Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj Junior Ostrava Cup 2018

08.06.2018 | Jiří Šváb

1.-3.6.2018 - víkend plný florbalu a zážitků v Ostravě  je za námi.
Na letošní Ostrava-Cup vyrazilo družstvo dorostenek.

Na vyhlášenou akci mládežnického florbalu se naše děvčata vydala sbírat zkušenosti a vyzkoušet si změny v zajetých pětkách. Ve velké konkurenci českých a slovenských i dvou polských družstev jsme si především chtěli užít florbalování a atmosféru takové akce. Z původně plánovaného počtu 15 hráček a 3 golmanek nás nakonec vyrazilo 12 -  Vašíčková Dominika(G), Vašíčková Dorota, Horčičková Klára,Pavelková Klára,Hrubá Monika,Jilková Veronika,Koukolová Eliška,Hegedüšová Viktorie, Krobotová Karolína, Krobotová Gabriela,Stašáková Barbora,Tylšarová Martina.

Naše kategorie měla 9 účastníků a základní kola se tak hrála ve dvou skupinách a to každý s každým vždy 2x15 min. Následoval klasický vyřazovací pavouk play off.

Vyrazily jsme v pátek ráno vlakem a po drobném zdržení při registracích už na nádraží, nás čekal první soupeř dne, ČPP Bystroň Ostrava jeho v domácí aréně. První půlka probíhala velmi vyrovnaně a za stavu 2:1 i dost nadějně. Pak se ale Ostrava začala probouzet a naše hra začala mít více obranný charakter s pokusy o protiútoky, které však neměly úspěšné zakončení a naopak soupeřky přidayl dalších pět branek na výsledných 6:1 Jedinou naší branku tak vstřelila nejmladší hráčka Klára Horčíčková.  

Po přesunu a úschově všeho nepotřebného do naší gymnazijní třidy, oděni jen do florbalového jsme vyrazili k dalšímu utkání tentokrát mezinárodnímu. S Polkami z PUKS TRZEBINIA to bylo trápení. Nedokázali jsme reagovat na jejich technicky přesnou hru a nezvykle pomalejší tempo a tak nám do sítky nasypaly 6 branek a nás zcela opustilo střelecké štěstí. Těch pár úniků zakončených nad nebo do soupeřovy gólmanky bylo hodně frustrujících. Soupeřky nás relativně ledově klidně deklasovaly 6:0. Nezbylo než zvednout hlavu a jít dál. Utkání jako by bylo předzvěstí utkání s bubákem turnaje..


Tím bubákem a to pro všechny kategorie byl mediálně propíraný favorit  složený z výběru hráček Čech Peaches IBK G01/02, jdoucí jasně za výhrou v turnaji. Večerní utkání ve starší hale s nejasně vyznačenými malými brankovišti bylo naší tvrdou zkušeností. Ač naše děvčata plnila v obraně své úkoly a dokázala blokovat některé střely a odebírat míček soupeřkám, tak přesto a právě proto každou chybku „broskve“ velice rychle trestaly. Podařilo se nám je i párkrát zastrašit breaky Vašíčkové, Horčičkové a Jílkové, ale bez zakončení do branky. Skóre 0:13 a název soupeřek bylo tématem večera až do pozdní noci na gymnazijní noclehárně.

Druhý hrací den se přehoupl přes dopolední nákupy v shoping parku Karolina u Troj-halí a také návštěvu lékaře s jedním kotníkem k utkání se Slavičínem, který na tom byl stejně jako my - 0 bodů v tabulce a jen střelecky o málo lepší.

Toto utkání bylo opravdu pěkné a vyrovnané. Asperačky dotahovaly po první polovině náskok soupeře 2:1. Ve druhé polovině jsme dokonce srovnaly na 2:2, ale soupeřky dokázaly skórovat. Závěrečných 5 minut bylo o tlaku do brány soupeřek avšak marně. Ani tentokrát tam ten chtěný vyrovnávací gól nepadl. S těsnou prohrou 3:2 jsme čekaly na play-off soupeře ze skupiny A.

Dozvěděli jsme se jej hodinu po příjezdu na ubytování. Následovaly 2 hodiny spánku a odpočinku, krátká porada a další odjezd na večerní utkáni s druhým polským soupeřem naši kategorie - UKS JUNIOR KĘBŁOWO. Začátek byl posunut kvůli nájezdům dorostenců, ale nám to chuť bojovat nevzalo. Začali jsme z ostra a v druhé minutě po uniku Horčičkové jsme potrestali propad polské obrany. Pak ale soupeřky začaly tlačit na rozehrávku a i když jsme se dostali z tlaku nedokázali jsme zakončit. A tak se postupně 3 krát po našich chybách trefily soupeřky a otočily celé utkání na 1:3. Přestože závěr patřil čarovaní Horčičkové, Hegedüšové, Vašíčkové a Pavelkové a gólmanka na druhé straně měla co chytat nepodařilo se výsledek zvrátit a tak pro nás Ostrava Cup tímto utkáním skončil.

Unavení, trochu rozladění prohrami a nedělním deštěm, ale zase o něco zkušenější nasáti atmosférou florbalového města, vyrážíme vlakem domů.

V Ostravě se sešlo 137 týmu hrajících nepřetržitě v 9 halách od elévů po dorost. Pěkná akce. Děkujeme Ostravo, za florbal a zážitky.

Děkuji děvčata za vaše nasazení a chuť hrát. Trenér Jiří Šváb

 
Aktuální články
Rozlučkový přátelák žen - Jarouš se loučí v brance

Šumperk 21.6. - V pátek  se loučí naše kamarádka a spoluhráčka, golmanka  extraligy a žen Asperu Jarka Davidová s aktivní...

 
Rozhovor s novým předsedou našeho klubu (1. část)

Šumperk - Na každoroční valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 3...

 
Na první příměstský tábor se můžete hlásit až do 31. července!

Šumperk - Vůbec poprvé ve své osmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Valná hromada zvolila nové vedení a odsouhlasila důlžeité body
 
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!
 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem
 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!
 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS