Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První turnaj elévů v sezóně 2018/2019

25.09.2018 | Petr Žák

Šumperk - v sobotu 22.9.2018 naši elévové zahájili novou sezónu prvním turnajem a to přímo na domácím hřišti gymnázia. Turnaje se zúčastnily týmy FBC ZŠ Uničov Yellow, FBC TJ TATRAN LITOVEL, FBC Přerov Plameny, FBK Jeseník a pořádající FbC Asper Šumperk.

Opět se v této kategorii hrálo na dvě hřiště a výsledky se sčítaly. To znamená, že je potřeba i dvou gólmanů, a protože vzhledem k věku naše minulé gólmanské opory už hrají v kategorii mladších žáků, tak je musíme nahradit novými talenty. Do brankoviště se tedy postavili Matěj Koutný, který je hráčem přípravky a Jakub Lehar, který jako hráč velmi skvěle zastoupil i pozici gólmana.

V prvním utkání jsme narazili na velmi kvalitní tým z Uničova. Byl to ostrý start, protože týmy z Uničova jsou vždy velmi kvalitně připraveni. Našim hráči se i přes velikou snahu a bojovnost nepodařilo tohoto soupeře přehrát a z vítězství se radoval Uničov.

Do druhého utkání jsme po krátké pauze nastoupili proti týmu z Litovle. V tomto zápase už byla jasnější převaha našich svěřenců a tento zápas jsme s přehledem vyhráli

V dalším utkání nás čekaly Přerovské Plameny. Zápasy s Přerovem jsou vždy kvalitní a vyrovnané. Proto se v tomto prvním setkáním zápas vyvíjel nejednoznačně pro oba týmy. Nakonec zvítězilo větší odhodlání a lepší koncovka na straně našich elévů a tento zápas jsme vyhráli.

Do posledního utkání na turnaji jsme nastoupili proti Jeseníku, který hrál ve velmi malém počtu hráčů a bylo poznat, že již jsou jejich svěřenci unaveni. I tak bojovali proti Šumperku s velkým odhodláním. Ale nejen únava, ale větší přehled ve hře našich hráčů nakonec vedl k vítěznému tažení.

Po celkovém sečtení všech výsledků náš tým obsadil krásné druhé místo.

Na tomto prvním turnaji bylo vidět, že i bez loňských opor můžou naši elévové hrát velmi kvalitní zápasy, ale stále je co zlepšovat, proto se těšíme na další turnaje, kde budeme získávat další cenné zkušenosti. Velmi nás potěšili výkony třech hráčů přípravky, kteří se v turnaji neztratili a byli plnohodnotnými hráči týmu.

Sestava: Matěj Koutný, Jakub Lehar, Rostislav Klučka, Adam Jan Pírek, Jakub Dajčar, Jakub Hermann, Tomáš Re, Martin Veselý, Rostislav Žák, Antonín Pánek, Vojtěch Kylar, Lukáš Vítek, Marek Zika.

 
Aktuální články
Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda...

 
Starší žáci v Prostějově neprohráli a přivezli 4 body

Prostějov - Sraz v 6 ráno, první zápas o dvě hodiny později. Takový byl nedělní program starších žáků, kteřé se v Prostějově...

 
Muži dvakrát vyhráli, Olomouc ale zdolali až v prodloužení

Šumperk - Po 14 dnech se hráči mužského "A" týmu opět představili před vlastními fanoušky a i tentokrát je čekali dva soupeři z...

 
Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.
 
Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně
 
Dorostenci z prvního turnaje přivezli 3 body
 
Přípravka se poprvé v historii klubu představila na domácím turnaji
 
Dorostenky vystrkují tygří drápy
 
Muži podlehli Hranicím, proti Přerovu však uspěli
 
Juniorky po 2 letech opět na scéně
 
Tabulka
Tým Z B
1. FBC Hranice 2 6
2. FbC Asper Šumperk 2 6
3. FBS Olomouc  2 6
4. SK K2 Prostějov 2 3
5. FBC Orca Krnov 2 3
6. 1. FBK Eagles Orlová 2 3
7. Zlín Lions 2 3
8. FBC ZŠ Uničov 2 2
9. FBK Jeseník 2 2
10. Florbal Vsetín 2 1
11. FBC MSEM Přerov 2 1
12. FbC Frýdek-Místek 2 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 14.10.2018, 14:00
6. kolo
Šumperk - Prostějov
 
Muži A | Sobota 27.10.2018
7. kolo
VS.
Jeseník - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS