Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Opravdu týmové vystoupení dorostenek jim přineslo další 3 body.

24.10.2018 | Jiří Šváb

OSTRAVA ČPP - Dorostenky předvedly, že umí hrát týmově a zejména pokud ztratí brankářskou oporu a musí se spolehnout na spoluhráčku, která v bráně nikdy nebyla.

Nedělní ráno bylo hodně ospalé a plné divné atmosféry. Odjezd do Ostravy v 6:15 asi nikomu na pohodě nepřidá. Přesto ale dorostenky vyrazily ve svém současném plném stavu a s chutí se poprat o 3 body, které nabízelo utkání s Přerovem. Včasný příjezd na místo a dostatek času před prvním utkáním dovolil celému týmu dostatečné probuzení a warm-up.

Do utkání s FBC Přerov vstoupily Asperky dynamicky a hra se poměrně dlouho držela na půlce hřiště, kde ale naše děvčata dokázal slušně odebírat míčky soupeřkám a okamžitě otáčet do protiútoku. Soupeřky část ubránily, ale za cenu několika faulů. Z potrestání jednoho takového faulu padla i první branka, když Koukolová z volného úderu jen těsně minula rožek brány a od břevna odražený míček pohotově dorazila Horčičková. Šumperk vedl ve 3 minutě 1:0. Časomíra však měla výrazné problémy a tak na tabuli svítil výsledek 1:1 a po urgenci dokonce 1:2 –). Online zápis první části tak neodpovídá skutečnému průběhu. Naše hráčky ale výsledek nesledovaly a hnaly se za další brankou. Při jedné soupeřově akci náš tým postihla katastrofa v podobě zranění gólmanky Dominiky Vašíčkové. Po nutném ošetření a dohodě v týmu nastoupila ke svému vůbec prvnímu gólmanskému vystoupení Simona Doubravová. Čas na nějaké gólmanské školení nebyl. Instrukce pro zbytek týmu však zněly jasně: nedovolit soupeřkám ohrozit Simču v brance a hra za Domču. Od této chvíle fungoval tým jako mašina a obránkyně Koukolová a Lišková pobíraly střely soupeřek a bezpečně odebíraly míčky na hraně velkého brankoviště i v rozích. Spoluprací středních útočnic Hegedüšové a Jílkové s aktivními křídly Krobotové, Vašíčkové a Horčičkové se Přerov hodně otřásal v obraně. Několik míčků jen těsně minulo jejich branku. Třetina skončila 0:1 pro Šumperk.

Doubravová v bráně opravdu kouzlila a několik střel vyrazila a chytla jak v první tak i v druhé části. Aktivita na obou stranách ve druhé třetině byla vysoká. Přerov se snažil srovnat a Šumperk naopak navýšit brankový rozdíl. Podařilo se to Horčičkové důrazem v brankovišti po přihrávce Vašíčkové (0:2).  Přerov srovnal až ke konci 2. části, kdy míček z volného úderu prošel těšně kolem tyčky naší branky (1:2).

Třetí třetina byla ve znamení tlaku Přerova do naší branky. Z jednoho takového útoku však vytěžila odebráním míčku Vašíčková a sama zakončila na (1:3). Soupeřky zpřesnily hru a několika akcemi pokračovaly v ohrožování gólmanky Doubravové, která si opět skvěle poradila a míčky vyrazila nebo chytla. Už jen jediná střela prošla za její záda a Přerov snížil na 2:3. Asperky ale své tři body nepustily a i v oslabení 2 minuty před koncem, ubránily své zasloužené 3 body. Hvězdou utkání se stala Simča Doubravová jejím přístupem k roli gólmana a obětavostí s jakou likvidovala střely soupeřek.    

 Ne že by druhé utkání bylo dorostenkám jedno, ale duel s FBS Olomouc braly spíše jako dobrou zkušenost při hře v obraně. Aktivita děvčat Olomouce byla výrazná. Přesné a rychlé akce je přivedly k náskoku 4 branek v pěti minutách první části. Asperky ale dokázaly, že takové akce umí také a po rychlém výběhu Vašíčkové a sehrávce před bránu na Hegedüšovou, snižují střelou do otevřené branky na 4:1. Ve druhé i třetí třetině se naše děvčata soustředila na důslednější obranu, ale soupeřky i tak nám nadělily dalších sedm branek. K několika protiútokům sice vyrážely Krobotová, Vašíčková, Hegedüšová i Horčičková, ale akce končily bud mimo nebo na gólmance FBS Olomouc. Výsledek není moc hezký, ale cíl, rozdíl branek méně než 10 byl splněn. Neskutečnými zákroky se opět předvedla Simona Doubravová, podporována ze střídačky zraněnou Dominikou Vašíčkovou.  

   „Chtěli jsme 3 body s Přerovem a ty vezeme. Skvělé ale je, jak holky opravdu po zranění Dominiky a nasazení Simony, nebrankáře v bráně, fungovaly jako neskutečný tým!!. Vzájemně se podporovaly, střídaly super a nechaly na palubovce dost sil. Utkání s Olomoucí komentovat nechci. Bylo to vlastně pokračování týmové hry prvního utkání, ale s výrazně silnějším soupeřem. Přesto chválím děvčata za odpovědný přístup jak k utkání, tak za chování v kolektivu. Bez toho to prostě u kolektivních sportů nejde. Děkuji, děvčata.“, trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Muži zvládli dohrávku v Přerově a jsou znovu druzí

Přerov - Důležitou dohrávku měl na programu v neděli 13. ledna šumperský Asper. ten zajížděl na palubovku desátého Přerova a byť se...

 
Juniorky byly nejblíže ke svým 3 bodům

6.1. Čeladná – Juniorky byly nejblíže ke svým prvním 3 bodům v dohrávce podzimního odloženého utkání s Frýdkem.

 
Dorostenky v novém roce nebodovaly

5.1. Třinec - První vystoupení dorostenek v novém roce nepřineslo ani jeden bod.

 
Muži ani podruhé nevyzráli na Hranice a jsou třetí
 
Startujeme přihlašování na srpnový Příměstský tábor!
 
Dorostenci na svém posledním turnaji v roce 2018 na body nedosáhli
 
V novém roce začínáme opět trénovat ve čtvrtek 3.1.2019
 
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018
 
Mladší žáci vybojovali na svých turnajích 1. a 2. místo
 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 15 42
2. FbC Asper Šumperk 15 36
3. 1. FBK Eagles Orlová 15 35
4. FBS Olomouc 15 26
5. Zlín Lions 15 23
6. SK K2 Prostějov 15 22
7. FBC Orca Krnov 15 17
8. FbC Frýdek-Místek 15 17
9. FBK Jeseník 15 15
10. FBC Přerov 15 15
11. Florbal Vsetín 15 13
12. FBC ZŠ Uničov 15 9
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 13.01.2019, 17:00
15. kolo
1:3
Přerov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS