Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ostrava Dubina – ženám se body získat nepodařilo

22.10.2018 | Jiří Šváb

V sobotních dvou duelech na Vítkovické půdě se ženám Asperu nedařilo. Své dvě první utkání si s nimi tentokráte odchytala i juniorská gólmanka K. Merčáková , která si ještě hledá své gólmanské místo v sestavách ženských týmů Asperu.

S prvním soupeřem FBK Rožnov p/R. si náše ženy věřily a chtěly zabojovat o první body. Bohužel si soupeř velice rychle od 4 minuty budoval náskok a to především rychlými akcemi prakticky jedné útočnice. Teprve před koncem 1. části se Šumperk začal více útočně prosazovat a Švábová V. s asistencí Jarošové a do minuty po nich Filipiová se Švábovou V. snížily na 6:2. Ve druhé částí pak Asper využil přesilovou hru a přiblížil se na rozdíl 3 branek (6:3) když se trefila Janů za asistence Švábové V.. Soupeř ale pokračoval v tlaku do naší brány a do konce třetiny přidal ještě dvě branky (8:3). Ve třetí část chtěly ženy Aperu alespoň dotáhnout soupeře a také hodně šancí si i vytvořily ale bez gólového zakončení. Propady vzniklé z naší aktivnější hry soupeřky potrestaly dalšími čtyřmi brankami na konečných 12:3. Nelze ale rozhodně hovořit o pasivitě hráček nebo snad špatném výkonu začínající gólmanky.

Více jak 2 hodinovou přestávku tým trávil společenskou hrou Alias při které se uvolnila atmosféra z prvního utkání a načerpala se energie pro druhé, ještě těžší.

Druhé utkání vypadalo spíše jako trénink 1. SC Tempish Vítkovice, neboť součástí sestavy B našeho soupeře byly i 3 extraligové a repre hráčky a tempo tak bylo dosti vysoké. Proto byla na straně Asperu volena hra spíše obranná s využitím získaných míčku k okamžitému protiútoku s překvapením soupeřek. Nicméně hráčská sehranost Vítkovic udělala své, a tak první třetina skončila jednoznačně 0:7 pro Vítky. Ve druhé části se v přesilovce konečně trefuje z neuvěřitelného úhlu Šíblová po nahrávce Filipiové. Soupeř přidal ještě dvě branky na 1:9 po druhé části. Třetí část byla asi naše nejpovedenější nebo snad Vítkovice ubraly na tempu, každopádně do naší brány padly už jen dvě branky a navíc se Filipiové podařil pěkný únik, na jehož konci byla druhá branka Šumperka. Utkání náročné na koncentraci, kombinaci a rychlý pohyb skončilo 2:11 pro soupeřky z Vítkovic.      

  

 

Sestava: Merčáková K. (G), Šíblová Š., Filipiová E., Bártlová L., Jarošová A., Švábová M, Švábová V, Janů A., Žáková Z., Iskerková M.

 
Aktuální články
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up

Šumperk - Šumperský Asper i florbalový tým z Vysokého Mýta již netrpělivě vyhlíží nadcházející víkend, kdy odstartuje 1. kolo...

 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!

Šumperk - Dlouhou dobu to vypadalo, že by mužský "A" tým mohl doma poprvé v sezóně prohrát, protože Přerov si skoro do poloviny utkání...

 
Elévové v Přerově

Přerov - v sobotu 22.2.2020 vyrazili pro změnu na venkovní turnaj do Přerova, kde odehráli 4 zápasy proti FBC Přerov Plameny, FBC ZŠ...

 
Béčko starších žáků doma získalo plný počet bodů
 
Starší žáci doma nebodovali
 
Muži v Prostějově vyhráli 11:6, základní část uzavřou s Přerovem
 
Asper není jen florbal aneb ohlednutí za klubovým plesem
 
Parádní třetí třetina v podání mužů znamená další výhru
 
Po výhře v Olomouci muži slaví vítězství v Divizi E
 
Elévové přivezli z Hranic na Moravě neoficiální druhé místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 22.02.2020, 15:00
22. kolo
9:6
Šumperk - Přerov
 
Muži A | Sobota 29.02.2020, 19:00
1. kolo
VS.
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS