Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženská druhá liga odstartovala

17.09.2018 | Jiří Šváb

OSTRAVA - I ženám začala jejich sezóna a v Ostravské ČPP Aréně ochutnaly svoji účast ve 2. lize. Pří nedělních dualech změřily síly s Florbal Exelsior Havířov a SKP Nový Jičín - FBK Frenštát. Nové hráčky obstály.

I ženám začala jejich sezóna a v Ostravské ČPP Aréně ochutnaly svoji účast ve 2. lize.

Ačkoliv je soupiska žen Asperu nejpočetnější z celé ženské sekce na dvě utkání prvního kola vyrazilo jen 9 hráček z toho hned 5 z řad rodičů a nováčků. A za výkony se rozhodně stydět nemusely.

V prvním utkání narazily ženy na ambiciosní tým Havířova s velkým počtem mladých hráček. Asperky však svůj křest druholigovým florbalem nevzdaly a dokázaly i skórovat. Soupeřky nebylo možné přehrávat přesnými a rychlými akcemi, ale platila na ně dodržovaná zónová obrana, kterou i nováčci překazily soupeřkám nejednu akci. Branky ale do naší sitě padaly i přes vynikající zákroky gólmanky Davidové. Tempo první třetiny se zdálo být vražedné a přineslo sebou dvě branky soupeřek a jednou „rodinou“ branku Asperaček, kdy po krásné přihrávce Švábové V. trefila z první Švábová M. Skóre v tu chvíli vypadalo velice nadějně 2:1. Pak ale soupeřky pojistily náskok třetím golem do druhé části utkání. Nálada na naší střídačce byla sice trochu zadýchaná přesto ale veselá s chutí uhrát co nejlepší výsledek. Ve druhé třetině Havířov však ještě třikrát prošel obranou a navýšil vedení na 6:1, ale následné vyloučení Švábové M. nezužitkoval. Třetí 12-cti minutovka pak byla o našem rychlém střídání neboť sil už mnoho nezbývalo a bránit bylo potřeba. Ale i soupeřky musely ubrat na tempu a dokázaly skórovat už jen jednou na konečných 7:1.  Pěknými akcemi a hrou na míčku se blýskly i další nové hráčky týmu Čiklová, Pernicová a Iskerová , které dokázaly soupeřky potrápit nejen v obraně, ale i v tlaku na rozehrávky. Do rychlých a přesných akcí se pak pouštěla ostřílená trojíce Maixnerová, Šíblová, Švábová V., jejichž nápor musela likvidovat až gólmanka Havířova nebo zdvojení našich hráček, obránkyněmi soupeřek.

S dobrou náladou a trochou bolestí nastoupily ženy k druhému utkání s Jičínem-Frenštátem, jenž jim byl loni vyrovnaným soupeřem. I tentokrát se hrálo v rychlejším tempu, ale soupeř více nechával prostory na akce našich hráček. Hra se v první třetině přelévala a obě gólmanky řešily několik nebezpečných situací. Závěr třetiny ale patřil našim hráčkám, když nahrávku z volného úderu Švábové V. trefila Žáková a skákavý míček prošel do brány soupeřek. Ten den již druhá neuvěřitelná trefa nováčků! Nadšení hrát a vyhrát se pak neslo i druhou, bezbrankovou třetinou a soupeř začal stupňovat tlak a to i fyzický na naše hráčky. Vrážení, sekání nebylo žádnou výjimkou. V třetí části se nakonec podařilo Jičínu-Frenštátu vyrovnat a do minuty padla ještě jedna branka. Po timeoutu naše hráčky sebraly všechny síly k tomu, aby prohru odvrátily. Opět se ukázaly pohybově i technicky Šíblová, Švábová a Maixnerová a to jak v útoku, tak i s návraty do obrany. Nebylo to ale nic platné a soupeřky nakonec završily výhru v utkání brankou na 1:3. 

Ženám dvě prohry ale bojovnost a odhodlání do dalších utkání nevzaly a těší se na další utkání tentokráte určitě už i s posilami. Děkujeme za krásnou hru!

 

„Obě utkání se hrála ve svižném tempu, které bohužel bralo našim hráčkám dost sil. Přesto je nutné vyzdvihnout obětavost každé jedné z nich, super týmovost a hlavně radost ze hry a o to víc u těch, které trénují méně než půl roku a nepravidelně. Fakt jsou to tygřice, které ještě soupeřkám zatnou drápy do kožichu. Dík holky, bylo to fakt super.“,  hodnotí trenér Jiří Šváb tentokrát jako asistent na střídačce.

Sestava: Davidová Jarmila(G), Šíblová Šárka (C), Maixnerová Martina, Švábová Vendula, Iskerová Miroslava, Pernicová Markéta, Čiklová Monika, Švábová Marcela, Žáková Zdenka

 
Aktuální články
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS