Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenky vystrkují tygří drápy

01.10.2018 | Jiří Šváb

Opava - neuvěřitelné, nečekané, každopádně krásné florbalové klání přineslo utkání dorostenek s FBC Ostrava ze kterého nakonec berou 3.body za cenný skalp. Na tři pětky Opavy už ale síly nestačily.

Opava – takový florbalový skalp nikdo nečekal. Ostravské FBC podlehlo naším dorostenkám 5:3.

Poslední slunný den prodlouženého víkendu vyrazily naše dorostenky k dalším dvěma utkáním do Opavy. V pohodovém čase odjezdu bohužel však i nadále jen v úzkém počtu sedmi hráček a gólmanky vyrazila naše skupina odhodlána postavit se týmům Ostravského FBC a Opavskému S.K. PEMA.

Nálada byla pohodová, neboť děvčata se již za tři roky dokázala vyrovnat jak s prohrami tak se i těšit s remíz a výher.  Taktika dne pro obě utkání vyžadovala nutnost důsledného bránění už ve středu hřiště a útočení z odebraných míčků. V tomto počtu si hráčky rovněž uvědomovaly, že musí hrát čistě, protože vyloučení by mohlo rychle změnit průběh utkání.

První třetina s FBC Ostrava se nesla v duchu oťukávání a hra se v celku klidně přelévala z jedné půle hřiště na druhou. Obě strany se ubránily několika útokům, i když naše hráčky zjevně vícekrát. Soupeřkám se nakonec soustavným tlakem podařilo překonat gólmanku Vašíčkovou a třetina skončila stavem 0:1 pro Ostravu. Do druhé části a po změně stran náš tým trochu uspořádal střídání v sestavě a ujasnil si, jak lépe bránit některé situace. Na hráčkách bylo vidět, že mají chuť zkusit více a dostaly k tomu příležitost v osmé minutě při přesilové hře, kdy sama unikla a zavěsila kapitánka Dorota Vašíčková (1:1). S tím se ale soupeřky smířit nechtěly a do minuty si opět vybojovaly náskok o jednu branku a do konce třetiny pak ještě o jednu na (1:3). I toto skóre při nástupu do třetí třetiny bylo pro Asperky úspěchem a možná i vzpruhou pokusit se ještě Ostravačky potrápit a přidat nějakou tu branku. Bojovnost našich děvčat se projevila naplno. Hned po rozehrávce si cestu k bráně prošlápla Karolína Krobotová a důraznou střelou snížila na rozdíl jedné branky (2:3). Takovou výzvu si děvčata už vzít nenechala. Během další minuty se svojí technikou a důrazem v brankovišti prosadila Klára Horčičková a Ostrava se najednou ocitla zaskočena vývojem utkání. Zato energie a touha po vítězství na straně Asperu začala gradovat a to nejen na střídačce. Podpora rodičů, skalních fanoušku nyní burcovala děvčata k triumfu. A opravdu. Rychlá rozehra a únik Doroty Vašíčkové, stíhané jednou z obránkyň Ostravy, vypadal jako jeden z mnoha, ale pak přišla dělovka backendem, který gólmanka Ostravy nepobrala. Dorostenky Asperu se tímto ujaly vedení (4:3). Ostrava si vybrala timeout po kterém nastoupila do pole v šesti. Naše dorostenky, bojovné tygřice se zaťatými drápy už ale svůj triumf pustit nemínily. Odrážely útoky a po dlouhé přihrávce Adély Liškové zpečetila vítezství Veronika Jílková střelou do prázdné branky. Poslední tlak Ostravy je důsledně ubráněn a dorostenky Asperu, vyčerpané, ale neskutečně šťastné, vítězí (5:3) nad celkem FBC Ostrava. Tři body jsou doma!!

Ve druhém utkání na nabuzené, ale unavené hráčky čekal tým S.K. Pema. Ten, hrajíce na domácí půdě, naše děvčata potrápil a to především díky početní převaze. Hra soupeřek hrajícími na tři pětky byla hodně rychlá a plná přesných přihrávek. Naše děvčata držela s Opavou krok celou první část. Na branku Opavy ještě tým Asperu odpověděl brankou Veroniky Jílkové, ale před koncem první třetiny se soupeřky ujmuly vedení (2:1). Ve druhé třetině naše dorostenky předvedly pár akcí, ale bez úspěchů a navíc vyčerpaly poslední síly. Ale ani soupeřkám se nedařilo a gólmanka Dorota Vašíčková čapala střely a dorážky, jak jen mohla. Třetina skončila bez branek. Brankový stroj se ale rozjel ve třetí třetině. Bohužel však na Opavské straně. Naše snaha ubránit se byla poznamenána fyzickou únavou a také soupeřova početní převaha přispěla k šesti brankám do naší sítě. Závěrečné skóre 8:1 je ale v kontextu prvního utkání omluvitelné. 

Sestava: Vašícková Dom.(G), Vašíčková Dor.(C), Doubravová S., Horčičková K., Jílková V., Krobotová K.,Koukolová E., Lišková A.

 „V prvním utkání jsme slušně bránily a děvčata odpovědně plnily, to jsme si řekli. Dominika dokonce předvedla skvělý klid a rozvahu gólmana při nájezdu. Z toho všeho pak vzešly ty další šance a naše branky. Ostrava pak už nedokázala na tlak našich hráček v poslední třetině odpovědět a my ty body moc chtěli. Skvělý výkon porazit takového soupeře!!.

Druhé utkání hodnotím jen jako obětavost, obětavost a zase obětavost. Snaha udržet krok s Opavskou početní převahou aby skóre nabylo tak vysoké však padla s naším fyzickým vyčerpáním ikdyž až ve třetí třetině.  Ale nelitujeme!! Skalp Ostravy za to stál!! „,

 hodnotí obě utkání trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Za zkušenostmi do Švédska. Vyraž na turnaj do Falunu v českých barvách!

Herní praxí a konfrontací s těmi nejlepšími se sportovec nejvíce učí. Nyní mají možnost i hráči Asperu vyrazit na jeden z největších...

 
Kemp v Litovli v nové podobě. Florbal a další sporty přinese Sports Camp

Již více než 10 let se pravidelně v Litovli koná prázdninový kemp. Dříve pod taktovkou Michala Maroška pro mládež a ženskou část...

 
Dorostenky nestačily na soupeře ve třech utkáních v Ostravě.
 
V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.
 
Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti
 
Muži nezaváhali a za 14 dní si o play-up zahrají s Orlovou
 
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov
 
Starší žáci se poměřili s elitou
 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 17.02.2019, 14:00
20. kolo
5:3
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
VS.
Šumperk - Frýdek-Místek
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS