Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Asper se loučí se svým původním logem

20.08.2018 | Klubové sdělení

ŠumperkŠumperský florbalový klub FbC Asper Šumperk byl založen v roce 2001 pány Michalem Maroškem a Josefem Andrlem starším, počátky florbalu v Šumperku pak sahají až do roku 1996, kdy na dvou základních školách probíhaly nezávisle na sobě florbalové turnaje. Na ty v roce 1997 navázal tzv. RuMa Cup, který se hrál až do roku 2007. Oficiálně však florbal v Šumperku začal organizovaně fungovat až v roce 2001, kdy byl založen náš oddíl.

S jeho vznikem se pojí také klubové logo. To neodmyslitelně patří ke každému sportovnímu klubu a Asper není výjimkou a až do letošního roku bylo s naším oddílem spojeno původní logo, které bylo vytvořeno před 17 lety.

Asi si všichni dovedeme představit, že v době, kdy logo vznikalo, neexistovalo mnoho grafických softwarů a firem, které se grafikou zaobíraly. A když už existovaly, využití jejich služeb bylo mimo finanční možnosti Asperu. A tak byl využit snad nejdostupnější program, který máme snad všichni v počítači – malování.Šavlozubý tygr


Dominantou našeho loga je šavlozubý tygr držící v levé tlapě florbalovou hůl, v pravé tlapě pak třímá florbalový míček v nadživotní velikosti. A proč šavlozubý tygr? Když bychom chtěli být úplně přesní, jedná se o šavlozubého tygra z rodu Smilodon. Jedná se tedy o rod, který se na Zemi objevil před 2,5 miliony let, avšak pokud byste chtěli živého tygra potkat, museli byste se vrátit alespoň do doby před zhruba 10 000 lety, kdy tato kočkovitá šelma vyhynula. Pokud byste se chtěli o rodu Smilodon dovědět více, doporučujeme Wikipedii (odkaz zde)

Pokud jste si pak mysleli, že vizuální podoba našeho šavlozubého tygra je něco, co jsme si vymysleli, pak jste také na omylu. Předlohou je totiž ilustrace Zdeňka Buriana „Smilodon a Archidiscodon“. Zdeněk Burian byl významný československý ilustrátor, který proslul paleontologickými rekonstrukcemi, a právě výše zmíněná kresba pak byla použita jako inspirace pro vytvoření našeho loga. Více o Zděnku Burianovi můžete zjistit zde.


Fors et virtus


Celá grafická podoba loga je obehnána dvojím textem. V horní části je prosté označení našeho klubu, tedy „Asper Šumperk“. Ve spodní části je pak latinský nápis „Fors et virtus“, což v překladu znamená síla a čest a důvod umístění právě tohoto textu je prostý – klub jako takový byl měl být silný, ale zároveň čestný, který ctí zásady fair-play.Asper


No a konečně poslední „tajemná“ informace, která nepřímo s logem také souvisí. Náš klub se od založení jmenuje Asper, což je opět latinské slovíčko, které ve volném překladu lze v češtině vyjádřit jako překážka, silný, odolný, drsný či hrubý a smyslem tohoto označení je myšlenka, že Asper Šumperk by měl být překážkou pro všechny soupeře.

Tolik k původu našeho stávajícího loga, které bude od sezóny 2018/2019 nahrazeno logem novým. To však ale bude vycházet v mnoha ohledech z našeho původního loga.

 
Aktuální články
Ženská druhá liga odstartovala

OSTRAVA - I ženám začala jejich sezóna a v Ostravské ČPP Aréně ochutnaly svoji účast ve 2. lize. Pří nedělních dualech...

 
První kolo dorostenek odehráno

Třinec - I v malém počtu jsme se dokazaly semknout a vybojovat remízu.

 
Muži vstoupili do Divize úspěšně, porazili Zlín i Vsetín

Zlín, Vsetín - Je to tady, sezóna 2018/2019 právě začala. V prvním dvojutkání na Asper nečekali žádní lehcí soupeři - tradičně...

 
Představujeme nové logo a pozměněný web
 
Starší žáci vezou z Moravian Cupu bronz
 
Od pondělí 3. září platí nový tréninkový rozvrh
 
Muži se v Praze zúčastnili turnaje Czech Open
 
Příměstský tábor pro nezájem letos zrušen
 
Tréninky na Gymnáziu Šumperk od pondělí 2. července
 
Zápisník z cest aneb Asper na Hummel Open Game Brno 2018
 
Tabulka

1. FBC Hranice                     6

2. FbC Asper Šumperk         6

3. FBS Olomouc                   6

4. SK K2 Prostějov               3

5. FBC Orca Krnov               3

6. 1. FBK Eagles Orlová       3

7. Zlín Lions                          3

8. FBC ZŠ Uničov                 2

9. FBK Jeseník                     2

10. Florbal Vsetín                 1

11. FBC MSEM Přerov         1

12. FbC Frýdek-Místek         0

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.09.2018, 16:00
2. kolo
3:4
Vsetín - Šumperk
 
Muži A | Sobota 29.09.2018, 18:00
3. kolo
VS.
Šumperk - Hranice
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS