Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj Junior Ostrava Cup 2018

08.06.2018 | Jiří Šváb

1.-3.6.2018 - víkend plný florbalu a zážitků v Ostravě  je za námi.
Na letošní Ostrava-Cup vyrazilo družstvo dorostenek.

Na vyhlášenou akci mládežnického florbalu se naše děvčata vydala sbírat zkušenosti a vyzkoušet si změny v zajetých pětkách. Ve velké konkurenci českých a slovenských i dvou polských družstev jsme si především chtěli užít florbalování a atmosféru takové akce. Z původně plánovaného počtu 15 hráček a 3 golmanek nás nakonec vyrazilo 12 -  Vašíčková Dominika(G), Vašíčková Dorota, Horčičková Klára,Pavelková Klára,Hrubá Monika,Jilková Veronika,Koukolová Eliška,Hegedüšová Viktorie, Krobotová Karolína, Krobotová Gabriela,Stašáková Barbora,Tylšarová Martina.

Naše kategorie měla 9 účastníků a základní kola se tak hrála ve dvou skupinách a to každý s každým vždy 2x15 min. Následoval klasický vyřazovací pavouk play off.

Vyrazily jsme v pátek ráno vlakem a po drobném zdržení při registracích už na nádraží, nás čekal první soupeř dne, ČPP Bystroň Ostrava jeho v domácí aréně. První půlka probíhala velmi vyrovnaně a za stavu 2:1 i dost nadějně. Pak se ale Ostrava začala probouzet a naše hra začala mít více obranný charakter s pokusy o protiútoky, které však neměly úspěšné zakončení a naopak soupeřky přidayl dalších pět branek na výsledných 6:1 Jedinou naší branku tak vstřelila nejmladší hráčka Klára Horčíčková.  

Po přesunu a úschově všeho nepotřebného do naší gymnazijní třidy, oděni jen do florbalového jsme vyrazili k dalšímu utkání tentokrát mezinárodnímu. S Polkami z PUKS TRZEBINIA to bylo trápení. Nedokázali jsme reagovat na jejich technicky přesnou hru a nezvykle pomalejší tempo a tak nám do sítky nasypaly 6 branek a nás zcela opustilo střelecké štěstí. Těch pár úniků zakončených nad nebo do soupeřovy gólmanky bylo hodně frustrujících. Soupeřky nás relativně ledově klidně deklasovaly 6:0. Nezbylo než zvednout hlavu a jít dál. Utkání jako by bylo předzvěstí utkání s bubákem turnaje..


Tím bubákem a to pro všechny kategorie byl mediálně propíraný favorit  složený z výběru hráček Čech Peaches IBK G01/02, jdoucí jasně za výhrou v turnaji. Večerní utkání ve starší hale s nejasně vyznačenými malými brankovišti bylo naší tvrdou zkušeností. Ač naše děvčata plnila v obraně své úkoly a dokázala blokovat některé střely a odebírat míček soupeřkám, tak přesto a právě proto každou chybku „broskve“ velice rychle trestaly. Podařilo se nám je i párkrát zastrašit breaky Vašíčkové, Horčičkové a Jílkové, ale bez zakončení do branky. Skóre 0:13 a název soupeřek bylo tématem večera až do pozdní noci na gymnazijní noclehárně.

Druhý hrací den se přehoupl přes dopolední nákupy v shoping parku Karolina u Troj-halí a také návštěvu lékaře s jedním kotníkem k utkání se Slavičínem, který na tom byl stejně jako my - 0 bodů v tabulce a jen střelecky o málo lepší.

Toto utkání bylo opravdu pěkné a vyrovnané. Asperačky dotahovaly po první polovině náskok soupeře 2:1. Ve druhé polovině jsme dokonce srovnaly na 2:2, ale soupeřky dokázaly skórovat. Závěrečných 5 minut bylo o tlaku do brány soupeřek avšak marně. Ani tentokrát tam ten chtěný vyrovnávací gól nepadl. S těsnou prohrou 3:2 jsme čekaly na play-off soupeře ze skupiny A.

Dozvěděli jsme se jej hodinu po příjezdu na ubytování. Následovaly 2 hodiny spánku a odpočinku, krátká porada a další odjezd na večerní utkáni s druhým polským soupeřem naši kategorie - UKS JUNIOR KĘBŁOWO. Začátek byl posunut kvůli nájezdům dorostenců, ale nám to chuť bojovat nevzalo. Začali jsme z ostra a v druhé minutě po uniku Horčičkové jsme potrestali propad polské obrany. Pak ale soupeřky začaly tlačit na rozehrávku a i když jsme se dostali z tlaku nedokázali jsme zakončit. A tak se postupně 3 krát po našich chybách trefily soupeřky a otočily celé utkání na 1:3. Přestože závěr patřil čarovaní Horčičkové, Hegedüšové, Vašíčkové a Pavelkové a gólmanka na druhé straně měla co chytat nepodařilo se výsledek zvrátit a tak pro nás Ostrava Cup tímto utkáním skončil.

Unavení, trochu rozladění prohrami a nedělním deštěm, ale zase o něco zkušenější nasáti atmosférou florbalového města, vyrážíme vlakem domů.

V Ostravě se sešlo 137 týmu hrajících nepřetržitě v 9 halách od elévů po dorost. Pěkná akce. Děkujeme Ostravo, za florbal a zážitky.

Děkuji děvčata za vaše nasazení a chuť hrát. Trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Vánoční turnaj se uskuteční v neděli 30.12.2018

První polovina soutěže je téměř pryč, Vánoce za dveřmi, a tak je naším potěšením pozvat všechny členy a jejich rodiče a příbuzné,...

 
Šílené přestřelky, přesto muži zakončili rok 2018 dvěma výhrami

Šumperk - Dva vysoké výsledky, 13:7 a 11:9, viděli diváci šumperského gymnázia v posledním hracím víkendu roku 2018. Asper nejprve zvládl...

 
Muži zaváhali a berou bod, v polovině soutěže okupují druhou příčku

Frýdek-Místek - Další kolo divizní florbalové soutěže zavedlo šumperský Asper až do Čeladné, kde svá utkání pořádá...

 
Starší žáci neprohráli, 4 získané body jsou ale málo
 
Přátelské utkání s FBC Postřelmov
 
Chcete podpořit Movember? Přispějte s Asperem!
 
Muži zvítězili v Orlové a vedou neúplnou tabulku Divize D
 
Dorostenci byli doma opět úspěšní a posunuli se na průběžné 4. místo
 
Ml. žáci Blue a Yellow na domácím turnaji opět na stupních vítězů
 
Na domácím kole juniorky propadly
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 13 36
2. FbC Asper Šumperk 13 33
3. 1. FBK Eagles Orlová 13 29
4. Zlín Lions 13 22
5. FBS Olomouc 13 20
6. SK K2 Prostějov 13 19
7. FbC Frýdek-Místek 13 17
8. FBC Orca Krnov 13 14
9. FBC MSEM Přerov 13 13
10. FBK Jeseník 13 12
11. Florbal Vsetín 13 11
12. FBC ZŠ Uničov 13 8
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.12.2018, 14:00
13. kolo
Šumperk - Vsetín
 
Muži A | Sobota 05.01.2019, 17:00
14. kolo
VS.
Hranice - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS