Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži se v Praze zúčastnili turnaje Czech Open

13.08.2018 | Petr Matěj

Praha - Celkem 128 celků z několika zemí Evropy se sešlo v kategorii OPEN na tradičním turnaji Czech Open, kterého se letos premiérově zúčastnil také náš klub. Muži letos vynechávají Pohár České pojišťovny, a tak turnaji v Praze zejména přípravou na nadcházející soutěžní ročník.

Mužský "A" tým odcestoval do našeho hlavního města již ve středu 8. srpna, ačkoliv turnaj samotný začal až dalším dnem. Asperu sice chyběly stálice v podobě Jana Dohnala a Michala Vařeky, na druhé straně pak dostali šanci ukázat se mladíci Viktor Patsch a Tomáš Cikryt (loni ještě dorostenci), první starty v mužské kategorii sbíral i Marek Jeřábek.

Ve čtvrtek čekaly na Šumperk dvě utkání. V úvodním střetnutí čtyřčlenné skupiny se Asper postavil Z.F.K. Petrovice. Podle názvu se mělo jednat o prvoligového soupeře, avšak již při rozcvičce bylo patrné, že se našemu týmu postaví hodně omlazený celek, který s tím prvoligovým nemá moc společného. 

Šumperští florbalisté byli od úvodu jasně lepší a bylo jen otázkou času, kdy se dostanou do vedení. Petrovice nekladly příliš velký odpor, a tak na konci utkání (zápasy se hrály 2 x 15 minut) svítilo na světelné tabuli 6:1 ve prospěch našeho týmu.

Po dvouzápasové přestávce Šumperk nastoupil do druhého duelu, tentokrát mezinárodního, kdy na druhé straně hřiště stál švédský celek Skurubs IBK. Zápas ve vysokém tempu, ve kterém měl Asper po většinu utkání míček na svých holích, nabídl pouze jednu branku, kdy rychlou kombinaci zakončil Michal Šíma - 1:0. Antonín Byvan v naší brance neinkasoval, a tak po závěrečném hvizdu bylo jasné, že hůře než z druhého místa Šumperk nepostoupí.

Jediným pátečním duelem byl souboj o vítězství ve skupině, kdy se naši hráči snažili vyzrát na tým složený zejména z bývalých hráčů Tatranu Střešovice, kdy nejeden z nich byl či je členem reprezentačního mužstva. Šumperk se snažil, ale individuální kvalita byla na straně týmu "Milada" který zvítězil 5.2.

Druhé místo ve skupině nás poslalo do 2. předkola, ke kterému jsme v sobotu ráno nastoupili proti estonskému týmu mladíků IBK Here For Beer (v překladu "Jsme tu pro pivo"). Bohužel soupeř, který ve skupině předváděl hodně zajímavé výkony, evidentně strávil páteční noc a sobotní ráno v pražských podnicích a vzájemné utkání se stalo spíše fraškou. Výsledek 12:2 pro naše barvy hovoří za vše.

Mezi 64 nejlepších tedy Asper postoupil bez potíží a mohl se tak soustředit na juniorský celek Black Angels - jedná se o tým, který v minulé sezóně získal titul vicemistra ČR v nejvyšší juniorské soutěži. Šumperku od úvodu dělalo problémy vysoké napadání protivníka, který byl přeci jen o něco aktivnější a v průběhu zápasu si získal vedení 4:1. Ani za tohoto stavu se Asper nevzdal, snížil Jiřím Trávníčkem na 2.4 a při power-play pak na rozdíl jediné branky snížil Michael Maus. Další tlak v poslední minutě už ale kýžené vyrovnání nepřinesl, a tak se Šumperk rozloučil s turnajem o trošku dříve, než by chtěl. Na druhou stranu soupeř předvedl vyzrálý výkon a svou pouť turnajem zakončil až ve čtvrtfinále.

Výsledky ve skupině:

FbC Asper Šumperk - Z.F.K. Petrovice 6:1
FbC Asper Šumperk - Skurubs IBK 1:0
FbC Asper Šumperk - P.CA Milada 2:5

Výsledky v play-off:

FbC Asper Šumperk - IBK Here For Beer 12:2
FbC Asper Šumperk - Black Angels 3:4

Sestava:

Byvan, Malínek, Vašíček - Maus, Patsch, Kamler, Cikryt, Maixner, Jeřábek, Trávníček, Mrázek, Venouš, Matěj, Šíma, Zapletal, Mondek, Hanák, Hruban

Celkové umístění: 

33. - 64. místo (ze 128 týmů)

 
Aktuální články
Mladší žáci Yellow ovládli turnaj v Olomouci

Olomouc - Mladší žáci zahájili sezónu v Olomouci. Tým Jiřího Trávníček a Ondřeje Mrázka se pod vedením Ondřeje Kováče rval o...

 
Ženská druhá liga odstartovala

OSTRAVA - I ženám začala jejich sezóna a v Ostravské ČPP Aréně ochutnaly svoji účast ve 2. lize. Pří nedělních dualech...

 
První kolo dorostenek odehráno

Třinec - I v malém počtu jsme se dokazaly semknout a vybojovat remízu.

 
Muži vstoupili do Divize úspěšně, porazili Zlín i Vsetín
 
Představujeme nové logo a pozměněný web
 
Starší žáci vezou z Moravian Cupu bronz
 
Od pondělí 3. září platí nový tréninkový rozvrh
 
Asper se loučí se svým původním logem
 
Příměstský tábor pro nezájem letos zrušen
 
Tréninky na Gymnáziu Šumperk od pondělí 2. července
 
Tabulka
Tým Z B
1. FBC Hranice 2 6
2. FbC Asper Šumperk 2 6
3. FBS Olomouc  2 6
4. SK K2 Prostějov 2 3
5. FBC Orca Krnov 2 3
6. 1. FBK Eagles Orlová 2 3
7. Zlín Lions 2 3
8. FBC ZŠ Uničov 2 2
9. FBK Jeseník 2 2
10. Florbal Vsetín 2 1
11. FBC MSEM Přerov 2 1
12. FbC Frýdek-Místek 2 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.09.2018, 16:00
2. kolo
3:4
Vsetín - Šumperk
 
Muži A | Sobota 29.09.2018, 18:00
3. kolo
VS.
Šumperk - Hranice
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS