Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Výsledkový servis (7. - 8. ledna)

09.01.2017 | Petr Matěj

Š u m p e r k - Tři výhry, jedna remíza a tři prohry. Taková je bilance žen, dorostenek a starších žáků, když o všechny výhry se postaral posledně jmenovaný celek. Ženy sice ztratily kontakt s prvními dvěma pozicemi, na druhou stranu jsou prvním týmem, který obral o body vedoucí Ostravu. Dorostenky sice obě svá utkání prohrály, na druhou stranu se jim s oběma soupeři dařilo relativně držet krok.STARŠÍ ŽÁCI (Olomoucká liga)SK K2 Sportcentrum Prostějov - FbC Asper Šumperk 2:3
FBC Spartak Přerov - FbC Asper Šumperk 2:8
FBC Hranice - FbC Asper Šumperk 2:5

Reportáž trenéra Ondřeje Mrázka:

K prvnímu turnaji v novém roce odcestovali starší žáci do Hranic na Moravě, kde je čekala porce hned 3 zápasů z důvodu přeloženého termínu utkání právě s Hranicemi. Tým se musel vypořádat s několika absencemi především v obraně, ale i tak na turnaj odcestoval Asper s konkurenceschopnými 13 hráči do pole.

První zápas sehrál Šumperk proti týmu z Prostějova. V utkání byla vidět značná nerozehranost na obou stranách zaviněná pravděpodobně vánoční tréninkovou pauzou, ale i tak to byl byl Šumperk, který se ve vyrovnaném zápase radoval ze zisku 3 bodů, když v poslední třetině vstřelil vítěznou branku sváteční střelec Lukáš Koper a určil tak skóre na konečných 3:2. 

Druhý zápas čekal Asper soupeř o poznání těžšího kalibru, a sice přerovský Spartak. Vědomi si síly soupeře dokázali šumperští zlepšit svůj herní projev ve všech aspektech, aby mohli pomýšlet na dobrý výsledek. Utkání mělo odzačátku velmi dobré tempo a šance se střídaly na obou stranách, byl to však Asper, kdo odskočil do rozdílu 2:0 zásluhou Káji Marečka. Poté byl zápas ovlivněn dvojtým vyloučením za faul vysokou holí ve prospěch Šumperka, který přidal do přestávky ještě další 3 branky. Vědomi si náskoku poté svěřenci trenéra Mrázka dokázali přizpůsobit taktiku zbytku zápasu. Poctivá obrana, hra „na míčku“, a rychlé protiútoky nakonec rozhodly o konečném výsledku 8:2 pro Šumperk. Nutno zmínit, že Přerovští si v tomto zápase vybrali velkou porci smůly, kdy několikrát trefili konstrukci branky a často se stalo že i výroky rozhodčích nebyly k soupeři úplně fér. Z toho pohledu je výsledek zápasu poměrně krutý. Nicméně to nijak neznehodnocuje hru našich hráčů, kteří podali velmi vyzrálý výkon ve všech ohledech, jenž korunovali vynikajícími individuálními výkony Karel Mareček (hat-trick) a brankář Jakub Černohous, který svými skvělými zákroky po celý zápas deptal střelce Spartaku.

Poslední zápas sehrál Šumperk proti domácím Hranicím. Vzhledem k výsledku minulého utkání s tímto soupeřem (16:1 pro Šumperk) by se mohlo zdát, že půjde o jasnou záležitost. Avšak soupeř se mohl v domácích podmínkách opřít o širší kádr, a tak nebylo radno jej podcenit. Bohužel Asper do tohoto utkání nastoupil v pomalejším tempu i vlivem únavy a mírné ztráty koncentrace. To vedlo k vyrovnanému průběhu prvních 2 třetin, kdy si Šumperk nedokázal vytvořit tolik šancí a do třetího dějství nastupoval s vedením pouze o jednu branku. V poslední části ale využili Asperáci poslední zbytky sil, přidali další 2 branky a završili tak povedený víkend třetím vítězstvím poměrem 5:2, díky čemuž jim nyní patří 2. místo v soutěži.

Ostatní výsledky: Mohelnice - Uničov 3:12, Šternberk - Mohelnice 4:1, Uničov - Olomouc 2:7, Hranice - Přerov 2:5, Droždín - Hranice 5:4, Droždín - Prostějov 9:2

Tabulka Olomoucké ligy ZDE.ŽENY (3. liga)FBC Spartak Bílovec - FbC Asper Šumperk 5:2
FBC Ostrava B - FbC Asper Šumperk 2:2

Ačkoliv ženy jako první dokázaly obrat o body dosud neporaženého lídra z Ostravy, porážka od Bílovce a následná další výhra toho soupeře v jiném utkání znamená, že Šumperk ze třetího místa ztrácí na druhou příčku již propastných 10 bodů. I tak se naše děvčata nemají za co stydět a pokud se jim podaří udržet umístění na stupních vítězů, bude to úspěch.

Ostatní výsledky: Bílovec - Prostějov 6:2, Ostrava - Nový Jičín 11:0

Tabulka 3. ligy ZDE.DOROSTENKY (Liga dorostenek)S.K. P.E.M.A. Opava - FbC Asper Šumperk 7:2
1. SC Vítkovice - FbC Asper Šumperk 6:1

Ačkoliv dorostenky dvakrát prohrály, s oběma superfavoritkami nezklamaly a prohrály o pouhých pět branek. To je oproti předchozím zápasům znatelný pokrok. Věříme v další postupné zlepšování našich dorostenek.

Ostatní výsledky: Vítkovice - Třinec 2:1, Přerov - Opava 4:2

Tabulka Ligy dorostenek ZDE.

 
Aktuální články
Ženská druhá liga odstartovala

OSTRAVA - I ženám začala jejich sezóna a v Ostravské ČPP Aréně ochutnaly svoji účast ve 2. lize. Pří nedělních dualech...

 
První kolo dorostenek odehráno

Třinec - I v malém počtu jsme se dokazaly semknout a vybojovat remízu.

 
Muži vstoupili do Divize úspěšně, porazili Zlín i Vsetín

Zlín, Vsetín - Je to tady, sezóna 2018/2019 právě začala. V prvním dvojutkání na Asper nečekali žádní lehcí soupeři - tradičně...

 
Představujeme nové logo a pozměněný web
 
Starší žáci vezou z Moravian Cupu bronz
 
Od pondělí 3. září platí nový tréninkový rozvrh
 
Asper se loučí se svým původním logem
 
Muži se v Praze zúčastnili turnaje Czech Open
 
Příměstský tábor pro nezájem letos zrušen
 
Tréninky na Gymnáziu Šumperk od pondělí 2. července
 
Tabulka

1. FBC Hranice                     6

2. FbC Asper Šumperk         6

3. FBS Olomouc                   6

4. SK K2 Prostějov               3

5. FBC Orca Krnov               3

6. 1. FBK Eagles Orlová       3

7. Zlín Lions                          3

8. FBC ZŠ Uničov                 2

9. FBK Jeseník                     2

10. Florbal Vsetín                 1

11. FBC MSEM Přerov         1

12. FbC Frýdek-Místek         0

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 16.09.2018, 16:00
2. kolo
3:4
Vsetín - Šumperk
 
Muži A | Sobota 29.09.2018, 18:00
3. kolo
VS.
Šumperk - Hranice
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., Šmeralova 766/4, 787 01 Šumperk, IČ 265 508 81 RSS