Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První turnaj elévů v sezóně 2018/2019

25.09.2018 | Petr Žák

Šumperk - v sobotu 22.9.2018 naši elévové zahájili novou sezónu prvním turnajem a to přímo na domácím hřišti gymnázia. Turnaje se zúčastnily týmy FBC ZŠ Uničov Yellow, FBC TJ TATRAN LITOVEL, FBC Přerov Plameny, FBK Jeseník a pořádající FbC Asper Šumperk.

Opět se v této kategorii hrálo na dvě hřiště a výsledky se sčítaly. To znamená, že je potřeba i dvou gólmanů, a protože vzhledem k věku naše minulé gólmanské opory už hrají v kategorii mladších žáků, tak je musíme nahradit novými talenty. Do brankoviště se tedy postavili Matěj Koutný, který je hráčem přípravky a Jakub Lehar, který jako hráč velmi skvěle zastoupil i pozici gólmana.

V prvním utkání jsme narazili na velmi kvalitní tým z Uničova. Byl to ostrý start, protože týmy z Uničova jsou vždy velmi kvalitně připraveni. Našim hráči se i přes velikou snahu a bojovnost nepodařilo tohoto soupeře přehrát a z vítězství se radoval Uničov.

Do druhého utkání jsme po krátké pauze nastoupili proti týmu z Litovle. V tomto zápase už byla jasnější převaha našich svěřenců a tento zápas jsme s přehledem vyhráli

V dalším utkání nás čekaly Přerovské Plameny. Zápasy s Přerovem jsou vždy kvalitní a vyrovnané. Proto se v tomto prvním setkáním zápas vyvíjel nejednoznačně pro oba týmy. Nakonec zvítězilo větší odhodlání a lepší koncovka na straně našich elévů a tento zápas jsme vyhráli.

Do posledního utkání na turnaji jsme nastoupili proti Jeseníku, který hrál ve velmi malém počtu hráčů a bylo poznat, že již jsou jejich svěřenci unaveni. I tak bojovali proti Šumperku s velkým odhodláním. Ale nejen únava, ale větší přehled ve hře našich hráčů nakonec vedl k vítěznému tažení.

Po celkovém sečtení všech výsledků náš tým obsadil krásné druhé místo.

Na tomto prvním turnaji bylo vidět, že i bez loňských opor můžou naši elévové hrát velmi kvalitní zápasy, ale stále je co zlepšovat, proto se těšíme na další turnaje, kde budeme získávat další cenné zkušenosti. Velmi nás potěšili výkony třech hráčů přípravky, kteří se v turnaji neztratili a byli plnohodnotnými hráči týmu.

Sestava: Matěj Koutný, Jakub Lehar, Rostislav Klučka, Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Jakub Hermann, Tomáš Re, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Lukáš Vítek, Marek Zika.

 
Aktuální články
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018

První polovina soutěže je téměř pryč, Vánoce za dveřmi, a tak je naším potěšením pozvat všechny členy a jejich rodiče a příbuzné,...

 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami

Šumperk - Dva vysoké výsledky, 13:7 a 11:9, viděli diváci šumperského gymnázia v posledním hracím víkendu roku 2018. Asper nejprve zvládl...

 
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo
 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov
 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo
 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 13 36
2. FbC Asper Šumperk 13 33
3. 1. FBK Eagles Orlová 13 29
4. Zlín Lions 13 22
5. FBS Olomouc 13 20
6. SK K2 Prostějov 13 19
7. FbC Frýdek-Místek 13 17
8. FBC Orca Krnov 13 14
9. FBC MSEM Přerov 13 13
10. FBK Jeseník 13 12
11. Florbal Vsetín 13 11
12. FBC ZŠ Uničov 13 8
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.12.2018, 14:00
13. kolo
Šumperk - Vsetín
 
Muži A | Sobota 05.01.2019, 17:00
14. kolo
VS.
Hranice - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS