Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně

08.10.2018 | Ondřej Mrázek

V této sezóně nastupují na za náš oddíl v kategorii mladších žáků díky velkému počtu hráčů celkem 2 družstva, Blue a Yellow, a právě na druhém turnaji konaném ve Šternberku měly oba týmy jedinečnou možnost kromě tradičních soupeřů změřit síly také mezi sebou. Kromě tohoto duelu čekali na obě družstva také soupeři z Uničova, Nákla a domácího Šternberku.

Ml. žáci Yellow nastoupili k prvnímu utkání proti týmu TJ Sokol Náklo. Téměř celý zápas odehráli hráči Šumperka s míčkem na svých hokejkách a soupeře nepouštěli do žádné větší šance. Postupem času se začali svěřenci Jirky Trávníčka prosazovat v zakončení stále častěji a dokráčeli pohodově k vítězství 7:0.

První utkání týmu Blue proti Šternberku mělo o něco dramatičtější průběh, avšak vedení 2:0 se ujal Šumperk hned úvodu především díky aktivnímu napadání rozehrávky soupeře. Šternberk však zvládl ještě v první části vyrovnat hru i skóre, jenomže šumperští se nenechali zahanbit a před druhou polovinou zápasu ještě skórovali dvakrát. V druhé polovině se průběh moc nezměnil, Asper kontroloval hru, a postupně navýšil skóre až na konečných 7:2.

Ve druhém utkání ml. žáci Blue změřili síly s Uničovem, který se prezentoval velmi efektivní hrou, a především chladnokrevným rozhodováním v zakončení. I tak mu byl Šumperk zdatným soupeřem a dlouho se držel na dostřel jedné branky, ale v závěru utkání nakonec uničovští odskočili na konečných 3:6 a udělili tak “modrým“ první porážku.

Druhé utkání ml. žáků Yellow, ve kterém se jim na druhé straně postavil Šternberk, skončilo výhrou “žlutých“ 8:3, kdy po celou dobu utkání šumperští kontrolovali hru a pohodově navyšovali své vedení.

Vzápětí následoval již zmíněný vzájemný duel obou šumperských týmů, ve kterém nakonec po vyrovnaném souboji zvítězili “ žlutí“ 4:2. Celé utkání se neslo v přátelském a soutěživém duchu.

Ml. žáci Blue následně dokázali porazit v jednoznačném utkání TJ Sokol Náklo vysoko 8:1, a na turnaji tak obsadili celkové třetí místo.

Tým Yellow sehrál své poslední utkání proti Uničovu. V tomto utkání o první místo byl vidět nejspíš nejpěknější florbal za celý turnaj, nicméně nakonec byli šťastnější uničovští, kteří dopravili míček do branky soupeře víckrát než Šumperk, a tak ml. žáci Yellow obsadili celkové druhé místo.

Vyjádření trenéra Ondřej Mrázka:

„Musím pochválit všechny hráče za nasazení a chuť hrát aktivně po celou dob turnaje. Oba týmy táhly za úspěchem tradiční jména jako Filda Černohous, Honzové Jarmar a Zindulka, brankáři Víťa Fleischmann a Ondra Žák, avšak zajímavý posun jsem viděl především u nováčků a hráčů s menší herní praxí. Týmy také doplnili po absencích někteří elévové a musím říci, že obstáli na výbornou. Velké díky patří také rodičům, kteří nás ve velkém počtu vyrazili podpořit nejen dopravou, ale i fanděním.“

 
Aktuální články
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo

Senice na Hané - Starší žáci Asperu odehráli 24. listopadu své poslední utkání v kalendářním roce a do Senice na Hané se vydali...

 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov

Postřelmov - ve čtvrtek 22.11.2018 jsme s 12-ti elévy i dětmi z přípravky vyrazili do Postřelmova na přátelské utkání aneb...

 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo
 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Derby jasně pro Šumperk, ve sbírce vybráno přes 2000,- Kč
 
Tabulka
#TýmZB
1.FBC Hranice1130
2.FbC Asper Šumperk1127
3.1. FBK Eagles Orlová1123
4.FBS Olomouc1120
5.Zlín Lions1119
6.SK K2 Prostějov1118
7.FBK Jeseník1112
8.FbC Frýdek-Místek1112
9.Florbal Vsetín1111
10.FBC ORCA Krnov1111
11.FBC MSEM Přerov1110
12.FBC ZŠ Uničov115
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
7:6
Frýdek-Místek - Šumperk
 
Muži A | Sobota 15.12.2018, 18:00
12. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS