Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci Yellow vydřeli ve Šternberku 2. místo

23.10.2018 | Ondřej Mrázek

V neděli na svůj další turnaj vyrazili do Šternberka také ml. žáci Yellow, a o celkové prvenství zde bojovali proti týmům z Olomouce, Šternberka, Nákla a Přerova.

V prvním utkání proti Olomouci se musel Asper vypořádat úvodním tlakem soupeře a vysokým napadáním rozehrávky, avšak po pár minutách se již hra vyrovnala, a i když měl soupeř míček častěji na holích, byl to Šumperk, kdo hrozil z nebezpečných protiútoků. V polovině utkání byl stav 2:2 a druhá půle tak mohla nabídnout dramatický vývoj. Olomouci se podařilo odskočit na 3:2 proměněným trestným střílením, a následně bránila šumperský tlak. Z něho však srovnání nevzešlo, a naopak Olomouci se podařilo skórovat počtvrté a udělit tak Asperu první prohru v turnaji.

V druhém utkání si již šumperští spravili chuť a proti Náklu si zastříleli. Díky klidné rozehrávce a kombinacím na soupeřově polovině si vytvářeli velké množství šancí, a nakonec soupeři nasázeli 7 branek a zvítězili 7:0.  V tomto zápase si mohli hráči díky klidnému průběhu vyzkoušet hru na jiných pozicích, než jsou tradičně zvyklí, a získat tak další cenné zkušenosti.

Třetí zápas proti Šternberku nabídnul velice atraktivní utkání, ve kterém Šumperk od začátku diktoval tempo hry, avšak nedařilo se mu prosadit ve finální fázi. V první půli se prosadily oba celky pouze jednou, a brankáři na obou stranách předváděli skvělé výkony. Až v druhé půli dokázal Asper odskočit na rozdíl jednoho gólu a po ubránění závěrečného náporu domácích dokázal Honza Jarmar skórovat potřetí a Šumperk si tak mohl připsat druhou výhru, tentokrát 3:1.

Poslední utkání proti Přerovu zahájili hráči Šumperka tak, jak skončili předchozí, a sice bráněním náporu soupeře. Přerov disponoval 3 kompletními pětkami, a hned od začátku nenechal obránce Asperu vydechnout. Rychle odskočil do vedení, a Šumperk byl nucen dotahovat. To se mu ale dařilo velmi dobře, a když minutu a půl před koncem vyrovnal na 5:5 Honza Zindulka, o drama bylo postaráno. Nakonec se však oba týmy musely rozejít smírně 5:5, což pro Asper znamenalo konečné 2. místo na turnaji.

Chtěl bych tímto především ocenit nasazení a radost ze hry, kterou všichni hráči předváděli po celý turnaj. Díky tomu získali opět mnoho cenných zkušeností, a proti dobré konkurenci ukázali, že se v žádném případě neztratí. Na závěr chci poděkovat rodičům za dopravu na turnaj a podporu v hledišti.

Sestava: Vít Fleischmann, Štěpán Mrkos, David Korner, Jakub Šindler, Jan Jarmar, Jan Zindulka, Theodor Wind, Jiří Konášek, Adam Pírek

 
Aktuální články
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D

Orlová - Těžký soupeř čekal na šumperské florbalisty v rámci dalšího divizního kola. V případě vítězství nad domácí Orlovou...

 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony...

 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů

V sobotu 17.11 se na SH Gymnázia Šumperk odehrálo další kolo OL ligy ml. žáků a díky absenci jednoho z hostujících týmů se...

 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Derby jasně pro Šumperk, ve sbírce vybráno přes 2000,- Kč
 
Muži A se zapojili do akce "Movember"
 
Dorostenci si s chutí zastříleli a vezou z Mohelnice 6 bodů
 
Turnaj elévů v Přerově
 
Starším žákům pšenka v Přerově nekvetla
 
Tabulka
#TýmZB
1.FbC Asper Šumperk1026
2.FBC Hranice924
3.1. FBK Eagles Orlová1123
4.Zlín Lions919
5.FBS Olomouc916
6.SK K2 Prostějov915
7.FBK Jeseník912
8.Florbal Vsetín911
9.FbC Frýdek-Místek97
10.FBC ORCA Krnov96
11.FBC ZŠ Uničov105
12.FBC MSEM Přerov94
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 18.11.2018, 11:00
10. kolo
3:8
Orlová - Šumperk
 
Muži A | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
VS.
Frýdek-Místek - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS