Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka se poprvé v historii klubu představila na domácím turnaji

03.10.2018 | Martina Maixnerová

Historicky první turnaj asperské přípravky se odehrál na domácí půdě, kde jsme v sobotu 29.9.2018 přivítali týmy z Hranic, Uničova, Olomouce a Litovle. Naše v současné době nejmladší kategorie si na turnaji užila pořádnou porci florbalu, všichni se dobře bavili, a pro některé to byl vůbec první start v oficiálních soutěžích.

Do prvního utkání turnaje nastoupil Asper proti Hranicím. Soupeřovo družstvo disponovalo nejmladšími hráči na tomto turnaji. Zkušený Šumperk, v bráně s ostřílenou gólmankou Buriánkovou, převyšoval svou herní výkonností hned na začátku, kdy dokázal v prvních minutách proměnit své šance. Zápas nakonec skončil skórem 12:1 ve prospěch šumperských. V tomto zápase se obzvláště střelecky dařilo Lukáši Vítkovi.

Druhý zápas odehrál Šumperk s Uničovem, kde hned v prvních dvou minutách stihl Šumperk dostat hned čtyři góly. Z této nepříznivé situace se už hráči těžko dostávali. Ač bránili, jak se dalo, s celkovým výsledkem 0:9 proti lepšímu soupeři už nic nezmohli.

Po dvou zápasech pauzy nastoupil Asper proti Olomouci. V první minutě Šumperk v obraně zaspal, a po chybě velmi rychle inkasoval. Domácí si to ale nenechali líbit a hned stihli stav vyrovnat. Dál bojovali, proto po první polovině svítil na tabuli stav 4:2 ve prospěch Šumperka. V druhé půlce se domácí dál snažili, nadělili soupeři další čtyři góly, a v pohodě dokráčeli za svým druhým vítězstvím.

V posledním zápase šumperská přípravka nastoupila proti Litovli, týmy bojovaly o 2. místo v konečném umístění na turnaji. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, a bylo zřejmě, že oba týmy nechtějí dát soupeři nic zadarmo, a nakonec tak tento zápas skončil remízou 1:1. Muselo se tedy rozhodovat podle brankového rozdílu. Šumperk dal více gólů v předchozích zápasech než Litovel, a také méně obdržel, tudíž ji předskočil v celkovém pořadí a skončil na turnaji na pěkném 2. místě.

Pochvala nemine celou přípravku za jejich radost ze hry a bojovnost. Velký dík patří rodičům za jejich podporu na tribuně. J

 
Aktuální články
Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda...

 
Starší žáci v Prostějově neprohráli a přivezli 4 body

Prostějov - Sraz v 6 ráno, první zápas o dvě hodiny později. Takový byl nedělní program starších žáků, kteřé se v Prostějově...

 
Muži dvakrát vyhráli, Olomouc ale zdolali až v prodloužení

Šumperk - Po 14 dnech se hráči mužského "A" týmu opět představili před vlastními fanoušky a i tentokrát je čekali dva soupeři z...

 
Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.
 
Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně
 
Dorostenci z prvního turnaje přivezli 3 body
 
Dorostenky vystrkují tygří drápy
 
Muži podlehli Hranicím, proti Přerovu však uspěli
 
Juniorky po 2 letech opět na scéně
 
Junioři z prvního turnaje přivezli 3 body!
 
Tabulka
Tým Z B
1. FBC Hranice 2 6
2. FbC Asper Šumperk 2 6
3. FBS Olomouc  2 6
4. SK K2 Prostějov 2 3
5. FBC Orca Krnov 2 3
6. 1. FBK Eagles Orlová 2 3
7. Zlín Lions 2 3
8. FBC ZŠ Uničov 2 2
9. FBK Jeseník 2 2
10. Florbal Vsetín 2 1
11. FBC MSEM Přerov 2 1
12. FbC Frýdek-Místek 2 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 14.10.2018, 14:00
6. kolo
Šumperk - Prostějov
 
Muži A | Sobota 27.10.2018
7. kolo
VS.
Jeseník - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS