Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj o pohár města Přerova

29.05.2018 | Petr Žák

V sobotu 26.5.2018 bojovala dvě družstva elévů, Tygři a Ďáblové, na turnaji o pohár města Přerova. Turnaje se zúčastnilo 16 družstev, které hrály ve dvou skupinách. Po odehrání zápasů ve skupině hrála první čtyři družstva z každé skupiny klasické playoff.

Za Ďábly nastoupily naši nejmladší svěřenci, z víc jak poloviny ještě věkem přípravky. Pro ně to byl opravdový křest ohněm a během 8mi zápasů sbírali velmi cenné zkušenosti. Po prvním zápase bylo jasné, že v nabité konkurenci nebudou hrát o postupová místa ze skupiny. Proto trenéři posílili tento mladý tým o Rosťu Klučku a Rosťu Žáka z družstva Tygrů, kteří tak přišli o možnost zúčastnit se vítězných utkání s týmem Tygrů a pomohli vnést energii do družstva mladým Ďáblům. Za jejich velmi bojovnou pomoc méně zkušeným kamarádům jim patří velký dík. Přesto, že Ďáblové nakonec dokončili turnaj na posledním místě, tak jim patří velká gratulace a pochvala za nasazení a vytrvalost s jakou do, pro ně těžkých, utkání šli. A protože pořadatelé měli turnaj postavený na koncepci bavit se florbalem, tak vítěz byl každý, kdo se zúčastnil a díky tomu se naši nejmladší sportovci mohli radovat z cen, které od pořadatelů dostali.

Úplně rozdílný turnaj prožili Tygři, za které nastoupili hráči, kteří touto sezónou končí v elévech a od příštího ročníku budou hrát v kategorii mladších žáků. V základní skupině nepoznali hořkost porážky a suverénně ji vyhrály bez ztráty bodu. Do čtvrt finále nastoupili proti Tovačovu. Přes Tovačov se s lehkostí přehoupli do semifinále. V něm narazili na velmi dobře takticky vybavený tým FBC Letka. Zápas byl velmi vyrovnaný. Jako první se prosadili hráči Letky. Po inkasované brance opět utkání pokračovalo ve vyrovnaném tempu. S blížícím se koncem Tygři zvýšili obrátky a vyrovnali. Zápas šel do nájezdů. První jel Jan Zindulka a skóroval, hráče letky vychytal Viťa Fleischmann. Druhý nájezd jsme neproměnili. Letka také neproměnila. Třetí sérii rozjížděl Jan Jarmar a s jistotou proměnil. A protože nájezdy byly na tři, tím pádem bylo rozhodnuto a Tygři postoupili do finále. V něm narazili na FBC Uničov, který v základní skupině velmi těsně porazili. Finálové utkání začalo v rychlém tempu se šancemi na obou stranách a bylo v první půli vyrovnané. V druhé půli měli více štěstí při koncovce hráči FBC Uničov a boj o první místo vyhráli. Chtěl bych ocenit Tygry za jejich vyspělou a individuální hru i týmovou spolupráci, kterou zaujali i nestranné diváky J.

Velmi nás těší individuální ocenění za nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal s celkovým počtem 31 vstřelených branek Jan Jarmar.

Soupisky:

Tygři:  Vít Fleischmann, Ondřej Žák, Jan Jarmar, Eduard Šinkovský, Michal Uhrák, Adam Jan Pírek, Jan Zindulka, Matěj Vepřek, od playoff Rostislav Klučka, Rostislav Žák.

Ďáblové: Tereza Buriánková, Radim Krystyník, Rostislav Klučka, Rostislav Žák, Marek Zika, Lukáš Vítek, Jakub Uhlíř, Lukáš Macek, Antonín Pánek, Tomáš Re.

 
Aktuální články
Rozpis tréninků do konce léta zveřejněn!

S velkou radostí vám přinášíme informace k tréninkové přípravě a rozpis tréninků na příští soutěžní ročník 2019/2020. Koncept...

 
Přípravka zakončila sezónu 3. místem

Naše nejmladší kategorie se vydala v sobotu 27.4.2019 ke svému poslednímu turnaji v sezóně, a to do nedalekého Uničova, kde se utkala s...

 
Ml. žáci finišují sezónu ve znamení skvělých výkonů!

O předposledním hracím víkendu se obě družstva, Blue a Yellow, vydala ke svým turnajům do Mohelnice a Olomouce. V netradičním složení se...

 
V sobotu 27.4., v čase rozkvetlých „orgovánov“, vyrazily ženy na poslední utkání do Olomouce.
 
Volná místa na turnaj ve Švédsku
 
Tréninky o Velikonocích zrušeny!
 
Starší žáci na závěr sezóny nadchli
 
Mladší žáci Yellow vezou z turnaje ve Velké Bystřici 2. místo
 
Dorostenci zakončili sezónu ziskem 3 bodů
 
Na domácím kole, posledním v celé soutěži, dorostenky dosáhly na 3body.
 
Tabulka
# Tým Z B
1. FBC Hranice 22 57
2. 1. FBK Eagles Orlová 22 56
3. FbC Asper Šumperk 22 54
4. FBC Orca Krnov 22 35
5. FBS Olomouc 22 33
6. SK K2 Prostějov 22 32
7. FBC Přerov 22 29
8. Zlín Lions 22 26
9. Florbal Vsetín 22 22
10. FBK Jeseník 22 18
11. FBC ZŠ Uničov 22 17
12. FbC Frýdek-Místek 22 17
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 02.03.2019, 18:00
21. kolo
5:4
Šumperk - Frýdek-Místek
 
Muži A | Neděle 03.03.2019, 14:00
22. kolo
3:8
Šumperk - Orlová
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS