Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Junioři z prvního turnaje přivezli 3 body!

26.09.2018 | Ondřej Mrázek

Junioři vstoupili do sezóny v nedalekém Postřelmově, kde dokázali ukořistit 3 body. Vzhledem k nasazení spousty dorostenců byly výkony charakteristické spíše bojovností, na kterou lze navázat v příštích utkáních.

Jeseník – Asper 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Rozhodčí: Tuček, Kosek

(Vyloučení: 0:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Jeseník: Vondrka – Švec, Viterna, Kubáň, Vršan, Daniel, Kvapil, Škarpa

Branky a asistence: 10:57 Antonín Harapát (Petr Březina), 11:05 Jan Mannl (Jiří Černohous), 13:24 Jakub Minář (Jakub Basler), 24:47 Jan Mannl (Tomáš Cikryt), 28:46 Jiří Černohous, 30:57 Lukáš Kubáň(Tomáš Škarpa)  31:58 Jan Mannl (Viktor Patsch)

Utkání proti Jeseníku začal Asper ve vlažném tempu a to i přes fakt, že za Jeseník nastoupilo pouze 7 hráčů do pole. Dlouhou dobu vázla kombinace celého mužstva a žádný z hráčů se nedokázal dostat do vyložené šance, naopak Jeseník se snažil hrozit z brejků. První změna skóre přišla až v 11. minutě, kdy se dokázal Harapát šikovně zpoza brány vytočit na střed hřiště a překonat gólmana Jeseníku. Na další gól se nemuselo čekat dlouho, přesně mířená dělovka letící do šibenice, která vylétla Mannlovi z čepele, změnila skóre zápasu podruhé, a to už 8 vteřin po první vstřelené brance.

Ve druhé třetině začal Asper aktivněji než v té první a dokázal se několikrát dostat do plnohodnotných šancí, bohužel povětšinou hráčům selhávala mířidla. Během druhé části se dokázal prosadit pouze Minář, který nekompromisně zakončil, a navýšil tak skóre na 3:0. Za tohoto stavu byla také druhá část ukončena.

V poslední třetině začal Asper napadat soupeře na maximum již od prvních vteřin, a hned vzápětí to také přineslo své ovoce, když pouhých 47 vteřin po začátku třetí části vsítil do brány svůj druhý gól v utkání Mannl, a o několik minut později pak následovala branka Černohouse. Vyčerpaný Jeseník však přeci jen dokázal snížit stav, a to po chybě v obraně šumperských. Konečný stav pak už jen upravil svým prvním hattrickem v juniorské kategorii Mannl, a tak bylo konečné skóre uzavřeno za stavu 6:1 pro Asper.

Asper – Droždín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Rozhodčí: Pavlovský, Dokoupil

(Vyloučení: 4:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Droždín: Šiška – Habr, Návrat, Müller, Kabilka, Bielesz, Balner, Machatý, Přikryl, Rybařík, Dobeš, Roletzky, Paul

Branky a asistence: 34:33 Jan Machatý (Josef Dobeš)

Druhé utkání proti Droždínu přineslo o poznání větší drama. Od prvního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy se snažily napadat soupeře vysoko na jeho polovině. Více ze hry měli v úvodní třetině hráči Droždína, kteří se dokázali dostat do mnoha vyložených šancí, nicméně skvělý Černohous nepustil za svá záda ani jeden míček. První tedy třetina skončila nerozhodným stavem 0:0.

Do druhé třetiny se pak nastoupilo ještě ve vyšším tempu, hráči obou družstev si nenechávali ani centimetr volného prostoru a snažili se prosadit, nicméně ani jeden z gólmanů se nenechal soupeřem překonat.

Rozuzlení přišlo až ve třetí třetině. Tempo hry se neustále zvyšovalo a na hřišti se začalo mnohem více chybovat, a to nejen v útočné fázi, ale zejména ve fázi obranné na obou stranách. Zlomový okamžik přišel 3 minuty před koncem, kdy se nechal zbytečně vyloučit Sitta. Oslabení se ukázalo jako osudové, jelikož minutu a půl před koncem nedosáhl na vystřelený míček Černohous, a ten tak bohužel zapadl do sítě Šumperka. Šanci na poslední tažení navíc zmařil ve stejný okamžik Jiří Černohous, který za neukázněný faul vyfasoval navíc osobní trest 2+10 minut, a tak se skóre již nezměnilo, a Asper tak musel porážku nejtěsnějším způsobem. I přes všechny chyby a špatně vyřešené situace je však nutné vyzdvihnout nasazení a odvahu, kterou hráči projevovali ve všech aspektech hry, a která je příslibem do budoucna.

 
Aktuální články
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Za zkušenostmi do Švédska. Vyraž na turnaj do Falunu v českých barvách!

Herní praxí a konfrontací s těmi nejlepšími se sportovec nejvíce učí. Nyní mají možnost i hráči Asperu vyrazit na jeden z největších...

 
Kemp v Litovli v nové podobě. Florbal a další sporty přinese Sports Camp

Již více než 10 let se pravidelně v Litovli koná prázdninový kemp. Dříve pod taktovkou Michala Maroška pro mládež a ženskou část...

 
Dorostenky nestačily na soupeře ve třech utkáních v Ostravě.
 
V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.
 
Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti
 
Muži nezaváhali a za 14 dní si o play-up zahrají s Orlovou
 
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov
 
Starší žáci se poměřili s elitou
 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 17.02.2019, 14:00
20. kolo
5:3
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
VS.
Šumperk - Frýdek-Místek
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS