Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ostrava Dubina – ženám se body získat nepodařilo

22.10.2018 | Jiří Šváb

V sobotních dvou duelech na Vítkovické půdě se ženám Asperu nedařilo. Své dvě první utkání si s nimi tentokráte odchytala i juniorská gólmanka K. Merčáková , která si ještě hledá své gólmanské místo v sestavách ženských týmů Asperu.

S prvním soupeřem FBK Rožnov p/R. si náše ženy věřily a chtěly zabojovat o první body. Bohužel si soupeř velice rychle od 4 minuty budoval náskok a to především rychlými akcemi prakticky jedné útočnice. Teprve před koncem 1. části se Šumperk začal více útočně prosazovat a Švábová V. s asistencí Jarošové a do minuty po nich Filipiová se Švábovou V. snížily na 6:2. Ve druhé částí pak Asper využil přesilovou hru a přiblížil se na rozdíl 3 branek (6:3) když se trefila Janů za asistence Švábové V.. Soupeř ale pokračoval v tlaku do naší brány a do konce třetiny přidal ještě dvě branky (8:3). Ve třetí část chtěly ženy Aperu alespoň dotáhnout soupeře a také hodně šancí si i vytvořily ale bez gólového zakončení. Propady vzniklé z naší aktivnější hry soupeřky potrestaly dalšími čtyřmi brankami na konečných 12:3. Nelze ale rozhodně hovořit o pasivitě hráček nebo snad špatném výkonu začínající gólmanky.

Více jak 2 hodinovou přestávku tým trávil společenskou hrou Alias při které se uvolnila atmosféra z prvního utkání a načerpala se energie pro druhé, ještě těžší.

Druhé utkání vypadalo spíše jako trénink 1. SC Tempish Vítkovice, neboť součástí sestavy B našeho soupeře byly i 3 extraligové a repre hráčky a tempo tak bylo dosti vysoké. Proto byla na straně Asperu volena hra spíše obranná s využitím získaných míčku k okamžitému protiútoku s překvapením soupeřek. Nicméně hráčská sehranost Vítkovic udělala své, a tak první třetina skončila jednoznačně 0:7 pro Vítky. Ve druhé části se v přesilovce konečně trefuje z neuvěřitelného úhlu Šíblová po nahrávce Filipiové. Soupeř přidal ještě dvě branky na 1:9 po druhé části. Třetí část byla asi naše nejpovedenější nebo snad Vítkovice ubraly na tempu, každopádně do naší brány padly už jen dvě branky a navíc se Filipiové podařil pěkný únik, na jehož konci byla druhá branka Šumperka. Utkání náročné na koncentraci, kombinaci a rychlý pohyb skončilo 2:11 pro soupeřky z Vítkovic.      

  

 

Sestava: Merčáková K. (G), Šíblová Š., Filipiová E., Bártlová L., Jarošová A., Švábová M, Švábová V, Janů A., Žáková Z., Iskerková M.

 
Aktuální články
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D

Orlová - Těžký soupeř čekal na šumperské florbalisty v rámci dalšího divizního kola. V případě vítězství nad domácí Orlovou...

 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo

Po ml. žácích se na domácích parketách představilo také družstvo našich dorostenců, které chtělo navázat na dobré výkony...

 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů

V sobotu 17.11 se na SH Gymnázia Šumperk odehrálo další kolo OL ligy ml. žáků a díky absenci jednoho z hostujících týmů se...

 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Derby jasně pro Šumperk, ve sbírce vybráno přes 2000,- Kč
 
Muži A se zapojili do akce "Movember"
 
Dorostenci si s chutí zastříleli a vezou z Mohelnice 6 bodů
 
Turnaj elévů v Přerově
 
Starším žákům pšenka v Přerově nekvetla
 
Tabulka
#TýmZB
1.FbC Asper Šumperk1026
2.FBC Hranice924
3.1. FBK Eagles Orlová1123
4.Zlín Lions919
5.FBS Olomouc916
6.SK K2 Prostějov915
7.FBK Jeseník912
8.Florbal Vsetín911
9.FbC Frýdek-Místek97
10.FBC ORCA Krnov96
11.FBC ZŠ Uničov105
12.FBC MSEM Přerov94
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 18.11.2018, 11:00
10. kolo
3:8
Orlová - Šumperk
 
Muži A | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
VS.
Frýdek-Místek - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS