Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První turnaj elévů v sezóně 2018/2019

25.09.2018 | Petr Žák

Šumperk - v sobotu 22.9.2018 naši elévové zahájili novou sezónu prvním turnajem a to přímo na domácím hřišti gymnázia. Turnaje se zúčastnily týmy FBC ZŠ Uničov Yellow, FBC TJ TATRAN LITOVEL, FBC Přerov Plameny, FBK Jeseník a pořádající FbC Asper Šumperk.

Opět se v této kategorii hrálo na dvě hřiště a výsledky se sčítaly. To znamená, že je potřeba i dvou gólmanů, a protože vzhledem k věku naše minulé gólmanské opory už hrají v kategorii mladších žáků, tak je musíme nahradit novými talenty. Do brankoviště se tedy postavili Matěj Koutný, který je hráčem přípravky a Jakub Lehar, který jako hráč velmi skvěle zastoupil i pozici gólmana.

V prvním utkání jsme narazili na velmi kvalitní tým z Uničova. Byl to ostrý start, protože týmy z Uničova jsou vždy velmi kvalitně připraveni. Našim hráči se i přes velikou snahu a bojovnost nepodařilo tohoto soupeře přehrát a z vítězství se radoval Uničov.

Do druhého utkání jsme po krátké pauze nastoupili proti týmu z Litovle. V tomto zápase už byla jasnější převaha našich svěřenců a tento zápas jsme s přehledem vyhráli

V dalším utkání nás čekaly Přerovské Plameny. Zápasy s Přerovem jsou vždy kvalitní a vyrovnané. Proto se v tomto prvním setkáním zápas vyvíjel nejednoznačně pro oba týmy. Nakonec zvítězilo větší odhodlání a lepší koncovka na straně našich elévů a tento zápas jsme vyhráli.

Do posledního utkání na turnaji jsme nastoupili proti Jeseníku, který hrál ve velmi malém počtu hráčů a bylo poznat, že již jsou jejich svěřenci unaveni. I tak bojovali proti Šumperku s velkým odhodláním. Ale nejen únava, ale větší přehled ve hře našich hráčů nakonec vedl k vítěznému tažení.

Po celkovém sečtení všech výsledků náš tým obsadil krásné druhé místo.

Na tomto prvním turnaji bylo vidět, že i bez loňských opor můžou naši elévové hrát velmi kvalitní zápasy, ale stále je co zlepšovat, proto se těšíme na další turnaje, kde budeme získávat další cenné zkušenosti. Velmi nás potěšili výkony třech hráčů přípravky, kteří se v turnaji neztratili a byli plnohodnotnými hráči týmu.

Sestava: Matěj Koutný, Jakub Lehar, Rostislav Klučka, Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Jakub Hermann, Tomáš Re, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Lukáš Vítek, Marek Zika.

 
Aktuální články
Příměstský tábor se plní. Neváhejte a přihlašte se včas!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Za zkušenostmi do Švédska. Vyraž na turnaj do Falunu v českých barvách!

Herní praxí a konfrontací s těmi nejlepšími se sportovec nejvíce učí. Nyní mají možnost i hráči Asperu vyrazit na jeden z největších...

 
Kemp v Litovli v nové podobě. Florbal a další sporty přinese Sports Camp

Již více než 10 let se pravidelně v Litovli koná prázdninový kemp. Dříve pod taktovkou Michala Maroška pro mládež a ženskou část...

 
Dorostenky nestačily na soupeře ve třech utkáních v Ostravě.
 
V Přerově předvedly juniorky nejlepší florbal sezony! Body však zůstaly soupeřkám.
 
Mladší žáci na domácím turnaji proti silným soupeřům sbírali zkušenosti
 
Muži nezaváhali a za 14 dní si o play-up zahrají s Orlovou
 
VIDEOPOZVÁNKA: Muži "A" vyzvou o víkendu Jeseník a Krnov
 
Starší žáci se poměřili s elitou
 
Turnaj elévů v Uničově 9.2.2019
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 17 45
2. FbC Asper Šumperk 17 42
3. 1. FBK Eagles Orlová 17 41
4. FBS Olomouc 17 29
5. FBC Orca Krnov 17 23
6. SK K2 Prostějov 17 23
7. Zlín Lions 17 23
8. FBK Jeseník 17 18
9. FBC Přerov 17 18
10. FbC Frýdek-Místek 17 17
11. Florbal Vsetín 17 16
12. FBC ZŠ Uničov 17 11
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 17.02.2019, 14:00
20. kolo
5:3
Šumperk - Krnov
 
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
VS.
Šumperk - Frýdek-Místek
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS