Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

15.10.2018 | Petr Žák

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda Lutín 2, FBC Mohelnice, FBC Traweko Lipník, FBC ZŠ Uničov Yellow.

Na turnaj jsme vyrazili v hojném počtu patnácti hráčů a dvou brankářů. Za elévy si zahráli i tři hráči přípravky a své premiérové zápasy si také vyzkoušely dvě nové hráčky.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti velmi mladému týmu z Lutína. A vzhledem k tomu, že naše první zápasy jsou vždy ospalé, tak to dnes nebylo vůbec znát. Po celou dobu utkání jsme byli více na míčku a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Celý tým hrál v pohodě a první trefy se dočkala i nová hráčka Nina Havlíčková.

V druhém utkání na nás čekala Mohelnice. Tento zápas byl už vyrovnanější. Naši svěřenci si museli začít dávat více pozor v obraných činnostech, které plnili na výbornou a dokázali blokovat střelecké snahy soupeře. Nejen díky dobré obraně, ale také střeleckým snahám jsme nakonec Mohelnici porazili.

Z předchozích klání šli elévové skvěle naladěni do třetího utkání, ve kterém narazili na tým z Lipníka nad Bečvou. Soupeř šel do utkání s tím, že našim hráčům nenechával moc prostoru a atakoval místy tak těsně, že se naši hráči nebyli schopni začít prosazovat. Nicméně i na toto těsné bránění našli naši hráči recept a začali se uvolňovat a vytvářet si šance, které vedly k vítězství.

Na poslední zápas turnaje na nás čekal domácí tým z Uničova, který také vyhrál všechny předchozí zápasy a tudíž se hrálo o první místo na turnaji. Hned po úvodním vhazování bylo poznat, že to nebude lehký zápas. Uničov po celý zápas dominoval a byl výrazně lepší. I když na jednom hřišti našli na něj naši hráči recept a odehráli lehce vyrovnanější utkání. Oproti tomu na druhém hřišti naši elévové narazili na kvalitní hráče a museli si projít pro ně zdrcující porážkou. Na této půlce všechny děti bojovaly až do konce a v druhé půlce si místy vytvořily šance a vstřelily pár gólů. Největší pochvala patří Terezce Buriánkové, která celý turnaj odchytala výborně a v tomto posledním zápase se překonávala. Nakonec se z vítězství radoval domácí Uničov. My brali v uvozovkách jen druhé místo.

Poslední zápas s Uničovem ukázal, že se můžeme stále zdokonalovat. Chci všechny děti pochválit za bojovnost a odhodlání s jakým šly do zápasů a nejvíc za jejich týmovost, kdy ti starší a zkušenější hráči pomáhali nováčkům. A nemalé poděkování patří také rodičům za dovoz a podporu na turnaji.

Sestava: Matěj Koutný(G), Tereza Buriánková (G), Rostislav Klučka, Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Kryštof Doskočil, Jakub Hermann, Tomáš Re, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Jakub Lehar, Nina Havlíčková, Eliška Kolářová, Jakub Uhlíř, Lukáš Vítek.

 
Aktuální články
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s...

 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!

O předposledním hracím víkendu se obě družstva, Blue a Yellow, vydala ke svým turnajům do Mohelnice a Olomouce. V netradičním složení se...

 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS