se uskuteční v pondělí 6.5.2019
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Vítězný turnaj elévů v Senici na Hané
 
Přípravkáři na domácím turnaji vyhráli zlaté medaile!
 
Mladší žáci obsadili na svých turnajích 1. a 2. místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS