Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První kolo dorostenek odehráno

17.09.2018 | Jiří Šváb

Třinec - I v malém počtu jsme se dokazaly semknout a vybojovat remízu.

V sobotu 15.9.  zahájily florbalové dorostenky Asperu sezónu 2018/19 prvním kolem v Třinci.

Z plánovaných 14 hráček na konci minulé sezony jich do té letošní nastoupilo 10 a na první dvě utkání jich vyrazilo jen 8.  Zranění a nemoc si hned na začátku vybrali svou daň a tak se hráčky musely o to více semknout a hrát spíše obrannou hru s rychlými protiútoky.

K prvnímu utkání s 1. SC Vítkovice nastoupily hráčky odhodlány ubránit nápor lepšího soupeře a neinkasovat více jak 10 branek a naopak se snažit vyrážet do rychlých protiútoků se zakončením. Celý tým si tak mohl vyzkoušet dodržování taktických pokynů v obraně a to se střídáním postů, protože v tak malém počtu neměla žádná ofenzivní hra smysl. Čistý štít se dařilo udržet do 7. minuty utkání, kdy se soupeřky poprvé trefily. O minutu později se však rychlým protiútokem dua Vašíčková, Horčičková podařilo vyrovnat a celé družstvo Asperek ožilo. Do konce první třetiny tým opustila florbalová štěstěna a po další brance soupeřek s vedením na 2:1, přišlo vyloučení hráčky Müllerové na 5 min. za nechtěný zásah soupeřky florbalkou do hlavy. V tomto jsou pravidla neúprosná a tak do konce třetiny přišla další branka soupeřek na (3:1) i přes to, že se hráčky Asperu snažily blokovat střely a pohybem vytlačovat soupeřky vně obranného pásma. Do druhé třetiny družstvo mělo jasný cíl udržet si skóre v oslabení další 3 minuty. Nepodařilo se! Soupeřky vytěžily další 3 branky a na závěr přidaly čtvrtou na 7:1. I přes tuto nepříznivou situaci na začátku třetí třetiny naše hráčky i nadále obětavě bránily a snažily se o protiútoky a střely, ale ty buď mířily  mimo nebo včas zasáhla gólmanka soupeřek. Poslední vyloučení  Horčičkové bylo potrestáno brankou a 1.SC pak pečetily výsledek 9:1 tři minuty před koncem utkání. Nutno podotknou, že soupeř nastoupil v plné sestavě, tedy tři pětky, takže rozhodně netrpěl nedostatkem sil.

Druhé utkání dne přineslo nelítostný boj o první body s družstvem domácího Třince. V první třetině se za vydatné podpory domácích fanoušku Třinec snažil vstřelit první branku. Při obranných aktivitách a napadání rozehrávek si Krobotová vykoledovala dvě vyloučení. Soupeřky je však nedokázaly první využít a u druhého jím přálo štěstí, když se míček odražený od tyčky zakutálel za záda výborně chytající Vašíčkové. O to větší tlak naše hráčky vyvíjely na soupeřky ve druhé třetině. Golmanka soupeře byla postupně trefována snad všemi našimi hráčkami, ale vydržela a tak z narůstajícího tlaku Asperek nepadla branka. Třetí třetina pak byla v režii našich hráček  neboť nějaký ten bod urvat chtěly. Soupeř sice navýšil vedení na 0:2 v první minutě třetí části, ale vzápětí byl potrestán rychlou akcí a pěkným zakončením Horčičkové na nadějných 1:2. Minutu před koncem pak sólo únikem napravila svoji chybku z prvního utkání Müllerová a zavěsila vyrovnávací gól utkání. Při soupeřově tlaku zvrátit výsledek byla ještě vyloučena obránkyně Koukolová a kompaktní formace minutové oslabení do konce ustála a děvčata si vezou 1 bod za remízu. Gratulace !

„K prvnímu utkání jen krátce. Málo hráček dokázalo čelit náporu herně lepšího soupeře. 5 minut vyloučení nás vyřadilo ze hry o lepší skóre. V druhém utkání nám šlo o první body a mít ty dvě hráčky na hřišti navíc, pak by jsme určitě odjížděli s více vstřelenými brankami i třemi body. Nutno poděkovat rodičům za podporu jak dopravou tak v hledišti, hráčkám pak, že se snažily plnit moje pokyny a hrály a držely spolu jako tým.

Na startu sezony se negativně podepsala redukce loňské sestavy o juniorky a hráčky, které ukončily své působení. Chtěl bych touto cestou apelovat na rodiče, kteří uvažují o tomto krásném dynamickém sportu pro jejich dceru nebo syna: Vemte svého potomka na některý z našich mládežnických tréninků.  Rádi vám vše ukážeme, vysvětlíme a i vaše dítě může nastoupit cestu úspěšného florbalisty či florbalistky. Více informací najdete na klubovém webu florbal-sumperk.cz  nebo facebooku, či přímo kontaktovat kolegu Ondru Mrázka  731259504“

Hodnotí trenér ženské sekce, Jiří Šváb

 
Aktuální články
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo

Senice na Hané - Starší žáci Asperu odehráli 24. listopadu své poslední utkání v kalendářním roce a do Senice na Hané se vydali...

 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov

Postřelmov - ve čtvrtek 22.11.2018 jsme s 12-ti elévy i dětmi z přípravky vyrazili do Postřelmova na přátelské utkání aneb...

 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo
 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Změna časů tréninků v pátek 16. listopadu
 
Derby jasně pro Šumperk, ve sbírce vybráno přes 2000,- Kč
 
Tabulka
#TýmZB
1.FBC Hranice1130
2.FbC Asper Šumperk1127
3.1. FBK Eagles Orlová1123
4.FBS Olomouc1120
5.Zlín Lions1119
6.SK K2 Prostějov1118
7.FBK Jeseník1112
8.FbC Frýdek-Místek1112
9.Florbal Vsetín1111
10.FBC ORCA Krnov1111
11.FBC MSEM Přerov1110
12.FBC ZŠ Uničov115
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
7:6
Frýdek-Místek - Šumperk
 
Muži A | Sobota 15.12.2018, 18:00
12. kolo
VS.
Šumperk - Zlín
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS