Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.

10.10.2018 | Jiří Šváb

Paskov - další pokus vybojovat své první body ženám přes velké nasazení nevyšel.

Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.  

Čekala je cesta do Paskova, kde tentokráte s posilami ostřílených hráček, ale i juniorského mládí nastoupily ke dvěma utkáním. V moderní hale se jim jako první soupeř postavil tým FBS Olomouce B, který je již tradičně z části složen s hráček se zkušenostmi z extraligy.

Hráčky do tohoto utkání vstupovaly s chutí favoritkám již tradičně zatopit. Trápit se jim Olomouc dařilo celou první část, kdy se sice soupeř dostal do několika šancí, ale nedokázal buď překonat gólmanku Davidovou, nebo byl zastaven obranou Asperaček. Naopak se ženám podařilo v poslední vteřině vstřelit branku a to pěknou kombinací a důrazem do brány, znovu hrající Pulterové z přihrávky Švábové V.

Hráčky Olomouce se ale nenechaly zaskočit a od druhé třetiny začaly zvyšovat rychlost a kvalitu hry. Naše ženy odolávaly náporu a snažily se podnikat protiútoky ještě celých šest minut. Některé akce zaváněly i brankou, ale ze dvou branek se nakonec těšila Olomouc a ujala se vedení (1:2). Usilovnou obranou si navíc Pulterová vysloužila 2 minuty na trestné lavici a Asper tak musel předvést, jak umí hrát v oslabení. A ženy prokázaly, že umí.

Poslední část se nesla v duchu pokusů obou soupeřů rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Asperky nevyužily přesilovku, když střely blokovala obrana soupeřek nebo pobrala Olomoucká gólmanka. Soupeřky se snažily více držet míček a jít do překvapivých zakončení. Vítěznou brankou nakonec potvrdilo FBS svoji herní převahu dvě minuty před koncem (1:3). Naše hráčky se ještě snažily vyvíjet tlak a alespoň jednou skórovat, ale to se jim už nepodařilo. Přesto měly po tomto utkání radost ze hry jako již tolikrát a výsledek je potěšil.

 

Do druhého utkání s domácím týmem Paskova ženy vstoupily plné elánu a chutě poprat se o první body. Paskov za poslední půlrok hodně herně vyrostl. Do první třetiny ale lépe a více přesvědčivě vstoupil hráčky Asperu. Švábová V. si hned v první minutě udělala výlet z obrany, proháčkovala se až před branku Paskova a gólmance nedala šanci. Asper vedl (0:1) a do žen jako když střelí. Hra byla velice aktivní a nebýt několika nepřesností soupeřky by lovily více míčků ze své sítě. Podobně jako Švábová si po výhozu Davidové udělala výlet Janů a na poslední chvíli vymetla opačný růžek branky Paskova (0:2). Herně pěkná třetina.

Nápor Šumperka ve druhé části už ale nebyl takový a Paskov se trefil v naší přesilovce a vrátil se do hry (1:2) a do minuty přidal vyrovnávací branku (2:2). Asperky nechtěly vzdát, ale šance, které si vytvářely, končily nepřesnostmi v přihrávkách. Přece se ale jedna akce podařila a po pěkném útoku a sehrávce Iskerkové před bránu se trefila jak z učebnice Pulterová (2:3). Nová naděje, kterou však Paskov nenechal žít dlouho a do minuty opět srovnal (3:3) a do třetí části se jde opět od nuly.  

Třetí část převzaly soupeřky iniciativu a předvedly několik přesných akcí, z nichž dokázaly třikrát skórovat. Navíc si Janů zranila kotník a náš útok byl tak částečně oslaben. Náskok už Paskov nepustil. Asperky se dostaly do několika šancí, ale bez potřebného zakončení do brány. Navíc se začala podepisovat i únava. Vytoužené a blízké body si nakonec připsaly soupeřky výsledkem (6:3).

Sestava: Davidová J. (G), Šíblová Š.(C), Janů A., Filipiová E., Pulterová L., Iskerková M., Pernicová M., Čiklová M., Švábová M., Švábová V., Švábová J., Žáková Z.

„Radost i smutek, ale především poznatky pro další práci s hráčkami - tak bych tato dvě vystoupení popsal. Možná někdy až přehnaná aktivita na hřišti vedoucí ke ztrátám míčků. Pochvala všem za obrovskou chuť hrát, bojovat až do konce.“, chválí trenér Šváb.  

 
Aktuální články
Informace pro fanoušky k 1. kolu play-up

Šumperk - Šumperský Asper i florbalový tým z Vysokého Mýta již netrpělivě vyhlíží nadcházející víkend, kdy odstartuje 1. kolo...

 
Muži zakončili základní část výhrou, za týden všichni na play-up!

Šumperk - Dlouhou dobu to vypadalo, že by mužský "A" tým mohl doma poprvé v sezóně prohrát, protože Přerov si skoro do poloviny utkání...

 
Elévové v Přerově

Přerov - v sobotu 22.2.2020 vyrazili pro změnu na venkovní turnaj do Přerova, kde odehráli 4 zápasy proti FBC Přerov Plameny, FBC ZŠ...

 
Béčko starších žáků doma získalo plný počet bodů
 
Starší žáci doma nebodovali
 
Muži v Prostějově vyhráli 11:6, základní část uzavřou s Přerovem
 
Asper není jen florbal aneb ohlednutí za klubovým plesem
 
Parádní třetí třetina v podání mužů znamená další výhru
 
Po výhře v Olomouci muži slaví vítězství v Divizi E
 
Elévové přivezli z Hranic na Moravě neoficiální druhé místo
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FbC Asper Šumperk 16 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 36
3. FBC Orca Krnov1635
4.SK K2 Prostějov 15 27
5. FBS Olomouc 14 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 24
8. FBC MSEM Přerov 16 19
9. Zlín Lions 16 18
10. Florbal Vsetín 15 15
11. FBK Jeseník 15 6
12. FbC Frýdek-Místek 16 2
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 22.02.2020, 15:00
22. kolo
9:6
Šumperk - Přerov
 
Muži A | Sobota 29.02.2020, 19:00
1. kolo
VS.
Šumperk - Vysoké Mýto
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS