Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně

08.10.2018 | Ondřej Mrázek

V této sezóně nastupují na za náš oddíl v kategorii mladších žáků díky velkému počtu hráčů celkem 2 družstva, Blue a Yellow, a právě na druhém turnaji konaném ve Šternberku měly oba týmy jedinečnou možnost kromě tradičních soupeřů změřit síly také mezi sebou. Kromě tohoto duelu čekali na obě družstva také soupeři z Uničova, Nákla a domácího Šternberku.

Ml. žáci Yellow nastoupili k prvnímu utkání proti týmu TJ Sokol Náklo. Téměř celý zápas odehráli hráči Šumperka s míčkem na svých hokejkách a soupeře nepouštěli do žádné větší šance. Postupem času se začali svěřenci Jirky Trávníčka prosazovat v zakončení stále častěji a dokráčeli pohodově k vítězství 7:0.

První utkání týmu Blue proti Šternberku mělo o něco dramatičtější průběh, avšak vedení 2:0 se ujal Šumperk hned úvodu především díky aktivnímu napadání rozehrávky soupeře. Šternberk však zvládl ještě v první části vyrovnat hru i skóre, jenomže šumperští se nenechali zahanbit a před druhou polovinou zápasu ještě skórovali dvakrát. V druhé polovině se průběh moc nezměnil, Asper kontroloval hru, a postupně navýšil skóre až na konečných 7:2.

Ve druhém utkání ml. žáci Blue změřili síly s Uničovem, který se prezentoval velmi efektivní hrou, a především chladnokrevným rozhodováním v zakončení. I tak mu byl Šumperk zdatným soupeřem a dlouho se držel na dostřel jedné branky, ale v závěru utkání nakonec uničovští odskočili na konečných 3:6 a udělili tak “modrým“ první porážku.

Druhé utkání ml. žáků Yellow, ve kterém se jim na druhé straně postavil Šternberk, skončilo výhrou “žlutých“ 8:3, kdy po celou dobu utkání šumperští kontrolovali hru a pohodově navyšovali své vedení.

Vzápětí následoval již zmíněný vzájemný duel obou šumperských týmů, ve kterém nakonec po vyrovnaném souboji zvítězili “ žlutí“ 4:2. Celé utkání se neslo v přátelském a soutěživém duchu.

Ml. žáci Blue následně dokázali porazit v jednoznačném utkání TJ Sokol Náklo vysoko 8:1, a na turnaji tak obsadili celkové třetí místo.

Tým Yellow sehrál své poslední utkání proti Uničovu. V tomto utkání o první místo byl vidět nejspíš nejpěknější florbal za celý turnaj, nicméně nakonec byli šťastnější uničovští, kteří dopravili míček do branky soupeře víckrát než Šumperk, a tak ml. žáci Yellow obsadili celkové druhé místo.

Vyjádření trenéra Ondřej Mrázka:

„Musím pochválit všechny hráče za nasazení a chuť hrát aktivně po celou dob turnaje. Oba týmy táhly za úspěchem tradiční jména jako Filda Černohous, Honzové Jarmar a Zindulka, brankáři Víťa Fleischmann a Ondra Žák, avšak zajímavý posun jsem viděl především u nováčků a hráčů s menší herní praxí. Týmy také doplnili po absencích někteří elévové a musím říci, že obstáli na výbornou. Velké díky patří také rodičům, kteří nás ve velkém počtu vyrazili podpořit nejen dopravou, ale i fanděním.“

 
Aktuální články
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Za zkušenostmi do Švédska. Vyraž na turnaj do Falunu v českých barvách!

Herní praxí a konfrontací s těmi nejlepšími se sportovec nejvíce učí. Nyní mají možnost i hráči Asperu vyrazit na jeden z největších...

 
Kemp v Litovli v nové podobě. Florbal a další sporty přinese Sports Camp

Již více než 10 let se pravidelně v Litovli koná prázdninový kemp. Dříve pod taktovkou Michala Maroška pro mládež a ženskou část...

 
Dorostenky nestačily na soupeře ve třech utkáních v Ostravě.
 
V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.
 
Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti
 
Muži nezaváhali a za 14 dní si o play-up zahrají s Orlovou
 
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov
 
Starší žáci se poměřili s elitou
 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 17.02.2019, 14:00
20. kolo
5:3
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
VS.
Šumperk - Frýdek-Místek
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS