Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Junioři z prvního turnaje přivezli 3 body!

26.09.2018 | Ondřej Mrázek

Junioři vstoupili do sezóny v nedalekém Postřelmově, kde dokázali ukořistit 3 body. Vzhledem k nasazení spousty dorostenců byly výkony charakteristické spíše bojovností, na kterou lze navázat v příštích utkáních.

Jeseník – Asper 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Rozhodčí: Tuček, Kosek

(Vyloučení: 0:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Jeseník: Vondrka – Švec, Viterna, Kubáň, Vršan, Daniel, Kvapil, Škarpa

Branky a asistence: 10:57 Antonín Harapát (Petr Březina), 11:05 Jan Mannl (Jiří Černohous), 13:24 Jakub Minář (Jakub Basler), 24:47 Jan Mannl (Tomáš Cikryt), 28:46 Jiří Černohous, 30:57 Lukáš Kubáň(Tomáš Škarpa)  31:58 Jan Mannl (Viktor Patsch)

Utkání proti Jeseníku začal Asper ve vlažném tempu a to i přes fakt, že za Jeseník nastoupilo pouze 7 hráčů do pole. Dlouhou dobu vázla kombinace celého mužstva a žádný z hráčů se nedokázal dostat do vyložené šance, naopak Jeseník se snažil hrozit z brejků. První změna skóre přišla až v 11. minutě, kdy se dokázal Harapát šikovně zpoza brány vytočit na střed hřiště a překonat gólmana Jeseníku. Na další gól se nemuselo čekat dlouho, přesně mířená dělovka letící do šibenice, která vylétla Mannlovi z čepele, změnila skóre zápasu podruhé, a to už 8 vteřin po první vstřelené brance.

Ve druhé třetině začal Asper aktivněji než v té první a dokázal se několikrát dostat do plnohodnotných šancí, bohužel povětšinou hráčům selhávala mířidla. Během druhé části se dokázal prosadit pouze Minář, který nekompromisně zakončil, a navýšil tak skóre na 3:0. Za tohoto stavu byla také druhá část ukončena.

V poslední třetině začal Asper napadat soupeře na maximum již od prvních vteřin, a hned vzápětí to také přineslo své ovoce, když pouhých 47 vteřin po začátku třetí části vsítil do brány svůj druhý gól v utkání Mannl, a o několik minut později pak následovala branka Černohouse. Vyčerpaný Jeseník však přeci jen dokázal snížit stav, a to po chybě v obraně šumperských. Konečný stav pak už jen upravil svým prvním hattrickem v juniorské kategorii Mannl, a tak bylo konečné skóre uzavřeno za stavu 6:1 pro Asper.

Asper – Droždín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Rozhodčí: Pavlovský, Dokoupil

(Vyloučení: 4:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Droždín: Šiška – Habr, Návrat, Müller, Kabilka, Bielesz, Balner, Machatý, Přikryl, Rybařík, Dobeš, Roletzky, Paul

Branky a asistence: 34:33 Jan Machatý (Josef Dobeš)

Druhé utkání proti Droždínu přineslo o poznání větší drama. Od prvního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy se snažily napadat soupeře vysoko na jeho polovině. Více ze hry měli v úvodní třetině hráči Droždína, kteří se dokázali dostat do mnoha vyložených šancí, nicméně skvělý Černohous nepustil za svá záda ani jeden míček. První tedy třetina skončila nerozhodným stavem 0:0.

Do druhé třetiny se pak nastoupilo ještě ve vyšším tempu, hráči obou družstev si nenechávali ani centimetr volného prostoru a snažili se prosadit, nicméně ani jeden z gólmanů se nenechal soupeřem překonat.

Rozuzlení přišlo až ve třetí třetině. Tempo hry se neustále zvyšovalo a na hřišti se začalo mnohem více chybovat, a to nejen v útočné fázi, ale zejména ve fázi obranné na obou stranách. Zlomový okamžik přišel 3 minuty před koncem, kdy se nechal zbytečně vyloučit Sitta. Oslabení se ukázalo jako osudové, jelikož minutu a půl před koncem nedosáhl na vystřelený míček Černohous, a ten tak bohužel zapadl do sítě Šumperka. Šanci na poslední tažení navíc zmařil ve stejný okamžik Jiří Černohous, který za neukázněný faul vyfasoval navíc osobní trest 2+10 minut, a tak se skóre již nezměnilo, a Asper tak musel porážku nejtěsnějším způsobem. I přes všechny chyby a špatně vyřešené situace je však nutné vyzdvihnout nasazení a odvahu, kterou hráči projevovali ve všech aspektech hry, a která je příslibem do budoucna.

 
Aktuální články
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo

Senice na Hané - Starší žáci Asperu odehráli 24. listopadu své poslední utkání v kalendářním roce a do Senice na Hané se vydali...

 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov

Postřelmov - ve čtvrtek 22.11.2018 jsme s 12-ti elévy i dětmi z přípravky vyrazili do Postřelmova na přátelské utkání aneb...

 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo
 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Derby jasně pro Šumperk, ve sbírce vybráno přes 2000,- Kč
 
Tabulka
#TýmZB
1.FBC Hranice1130
2.FbC Asper Šumperk1127
3.1. FBK Eagles Orlová1123
4.FBS Olomouc1120
5.Zlín Lions1119
6.SK K2 Prostějov1118
7.FBK Jeseník1112
8.FbC Frýdek-Místek1112
9.Florbal Vsetín1111
10.FBC ORCA Krnov1111
11.FBC MSEM Přerov1110
12.FBC ZŠ Uničov115
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
7:6
Frýdek-Místek - Šumperk
 
Muži A | Sobota 15.12.2018, 18:00
12. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS