Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně

08.10.2018 | Ondřej Mrázek

V této sezóně nastupují na za náš oddíl v kategorii mladších žáků díky velkému počtu hráčů celkem 2 družstva, Blue a Yellow, a právě na druhém turnaji konaném ve Šternberku měly oba týmy jedinečnou možnost kromě tradičních soupeřů změřit síly také mezi sebou. Kromě tohoto duelu čekali na obě družstva také soupeři z Uničova, Nákla a domácího Šternberku.

Ml. žáci Yellow nastoupili k prvnímu utkání proti týmu TJ Sokol Náklo. Téměř celý zápas odehráli hráči Šumperka s míčkem na svých hokejkách a soupeře nepouštěli do žádné větší šance. Postupem času se začali svěřenci Jirky Trávníčka prosazovat v zakončení stále častěji a dokráčeli pohodově k vítězství 7:0.

První utkání týmu Blue proti Šternberku mělo o něco dramatičtější průběh, avšak vedení 2:0 se ujal Šumperk hned úvodu především díky aktivnímu napadání rozehrávky soupeře. Šternberk však zvládl ještě v první části vyrovnat hru i skóre, jenomže šumperští se nenechali zahanbit a před druhou polovinou zápasu ještě skórovali dvakrát. V druhé polovině se průběh moc nezměnil, Asper kontroloval hru, a postupně navýšil skóre až na konečných 7:2.

Ve druhém utkání ml. žáci Blue změřili síly s Uničovem, který se prezentoval velmi efektivní hrou, a především chladnokrevným rozhodováním v zakončení. I tak mu byl Šumperk zdatným soupeřem a dlouho se držel na dostřel jedné branky, ale v závěru utkání nakonec uničovští odskočili na konečných 3:6 a udělili tak “modrým“ první porážku.

Druhé utkání ml. žáků Yellow, ve kterém se jim na druhé straně postavil Šternberk, skončilo výhrou “žlutých“ 8:3, kdy po celou dobu utkání šumperští kontrolovali hru a pohodově navyšovali své vedení.

Vzápětí následoval již zmíněný vzájemný duel obou šumperských týmů, ve kterém nakonec po vyrovnaném souboji zvítězili “ žlutí“ 4:2. Celé utkání se neslo v přátelském a soutěživém duchu.

Ml. žáci Blue následně dokázali porazit v jednoznačném utkání TJ Sokol Náklo vysoko 8:1, a na turnaji tak obsadili celkové třetí místo.

Tým Yellow sehrál své poslední utkání proti Uničovu. V tomto utkání o první místo byl vidět nejspíš nejpěknější florbal za celý turnaj, nicméně nakonec byli šťastnější uničovští, kteří dopravili míček do branky soupeře víckrát než Šumperk, a tak ml. žáci Yellow obsadili celkové druhé místo.

Vyjádření trenéra Ondřej Mrázka:

„Musím pochválit všechny hráče za nasazení a chuť hrát aktivně po celou dob turnaje. Oba týmy táhly za úspěchem tradiční jména jako Filda Černohous, Honzové Jarmar a Zindulka, brankáři Víťa Fleischmann a Ondra Žák, avšak zajímavý posun jsem viděl především u nováčků a hráčů s menší herní praxí. Týmy také doplnili po absencích někteří elévové a musím říci, že obstáli na výbornou. Velké díky patří také rodičům, kteří nás ve velkém počtu vyrazili podpořit nejen dopravou, ale i fanděním.“

 
Aktuální články
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS