Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně

08.10.2018 | Ondřej Mrázek

V této sezóně nastupují na za náš oddíl v kategorii mladších žáků díky velkému počtu hráčů celkem 2 družstva, Blue a Yellow, a právě na druhém turnaji konaném ve Šternberku měly oba týmy jedinečnou možnost kromě tradičních soupeřů změřit síly také mezi sebou. Kromě tohoto duelu čekali na obě družstva také soupeři z Uničova, Nákla a domácího Šternberku.

Ml. žáci Yellow nastoupili k prvnímu utkání proti týmu TJ Sokol Náklo. Téměř celý zápas odehráli hráči Šumperka s míčkem na svých hokejkách a soupeře nepouštěli do žádné větší šance. Postupem času se začali svěřenci Jirky Trávníčka prosazovat v zakončení stále častěji a dokráčeli pohodově k vítězství 7:0.

První utkání týmu Blue proti Šternberku mělo o něco dramatičtější průběh, avšak vedení 2:0 se ujal Šumperk hned úvodu především díky aktivnímu napadání rozehrávky soupeře. Šternberk však zvládl ještě v první části vyrovnat hru i skóre, jenomže šumperští se nenechali zahanbit a před druhou polovinou zápasu ještě skórovali dvakrát. V druhé polovině se průběh moc nezměnil, Asper kontroloval hru, a postupně navýšil skóre až na konečných 7:2.

Ve druhém utkání ml. žáci Blue změřili síly s Uničovem, který se prezentoval velmi efektivní hrou, a především chladnokrevným rozhodováním v zakončení. I tak mu byl Šumperk zdatným soupeřem a dlouho se držel na dostřel jedné branky, ale v závěru utkání nakonec uničovští odskočili na konečných 3:6 a udělili tak “modrým“ první porážku.

Druhé utkání ml. žáků Yellow, ve kterém se jim na druhé straně postavil Šternberk, skončilo výhrou “žlutých“ 8:3, kdy po celou dobu utkání šumperští kontrolovali hru a pohodově navyšovali své vedení.

Vzápětí následoval již zmíněný vzájemný duel obou šumperských týmů, ve kterém nakonec po vyrovnaném souboji zvítězili “ žlutí“ 4:2. Celé utkání se neslo v přátelském a soutěživém duchu.

Ml. žáci Blue následně dokázali porazit v jednoznačném utkání TJ Sokol Náklo vysoko 8:1, a na turnaji tak obsadili celkové třetí místo.

Tým Yellow sehrál své poslední utkání proti Uničovu. V tomto utkání o první místo byl vidět nejspíš nejpěknější florbal za celý turnaj, nicméně nakonec byli šťastnější uničovští, kteří dopravili míček do branky soupeře víckrát než Šumperk, a tak ml. žáci Yellow obsadili celkové druhé místo.

Vyjádření trenéra Ondřej Mrázka:

„Musím pochválit všechny hráče za nasazení a chuť hrát aktivně po celou dob turnaje. Oba týmy táhly za úspěchem tradiční jména jako Filda Černohous, Honzové Jarmar a Zindulka, brankáři Víťa Fleischmann a Ondra Žák, avšak zajímavý posun jsem viděl především u nováčků a hráčů s menší herní praxí. Týmy také doplnili po absencích někteří elévové a musím říci, že obstáli na výbornou. Velké díky patří také rodičům, kteří nás ve velkém počtu vyrazili podpořit nejen dopravou, ale i fanděním.“

 
Aktuální články
Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda...

 
Starší žáci v Prostějově neprohráli a přivezli 4 body

Prostějov - Sraz v 6 ráno, první zápas o dvě hodiny později. Takový byl nedělní program starších žáků, kteřé se v Prostějově...

 
Muži dvakrát vyhráli, Olomouc ale zdolali až v prodloužení

Šumperk - Po 14 dnech se hráči mužského "A" týmu opět představili před vlastními fanoušky a i tentokrát je čekali dva soupeři z...

 
Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.
 
Dorostenci z prvního turnaje přivezli 3 body
 
Přípravka se poprvé v historii klubu představila na domácím turnaji
 
Dorostenky vystrkují tygří drápy
 
Muži podlehli Hranicím, proti Přerovu však uspěli
 
Juniorky po 2 letech opět na scéně
 
Junioři z prvního turnaje přivezli 3 body!
 
Tabulka
Tým Z B
1. FBC Hranice 2 6
2. FbC Asper Šumperk 2 6
3. FBS Olomouc  2 6
4. SK K2 Prostějov 2 3
5. FBC Orca Krnov 2 3
6. 1. FBK Eagles Orlová 2 3
7. Zlín Lions 2 3
8. FBC ZŠ Uničov 2 2
9. FBK Jeseník 2 2
10. Florbal Vsetín 2 1
11. FBC MSEM Přerov 2 1
12. FbC Frýdek-Místek 2 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 14.10.2018, 14:00
6. kolo
Šumperk - Prostějov
 
Muži A | Sobota 27.10.2018
7. kolo
VS.
Jeseník - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS