Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

15.10.2018 | Petr Žák

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda Lutín 2, FBC Mohelnice, FBC Traweko Lipník, FBC ZŠ Uničov Yellow.

Na turnaj jsme vyrazili v hojném počtu patnácti hráčů a dvou brankářů. Za elévy si zahráli i tři hráči přípravky a své premiérové zápasy si také vyzkoušely dvě nové hráčky.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti velmi mladému týmu z Lutína. A vzhledem k tomu, že naše první zápasy jsou vždy ospalé, tak to dnes nebylo vůbec znát. Po celou dobu utkání jsme byli více na míčku a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Celý tým hrál v pohodě a první trefy se dočkala i nová hráčka Nina Havlíčková.

V druhém utkání na nás čekala Mohelnice. Tento zápas byl už vyrovnanější. Naši svěřenci si museli začít dávat více pozor v obraných činnostech, které plnili na výbornou a dokázali blokovat střelecké snahy soupeře. Nejen díky dobré obraně, ale také střeleckým snahám jsme nakonec Mohelnici porazili.

Z předchozích klání šli elévové skvěle naladěni do třetího utkání, ve kterém narazili na tým z Lipníka nad Bečvou. Soupeř šel do utkání s tím, že našim hráčům nenechával moc prostoru a atakoval místy tak těsně, že se naši hráči nebyli schopni začít prosazovat. Nicméně i na toto těsné bránění našli naši hráči recept a začali se uvolňovat a vytvářet si šance, které vedly k vítězství.

Na poslední zápas turnaje na nás čekal domácí tým z Uničova, který také vyhrál všechny předchozí zápasy a tudíž se hrálo o první místo na turnaji. Hned po úvodním vhazování bylo poznat, že to nebude lehký zápas. Uničov po celý zápas dominoval a byl výrazně lepší. I když na jednom hřišti našli na něj naši hráči recept a odehráli lehce vyrovnanější utkání. Oproti tomu na druhém hřišti naši elévové narazili na kvalitní hráče a museli si projít pro ně zdrcující porážkou. Na této půlce všechny děti bojovaly až do konce a v druhé půlce si místy vytvořily šance a vstřelily pár gólů. Největší pochvala patří Terezce Buriánkové, která celý turnaj odchytala výborně a v tomto posledním zápase se překonávala. Nakonec se z vítězství radoval domácí Uničov. My brali v uvozovkách jen druhé místo.

Poslední zápas s Uničovem ukázal, že se můžeme stále zdokonalovat. Chci všechny děti pochválit za bojovnost a odhodlání s jakým šly do zápasů a nejvíc za jejich týmovost, kdy ti starší a zkušenější hráči pomáhali nováčkům. A nemalé poděkování patří také rodičům za dovoz a podporu na turnaji.

Sestava: Matěj Koutný(G), Tereza Buriánková (G), Rostislav Klučka, Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Kryštof Doskočil, Jakub Hermann, Tomáš Re, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Jakub Lehar, Nina Havlíčková, Eliška Kolářová, Jakub Uhlíř, Lukáš Vítek.

 
Aktuální články
Muži zvládli dohrávku v Přerově a jsou znovu druzí

Přerov - Důležitou dohrávku měl na programu v neděli 13. ledna šumperský Asper. ten zajížděl na palubovku desátého Přerova a byť se...

 
Juniorky byly nejblíže ke svým 3 bodům

6.1. Čeladná – Juniorky byly nejblíže ke svým prvním 3 bodům v dohrávce podzimního odloženého utkání s Frýdkem.

 
Dorostenky v novém roce nebodovaly

5.1. Třinec - První vystoupení dorostenek v novém roce nepřineslo ani jeden bod.

 
Muži ani podruhé nevyzráli na Hranice a jsou třetí
 
Startujeme přihlašování na srpnový Příměstský tábor!
 
Dorostenci na svém posledním turnaji v roce 2018 na body nedosáhli
 
V novém roce začínáme opět trénovat ve čtvrtek 3.1.2019
 
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018
 
Mladší žáci vybojovali na svých turnajích 1. a 2. místo
 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 15 42
2. FbC Asper Šumperk 15 36
3. 1. FBK Eagles Orlová 15 35
4. FBS Olomouc 15 26
5. Zlín Lions 15 23
6. SK K2 Prostějov 15 22
7. FBC Orca Krnov 15 17
8. FbC Frýdek-Místek 15 17
9. FBK Jeseník 15 15
10. FBC Přerov 15 15
11. Florbal Vsetín 15 13
12. FBC ZŠ Uničov 15 9
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 13.01.2019, 17:00
15. kolo
1:3
Přerov - Šumperk
 
Muži A | Sobota 02.02.2019, 16:30
18. kolo
VS.
Uničov - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS