Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci Yellow vydřeli ve Šternberku 2. místo

23.10.2018 | Ondřej Mrázek

V neděli na svůj další turnaj vyrazili do Šternberka také ml. žáci Yellow, a o celkové prvenství zde bojovali proti týmům z Olomouce, Šternberka, Nákla a Přerova.

V prvním utkání proti Olomouci se musel Asper vypořádat úvodním tlakem soupeře a vysokým napadáním rozehrávky, avšak po pár minutách se již hra vyrovnala, a i když měl soupeř míček častěji na holích, byl to Šumperk, kdo hrozil z nebezpečných protiútoků. V polovině utkání byl stav 2:2 a druhá půle tak mohla nabídnout dramatický vývoj. Olomouci se podařilo odskočit na 3:2 proměněným trestným střílením, a následně bránila šumperský tlak. Z něho však srovnání nevzešlo, a naopak Olomouci se podařilo skórovat počtvrté a udělit tak Asperu první prohru v turnaji.

V druhém utkání si již šumperští spravili chuť a proti Náklu si zastříleli. Díky klidné rozehrávce a kombinacím na soupeřově polovině si vytvářeli velké množství šancí, a nakonec soupeři nasázeli 7 branek a zvítězili 7:0.  V tomto zápase si mohli hráči díky klidnému průběhu vyzkoušet hru na jiných pozicích, než jsou tradičně zvyklí, a získat tak další cenné zkušenosti.

Třetí zápas proti Šternberku nabídnul velice atraktivní utkání, ve kterém Šumperk od začátku diktoval tempo hry, avšak nedařilo se mu prosadit ve finální fázi. V první půli se prosadily oba celky pouze jednou, a brankáři na obou stranách předváděli skvělé výkony. Až v druhé půli dokázal Asper odskočit na rozdíl jednoho gólu a po ubránění závěrečného náporu domácích dokázal Honza Jarmar skórovat potřetí a Šumperk si tak mohl připsat druhou výhru, tentokrát 3:1.

Poslední utkání proti Přerovu zahájili hráči Šumperka tak, jak skončili předchozí, a sice bráněním náporu soupeře. Přerov disponoval 3 kompletními pětkami, a hned od začátku nenechal obránce Asperu vydechnout. Rychle odskočil do vedení, a Šumperk byl nucen dotahovat. To se mu ale dařilo velmi dobře, a když minutu a půl před koncem vyrovnal na 5:5 Honza Zindulka, o drama bylo postaráno. Nakonec se však oba týmy musely rozejít smírně 5:5, což pro Asper znamenalo konečné 2. místo na turnaji.

Chtěl bych tímto především ocenit nasazení a radost ze hry, kterou všichni hráči předváděli po celý turnaj. Díky tomu získali opět mnoho cenných zkušeností, a proti dobré konkurenci ukázali, že se v žádném případě neztratí. Na závěr chci poděkovat rodičům za dopravu na turnaj a podporu v hledišti.

Sestava: Vít Fleischmann, Štěpán Mrkos, David Korner, Jakub Šindler, Jan Jarmar, Jan Zindulka, Theodor Wind, Jiří Konášek, Adam Pírek

 
Aktuální články
Tréninky o Velikonocích zrušeny!

Všechny tréninkové jednotky jsou v období od čtvrtka 18.4. do pondělí 22.4. zrušeny. Tímto přejeme všem členům příjemné prožití...

 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli

Mohelnice - Na závěrečný turnaj do Mohelnice starší žáci odjížděli s vědomím, že bez ohledu na výsledky ostatních zápasů skončí s...

 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Valná hromada se uskuteční v pondělí 6.5.2019
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Vítězný turnaj elévů v Senici na Hané
 
Přípravkáři na domácím turnaji vyhráli zlaté medaile!
 
Mladší žáci obsadili na svých turnajích 1. a 2. místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS