Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přípravka se poprvé v historii klubu představila na domácím turnaji

03.10.2018 | Martina Maixnerová

Historicky první turnaj asperské přípravky se odehrál na domácí půdě, kde jsme v sobotu 29.9.2018 přivítali týmy z Hranic, Uničova, Olomouce a Litovle. Naše v současné době nejmladší kategorie si na turnaji užila pořádnou porci florbalu, všichni se dobře bavili, a pro některé to byl vůbec první start v oficiálních soutěžích.

Do prvního utkání turnaje nastoupil Asper proti Hranicím. Soupeřovo družstvo disponovalo nejmladšími hráči na tomto turnaji. Zkušený Šumperk, v bráně s ostřílenou gólmankou Buriánkovou, převyšoval svou herní výkonností hned na začátku, kdy dokázal v prvních minutách proměnit své šance. Zápas nakonec skončil skórem 12:1 ve prospěch šumperských. V tomto zápase se obzvláště střelecky dařilo Lukáši Vítkovi.

Druhý zápas odehrál Šumperk s Uničovem, kde hned v prvních dvou minutách stihl Šumperk dostat hned čtyři góly. Z této nepříznivé situace se už hráči těžko dostávali. Ač bránili, jak se dalo, s celkovým výsledkem 0:9 proti lepšímu soupeři už nic nezmohli.

Po dvou zápasech pauzy nastoupil Asper proti Olomouci. V první minutě Šumperk v obraně zaspal, a po chybě velmi rychle inkasoval. Domácí si to ale nenechali líbit a hned stihli stav vyrovnat. Dál bojovali, proto po první polovině svítil na tabuli stav 4:2 ve prospěch Šumperka. V druhé půlce se domácí dál snažili, nadělili soupeři další čtyři góly, a v pohodě dokráčeli za svým druhým vítězstvím.

V posledním zápase šumperská přípravka nastoupila proti Litovli, týmy bojovaly o 2. místo v konečném umístění na turnaji. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, a bylo zřejmě, že oba týmy nechtějí dát soupeři nic zadarmo, a nakonec tak tento zápas skončil remízou 1:1. Muselo se tedy rozhodovat podle brankového rozdílu. Šumperk dal více gólů v předchozích zápasech než Litovel, a také méně obdržel, tudíž ji předskočil v celkovém pořadí a skončil na turnaji na pěkném 2. místě.

Pochvala nemine celou přípravku za jejich radost ze hry a bojovnost. Velký dík patří rodičům za jejich podporu na tribuně. J

 
Aktuální články
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Za zkušenostmi do Švédska. Vyraž na turnaj do Falunu v českých barvách!

Herní praxí a konfrontací s těmi nejlepšími se sportovec nejvíce učí. Nyní mají možnost i hráči Asperu vyrazit na jeden z největších...

 
Kemp v Litovli v nové podobě. Florbal a další sporty přinese Sports Camp

Již více než 10 let se pravidelně v Litovli koná prázdninový kemp. Dříve pod taktovkou Michala Maroška pro mládež a ženskou část...

 
Dorostenky nestačily na soupeře ve třech utkáních v Ostravě.
 
V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.
 
Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti
 
Muži nezaváhali a za 14 dní si o play-up zahrají s Orlovou
 
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov
 
Starší žáci se poměřili s elitou
 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 17.02.2019, 14:00
20. kolo
5:3
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
VS.
Šumperk - Frýdek-Místek
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS