Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Junioři z prvního turnaje přivezli 3 body!

26.09.2018 | Ondřej Mrázek

Junioři vstoupili do sezóny v nedalekém Postřelmově, kde dokázali ukořistit 3 body. Vzhledem k nasazení spousty dorostenců byly výkony charakteristické spíše bojovností, na kterou lze navázat v příštích utkáních.

Jeseník – Asper 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Rozhodčí: Tuček, Kosek

(Vyloučení: 0:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Jeseník: Vondrka – Švec, Viterna, Kubáň, Vršan, Daniel, Kvapil, Škarpa

Branky a asistence: 10:57 Antonín Harapát (Petr Březina), 11:05 Jan Mannl (Jiří Černohous), 13:24 Jakub Minář (Jakub Basler), 24:47 Jan Mannl (Tomáš Cikryt), 28:46 Jiří Černohous, 30:57 Lukáš Kubáň(Tomáš Škarpa)  31:58 Jan Mannl (Viktor Patsch)

Utkání proti Jeseníku začal Asper ve vlažném tempu a to i přes fakt, že za Jeseník nastoupilo pouze 7 hráčů do pole. Dlouhou dobu vázla kombinace celého mužstva a žádný z hráčů se nedokázal dostat do vyložené šance, naopak Jeseník se snažil hrozit z brejků. První změna skóre přišla až v 11. minutě, kdy se dokázal Harapát šikovně zpoza brány vytočit na střed hřiště a překonat gólmana Jeseníku. Na další gól se nemuselo čekat dlouho, přesně mířená dělovka letící do šibenice, která vylétla Mannlovi z čepele, změnila skóre zápasu podruhé, a to už 8 vteřin po první vstřelené brance.

Ve druhé třetině začal Asper aktivněji než v té první a dokázal se několikrát dostat do plnohodnotných šancí, bohužel povětšinou hráčům selhávala mířidla. Během druhé části se dokázal prosadit pouze Minář, který nekompromisně zakončil, a navýšil tak skóre na 3:0. Za tohoto stavu byla také druhá část ukončena.

V poslední třetině začal Asper napadat soupeře na maximum již od prvních vteřin, a hned vzápětí to také přineslo své ovoce, když pouhých 47 vteřin po začátku třetí části vsítil do brány svůj druhý gól v utkání Mannl, a o několik minut později pak následovala branka Černohouse. Vyčerpaný Jeseník však přeci jen dokázal snížit stav, a to po chybě v obraně šumperských. Konečný stav pak už jen upravil svým prvním hattrickem v juniorské kategorii Mannl, a tak bylo konečné skóre uzavřeno za stavu 6:1 pro Asper.

Asper – Droždín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Rozhodčí: Pavlovský, Dokoupil

(Vyloučení: 4:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Droždín: Šiška – Habr, Návrat, Müller, Kabilka, Bielesz, Balner, Machatý, Přikryl, Rybařík, Dobeš, Roletzky, Paul

Branky a asistence: 34:33 Jan Machatý (Josef Dobeš)

Druhé utkání proti Droždínu přineslo o poznání větší drama. Od prvního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy se snažily napadat soupeře vysoko na jeho polovině. Více ze hry měli v úvodní třetině hráči Droždína, kteří se dokázali dostat do mnoha vyložených šancí, nicméně skvělý Černohous nepustil za svá záda ani jeden míček. První tedy třetina skončila nerozhodným stavem 0:0.

Do druhé třetiny se pak nastoupilo ještě ve vyšším tempu, hráči obou družstev si nenechávali ani centimetr volného prostoru a snažili se prosadit, nicméně ani jeden z gólmanů se nenechal soupeřem překonat.

Rozuzlení přišlo až ve třetí třetině. Tempo hry se neustále zvyšovalo a na hřišti se začalo mnohem více chybovat, a to nejen v útočné fázi, ale zejména ve fázi obranné na obou stranách. Zlomový okamžik přišel 3 minuty před koncem, kdy se nechal zbytečně vyloučit Sitta. Oslabení se ukázalo jako osudové, jelikož minutu a půl před koncem nedosáhl na vystřelený míček Černohous, a ten tak bohužel zapadl do sítě Šumperka. Šanci na poslední tažení navíc zmařil ve stejný okamžik Jiří Černohous, který za neukázněný faul vyfasoval navíc osobní trest 2+10 minut, a tak se skóre již nezměnilo, a Asper tak musel porážku nejtěsnějším způsobem. I přes všechny chyby a špatně vyřešené situace je však nutné vyzdvihnout nasazení a odvahu, kterou hráči projevovali ve všech aspektech hry, a která je příslibem do budoucna.

 
Aktuální články
Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda...

 
Starší žáci v Prostějově neprohráli a přivezli 4 body

Prostějov - Sraz v 6 ráno, první zápas o dvě hodiny později. Takový byl nedělní program starších žáků, kteřé se v Prostějově...

 
Muži dvakrát vyhráli, Olomouc ale zdolali až v prodloužení

Šumperk - Po 14 dnech se hráči mužského "A" týmu opět představili před vlastními fanoušky a i tentokrát je čekali dva soupeři z...

 
Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.
 
Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně
 
Dorostenci z prvního turnaje přivezli 3 body
 
Přípravka se poprvé v historii klubu představila na domácím turnaji
 
Dorostenky vystrkují tygří drápy
 
Muži podlehli Hranicím, proti Přerovu však uspěli
 
Juniorky po 2 letech opět na scéně
 
Tabulka
Tým Z B
1. FBC Hranice 2 6
2. FbC Asper Šumperk 2 6
3. FBS Olomouc  2 6
4. SK K2 Prostějov 2 3
5. FBC Orca Krnov 2 3
6. 1. FBK Eagles Orlová 2 3
7. Zlín Lions 2 3
8. FBC ZŠ Uničov 2 2
9. FBK Jeseník 2 2
10. Florbal Vsetín 2 1
11. FBC MSEM Přerov 2 1
12. FbC Frýdek-Místek 2 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 14.10.2018, 14:00
6. kolo
Šumperk - Prostějov
 
Muži A | Sobota 27.10.2018
7. kolo
VS.
Jeseník - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS