Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Junioři z prvního turnaje přivezli 3 body!

26.09.2018 | Ondřej Mrázek

Junioři vstoupili do sezóny v nedalekém Postřelmově, kde dokázali ukořistit 3 body. Vzhledem k nasazení spousty dorostenců byly výkony charakteristické spíše bojovností, na kterou lze navázat v příštích utkáních.

Jeseník – Asper 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Rozhodčí: Tuček, Kosek

(Vyloučení: 0:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Jeseník: Vondrka – Švec, Viterna, Kubáň, Vršan, Daniel, Kvapil, Škarpa

Branky a asistence: 10:57 Antonín Harapát (Petr Březina), 11:05 Jan Mannl (Jiří Černohous), 13:24 Jakub Minář (Jakub Basler), 24:47 Jan Mannl (Tomáš Cikryt), 28:46 Jiří Černohous, 30:57 Lukáš Kubáň(Tomáš Škarpa)  31:58 Jan Mannl (Viktor Patsch)

Utkání proti Jeseníku začal Asper ve vlažném tempu a to i přes fakt, že za Jeseník nastoupilo pouze 7 hráčů do pole. Dlouhou dobu vázla kombinace celého mužstva a žádný z hráčů se nedokázal dostat do vyložené šance, naopak Jeseník se snažil hrozit z brejků. První změna skóre přišla až v 11. minutě, kdy se dokázal Harapát šikovně zpoza brány vytočit na střed hřiště a překonat gólmana Jeseníku. Na další gól se nemuselo čekat dlouho, přesně mířená dělovka letící do šibenice, která vylétla Mannlovi z čepele, změnila skóre zápasu podruhé, a to už 8 vteřin po první vstřelené brance.

Ve druhé třetině začal Asper aktivněji než v té první a dokázal se několikrát dostat do plnohodnotných šancí, bohužel povětšinou hráčům selhávala mířidla. Během druhé části se dokázal prosadit pouze Minář, který nekompromisně zakončil, a navýšil tak skóre na 3:0. Za tohoto stavu byla také druhá část ukončena.

V poslední třetině začal Asper napadat soupeře na maximum již od prvních vteřin, a hned vzápětí to také přineslo své ovoce, když pouhých 47 vteřin po začátku třetí části vsítil do brány svůj druhý gól v utkání Mannl, a o několik minut později pak následovala branka Černohouse. Vyčerpaný Jeseník však přeci jen dokázal snížit stav, a to po chybě v obraně šumperských. Konečný stav pak už jen upravil svým prvním hattrickem v juniorské kategorii Mannl, a tak bylo konečné skóre uzavřeno za stavu 6:1 pro Asper.

Asper – Droždín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Rozhodčí: Pavlovský, Dokoupil

(Vyloučení: 4:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0)

Sestava Šumperk: Černouhous Ja. – Patsch, Cikryt, Harapát, Flesichmann, Lipenský, Černohous Ji., Mannl, Sitta, Minář, Basler, Březina, Krňávek, Mareček, Mlynář

Sestava Droždín: Šiška – Habr, Návrat, Müller, Kabilka, Bielesz, Balner, Machatý, Přikryl, Rybařík, Dobeš, Roletzky, Paul

Branky a asistence: 34:33 Jan Machatý (Josef Dobeš)

Druhé utkání proti Droždínu přineslo o poznání větší drama. Od prvního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy se snažily napadat soupeře vysoko na jeho polovině. Více ze hry měli v úvodní třetině hráči Droždína, kteří se dokázali dostat do mnoha vyložených šancí, nicméně skvělý Černohous nepustil za svá záda ani jeden míček. První tedy třetina skončila nerozhodným stavem 0:0.

Do druhé třetiny se pak nastoupilo ještě ve vyšším tempu, hráči obou družstev si nenechávali ani centimetr volného prostoru a snažili se prosadit, nicméně ani jeden z gólmanů se nenechal soupeřem překonat.

Rozuzlení přišlo až ve třetí třetině. Tempo hry se neustále zvyšovalo a na hřišti se začalo mnohem více chybovat, a to nejen v útočné fázi, ale zejména ve fázi obranné na obou stranách. Zlomový okamžik přišel 3 minuty před koncem, kdy se nechal zbytečně vyloučit Sitta. Oslabení se ukázalo jako osudové, jelikož minutu a půl před koncem nedosáhl na vystřelený míček Černohous, a ten tak bohužel zapadl do sítě Šumperka. Šanci na poslední tažení navíc zmařil ve stejný okamžik Jiří Černohous, který za neukázněný faul vyfasoval navíc osobní trest 2+10 minut, a tak se skóre již nezměnilo, a Asper tak musel porážku nejtěsnějším způsobem. I přes všechny chyby a špatně vyřešené situace je však nutné vyzdvihnout nasazení a odvahu, kterou hráči projevovali ve všech aspektech hry, a která je příslibem do budoucna.

 
Aktuální články
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
Muži A | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS