Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj o pohár města Přerova

29.05.2018 | Petr Žák

V sobotu 26.5.2018 bojovala dvě družstva elévů, Tygři a Ďáblové, na turnaji o pohár města Přerova. Turnaje se zúčastnilo 16 družstev, které hrály ve dvou skupinách. Po odehrání zápasů ve skupině hrála první čtyři družstva z každé skupiny klasické playoff.

Za Ďábly nastoupily naši nejmladší svěřenci, z víc jak poloviny ještě věkem přípravky. Pro ně to byl opravdový křest ohněm a během 8mi zápasů sbírali velmi cenné zkušenosti. Po prvním zápase bylo jasné, že v nabité konkurenci nebudou hrát o postupová místa ze skupiny. Proto trenéři posílili tento mladý tým o Rosťu Klučku a Rosťu Žáka z družstva Tygrů, kteří tak přišli o možnost zúčastnit se vítězných utkání s týmem Tygrů a pomohli vnést energii do družstva mladým Ďáblům. Za jejich velmi bojovnou pomoc méně zkušeným kamarádům jim patří velký dík. Přesto, že Ďáblové nakonec dokončili turnaj na posledním místě, tak jim patří velká gratulace a pochvala za nasazení a vytrvalost s jakou do, pro ně těžkých, utkání šli. A protože pořadatelé měli turnaj postavený na koncepci bavit se florbalem, tak vítěz byl každý, kdo se zúčastnil a díky tomu se naši nejmladší sportovci mohli radovat z cen, které od pořadatelů dostali.

Úplně rozdílný turnaj prožili Tygři, za které nastoupili hráči, kteří touto sezónou končí v elévech a od příštího ročníku budou hrát v kategorii mladších žáků. V základní skupině nepoznali hořkost porážky a suverénně ji vyhrály bez ztráty bodu. Do čtvrt finále nastoupili proti Tovačovu. Přes Tovačov se s lehkostí přehoupli do semifinále. V něm narazili na velmi dobře takticky vybavený tým FBC Letka. Zápas byl velmi vyrovnaný. Jako první se prosadili hráči Letky. Po inkasované brance opět utkání pokračovalo ve vyrovnaném tempu. S blížícím se koncem Tygři zvýšili obrátky a vyrovnali. Zápas šel do nájezdů. První jel Jan Zindulka a skóroval, hráče letky vychytal Viťa Fleischmann. Druhý nájezd jsme neproměnili. Letka také neproměnila. Třetí sérii rozjížděl Jan Jarmar a s jistotou proměnil. A protože nájezdy byly na tři, tím pádem bylo rozhodnuto a Tygři postoupili do finále. V něm narazili na FBC Uničov, který v základní skupině velmi těsně porazili. Finálové utkání začalo v rychlém tempu se šancemi na obou stranách a bylo v první půli vyrovnané. V druhé půli měli více štěstí při koncovce hráči FBC Uničov a boj o první místo vyhráli. Chtěl bych ocenit Tygry za jejich vyspělou a individuální hru i týmovou spolupráci, kterou zaujali i nestranné diváky J.

Velmi nás těší individuální ocenění za nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal s celkovým počtem 31 vstřelených branek Jan Jarmar.

Soupisky:

Tygři:  Vít Fleischmann, Ondřej Žák, Jan Jarmar, Eduard Šinkovský, Michal Uhrák, Adam Jan Pírek, Jan Zindulka, Matěj Vepřek, od playoff Rostislav Klučka, Rostislav Žák.

Ďáblové: Tereza Buriánková, Radim Krystyník, Rostislav Klučka, Rostislav Žák, Marek Zika, Lukáš Vítek, Jakub Uhlíř, Lukáš Macek, Antonín Pánek, Tomáš Re.

 
Aktuální články
Elévové přivezli z Uničova medaile za 2. místo

V sobotu 13.10.2018 vyrazili naši elévové k prvnímu venkovnímu turnaji do Uničova, kde postupně sehráli 4 utkání proti týmům FBC Tornáda...

 
Starší žáci v Prostějově neprohráli a přivezli 4 body

Prostějov - Sraz v 6 ráno, první zápas o dvě hodiny později. Takový byl nedělní program starších žáků, kteřé se v Prostějově...

 
Muži dvakrát vyhráli, Olomouc ale zdolali až v prodloužení

Šumperk - Po 14 dnech se hráči mužského "A" týmu opět představili před vlastními fanoušky a i tentokrát je čekali dva soupeři z...

 
Neděle je odpočinku den, ale pro ženy Asperu byl opět plný florbalu.
 
Mladší žáci na druhém turnaji sehráli jediné vzájemné utkání v sezóně
 
Dorostenci z prvního turnaje přivezli 3 body
 
Přípravka se poprvé v historii klubu představila na domácím turnaji
 
Dorostenky vystrkují tygří drápy
 
Muži podlehli Hranicím, proti Přerovu však uspěli
 
Juniorky po 2 letech opět na scéně
 
Tabulka
Tým Z B
1. FBC Hranice 2 6
2. FbC Asper Šumperk 2 6
3. FBS Olomouc  2 6
4. SK K2 Prostějov 2 3
5. FBC Orca Krnov 2 3
6. 1. FBK Eagles Orlová 2 3
7. Zlín Lions 2 3
8. FBC ZŠ Uničov 2 2
9. FBK Jeseník 2 2
10. Florbal Vsetín 2 1
11. FBC MSEM Přerov 2 1
12. FbC Frýdek-Místek 2 0
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 14.10.2018, 14:00
6. kolo
Šumperk - Prostějov
 
Muži A | Sobota 27.10.2018
7. kolo
VS.
Jeseník - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS