Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži se v Praze zúčastnili turnaje Czech Open

13.08.2018 | Petr Matěj

Praha - Celkem 128 celků z několika zemí Evropy se sešlo v kategorii OPEN na tradičním turnaji Czech Open, kterého se letos premiérově zúčastnil také náš klub. Muži letos vynechávají Pohár České pojišťovny, a tak turnaji v Praze zejména přípravou na nadcházející soutěžní ročník.

Mužský "A" tým odcestoval do našeho hlavního města již ve středu 8. srpna, ačkoliv turnaj samotný začal až dalším dnem. Asperu sice chyběly stálice v podobě Jana Dohnala a Michala Vařeky, na druhé straně pak dostali šanci ukázat se mladíci Viktor Patsch a Tomáš Cikryt (loni ještě dorostenci), první starty v mužské kategorii sbíral i Marek Jeřábek.

Ve čtvrtek čekaly na Šumperk dvě utkání. V úvodním střetnutí čtyřčlenné skupiny se Asper postavil Z.F.K. Petrovice. Podle názvu se mělo jednat o prvoligového soupeře, avšak již při rozcvičce bylo patrné, že se našemu týmu postaví hodně omlazený celek, který s tím prvoligovým nemá moc společného. 

Šumperští florbalisté byli od úvodu jasně lepší a bylo jen otázkou času, kdy se dostanou do vedení. Petrovice nekladly příliš velký odpor, a tak na konci utkání (zápasy se hrály 2 x 15 minut) svítilo na světelné tabuli 6:1 ve prospěch našeho týmu.

Po dvouzápasové přestávce Šumperk nastoupil do druhého duelu, tentokrát mezinárodního, kdy na druhé straně hřiště stál švédský celek Skurubs IBK. Zápas ve vysokém tempu, ve kterém měl Asper po většinu utkání míček na svých holích, nabídl pouze jednu branku, kdy rychlou kombinaci zakončil Michal Šíma - 1:0. Antonín Byvan v naší brance neinkasoval, a tak po závěrečném hvizdu bylo jasné, že hůře než z druhého místa Šumperk nepostoupí.

Jediným pátečním duelem byl souboj o vítězství ve skupině, kdy se naši hráči snažili vyzrát na tým složený zejména z bývalých hráčů Tatranu Střešovice, kdy nejeden z nich byl či je členem reprezentačního mužstva. Šumperk se snažil, ale individuální kvalita byla na straně týmu "Milada" který zvítězil 5.2.

Druhé místo ve skupině nás poslalo do 2. předkola, ke kterému jsme v sobotu ráno nastoupili proti estonskému týmu mladíků IBK Here For Beer (v překladu "Jsme tu pro pivo"). Bohužel soupeř, který ve skupině předváděl hodně zajímavé výkony, evidentně strávil páteční noc a sobotní ráno v pražských podnicích a vzájemné utkání se stalo spíše fraškou. Výsledek 12:2 pro naše barvy hovoří za vše.

Mezi 64 nejlepších tedy Asper postoupil bez potíží a mohl se tak soustředit na juniorský celek Black Angels - jedná se o tým, který v minulé sezóně získal titul vicemistra ČR v nejvyšší juniorské soutěži. Šumperku od úvodu dělalo problémy vysoké napadání protivníka, který byl přeci jen o něco aktivnější a v průběhu zápasu si získal vedení 4:1. Ani za tohoto stavu se Asper nevzdal, snížil Jiřím Trávníčkem na 2.4 a při power-play pak na rozdíl jediné branky snížil Michael Maus. Další tlak v poslední minutě už ale kýžené vyrovnání nepřinesl, a tak se Šumperk rozloučil s turnajem o trošku dříve, než by chtěl. Na druhou stranu soupeř předvedl vyzrálý výkon a svou pouť turnajem zakončil až ve čtvrtfinále.

Výsledky ve skupině:

FbC Asper Šumperk - Z.F.K. Petrovice 6:1
FbC Asper Šumperk - Skurubs IBK 1:0
FbC Asper Šumperk - P.CA Milada 2:5

Výsledky v play-off:

FbC Asper Šumperk - IBK Here For Beer 12:2
FbC Asper Šumperk - Black Angels 3:4

Sestava:

Byvan, Malínek, Vašíček - Maus, Patsch, Kamler, Cikryt, Maixner, Jeřábek, Trávníček, Mrázek, Venouš, Matěj, Šíma, Zapletal, Mondek, Hanák, Hruban

Celkové umístění: 

33. - 64. místo (ze 128 týmů)

 
Aktuální články
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s...

 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!

O předposledním hracím víkendu se obě družstva, Blue a Yellow, vydala ke svým turnajům do Mohelnice a Olomouce. V netradičním složení se...

 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS